Przedszkolaki poznali pracę strażaka. Był też czas na aktywność fizyczną

fot. Hanna Siemion, Weronika Smełsz
W środę, odwiedziła nas # grupa 3-latków z przedszkola "Dobre Ludki" wraz z wychowawcą Panią Sylwią Goszką oraz Panią Michaliną i Panią Agnieszką. Na początku porozmawialiśmy kim jest strażak, na czym polega jego praca i jaką ważną rolę odgrywa w naszym społeczeństwie. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania.
W części plastycznej dzieci stworzyły postacie dzielnych strażaków z papieru, na których mogli przykleić obrazki przedstawiające ważne atrybuty związane z tym zawodem jak wąż, gaśnica,hydrant, rękawice, hełm itp. Każda praca była wyjątkowa, brawo dla naszych małych artystów!
Potem przenieśliśmy się na boisko sportowe, na którym przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję tor przeszkód. Dzieci mogły spróbować swoich sił w omijaniu ognia skakając do obręczy, przeskakiwaniu przez ogień i celowaniu piłeczkami do kubeczków.
Była to świetna zabawa połączona z aktywnością fizyczną.
Dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę.
materiał: Hanna Siemion
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria















Czytaj również
Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!
(czytaj więcej)Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
(czytaj więcej)Nie sadź IGO. Postaw na gatunki bezpieczne dla natury

Dzisiaj w naszym mini przewodniku #po świecie bezpiecznego i pięknego ogrodnictwa prezentujemy kolejne, rodzime gatunki, które będą cieszyć Wasze oczy w maju oraz te, których należy za wszelką cenę unikać.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Każdy jest odpowiedzialny

7 czerwca kolejny już raz obchodziliśmy #Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Hasło tegorocznych obchodów, „Nauka w działaniu”, podkreśla ważną rolę, jaką nauka odgrywa w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących żywności. Bez wsparcia nauki nie byłoby możliwe utrzymanie bezpieczeństwa żywności w łańcuchach dostaw, które często obejmują cały glob i przekraczają wiele granic.
(czytaj więcej)