Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

16 września 2021 4

Pandemia ciągle trwa. Kolejny dzień z dużą liczbą nowych zakażeń

16 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 722 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 10 osób. Z czego 6 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz obchodziło 5-lecie swojej działalności

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz świętuje# 5-lecie swojej działalności! Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział członkowie zarządu Stowarzyszenia: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, starosta bydgoski Wojciech Porzych, starosta nakielski Tadeusz Sobol, wójt Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, wójt Osielska Wojciech Sypniewski oraz przedstawiciel burmistrza Żnina Paweł Sikora.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Wypłacono ponad 63 mln zł z „Dobrego Startu” w kujawsko-pomorskim

Większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 plus z# programu „Dobry Start”. Najwięcej wniosków złożono w mazowieckim, bo blisko 422 tys., a najmniej w opolskim, bo 64,5 tys. W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS trafiło 159 tys. wniosków.

(czytaj więcej)
15 września 2021 2

Medal im. Włodzimierza Zonna. Stowarzyszenie Astronomiczne z Niedźwiad uhonorowane

Pałucko Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne# (PPSAE) w Niedźwiadach zostało nagrodzone Medalem im. Włodzimierza Zonna. Ta wyjątkowo prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne za wybitne zasługi w szerzeniu i popularyzacji wiedzy o Wszechświecie.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Kampania sprawozdawczo-wyborcza. Tomasz Miłowski gminnym prezesem

W związku z pandemią COVID 19 kampania, która powinna# odbyć się w 2020 r. została przesunięta na rok bieżący. Zjazd delegatów nakielskiej, gminnej organizacji Polskiego Stronnictwa Ludowego odbył się w świetlicy wiejskiej w Wieszkach, w ostatnią niedzielę 12 września br.

(czytaj więcej)
15 września 2021 13

Obiekt otwarty. Delegacja wzięła udział w uroczystościach

14 września br. na zaproszenie dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady# Obrony Terytorialnej im. gen.bryg. Elżbiety Zawackiej ps.,,Zo" płk Krzysztofa STAŃCZYKA delegacja JRS wzięła udział w uroczystości otwarcia obiektu do walki w bliskim kontakcie tzw. Killing House obiekt umiejscowiony jest na terenie Placu Ćwiczeń Taktycznych w miejscowości Łojewo k/ Inowrocławia.

(czytaj więcej)
15 września 2021 9

Nowe dane o zakażeniach. Dzisiaj ponad 760 potwierdzonych przypadków

15 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 767 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 21 osób. Z czego 12 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z komendantem CS WOT

Marszałek Piotr Całbecki przyjął wczoraj (13 września) nowego# komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu pułkownika Edwarda Chyłę.

(czytaj więcej)
14 września 2021 20

Zakażeń przybywa, a szczepienia przystopowały. Gmina Mrocza na końcu

Czwarta fala pandemii koronawirusa zaczyna przybierać na# sile. W całym kraju wzrasta dzienna liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jest również więcej pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Służba zdrowia na razie jest wydolna i przygotowana na te wzrosty, ale nie wiadomo, co przyniosą kolejne tygodnie.

(czytaj więcej)
14 września 2021 14

Ponad 500 nowych zakażeń w skali kraju. Jak to wygląda w powiecie?

14 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 537 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło osiem osób. Z czego siedem miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Ekonomiści otrzymali podręczniki. Uczniowie bardzo dziękują

Ekonomiści z naszej szkoły, otrzymali podręczniki ufundowane przez# sponsora Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 września 2021 5

20 lat działalności Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. „Posypały się” życzenia

Związek Miast i Gmin Nadnoteckich w Nakle nad Notecią obchodził# jubileusz 20 - lecia. W imieniu władz Powiatu Pilskiego życzenia Zarządowi złożył Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Budynek internatu zyska nowy blask. Podpisano umowę z wykonawcą

W piątek, 10 września br. w gabinecie Starosty Nakielskiego odbyło się# podpisanie umowy z wykonawcą wyłonionym podczas postępowania na Termomodernizację wraz z przebudową budynku internatu I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego przy ul. Gimnazjalnej 8 w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Szkolenia dla strażaków ochotników. Spotkanie organizacyjne

11 września 2021 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w# Nakle nad Notecią bryg. mgr inż. Sławomir Murawski rozpoczął szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych (OSPP).

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Poznaliśmy najlepsze prace. Wręczenie nagród w przyszłym tygodniu

Prezentujemy długo oczekiwane wyniki konkursu# fotograficznego część III "Letni Czas".

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Spotkanie w Brzózkach. Odbyły się warsztaty lepienia w glinie

w miniony piątek Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych# „Dziecięca Przystań” zorganizowało drugą część spotkania w ramach projektu "Podróż szlakiem historii i kultury Pałuk - Żnin, Wenecja, Biskupin" częściowo sfinansowanego z budżetu Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert Kultura i Sztuka 2021.

(czytaj więcej)
13 września 2021 14

Poniedziałkowe dane z resortu zdrowia. Sprawdzamy, ile zakażeń odnotowano!

13 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 269 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem.

(czytaj więcej)
13 września 2021 4

Ruszyła opóźniona przez pandemię kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa dla powiatu nakielskiego już# tradycyjnie odbywa się w budynku przy ul. Dąbrowskiego 50 w Nakle. Przeprowadza ją Powiatowa Komisja Lekarska. Celem opóźnionej przez pandemię kwalifikacji są ocena stanu zdrowia, ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej oraz wydanie książeczki wojskowej.

(czytaj więcej)
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)