Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Wykryto nielegalną krajankę tytoniową. Kierowcy grozi więzienie

fot. pow.

fot. pow.

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła# 1000 kg nielegalnej krajanki tytoniowej do palenia. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT wyniosłyby ponad 1,1 mln złotych.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia zatrzymali w Bydgoszczy do kontroli samochód dostawczy. Kierujący pojazdem, poruszającym się z południa Polski, nie posiadał żadnych dokumentów przewozowych i nie potrafił odpowiedzieć jaki towar przewozi.

Mundurowi z KAS po przeszukaniu auta ustalili, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu, w workach z tworzywa sztucznego, znajdowało się 1 000 kg krojonego tytoniu bez znaków akcyzy.

Nielegalny tytoń trafił do magazynu depozytowego KAS w Toruniu, a w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.
Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,1 mln złotych z tytułu nieuiszczonych należności podatkowych.

Kierowcy grozi wysoka grzywna, kara do 3 lat pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Materiał: Kinga Błaszczyńska główny specjalista IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    siekiera, w dniu 27-07-2021 01:05:32 napisał:

    I tak będę jarał fajki z przemytu. Nienawidzę tych rządów z układu w Magdalence!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Krzesło młodzieżowe
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Nadanie modnej linii
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Nowoczesny styl
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)