Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

01 grudnia 2022 2

Węgiel po 2000 zł za tonę. Będzie kontaktował się pracownik

Informacja – preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych w Gminie Sadki.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

"My też potrafimy". Kiermasz rękodzieła osób niepołnosprawnch

Dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki będzie można znaleźć na corocznej wystawie# połączonej z kiermaszem rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska dostępne będą w gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 w poniedziałek (5 grudnia) od godziny 10. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Wybrano kolejną ofertę. Ostatni odcinek S10 Bydgoszcz-Toruń

W związku z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) 31 października br. unieważniliśmy wybór najkorzystniejszej oferty# na projekt i budowę drogi ekspresowej S10 Toruń Zachód - Toruń Południe. Po ponownej analizie, z uwzględnieniem wyroku KIO, wybraliśmy ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner).

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 17

Aż o 30% mniej ofert pracy. Niepokojące dane

Jednym z najbardziej wyraźnych oznak spowolnienia gospodarczego jest wzrost bezrobocia. Liczba osób bez pracy wzrosła# zarówno w skali całego kraju, jak i w województwie kujawsko-pomorskim. Dane za październik są niepokojące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Seria spotkań informacyjnych. Unijne rozdanie 2021-2027

W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych #organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. Jutro (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju. Początek godz. 10. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu prosimy przesłać na adres rlks.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Ramię w ramię. Służba Więzienna i Policja na rzecz młodzieży

Funkcjonariuszki z Zakładu Karnego w Potulicach oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili #jedną z bydgoskich szkół średnich. Podczas spotkania poruszono tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zawarto elementy profilaktyki zachowań aspołecznych. Spotkanie dało także przestrzeń na przybliżenie pracy w formacji mundurowej.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 16

Droga ekspresowa Wyrzysk-Bydgoszcz. Decyzja środowiskowa dla S10

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi #ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz. To ważny krok do realizacji 40-kilometrowego fragmentu S10, który w przyszłości zbliży Szczecin i Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

„Wyczynem jest prowadzenie wózka z dzieckiem". Kiedy remont peronów?

Bezpieczeństwo użytkowników przystanku kolejowego w Anielinach leży na sercu sołtysowi tej miejscowości#, ale także sołtys sołectwa Łodzia. Przystanek jest w złym stanie, a korzystanie z niego może skutkować wypadkiem. Dlatego też przedstawicielki tych sołectw interweniowały u zarządcy przystanku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

O bezpieczeństwie na drogach województwa. Dwudniowa konferencja

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywa się dziś i jutro (29-30 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim konferencja #poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 2

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo zgłaszać ich stan?

Informacja o zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Debata o bezpieczeństwie żywnościowym. Jutro głosowanie

Marszałek Piotr Całbecki przebywa w Brukseli, gdzie dziś (29 listopada) będzie gościem posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi #(Agri) Parlamentu Europejskiego, poświęconego bezpieczeństwu żywnościowemu. Jutro (30 listopada) w Europejskim Komitecie Regionów debata plenarna zakończona głosowaniem nad przygotowanym przez gospodarza naszego województwa projektem opinii w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 19

Sejmik zdecydował. Pomoc humanitarna dla czterech ukraińskich obwodów

Na dzisiejszym posiedzeniu sejmik województwa zdecydował o pomocy humanitarnej dla czterech ukraińskich obwodów #- dniepropietrowskiego, żytomierskiego, donieckiego i chmielnickiego. Na Ukrainę wyślemy m.in. materiały opatrunkowe, leki, agregaty prądotwórcze, śpiwory i żywność.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Podpisali umowę użyczenia. Przekazanie sprzętu Straży Rybackiej

Dnia 28.11.2022 roku została podpisana umowa użyczenia pomiędzy Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy, a Powiatem Nakielskim.# Odbioru sprzętu dokonali przedstawiciele Zarządu Związku reprezentowanego przez Prezesa Leszka Orzechowskiego oraz Wiceprezesa Przemysława Stranza. Przedstawicielami Powiatu Nakielskiego byli Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz Wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Dzielą się tym, co najcenniejsze. Policjanci odznaczeni

Asp. Zofia Wrzeszcz i st. sierż. Piotr Lewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią dzielą się tym, co mają najcenniejsze #i honorowo oddają krew. W miniony piątek (25.11.22) oboje wyróżnieni zostali odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 8

Oświadczenie o zwiększeniu limitu na energię. Można przez aplikację

W aplikacji mObywatel złożysz oświadczenie dotyczące zwiększenia limitu na energię elektryczną.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Wnioski do środy. Dofinansowanie prac budowlanych

Do końca listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych#. Środki pochodzą z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którą dysponuje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

O przyszłości edukacji. Dobra inicjatywa Politechniki Bydgoskiej

W czwartek 24 listopada 2022 r. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich zaprosiła na bardzo ciekawe, duże przedsięwzięcie #czyli konferencję pt. „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o edukacji”, w której brali udział m.in. przedstawiciele powiatu nakielskiego: wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią Aleksandra Białka.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 26

Dzień Pracownika Socjalnego. Wręczono specjalne wyróżnienia

25 listopada w nakielskim Centrum Rozwoju Społecznego odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.# Była to okazja do złożenia podziękowań wszystkim osobom zajmującym się na co dzień pracą socjalną.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)