Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

30 listopada 2023 0

Dzieci uczciły Dzień Pluszowego Misia. Popołudniowa zabawa w Centrum

28.11. 2023 r. (wtorek) Centrum Kształcenia #w Dębowie odwiedziła pani Bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Dębowie, po to by wspólnie z dziećmi przebywającymi w godzinach popołudniowych w Centrum, uczcić obchodzony kilka dni wcześniej Dzień Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

Powstały adwentowe lampiony. Zajęcia w świątecznym klimacie

21 listopada dzieci po raz kolejny spotkały się na zajęciach# twórczych. W tym dniu tworzyły kolorowe lampiony.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 1

Święto dla twórców. Podsumowanie ich działań na rzecz kultury regionu

28 listopada 2023 roku w Muzeum Etnograficznym w Toruniu# odbył się XLV Zjazd Twórców Ludowych Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Medalami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowano zasłużonych twórców ludowych.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Wyjazd do kina i jarmark bydgoski. Film wzruszył i rozbawił

W piątek, 24 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach #zorganizowała wyjazd do kina na ekranizacje powieści gdańszczanki Magdaleny Witkiewicz zatytułowanej ,,Uwierz w Mikołaja ''.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Warsztaty rękodzielnicze. Panie wykonywały świąteczne girlandy

Święta tuż, tuż. W czwartkowy wieczór w świetlicy w# Łodzi odbyły się kolejne warsztaty rękodzielnicze, które poprowadziła Pani Hanna Domalewska "Babsztylove Rękoczyny".

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

"Coś nowego ze starego". W ruch poszły szlifierki, wkrętaki, śrubokręty i pędzle

Wraz z końcem listopada kończymy cykl spotkań warsztatowych w ramach #projektu ”Coś nowego ze starego”, dofinansowanego przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Wzajemny szacunek i uśmiech. Dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji

W wtorek, 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień# Życzliwości i Pozdrowień, czyli dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Uroczystość z okazji Dnia Seniora. Panowała rodzina atmosfera

25 listopada w świetlicy wiejskiej w #Samostrzelu odbyło się coroczne, tradycyjne spotkanie dla mieszkańców z okazji Dnia Seniora.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Wspólna zabawa w świetlicy. Dzień kredki w Radziczu

Przedstawiamy krótką fotorelację #z "Dnia Kredki" w Radziczu.

(czytaj więcej)
23 listopada 2023 0

Mieszkancy DPS chętnie uczestniczą w zajęciach. Powstały dekoracje zimowe

W środę, 22 listopada mieszkańcy #Domu Pomocy Społecznej w Nakle uczestniczyli w zajęciach z "Arteterapii".

(czytaj więcej)
23 listopada 2023 0

Wyszywanie na specjalnej kanwie. Dziewczęta radzą sobie coraz lepiej

Piątkowe i poniedziałkowe popołudnie spędziliśmy# w towarzystwie dziewczyn uczęszczających na zajęcia ZPT. To były ostatnie dni, w których dziewczyny wyszywały na specjalnej kanwie. Haft krzyżykowy w ich wykonaniu pięknie się prezentuje.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

Zajęcia edukacyjno-kreatywne. Bohaterem spotkania był jeż

15 listopada w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się #zajęcia edukacyjno-kreatywne dla dzieci.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

Wkrótce Kiermasz Ozdób Świątecznych. Powstają ciekawe prace

W miniony czwartek, 16 listopada Centrum Kształcenia #w Dębowie przy pomocy chętnych rodziców zorganizowało warsztaty, na których mamy ozdabiały świąteczne półksiężyce.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

"Tajemnice pałacu w Samostrzelu". Duże zainteresowanie prelekcją

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, dnia 17 listopada zorganizowała spotkanie #zat. „Tajemnice pałacu w Samostrzelu”. Prelekcję przedstawił pan dr Sławomir Łaniecki absolwent Akademii Bydgoskiej (kierunek historia) oraz autor wielu publikacji, w tym najbardziej popularnej „Pałace, dwory i folwarki powiatu nakielskiego”.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

"Mała książka-wielki człowiek". Kolejna czytelniczka dołączyła do akcji

We wtorek, 14 listopada w Filii Bibliotecznej #w Dębowie do akcji czytelniczej "Mała książka-wielki człowiek" dołączyła mała czytelniczka Elena. Gratulujemy.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Przygotowania do świąt. Powstały gliniane zawieszki na choinkę

Młodsi uczestnicy zajęć ceramicznych rozpoczęli przygotowania #do Świąt. Podczas wtorkowych zajęć, pod okiem prowadzącej (Magdalena Sobiecka) powstały zawieszki, które będą mogły ozdobić nie jedną choinkę.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

"Cuda na kiju". Świąteczne girlandy ozdobią niejedno mieszkanie

Miłośniczki rękodzieła spotkały się #we wtorkowe popołudnie, by stworzyć świąteczne girlandy. W miłej atmosferze, pod czujnym okiem prowadzącej (Pani Hanna Domalewska) powstały piękne ozdoby.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Sensoplastyka w świetlicy. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości

14 listopada, tj. we wtorek w Świetlicy #Wiejskiej w Dębowie z inicjatyw Filii Bibliotecznej w Dębowie oraz Sołtysa Dębowa obyły się po dłuższej przerwie zajęcia marki Sensoplastyka.

(czytaj więcej)
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)