Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Z angielskim za pan brat. Uczniowie wzięli udział w pólkolonii

fot. pow.

fot. pow.

Angielskiego nigdy dość! Było to hasło przewodnie w# trakcie półkolonii językowych w dniach 12-16 lipca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Zajęcia prowadzone były przez p. Jolantę Krzemińską i p. Dorotę Krzemińską.

Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii utrwalali słownictwo podczas integracyjnych gier i zabaw językowych. Drugiego dnia uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie, nazywali produkty spożywcze oraz sprzęt kuchenny. Trzeciego dnia podczas zabaw na świeżym powietrzu uczniowie opisywali poszczególne części roweru w j. angielskim oraz zapoznali się z przepisami ruchu drogowego, następnie wszyscy udali się na degustację pizzy. W czwartek dzieci wybrały się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Borek, gdzie wykonywali zadania językowe, smażyli pyszne kiełbaski oraz podziwiali piękno przyrody na łonie natury. Tego dnia wszyscy pokonali trasę 20 km. Ostatniego dnia udaliśmy się do kina na film „Luca”, zwiedzaliśmy Bydgoszcz tramwajem wodnym wzdłuż Brdy a po udanym rejsie zjedliśmy pyszne lody na starym rynku. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało gumową piłkę do zabawy na pozostałe dni wakacji.

Organizatorki dziękują Dyrekcji Szkoły p. Lidii Serwińskiej za wsparcie projektu Wakacje 2021 i umożliwienie przeprowadzenia półkolonii na terenie szkoły, p. Renacie Maćkowiak i p. Kamili Świtalskiej za opiekę podczas wycieczek, p. Agnieszce Stałowskiej i p. Małgorzacie Szostak za pomoc w przygotowaniu ogniska, wszystkim rodzicom za owocną współpracę oraz dzieciom za entuzjazm, dobry humor, wytrwałość oraz stwarzanie pozytywnej atmosfery każdego dnia.

Realizacja półkolonii była możliwa dzięki pozyskaniu grantu w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA

Materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)