Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach. Przygotowała je biblioteka

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

W miniony czwartek mieliśmy przyjemność przeprowadzić# zajęcia z klasą III A. Tym razem odwiedziliśmy dzieci w szkole.

Tematem spotkania był COVID-19. Mówiliśmy o tym jak zmieniło się nasze życie, gdy pojawił się w nim wirus. Kwarantanny, obostrzenia i ograniczenia - te słowa nikomu nie kojarzyły się dobrze. Uczniowie chętnie opowiadali jak żyć, aby dobrze się czuć. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta to podstawa.

Po części teoretycznej dzieci wykonywały lapbooki. Tym razem teczki tematyczne dotyczyły tego, jak walczyć z covidem. Kieszonki z różnymi formami aktywności, listy ulubionych warzyw i owoców oraz przepisy na prawidłowe mycie rąk - to tylko część z pomysłów.

Uczestnicy spotkania wykonywali swoje prace z niezwykłą starannością i dużym zaangażowaniem. Do takich grup chce się wracać. Bardzo dziękujemy Pani Agacie Werner za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Środki na przeprowadzenie zajęć pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowią nagrodę dla Gminy Sadki za zajęcie I miejsca w konkursie "Rosnąca odporność" premiującym gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców.

Materiał: Monika Mitek - GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)