Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Konkursy

02 października 2023 1

"Nie marnuj żywności - Szkoda planety". Ruszył konkurs dla dzieci i młodzieży

29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości #o Marnowaniu Żywności. W związku z tym minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konkursie pt. Nie marnuj żywności. Szkoda planety!

(czytaj więcej)
01 października 2023 0

"Moja Wizja Zero". Można jeszcze nadsyłać prace na konkurs

V Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży# „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym" przedłużony do 8 października!

(czytaj więcej)
30 września 2023 0

Konkurs wiedzy o piłce nożnej. Upływa termin rejestracji

Trwa I etap tekstu wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia# „Poznaj Polskę na sportowo”. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Szkoły i kluby, które jeszcze nie zdecydowały się na udział w konkursie, nadal mogą się zarejestrować i zgłosić swoich uczniów do udziału w teście wiedzy. Rozgrywki wojewódzkie zostaną zwieńczone 15 listopada br. wielkim finałem, podczas którego wyłoniona zostanie najlepsza drużyna w Polsce. Zapraszamy do udziału!

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Finał Konkursu „Bitwa Regionów”. 16 KGW powalczy o tytuł najlepszej potrawy

7 października 2023 r. Finał Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

(czytaj więcej)
27 września 2023 0

To oni wygrali gęsią tuszkę na św. Marcina. Sprawdź listę laureatów

Zakończył się konkurs gęsią tuszka na świętego Marcina.

(czytaj więcej)
19 września 2023 1

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów. Jak zgłosić swój udział?

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają do# udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo”. W drodze do wielkiego finału uczniowie szkół podstawowych sprawdzą swoją wiedzę związaną z historią piłki nożnej. Laureaci konkursów wojewódzkich 15 listopada powalczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział ponad 2,5 tys. uczniów, a tytuł zwycięskiej drużyny wywalczyła reprezentacja województwa zachodniopomorskiego.

(czytaj więcej)
19 września 2023 0

Publikacja zgłoszeń. Do wygrania gęsia tuszka

Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia na tegoroczny konkurs z udziałem gęsiny.

(czytaj więcej)
11 września 2023 0

Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina. Wygraj gęsią tuszkę!

Dzień Św. Marcina już za miesiąc, z tej okazji wraz z# Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
08 września 2023 0

XIV edycja konkursu. "Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego"

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią ogłasza #XIV edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
07 września 2023 2

Konkurs "Świat się kręci wokół wsi". Zgłoszenia do 22 września

Przypominamy! Trwa III ogólnopolski, amatorski konkurs# filmowy „Świat się kręci wokół wsi” zorganizowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami w organizacji konkursu są: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

(czytaj więcej)
06 września 2023 0

Konkurs pieśni patriotycznej. Przesłuchania odbędą się 8 października

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w konkursie #pieśni patriotycznej.

(czytaj więcej)
03 września 2023 0

Konkurs dla KGW. Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez #Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2023 0

"Kobiety dla Polskiej Wsi". Jak zgłosić kandydatkę do konkursu?

Dziś startuje konkurs dla kobiet zaangażowanych w działalność na rzecz# rozwoju obszarów wiejskich „Kobiety dla Polskiej Wsi”.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2023 0

"Pomysłowy witacz dożynkowy". W puli nagród 6 tysięcy złotych

Dożynki wojewódzkie 2023 coraz bliżej. Tradycyjnie zapraszamy sołectwa do udziału w konkursie #„Pomysłowy witacz dożynkowy”. W puli nagród 6 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 26 września.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2023 0

"Polska wieś jakiej nie znasz". Termin składania zgłoszeń przedłużony

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu pod tytułem# „Polska wieś jakiej nie znasz”. Jego ideą jest przedstawienie polskiej wsi nie tylko jako narodowego spichlerza, ale także miejsca atrakcyjnego do życia i spędzania wolnego czasu.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2023 0

"Pomysłowy witacz dożynkowy". Nagrody pieniężne dla laureatów

Dożynki wojewódzkie 2023 coraz bliżej. Tradycyjnie zapraszamy sołectwa do udziału w konkursie# „Pomysłowy witacz dożynkowy”. W puli nagród 6 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 26 września.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2023 0

Konkurs Lokalne Ekopraktyki. Nagrodzą najciekawsze inicjatywy

Konkurs "Lokalne Ekopraktyki" skierowany jest do organizacji działających w gminach wiejskich# i miejsko-wiejskich. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych w ciągu ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2023 0

"Geologia w Obiektywie 2023”. Do konkursu można zgłosić pięc fotografii

Do 11 sierpnia można przesyłać zgłoszenia w konkursie #Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Geologia w Obiektywie 2023”. Do udziału w przedsięwzięciu w sposób szczególny zachęcamy uczniów, którzy podczas roku szkolnego odkrywali bogactwo przyrodnicze naszego kraju w ramach programu „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)