Dziś mamy 5 grudnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Warsztaty kreatywności. Ćwiczenia rozwijały kompetencje społeczne

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego# w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali wiele ćwiczeń rozwijających kreatywność. Budowanie najwyższej wieży w nitek makaronu, fantazjowanie na podstawie rysunku kolegi/koleżanki, czy też tworzenie różnych opowieści skupionych wokół emocji lub przerysowanej, słodkiej tematyki to tylko niektóre z nich. Ćwiczenia rozwijały również kompetencje społeczne, gdyż efekty pracy niejednokrotnie ściśle związane były z umiejętnością współpracy w grupie. Warsztaty okazały się okazją do doskonałej zabawy, poznania siebie i odkrycia nowych możliwości. Kreatywna postawa uczniów pozytywnie zaskoczyła panią psycholog oraz samych uczestników warsztatów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Kreatywność przede wszystkim!”, który realizowany był dzięki grantowi pozyskanemu ze Starostwa Nakielskiego.
Warsztaty były jednym z punktów programu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. Efektem pracy uczniów podczas zajęć będą trzy książeczki napisane w języku angielskim. Pierwsza – ‘Little Red Wolfy Hood’ ukazała się w maju. Kolejna – ‘Tarzaness’ znajduje się właśnie w druku i wkrótce trafi do nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych.
Koordynatorem projektu jest pani Joanna Betscher.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)