Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

19 maja 2024 3

Pomoc na podobnym poziomie. Przedstawiono sprawozdanie

Mieszkańcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji mogą korzystać# z pomocy społecznej. W gminie Sadki świadczeniami zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Zajęcia pt. "Studio urody". Seniorzy w nowych fryzurach

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle pojechali z wizytą #do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu w ramach współpracy i zajęć pt. "Studio urody" podczas których wykonywane były fryzury na głowach Seniorów.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Wyjątkowa uroczystość. Pierwsza Komunia Święta w Sadkach

18 maja dzieci należące do parafii #pw. św. Wojciecha w Sadkach przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Sakramentu udzielił im proboszcz ks. Witold Korowajczyk.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Pielgrzymka do Górki Klasztornej. Nakielscy pątnicy rozpoczęli wędrówkę

Licząca ponad 100 osób piesza pielgrzymka wyruszyła #w sobotę o 6:30 spod kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nakle do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Licząca ok. 30 km trasa wiedzie m.in. przez takie miejscowości jak Olszewka, Dębowo oraz Liszkowo.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Zmiany w kierownictwie kujawsko-pomorskiej policji. Uroczysta zbiórka

Wczoraj (15.05.2024 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której kadra garnizonu pożegnała wieloletniego Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Mirosława Elszkowskiego, obecnie kierującego Policją w województwie warmińsko-mazurskim. Była to także okazja do przedstawienia nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którym został inspektor Jacek Witas. Środa, to także dzień zmian na stanowiskach Komendantów Powiatowych Policji w naszym garnizonie.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Renowacja zabytkowego ogrodzenia cmentarza. Aktualny stan prac

Projekt pn. "Renowacja zabytkowego ogrodzenia# cmentarza przykościelnego (krata forteczna) przy parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Świętego Wita w Słupach" jest w trakcie realizacji.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język polski

We wtorek, 14 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych przystąpili# do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

I Regionalna Wystawa Królików Rasowych. Nagrodzono hodowców

Tegorocznym targom w Minikowie towarzyszyła #I Regionalna Wystawa Królików Rasowych oraz Pokaz Drobnego Inwentarza. Komu przyznano nagrody?

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

75 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach. Uroczysty jubileusz

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach obchodzi w tym roku# jubileusz 75 – lecia działalności. Uroczyste obchody z udziałem przedstawicieli władz Gminy Sadki, dyrektorów innych instytucji kultury, bibliotek, szkół i przedszkoli z terenu Gminy Sadki, odbyły się 10 maja w XXI ” Tygodniu Bibliotek”, którego hasło brzmi „Biblioteka miejsce na czasie”.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Tłumy w Minikowie. Wystawcom i zwiedzającym dopisała pogoda

Drugi dzień targów w Minikowie przyciągnął tłumy# zwiedzających. Plenerowa wystawa podobnie jak w sobotę, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dopisała pogoda.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Wzmożony ruch na "dziesiątce". Utrudnienia na drodze

Spory korek tworzy się dziś od rana na drodze #krajowej nr 10, na odcinku Nakło-Bydgoszcz. Wzmożony ruch pojazdów związany jest z trwającymi od wczoraj targami w Minikowie.

(czytaj więcej)
11 maja 2024 0

Ordynarusz diecezji udzielił święceń klerykom. Szczególny moment

„Przyjęcie powołania jest równoznaczne z zaangażowaniem# weń swojego serca. Nie wystarczy bowiem tylko zaangażowanie rąk, pieniędzy, czasu i zdolności” – mówił w bydgoskiej Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
11 maja 2024 7

Lato na wsi w Minikowie. Za nami pierwszy dzień targów

11 maja na polach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego #w Minikowie rozpoczęła się coroczne targi "Lato na wsi - święto smaku i tradycji". Po raz kolejny do Minikowa zjechały tłumy odwiedzających.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 3

Odznaczenia i awanse. Powiatowy Dzień Strażaka w Szubinie

W piątkowy poranek na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej #nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Była to idealna okazja do nadania awansów oraz wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom

(czytaj więcej)
10 maja 2024 7

Sądowy proces dobiegł końca. 20 lat więzienia dla Jarosława P.

24 kwietnia w murach bydgoskiego sądu odbyła się# ostatnia rozprawa dotycząca oskarżonego 52-letniego Jarosława P., któremu postawiono zarzut zabójstwa swojej partnerki, 43-letniej Wioletty K. Tego dnia ogłoszony został również wyrok.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 10

Trwa remont sieci wodociągowej. Utrudnienia dla kierowców

Od samego rana w Nakle trwa remont #sieci wodociągowej. Nie ma możliwości przejazdu ul. Hallera do wjazdu z ul. Dąbrowskiego.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

"Szlak Akademii Superbohaterów”. Jan Czochralski zwycięzcą

I to jest promocja! Zwycięzcą plebiscytu organizowanego w ramach projektu# „Szlak Akademii Superbohaterów” został Jan Czochralski!

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

Nagroda jubileuszowa dla st. ogn. Łukasza Kwiatkowskiego. 20-lecie służby

8 maja 2024 roku, podczas zmiany służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle# nad Notecią, st. ogn. Łukasz Kwiatkowski z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią st. bryg. Sławomira Murawskiego otrzymał nagrodę jubileuszową z okazji 20-lecia pracy i służby.

(czytaj więcej)
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)