Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

Wzrasta zapotrzebowanie na krew. Organizują kolejną zbiórkę

fot. pixabay

fot. pixabay

Rosnąca ilość wypadków drogowych i innych zdarzeń z udziałem osób poszkodowanych oraz szybki rozwój medycyny sprawiają,# że wciąż wzrasta zapotrzebowanie na bezcenny lek, jakim jest ludzka krew.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, kolejny raz organizujemy zbiórkę krwi. Wszystkich honorowych krwiodawców oraz osoby chętne, by krwiodawcami się stać, zapraszamy 6 grudnia 2022 roku do krwiobusu, w godzinach od 9:00 do 12:30. Na krwiodawców oczekiwać będzie zespół z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Niech atmosfera Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zmiękczy Wasze serca i otworzy je na potrzeby drugiego człowieka!

Materiał: Katarzyna Krzoska, Klub HDK PCK przy KPPSP w Nakle n/Not.

Oceń artykuł: 1 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Świadoma7444, w dniu 02-12-2022 12:53:22 napisał:

  A co później dzieje się z krwią osób zaszprycowanych - jest wylewana czy idzie transfuzją, również do zdrowych osób?

  odpowiedz

  • 4 (6)

  gość , w dniu 02-12-2022 14:25:28 napisał:

  oddasjesz za free a gdy potrzebujesz to musisz za nią placic czy to jest ferplay chyba nie dlatego przestałem oddawać

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Dawca kału, w dniu 02-12-2022 16:27:10 napisał:

  Tak to jest skandal i niemoralne,nieetyczne.Pozyskuje się krew-życiodajny lek ratujące życie za darmo a następnie się nim handluje na rynku.Obrzydliwe paskudna patologia z którą należy skończyć.

  odpowiedz

  • -6 (6)

  MB, w dniu 02-12-2022 18:58:25 napisał:

  Motocyklowa Zbiórka Krwi już w kwietniu! Zapraszamy

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Micki, w dniu 02-12-2022 20:06:40 napisał:

  Zbierają dla braci Ukraińców.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  obserwator, w dniu 03-12-2022 09:50:54 napisał:

  Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy będzie jej potrzebował. Pewnego dnia w piękną słoneczną niedzielę wyjechałem motorowerem na miasto i nieoczekiwanie zostałem przejechany przez wymuszającego pierwszeństwo przejazdu kierowcę w wojskowym samochodzie ciężarowym. Skutki były opłakane. Gdy zabrała mnie karetka, na miejscu wypadku zostały tylko moje buty, beret i kredą narysowany mój rysunek cały we krwi. Nie mówiąc o przejechanym motorowerze. Żywej krwi niczym nie można zastąpić.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa hal
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)