Dziś mamy 5 grudnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Wojewoda przygotował konkurs. Zaprasza do udziału sołtysów

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił konkurs dla# sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Konkurs skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które w 2021r. zorganizują obchody upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Edukacja i podnoszenie świadomości znaczenia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zgodnie z ideą 1918 roku, a także upowszechnianie wiedzy o historii dążeń Polaków do odzyskania niepodległości – to główne cele konkursu organizowanego przez wojewodę.

Jedno sołectwo może złożyć jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Nagrodami dla zwycięzców są wycieczki autokarowe do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W wycieczce uczestniczyć będzie sołtys lub osoba go reprezentująca, a także społeczność sołectwa tj. osoby wskazane przez sołtysa (maksymalnie 40 osób).

- To właśnie sołectwo jest tym najmniejszym elementem samorządności w Polsce i tworzy grupę ludzi, którzy mają możliwość stanowienia o swoim najbliższym otoczeniu. Niejednokrotnie już sołtysi odegrali bardzo ważną rolę, między innymi podczas nawałnicy w 2017 roku, gdzie ich zaangażowanie w pomaganie ludziom przyniosło bardzo ważny skutek – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który dodał, że ma nadzieję, iż ten konkurs sprawi, że w tym roku Święto 11 listopada będziemy w województwie kujawsko-pomorskim w sposób szczególny.

Zgłoszenia wraz z załącznikami należy dostarczyć do 22 listopada 2021 r. (liczy się data wpływu przesyłki do Organizatora) pocztą, przesyłką kurierską lub osobiście na adres:

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy,

Biuro Wojewody,

ul. Jagiellońska 3,

85-950 Bydgoszcz,

z dopiskiem „Konkurs 11 listopada”.

i jednocześnie pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: konkurs@bydgoszcz.uw.gov.pl z dopiskiem: „Konkurs 11 listopada”.

Regulamin dostępny tutaj

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 38 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (65)

  Mariola Bezpitola, w dniu 22-10-2021 08:25:25 napisał:

  Powinni zorganizować konkurs kto najwięcej kłamie i kradnie. Zwycięzca może być tylko jeden.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (54)

  Mig, w dniu 22-10-2021 10:58:48 napisał:

  Kolejna inicjatywa skierowana dla swojego elektoratu, to jest wojewoda wszystkich? Po rozdawnictwie szczepionkowym po 8 tyś dla KGW przyszedł czas na sołtysów i fundusz wycieczkowy.

  odpowiedz

  • 3 (49)

  aaa, w dniu 22-10-2021 12:01:44 napisał:

  Dać im po 10 tys będą organizować i kraśc ciemnotę na wsi

  odpowiedz

  • 5 (49)

  WieśMack, w dniu 22-10-2021 14:01:53 napisał:

  ciekawe ilu sołtysów ruszy 4litery ?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  kttoś, w dniu 22-10-2021 20:17:09 napisał:

  Śmieszą mnie te kłótnie głupich bezmózgowych polaczków i tych którzy są za PiS-em i tych za PO. Powiem , ze jedni i drudzy mają takich jak wy głęboko w d....A wy dalej bierzcie się za łby ,łapcie za leki uspakajające.Ubliżajcie sobie barany!A oni mając taki pojechany elektorat przetrwają dzięki was w dobrobycie jeszcze wiele kadencji!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)