Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Święto Wojska Polskiego. Co zaplanowano w regionie?

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodzimy Święto Wojska Polskiego#. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki będą odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. Po mszy wojskowi i goście przemaszerują na Rynek Staromiejski, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

W Bydgoszczy w poniedziałek odsłonięta zostanie tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym z Pomorza i Kujaw. Uroczysta msza święta i poświęcenie obelisku odbędzie się o godzinie 18 w kościele Jezuitów.

We Włocławku uroczyste obchody odbędą się przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności.

Święto narodowych sił zbrojnych obchodzimy w rocznicę cudu nad Wisłą – czyli właśnie zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 roku, stoczonej podczas wojny bolszewickiej. Dzień ten jest ustawowo wolny od pracy, ponieważ łączy się z liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kościele katolickim.

W Kujawsko-Pomorskiem służy kilka tysięcy żołnierzy i działa kilkadziesiąt jednostek wojskowych: ważnych instytucji NATO, terenowych organów administracji wojskowej, garnizonów oraz innych formacji. W Bydgoszczy mieszczą się między innymi natowskie: Centrum Szkolenia Sił Połączonych oraz Force Integration Unit, a także Wojewódzki Sztab Wojskowy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz 1 Brygada Logistyczna. W Toruniu działa Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Inowrocław jest siedzibą 2. Pułku Inżynieryjnego oraz 56. Bazy Lotniczej. W Chełmnie stacjonuje 3. Włocławski Batalion Drogowo-Mostowy, a w Brodnicy 4. Pułk Chemiczny.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Ja, w dniu 14-08-2022 11:09:54 napisał:

  Niech rynek w Nakle posprzątają po nocnych imprezach bo wstyd będzie :) :) :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (17)

  RACHEL, w dniu 14-08-2022 13:34:40 napisał:

  CO MA WSPÓLNEGO WOJSKO POLSKIE Z BANDEROWSKA flaga OBOK POLSKIEJ OCHYDA OCHYDA

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (13)

  nakielanin, w dniu 14-08-2022 15:43:38 napisał:

  Flaga Polski, Unii Europejskiej i Gminy tworzą jeden wspólny symbol naszej Ojczyzny, która jest ważną częścią Europy. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i nazywa ochydą to nie wiem z czym on się utożsamia, ale napewno nie z wolną, niepodległą Polską. Szkoda mi tych ludzi głuchych i ślepych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Obywatel, w dniu 14-08-2022 16:14:50 napisał:

  W Nakle o której msza ?? A na rynku?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  nakielanin, w dniu 15-08-2022 07:43:45 napisał:

  https://jasnapolska.pl/przed-mieszkiem-w-polsce-istniala-10-000-letnia-cywilizacja-slowian-lechitow-i-50-slowianskich-wladcow-dlaczego-nie-ucza-tego-w-szkolach/

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ziuta, w dniu 15-08-2022 20:23:12 napisał:

  To się zgadza, że w1950 roku Papierz Pius XII, w swojej starczej, schorowanej jaźni, doznał nagle olśnienia i przed śmiercią ogłosił jeden z najbardziej debilnych dogmatów, jakie kiedykolwiek wyprodukował opętany Watykan. Otóż, stworzył on dogmat, o wniebowzięciu Żydówki Maryi Wielodzietnej Wiecznej Dziewicy. Nie ulega wątpliwości, że schizofrenia i demencja starcza zdziwaczałego demagoga, dały znać o sobie w wyprodukowaniu i głoszeniu takich herezji. A dzisiaj...? No cóż, dzisiaj te barbarzyńskie bzdury stały się naszym, polskim... świętem narodowym , a opętana, bałwochwalcza hałastra pielgrzymuje do jej obrazu i tarza się przed nim w bezrozumnym, modlitewnym amoku. Ciekawa ta katolicka religia, prawda? Nasuwa się tu jednocześnie ciekawe pytanie: jak ta żydowska królowa katolickiej części Polski, w sumie, jedyna w niebie z ciałem fizycznym, radzi sobie tam samiusieńka taka, pośród tych wszystkich niematerialnych duszków, aniołków, demonów, diabełków?. Każda religia, każdy bóg została wymyślona przez człowieka w celu podporządkowania sobie innych ludzi, wymuszeniu na nich posłuszeństwa, sprawowaniu nad nimi władzy. Oto wielka tajemnica wiary.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)