Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

08 lutego 2023 0

Bal karnawałowy w Radziczu. Na dzieci czekały tańce, zabawy i poczęstunek

We wtorek (7.02) w świetlicy w Radziczu odbył się bał karnawałowy dla dzieci. Jego organizatorami byli#: sołtys Radzicza, Pani Ewa Malak, świetlica Wesoły Zakątek w Radziczu oraz filia biblioteczna w Radziczu.

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 0

Siódmy dzień zimowego wypoczynku. Atrakcji nie brakowało

7 lutego we wtorek w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się kolejne zajęcia organizowane przy współpracy z Centrum Kształcenia #w czasie trwania zimowego wypoczynku.

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 0

Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Laserowe pojedynki, gry i zabawa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, w tym roku postanowiłyśmy zorganizować wyjazd do miejsca#, w którym większość z nich jeszcze nie było. LaserFight w Bydgoszczy okazał się strzałem w dziesiątkę.

(czytaj więcej)
06 lutego 2023 0

Prace na ramkach tkackich. Zadanie czasochłonne, ale efekt wspaniały

W piątkowe popołudnie spotkałyśmy się z uczestniczkami Spotkań Sztuk Różnych na sali widowiskowej GOK. Kolejny raz# mieliśmy okazję brać udział w zajęciach z tkania, które przeprowadziła dla nas Nitkomanka - chusty i szale -Pani Anna Nita.

(czytaj więcej)
06 lutego 2023 0

Książka pamiątkowa na zakończenie. Radosna twórczość dzieci

W miniony piątek końca dobiegła nasza zajęciowa oferta feryjna. Po raz ostatni spotkaliśmy się z uczestnikami na sali widowiskowej#, żeby wspólnie oddać się radosnej twórczości.

(czytaj więcej)
06 lutego 2023 0

Bal karnawałowy dla dzieci. Doskonały nastrój i zaangażowanie rodziców

Dnia 29 stycznia br. w naszej świetlicy wiejskiej w Łodzi odbył się pierwszy bal karnawałowy# dla dzieci zorganizowany przez Panią sołtys Edytę Żołecką.

(czytaj więcej)
05 lutego 2023 0

Miłe odwiedziny i niespodzianka. Jak minął piąty dzień ferii?

W piątek, 3 lutego spotkaliśmy się w Centrum Kształcenia w Dębowie, żeby wykonać spersonalizowane bluzki.

(czytaj więcej)
05 lutego 2023 0

Czas na zajęciach upłynął bardzo szybko. Pomogą ptakom przetrwać zimę

W ubiegly czwartek spotkaliśmy się na świetlicy wiejskiej w Dębowie, aby wykonać zawieszki z pokarmem dla ptaków i karmniki.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Pierwsze spotkanie DKK w nowym roku. Panie omawiały thriller kryminalny

W czwartek, 26 stycznia uczestniczki comiesięcznych spotkań naszego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkały się# w Filii Bibliotecznej w Dębowie i omawiały tym razem thriller kryminalny.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

Rocznica śmierci Jana Gutenberga. Początek epoki czytelnictwa

3 lutego mija 555 rocznica śmierci Jana Gutenberga - złotnika, wynalazcy, drukarza i wydawcy.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Sprostali wyzwaniu. Powstały przepiękne karmniki dla ptaków

Dziś wiele się działo! Zaczęliśmy od wykonania karmników i zawieszek dla ptaków, a skończyliśmy na makiecie, którą rozpoczęliśmy wczoraj.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Na zajęciach królowała glina. Trzeci dzień ferii zimowych

W środę, 1 lutego odbyły się kolejne zajęcia zorganizowane przez Centrum Kształcenia i Filię Biblioteczna w #Dębowie. Tym razem spotkaliśmy się w Świetlicy Wiejskiej,ponieważ jest więcej miejsca.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Dzieci stworzyły makietę Sadek. Feryjne zajęcia dla najmłodszych

W środę, 1 lutego po raz kolejny dzieci przybyły na zajęcia organizowane przez GOK i GBP w Sadkach w czasie ferii. #Tym razem postawiliśmy przed uczestnikami trudne zadanie - stworzenie makiety naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Warsztaty tkackie i krawieckie. Każdy mógł zmienić się w projektanta mody

Drugi dzień ferii z GOK i GBP w Sadkach za nami. Na początku zajęć uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, na każdą z nich czekało# interesujące wyzwanie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Atrakcyjny pierwszy dzień ferii. Zwiedzanie chałup, faworki i ognisko

W poniedziałek, 30 stycznia w ramach oferty feryjnej, odbyła się wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w #Osieku nad Notecią. Udział w niej wzięło 50 uczestników.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 10

Orkiestrowe granie. Pogoda nie była łaskawa, ale mieszkańcy nie zawiedli

W dniu wczorajszym odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcję pomagania potrzebującym# włączyła się gmina Sadki, gdzie zorganizowano wspólne granie, połączone z licytacjami fantów, przekazanych na to wydarzenie.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Wspaniałe widowisko i sesja zdjęciowa. Dziadkowie w GOK-u

26 stycznia na zaproszenie dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach, przybyli ich dziadkowie.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

"Mój piękny złoty koń". Opowiadanie Wandy Chotomoskiej i kreatywne prace

W środę, 25 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach odbyły się zajęcia z cyklu "Kreatywnie z książką". Podczas spotkania# bibliotekarka rozmawiała z dziećmi o koniach, pokazywała książki, w których można znaleźć wiele informacji na ich temat. Przeczytała opowiadanie W. Chotomskiej pt. "Mój piękny złoty koń". Uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania do tekstu.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)