Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 lipca 2022

Rozbój i kradzieże na stacjach paliw. Policja ustaliła sprawcę

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W miniony weekend na dwóch stacjach paliw w # regionie doszło do kradzieży i rozboju. Policja wie kto za tym stoi, a jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Do pierwszej kradzieży na stacji paliw w miejscowości Brzoza doszło w sobotę, 2 lipca o godzinie 12:20. - Mężczyzna podjechał, zatankował a następnie zaatakował pracownika stacji, żeby móc ukraść paliwo o wartości 1300 zł - przekazała kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz. Następnego dnia, 3 lipca po godzinie 05:00 rano ten sam mężczyzna dokonał kradzieży na stacji paliw zlokalizowanej przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy.

Zatankował samochód oraz paliwo do czterech plastikowych kanistrów o łącznej wartości 1050 zł i odjechał. Bydgoska policja ustaliła, że sprawcą kradzieży oraz rozboju ma być 19-letni mieszkaniec Potulic. Jego zatrzymanie, jak przekazała kom. Lidia Kowalska to tylko kwestia czasu. Za kradzież rozbójniczą może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Smercz, w dniu 04-07-2022 14:53:04 napisał:

  Po co takie coś jest....

  odpowiedz

  • -7 (25)

  Tankujący odczuwający biede, w dniu 04-07-2022 16:01:37 napisał:

  Gdyby paliwo było tańsze pewnie by za nie zapłacil, obecna sytuacja na stacji paliw go do tego zmusiła. Kradzież zawsze jest czymś złym, ale on nie okradł prywatnej osoby tylko bogaty Orlen.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 7 (11)

  mn, w dniu 04-07-2022 19:06:42 napisał:

  Jak kogoś nie stać na paliwo są autobusy i pociągi. To jest zwykły bandytyzm.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  klawisz, w dniu 04-07-2022 19:29:38 napisał:

  tatuś będzie pilnował

  odpowiedz

  • -2 (12)

  Micki, w dniu 05-07-2022 05:46:57 napisał:

  Nakielskie pały najlepiej w całej Polsce to potrafią karać kierowców bo to najłatwiejsza kasa i chwaląc się swoimi osiągnięciami jacy to oni są wspaniali na Nakło 24 i oczywiście brakiem możliwości komętowania własnej samochwalby . Cenzura gorsza niż za PRLu. Za miedzą u okupanta to robią łapanki ale na naszych jak i również w innych krajach ale nasze pałki są prawdopodobnie zbyt tępi by zatrzymać obcokrajowca lepiej swoich karać a może są jak Tusk .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (3)

  Kukuryku, w dniu 05-07-2022 08:29:46 napisał:

  Tatuś też niedługo dołączy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Rudeusz, w dniu 10-07-2022 08:10:46 napisał:

  Tatuś do Świecia chce go wywieźć, że niby niepoczytalny

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Łyli, w dniu 10-07-2022 09:17:35 napisał:

  A gdzie pracuje ten tata?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rudeusz, w dniu 10-07-2022 14:44:32 napisał:

  Kubuś szykuj się

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Wici, w dniu 27-07-2022 21:43:29 napisał:

  A o wtorku nic nie ma byłem po papieroski w Brzozie na stacji przed północom i tez wyjechali autkiem pełnym z bankami w środku a dwie panie na stacji nie wiedziały co mają robic

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Znajdę cie, w dniu 12-08-2022 17:49:10 napisał:

  Redusz ty mendo nie komentuj bo też tam byłeś siedziałeś w krzaczorach osrancu lepiej się przyznaj jaki robisz z tego interes bo to paliwo było dla Ciebie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Znajdę cie, w dniu 12-08-2022 17:49:20 napisał:

  Redusz ty mendo nie komentuj bo też tam byłeś siedziałeś w krzaczorach osrancu lepiej się przyznaj jaki robisz z tego interes bo to paliwo było dla Ciebie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)