Zajęcia w pracowni twórczej. Dzieci odkrywały świat przyrody

fot. Hanna Siemion, Monika Mitek
We wtorek, 14 maja dzieci z naszej gminy mogły spędzić czas #w naszej pracowni twórczej. Już od godziny 8:30 przybyli pierwsi zainteresowani. Czas spędziliśmy w miłej atmosferze pod hasłem przewodnim "Swiat przyrody".
Dzieci, które chciały spędzić z nami czas rozwiązywały zadania, kolorowały kolorowanki. Nie zabrakło puzzli i gier planszowych, w których mogły się zmierzyć z instruktorkami GOK. Ponieważ pogoda dopisała, wybraliśmy się na spacer. Przeprowadziliśmy gimnastykę w plenerze, a uczestnicy zajęć chętnie grali w Dziadka Mroza. Podczas wędrówki zbieraliśmy listki i kwiatki, które wykorzystaliśmy po powrocie do sali zajęć.
Dzieci wykonały gąsienice, które spacerowały po listkach. Można było wykonać również żaby, w których brzuchach znajdowały się roślinne dekoracje.
Serdecznie dziękujemy za bardzo miły dzień. I mówimy do zobaczenia jutro!
Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

















Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)