Dziś mamy 1 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Warsztaty BRD „Mistrzowie w drodze”. Trzecia edycja programu edukacyjnego

fot. pow.

fot. pow.

20 września na terenie województwie kujawsko-pomorskiego odbyły# się jesienne warsztaty brd „Mistrzowie w drodze” dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Ci z nich, którzy posiadają już prawo jazdy mają szansę przejść treningi z doskonalenia techniki jazdy z wykwalifikowanymi instruktorami na specjalnych torach.

„Mistrzowie w drodze” to trzecia edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym organizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i PKN Orlen skierowanego do najmłodszych kierowców.
Na tym etapie działań eksperci brd odwiedzają uczniów ostatnich klas szkół średnich, by przeprowadzić warsztaty edukacyjne. Z grona uczestników spotkań po zdanych testach wiedzy, zostaną wyłonieni kandydaci treningów techniki jazdy.
Pierwsze warsztaty w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się 20 września w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu oraz w Zespole Szkół Menedżerskich w Świeciu. Dzień później Mistrzowie w drodze odwiedzili dwie bydgoskie placówki: Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

-Zajęcia stwarzają możliwość dialogu, pozwalają na to by uczestnicy przedstawili swój punkt widzenia i by eksperci mogli się do niego odnieść. To świetna forma praktycznego podejścia do zagadnień i realizacji doświadczeń podnoszących świadomość w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Jacek Zalewski Prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, organizatora przedsięwzięcia.

Podczas spotkania eksperci pomagali młodzieży zrozumieć błędnie interpretowane przepisy ruchu drogowego i nieprawidłowo postrzegane zdarzenia na drodze. Młodzi dzielili się swoimi doświadczeniami za kierownicą i wskazywali potrzeby wyjaśnienia różnych sytuacji, choćby w jaki sposób przebiega kontrola policji, jakie powinności ma kierowca.
Uczniowie oglądali film „Mistrzowie w drodze”. Największe wrażenie zrobiły na nich wypowiedzi młodych kierowców osadzonych w więzieniu za spowodowanie wypadków drogowych.

Ważnym doświadczeniem dla uczestników warsztatów był też udział w eksperymentach z użyciem alkogogli czy narkogogli. Podobnie dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się sprawdziany własnych zachowań z refleksomierzem i aparatem Piórkowskiego. Komentarza podczas tych doświadczeń na bieżąco udzielał Mateusz Grzebinoga - psycholog transportu, instruktor jazdy i egzaminator.

Na koniec wyłoniono tych szczęśliwców, którzy mają szansę wziąć udział w treningu techniki jazdy. Dla młodego kierowcy to szansa poznania, w kontrolowanych warunkach, krytycznych sytuacji, jakie zdarzają się na drodze, a przede wszystkim zdobycie umiejętności pozwalających unikać takich niebezpieczeństw w przyszłości.

Materiał: Kamila Kulak

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Wódz , w dniu 23-09-2022 18:55:46 napisał:

    I co ten tekst ma wspólnego z gminą naklo? Chyba tylko sianie pisowskiej gebelsowskiej propagandy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa magazynów
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)