Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Święto Wojska Polskiego. Co zaplanowano w regionie?

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodzimy Święto Wojska Polskiego#. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki będą odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. Po mszy wojskowi i goście przemaszerują na Rynek Staromiejski, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

W Bydgoszczy w poniedziałek odsłonięta zostanie tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym z Pomorza i Kujaw. Uroczysta msza święta i poświęcenie obelisku odbędzie się o godzinie 18 w kościele Jezuitów.

We Włocławku uroczyste obchody odbędą się przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności.

Święto narodowych sił zbrojnych obchodzimy w rocznicę cudu nad Wisłą – czyli właśnie zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 roku, stoczonej podczas wojny bolszewickiej. Dzień ten jest ustawowo wolny od pracy, ponieważ łączy się z liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kościele katolickim.

W Kujawsko-Pomorskiem służy kilka tysięcy żołnierzy i działa kilkadziesiąt jednostek wojskowych: ważnych instytucji NATO, terenowych organów administracji wojskowej, garnizonów oraz innych formacji. W Bydgoszczy mieszczą się między innymi natowskie: Centrum Szkolenia Sił Połączonych oraz Force Integration Unit, a także Wojewódzki Sztab Wojskowy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz 1 Brygada Logistyczna. W Toruniu działa Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Inowrocław jest siedzibą 2. Pułku Inżynieryjnego oraz 56. Bazy Lotniczej. W Chełmnie stacjonuje 3. Włocławski Batalion Drogowo-Mostowy, a w Brodnicy 4. Pułk Chemiczny.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Ja, w dniu 14-08-2022 11:09:54 napisał:

  Niech rynek w Nakle posprzątają po nocnych imprezach bo wstyd będzie :) :) :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (17)

  RACHEL, w dniu 14-08-2022 13:34:40 napisał:

  CO MA WSPÓLNEGO WOJSKO POLSKIE Z BANDEROWSKA flaga OBOK POLSKIEJ OCHYDA OCHYDA

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (13)

  nakielanin, w dniu 14-08-2022 15:43:38 napisał:

  Flaga Polski, Unii Europejskiej i Gminy tworzą jeden wspólny symbol naszej Ojczyzny, która jest ważną częścią Europy. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i nazywa ochydą to nie wiem z czym on się utożsamia, ale napewno nie z wolną, niepodległą Polską. Szkoda mi tych ludzi głuchych i ślepych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Obywatel, w dniu 14-08-2022 16:14:50 napisał:

  W Nakle o której msza ?? A na rynku?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  nakielanin, w dniu 15-08-2022 07:43:45 napisał:

  https://jasnapolska.pl/przed-mieszkiem-w-polsce-istniala-10-000-letnia-cywilizacja-slowian-lechitow-i-50-slowianskich-wladcow-dlaczego-nie-ucza-tego-w-szkolach/

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ziuta, w dniu 15-08-2022 20:23:12 napisał:

  To się zgadza, że w1950 roku Papierz Pius XII, w swojej starczej, schorowanej jaźni, doznał nagle olśnienia i przed śmiercią ogłosił jeden z najbardziej debilnych dogmatów, jakie kiedykolwiek wyprodukował opętany Watykan. Otóż, stworzył on dogmat, o wniebowzięciu Żydówki Maryi Wielodzietnej Wiecznej Dziewicy. Nie ulega wątpliwości, że schizofrenia i demencja starcza zdziwaczałego demagoga, dały znać o sobie w wyprodukowaniu i głoszeniu takich herezji. A dzisiaj...? No cóż, dzisiaj te barbarzyńskie bzdury stały się naszym, polskim... świętem narodowym , a opętana, bałwochwalcza hałastra pielgrzymuje do jej obrazu i tarza się przed nim w bezrozumnym, modlitewnym amoku. Ciekawa ta katolicka religia, prawda? Nasuwa się tu jednocześnie ciekawe pytanie: jak ta żydowska królowa katolickiej części Polski, w sumie, jedyna w niebie z ciałem fizycznym, radzi sobie tam samiusieńka taka, pośród tych wszystkich niematerialnych duszków, aniołków, demonów, diabełków?. Każda religia, każdy bóg została wymyślona przez człowieka w celu podporządkowania sobie innych ludzi, wymuszeniu na nich posłuszeństwa, sprawowaniu nad nimi władzy. Oto wielka tajemnica wiary.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)