Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

01 czerwca 2023 0

Jeżyki w starostwie. Dzieci przyglądały się pracy urzędników

We wtorek, 30 maja do Starostwa Powiatowego w Nakle przyszła# grupa Jeżyków!

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Grupa przedszkolaków w sali zajęciowej. Tematem spotkania - motyle

W poniedziałek, 29 maja tuż po spektaklu Teatru Maska grupa przedszkolaków z# Bnina na czele z wychowawczynią Panią Iwoną Bembnistą odwiedziła nas w naszej sali zajęciowej.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Pouczający spektakl dla przedszkolaków. Występ Teatru Maska

W dniu dzisiejszym na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach wystąpił# Teatr Maska, a na widowni zasiadły dzieci z przedszkola "Dobre Ludki". Nie zabrakło także przedszkolaków z oddziału w Dębionku i Bninie.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Przedszkolaki na "Dzikim Zachodzie". Wycieczka do westernowego miasteczka

W dniu 18 maja 2023r. dzieci z grupy „Sówki” z Przedszkola# Gminy Sadki „Dobre Ludki” udały się na wycieczkę do westernowego miasteczka Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Uroczystość dla rodziców. Majowy dzień pełen wzruszeń

23 maja 2023r. dzieci z Przedszkola Gminy Sadki – Dobre Ludki - obchodziły #Dzień Mamy i Taty w sali w Urzędzie Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Wycieczka pełna atrakcji. Zajęcia w Edukacyjnej Zagrodzie Wiejskiej

17 maja 2023r. grupa 5-6 latków z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” oraz grupa# z oddziału w Dębionku wybrała się na wycieczkę do Kozielca.

(czytaj więcej)
05 maja 2023 0

Ekologiczne zajęcia. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością

W piątek, 5 maja spotkaliśmy się z przedszkolakami z "Dobrych Ludków". Nawiązując jeszcze trochę do# Dnia Ziemi porozmawialiśmy sobie o ekologii i dobrych nawykach związanych z dbaniem o naszą cudowną planetę!

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2023 0

Przemiana w ogrodników. Przedszkolaki stworzyły prywatną plantację fasoli

13 kwietnia bibliotekarka z filii bibliotecznej w Radziczu odwiedziła przedszkolaków w #Dębionku. Dzieci mogły wysłuchać ciekawej historii, zamienić się w ogrodników i spróbować swoich sił w zadaniach matematycznych.

(czytaj więcej)
18 marca 2023 0

Odwiedziny w oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało sporo atrakcji

W piątek, 17 marca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach odwiedziłyśmy oddział przedszkolny# Dobrych Ludków w Bninie. Na dzieci czekało całkiem sporo atrakcji.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Na przedszkolaków czekały wyzwania. Stoliki pełne atrakcji

W czwartek, 16 marca rano wspólnie z Panią Moniką Mitek z Gminnej Biblioteki Publicznej #w Sadkach odwiedziłyśmy dwie najmłodsze grupy z przedszkola „Dobre Ludki”. Wspólnie z paniami przygotowałyśmy 4 stoliki, przy których działy się różne ciekawe rzeczy!

(czytaj więcej)
14 marca 2023 0

W kręgu literatury dziecięcej. Bibliotekarka odwiedziła grupę Sówek

Bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach 10 marca odwiedziła grupę Sówek z #przedszkola Dobre Ludki w Sadkach. Dzieci z uwagą wysłuchały historii "Bolka i Lolka". Znakomicie odpowiadały na pytania do tekstu i z dużym entuzjazmem wykonywały zadanie plastyczne.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Nowa seria spotkań dla dzieci. Przedszkolaki dobrze znały Bolka i Lolka

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach nie może być nudno. Dlatego stworzyłyśmy nowa serię #spotkań dla dzieci - "W kręgu literatury dziecięcej".

(czytaj więcej)
09 marca 2023 0

Przygotowania od świąt. Przedszkolaki wykonały wielkanocne zajączki

W czwartek, 9 marca odwiedziły nas dwie grupy z Gminnego Przedszkola# "Dobre Ludki" w Sadkach. Były to 3-letnie Pszczółki i 4-letnie Biedronki.

(czytaj więcej)
09 lutego 2023 0

Przedszkolaki postarały się z całych sił. Piękne prezenty z gliny

W środę, 8 lutego mieliśmy niewątpliwą przyjemność odwiedzić przedszkolaki z gminnego przedszkola "Dobre Ludki".

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Odwiedziny bibliotekarki. Co można robić, gdy dziadkowie mieszkają daleko?

We wtorek (24. 01.2023 r.) bibliotekarka z filii bibliotecznej w Radziczu odwiedziła przedszkolaków w Dębionku. "Dobre Ludki" przyjęły ją #bardzo życzliwie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Wspaniałe chwile spędzone z wnukami. Dzień Babci i Dziadka u "Mądrych Sówek"

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami piosenki 20 stycznia 2023 r. „Mądre Sowy” z oddziału# przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Sadkach powitały swoje ukochane Babcie i Dziadków.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Mała książka-wielki człowiek". Dzieci odwiedziły wypożyczalnię

Dnia 14 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziły dzieci z Przedszkola "Dobre Ludki" w Bninie wraz #z p. Iwoną Bembnistą oraz Justyną Krzyżaniak.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

Zimowe piosenki i wigilijna opowieść. Przedszkolaki w świątecznym nastroju

W środę, 14 grudnia wraz z Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia w najmłodszych grupach przedszkola# Dobre Ludki. Były to Pszczółki oraz Biedronki.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)