Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

21 lipca 2024

To już tradycja. Za nami Witosławskie Impresje!

fot. MM

fot. MM

20 lipca w Parku Dworskim w Witosławiu odbyła się #coroczna impreza z muzyką w roli głównej. Witosławskie Impresje to wydarzenie, które każdego roku przyciąga uwagę mieszkańców całej gminy Mrocza i nie inaczej było tym razem.

Najważniejszym punktem wydarzenia były oczywiście występy sceniczne. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy tym razem zaprosił mieszkańców na kilka koncertów. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalny "Fiesta", a tuż po nich zaprezentowali się "Sadkowianie". W dalszej kolejności wybrzmiały szanty, a wszystko za sprawą Marcina Białczyka z zespołem, natomiast gwiazdą wieczoru okazał się zespół "Alster". Ostatnim punktem muzycznej zabawy była plenerowa dyskoteka - o dobrą zabawę zadbał DJ Gruszka.

Muzyka to jednak nie jedyne atrakcje, z których można było skorzystać podczas Witosławskich Impresji. Na przybyłych gości czekały również m.in. liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, a także wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Oceń artykuł: 4 39

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

    • 9 (23)

    Uczestnik, w dniu 21-07-2024 11:29:15 napisał:

    A ja się pytam jak można żywność przeznaczoną bezpośrednio do spożycia można w temperaturze 30 stopni Celcjusza i owadów przetrzymywać na otwartych stołach i sprzedawać ludziom do konsumpcji gdzie na takich imprezach jest sanepid dlaczego nie przeprowadza kontroli czy najpierw musi dojść do jakiś zatruć pokarmowych

    odpowiedz

    • 8 (18)

    rudy 102, w dniu 21-07-2024 12:41:03 napisał:

    Ciekawe czy jakieś źródło historyczne potwierdza, że w Sadkach takie repertuały kobiety wiejskie wyśpiewywały ? Czy jest na to dowód, czy to radosna twórczość ? Najczęściej śpiewano przy darciu pierza z zagrodowego zwierza. Gdy zwierz jest cały potrzebne jest darcie.

    odpowiedz

    • 4 (16)

    TT, w dniu 21-07-2024 18:35:44 napisał:

    Niby gmina zadłużona i na wszystko brakuje kasy a stać ich jest na kilka imprez w krótkim czasie a oświetlenie uliczne nadal wyłączają

    odpowiedz

    • -2 (16)

    Robert , w dniu 21-07-2024 19:51:49 napisał:

    Do "uczestnika". Po pierwsze. Naucz się poprawnie pisać. Po drugie. Jeśli się nie podobało ,to trzeba było zawinąć cztery litery i zrobić wyjazd. Po trzecie. U ciebie w domu też latają muchy i kosztują się tym co postawisz. Po czwarte. Jeszcze nikt nie umarł od tego ,że owady konsumują razem z nami i się dobrze bawią. Po piąte.Nie chce mi się komentować więcej twojego komentarza, ponieważ jesteś zwykłym bucem. Tyle w temacie. Pozdrawiam wszystkich, którzy się dobrze bawili.

    odpowiedz

    • 4 (14)

    Maria, w dniu 21-07-2024 19:58:23 napisał:

    Tak to racja o wymogi sanitarne powinien zadbać również organizator i uzgodnić zasady przechowywania żywności na stoiskach a to Ty Robert naucz się pisać bo zwroty grzecznościowe pisze się z dużych liter ale widać że z kulturą u Ciebie na bakier

    odpowiedz

    • 4 (12)

    Olo, w dniu 21-07-2024 20:33:26 napisał:

    A mnie się wydaje że to nie była droga impreza. Zawsze źle. Jak nie ma imprez - źle. Jak są, to też źle. Muszą być i lampy na drogach, musi być dobra droga, musi być też potańcówka.

    odpowiedz

    • 5 (13)

    AK, w dniu 21-07-2024 21:18:46 napisał:

    Impresje zeszły na psy. 4 stoiska KGW i to wszystko. Impreza zorganizowana na bardzo niskim poziomie.

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Bolo, w dniu 22-07-2024 12:16:43 napisał:

    Zrobić jedną ale porządną imprezę np na Dni Mroczy a nie cztery byle jakie

    odpowiedz

    • 1 (13)

    Mieszkaniec, w dniu 22-07-2024 13:14:26 napisał:

    W tak zadłużonej gminie robić imprezę za imprezą nie ma się jak do oszczędzania.Niedługo dni Mroczy,dożynki gminne a możliwe że powiatowe też,zaraz będzie zakończenie lata i powitanie jesieni.A potem dzień bałwana choć w naszej gminie ten dzień powinien być obchodzony.

    odpowiedz

    • 2 (10)

    były ormowiec , w dniu 23-07-2024 14:35:04 napisał:

    Za komuny szło się 1 mają w pochodzie i nikt nie narzekał

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Gość, w dniu 23-07-2024 17:29:18 napisał:

    Może ci którzy mówią, że Impresje były za drogie i w ogóle poruszają temat kosztów takich imprez, powiedzą ile konkretnie to wszystko kosztuje ...?!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)