Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

07 czerwca 2023 0

Szubińska jedynka świętowała. Było uroczyście!

7 czerwca w szubińskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się główna część obchodów #jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Uroczystość zwieńczył poruszający występ artystyczny z udziałem uczniów i nauczycieli.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

"W cieniu Twej ręki”. Przygotowania do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej

„Musimy być w ciągłym nasłuchu, by wyczuwać potrzeby duszpasterskie” – powiedział #bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się z przedstawicielami mediów w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Głównym tematem było przygotowanie do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej, które zainauguruje nowenna – 24 czerwca w hali Sisu Arena w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 7

Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego. Wyróżniono 41 osób

6 czerwca w sali konferencyjnej Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się# uroczysta gala wręczenia nagród Zarządu Powiatu Nakielskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 3

Coraz mniej kopciuchów. Złożono blisko 50 wniosków

Także mieszkańcy gminy Sadki są zaangażowani w dążenie do poprawy jakości powietrza. #W ubiegłym roku wymieniono kilkadziesiąt starych pieców.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 0

Przedstawiciele PSL na marszu. Okazja do wielu spotkań i rozmów

Na wczorajszym marszu w Warszawie byli również przedstawiciele# „Trzeciej Drogi” czyli Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

Festyn rodzinny „Bądźmy razem”. Nie zabrakło mieszkańców powiatu

Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku# w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 24

Konferencja prasowa w Aura Parku. Dariusz Kurzawa omówił program PSL

W sobotni poranek na terenie centrum handlowego Aura Park przy ul. Mroteckiej w Nakle odbyła się# konferencja prasowa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uczestniczyli w niej sympatycy i członkowie partii - na czele z posłem na Sejm RP Dariuszem Kurzawą oraz prezesem Zarządu Powiatowego PSL Tomaszem Miłowskim.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 6

Kolejna kontrola i nieścisłości. „A u nas w gminie wcięło kruszywo za 100 tys. zł”

Większość sołectw na terenie gminy Sadki każdego roku w ramach funduszu sołeckiego przeznacza# określoną kwotę na zakup kruszywa niezbędnego do utwardzenia dróg gminnych znajdujących się w danej miejscowości. W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o nieprawidłowościach w rozliczeniu zakupu kruszywa przez gminę Sadki w roku 2022. Podczas kwietniowej sesji rady gminy, komisja rewizyjna przeprowadziła kolejną kontrolę.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 26

Waldemar Chudzik nie jest już zastępcą burmistrza. Za nami sesja w Mroczy

2 czerwca w mroteckim ratuszu miała miejsce LX Sesja Rady Miejskiej. Tego dnia sprawujący dotychczas funkcję# zastępcy burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik oficjalnie podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę. Oznacza to, że obecnie - tymczasowo - gminą kierować będzie sekretarz Renata Jesionowska-Zawieja, natomiast Waldemar Chudzik powraca na stanowisko kierownika referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 3

Loty szkoleniowe na obszarze powiatu. Trening lądowań i startów

Funkcjonująca w Jednostce Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku lotnicza sekcja rozpoznania #zagrożeń prowadzi intensywne zajęcia doskonalące personel lotniczy.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Policjanci rozpoczęli akcję znakowania rowerów. Grawerowanie jest bezpłatne

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre i policjanci zachęcają użytkowników jednośladów do #ich znakowania. W nakielskiej komendzie rowery grawerowali dzielnicowi.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 3

Znacznie mniej na utrzymanie dróg. Jakie wydatki poniesiono?

Wydatki na drogi nie tylko wiążą się z ich budową czy poważnymi remontami. Corocznie wydawane są# pieniądze na ich tzw. bieżące utrzymanie. Jakie wydatki poniesiono na ten cel w ubiegłym roku w gminie Sadki?

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 34

Sprawa burmistrza Mroczy i skarbniczki. Zapadł prawomocny wyrok

24 maja w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa odwoławcza przeciwko #burmistrzowi Mroczy Leszkowi K. oraz byłej skarbniczce gminy Małgorzacie K.-G. Dzień później ogłoszony został prawomocny wyrok.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Podsumowanie kwalifikacji wojskowych. Przed komisją stawiło się 487 osób

31 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano podsumowania# tegorocznej kwalifikacji wojskowej, która przeprowadzona była w dniach od 8 do 26 maja bieżącego roku.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Ks. Albert Grudzka odprawił mszę prymicyjną. Nowy kapłan w diecezji

26 maja podczas mszy świętej w Bydgoskiej Katedrze przy ul. Farnej miała miejsce uroczystość #przyjęcia Święceń Kapłańskich przez pochodzącego z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle ks. Alberta Grudzkę.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wizyta w Raciborzu. Współpraca z zaprzyjaźnionym powiatem

Od wtorku 23 maja do czwartku 25 maja delegacja naszego powiatu gościła #w zaprzyjaźnionym powiecie raciborskim.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 6

„Idziemy w dobrą stronę”. Zgoda na wyjście dwóch gmin ze spółki

Po długoletnim konflikcie i sądowej batalii władze samorządowe zdecydowały o tym, że polubownie# załatwią sprawę. Chodzi o wyjście dwóch gmin ze spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szubinie.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Odpust ku czci Królowej Krajny. Nie zabrakło wiernych z naszego powiatu

„Połóż dzisiaj ucho do serca Matki, a rękę do swojego i posłuchaj, poczuj, czy obydwa biją tak samo”# – mówił w Górce Klasztornej bp Dariusz Kałuża MSF.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)