Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

06 lipca 2022 37

Nowy dyrektor I LO. Kto będzie zarządzał szkołą do 2027 roku?

Rozstrzygnięto już wszystkie konkursy na dyrektorów szkół, które powiat nakielski ogłosił na ten rok.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 12

Termin się skończył. Która gmina najlepiej wywiązała się z obowiązku?

Ostatniego dnia czerwca zakończyło się obowiązkowe składanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Czy mieszkańcy powiatu nakielskiego zgłosili swoje źródła ciepła?

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

"Od zawsze chciałem nosić mundur". Sukces funkcjonariusza ZK Potulice

Kapral Mateusz Puciłowski - strażnik działu ochrony pełniący służbę w # Zakładzie Karnym w Potulicach zajął II lokatę w nauce podczas szkolenia zawodowego w korpusie podoficerów.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 7

Oficjalne zakończenie przebudowy drogi. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł

Dnia 30 Czerwca 2022r. pod kościołem w miejscowości Słupy oficjalne ukończono# inwestycję przebudowy drogi powiatowej nr 1946C Ciężkowo - Wąsosz na odcinku Ciężkowo - Słupy.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 8

Są wyniki matur. Jak poszło zdającym?

We wtorek, 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminów maturalnych.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 2

Dwa przetargi i nic. Co dalej ze sprzedażą równiarki?

Gmina Sadki nadal nie może sprzedać równiarki drogowej. Ogłoszone dwa przetargi nie przyniosły # rezultatu.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 83

Wicepremier z wizytą w Nakle. Piotr Gliński odpowiadał na pytania mieszkańców

4 lipca w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie otwarte z # wicepremierem oraz ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotrem Glińskim, któremu towarzyszyli również sekretarz Rady Ministrów Łukasz Schreiber oraz poseł na Sejm RP Bartosz Kownacki.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 0

Nakielanin pojechał traktorem nad Bałtyk. Pokonał 225 km w 14 godzin

W dniach 16-19.06.2022 w miejscowości Kopalino odbył# się VII Festiwal Moto Rock, w którym wziął udział nakielanin Wiesław Kominiak. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że udał się tam traktorem Dzik 21 z 1973r. W ciągu 14 godzin pokonał trasę 232km!

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 0

Szkolenie dla strażaków. Policja przypomniała ważne zasady

W dniu 29 czerwca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w # Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie strażaków PSP oraz druhów OSP z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 21

Kolejki po drewno z lasu. Nie brakuje chętnych na chrust

Ceny surowców energetycznych w ostatnim czasie lawinowo rosną. Tymczasem, sezon grzewczy # zbliża się i wiele osób już szuka możliwości zakupu tańszego opału, ponieważ zewsząd informuje się o tym, że na jesień będzie jeszcze drożej. Jedną z metod pozyskania opału jest zbieranie drewna w lesie. Taką możliwość prześmiewczo nazwano nawet programem „Chrust plus". Wyjaśniamy, o co chodzi.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 0

283 komputery dla dzieci. Na jakim etapie jest program?

Gmina Sadki zakupi 283 laptopy w ramach przyznanego grantu na wsparcie dzieci z terenów popegeerowskich w rozwoju cyfrowym.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 9

Gwałtowne burze przeszły przez region. Straż pożarna interweniowała 900 razy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwołał wczoraj wieczorem Wojewódzki Sztab Kryzysowy w związku z gwałtownymi burzami, które przeszły przez nasz region. Swoje raporty przedstawiły poszczególne służby.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 1

Obrady rady gminy. Poruszono kilka problemów

W czwartek, 30 czerwca odbyła się XLVII sesja rady gminy Sadki.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Zakład Karny w Potulicach. Na mundurach funkcjonariuszy pojawiają się nowe stopnie służbowe

Aspiracje, ambicja, motywacja – to cechy funkcjonariuszy Zakładu# Karnego w Potulicach, którzy w najbliższym czasie przypną do koszuli nowe dystynkcje opatrzone wyższymi stopniami służbowymi. A wszystko to dzięki uporowi i ukończeniu kilkumiesięcznych szkoleń organizowanych przez Służbę Więzienną.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 14

Radni zdecydowali. Żegluga przejdzie pod stery ministerstwa (sonda)

Uchwała podjęta w czasie dzisiejszej sesji przypieczętowała od dawna # poruszaną kwestię zmiany organu prowadzącego dla Zespołu Szkół żeglugi Śródlądowej w Nakle.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 3

Obradowała rada powiatu. Jest absolutorium dla Zarządu

W środę, 29 czerwca na nakielskiej przystani odbyła się # sesja rady powiatu. Podczas niej udzielono absolutorium dla Zarządu.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 1

Ratownikom życzymy bezpiecznych patroli! Dzień Ratownika WOPR

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwają, by nasz# wypoczynek nad wodą był bezpieczny. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje – czas, kiedy najwięcej osób decyduje się na wodne atrakcje – warto docenić ich wysiłki. Szczególnie, że obchodziliśmy dzisiaj (29 czerwca) Dzień Ratownika WOPR.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 26

Proces ws. nadużyć szkole zmierza ku końcowi. Wyrok zapadnie już w lipcu?

W minionym miesiącu Sądzie Rejonowym w Nakle odbyła się kolejna rozprawa# przeciwko byłemu już dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach Jackowi K., pracownicy nakielskiego ratusza Małgorzacie D. oraz jednemu z dostawców sprzętu do potulickiej szkoły Piotrowi Z. W ostatnią środę na pytania zadawane przez sąd oraz obrońców oskarżonych odpowiadał biegły sądowy, który badał okoliczności w zakresie technicznego zabezpieczenia szkoły.

(czytaj więcej)
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)