Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 maja 2022

Skontrolowali umorzenia i przesunięcia. Sytuacja w gminie Sadki

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Komisja rewizyjna przy Radzie Gminy Sadki skontrolowała# podatki, umorzenia i przesunięcia oraz odrodzenia i rozłożenia na raty za 2021 rok, które zatwierdził wójt gminy.

W marcu tego roku komisja rewizyjna w składzie: przewodnicząca – Alina Musiał, wiceprzewodniczący – Wojciech Frąckowiak oraz członkowie: Hanna Czelińska i Jacek Mierwa przeprowadziła kontrolę w zakresie zaległości podatkowych, umorzeń, odroczeń oraz przesunięć płatności podatku przez wójta gminy Sadki za 2021 rok.

– Komisja zapoznała się z ewidencją wystawionych upomnień z tytułu od środków transportu, podatków od osób fizycznych, prawnych, wykaz zaległości od nieruchomości od osób fizycznych i prawnych, umorzeń i przesunięć płatności podatków od nieruchomości, rolnego i leśnego, rejestr umów inwestycyjnych od osób fizycznych i prawnych – wyliczała przewodnicząca komisji. – Na koniec roku 2021 nie było żadnych zaległości w podatku od środków transportu od osób fizycznych i prawnych. Nie wystawiono tytułu wykonawczego, wpłynął jeden wniosek o odroczenie płatności, który został rozpatrzony pozytywnie – dodała.

Jak poinformowała przewodnicząca komisji, zaległości podatkowe od osób fizycznych przedstawiają się następująco: podatek rolny – 47 tys. 730 zł, podatek od nieruchomości – 172 tys. 445 zł, leśny – 191 zł. W roku 2021 złożono 3 wnioski o umorzenie podatku, jeden wniosek rozpatrzono pozytywnie, 2 – negatywnie. Wystawiono 571 upomnień i 133 tytuły wykonawcze. Ulg inwestycyjnych w podatku rolnym było 7 na kwotę 102 tys. 274 zł. Od osób prawnych na kwotę 34 tys. 939 zł. Ulgi z tytułu kupna gruntu od osób fizycznych były 4 na kwotę 17 tys. 250 zł. Ulg od osób prawnych w tym zakresie nie było.

– Zaległości podatkowe rosną w porównaniu do roku poprzedniego. Mając do wglądu wykaz zaległości podatkowych stwierdzamy, że bardzo dużo jest kwot bardzo małych, od przysłowiowej złotówki do kilkudziesięciu złotych. W związku z czym komisja rewizyjna zasugerowała podatnikom możliwie w najprostszy sposób przypominać o zaległościach. Kontrola nie wykazała także żadnych nieprawidłowości – przedstawiła wnioski z kontroli przewodnicząca Alina Musiał.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)