Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

Konkursy

07 lutego 2023 0

Prace indywidualne. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „My i Ryby”

Jesteś osoba kreatywną i lubiącą zdobywać nagrody? Malujesz, rysujesz albo wyklejasz? Zauważyłaś/eś zmiany w Twojej# okolicy? Chcesz się tym z nami podzielić? Ten konkurs jest dedykowany Tobie.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

"Zdrowy samorząd". Kujawsko-pomorskie nominowane w konkursie

Województwo kujawsko-pomorskie po raz piąty zostało nominowane w konkursie promującym inicjatywy prozdrowotne# „Zdrowy samorząd”. Znaleźliśmy się wśród trzydziestu samorządów terytorialnych wszystkich szczebli wybranych do udziału w ogólnopolskim finale tegorocznej edycji.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Konkurs o nagrodę "Mężny Duch". Można zgłaszać kandydatów

Ruszyła VI edycja konkursu Animus Fortis 2022, którego nagrodą główną jest statuetka będąca miniaturą projektu Pomnika Sanitariusza.# Nagrodą tą dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego-PIB honoruje osoby i instytucje mające szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

O Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs na rymowankę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci #na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Ogłoszono wyniki konkursu na projekt logo KSRG. 110 projektów

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ma ogromną przyjemność ogłosić wynik konkursu na projekt logo krajowego systemu# ratowniczo-gaśniczego, który został ogłoszony w dniu 9 grudnia 2022 r. i zakończył się w dniu 16 stycznia 2023 r. Do konkursu zgłoszonych zostało 110 projektów. Bezpośrednią obsługę konkursu zapewniło Biuro Ochrony Ludności KG PSP, do którego kierowane były zgłoszenia z projektami.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zgłoszenia do 13 lutego

Informujemy, że dnia 22 lutego 2023 r. odbędzie się XXV "Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 #na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Najpiękniejsze wykonanie piosenki świątecznej. Konkurs rozstrzygnięty

13.01.2023 r. w ZS im. S. Staszica w Nakle nad Notecią rozstrzygnięty został konkurs na #najpiękniejsze wykonanie utworu o tematyce świątecznej w języku obcym.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Ogólnopolski Konkurs Student - Wynalazca. Zgłoszenia do 25 stycznia

Studenci, doktoranci i absolwenci, którzy w trakcie studiów stali się twórcami lub współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego lub# przemysłowego, mogą zgłosić się do konkursu Student-Wynalazca. Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Nabór zgłoszeń trwa do 25 stycznia 2023 r. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz uzyskała wsparcie finansowe z programu Społeczna odpowiedzialność nauki.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2023 0

„Pokonać bezdomność 2023". Konkurs dla organizacji pozarządowych

Inicjatywa jest skierowana do organizacji pozarządowych. Budżet konkursu wynosi 5,5 mln zł. #„Zachęcam wszystkie organizacje pozarządowe działające na rzecz osób bezdomnych do udziału w konkursie” – mówi wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Jak wyrazić miłość? Można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie! To już trzecia edycja.# Regulamin na stronie internetowej GBP Sadki i w załączniku.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Już ponad 400 zgłoszeń. Edukacyjny program „Finansoaktywni”

Organizowany przez Ministerstwo Finansów program edukacyjny skierowany jest do uczniów i nauczycieli klas# V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W tym roku uczniowie poznają różne rodzaje budżetów i dowiedzą się jak planować wydatki. Już ponad 400 nauczycieli wypełniło formularz zgłoszeniowy do udziału w tegorocznej edycji programu.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2023 3

Jubileuszowa edycja konkursu. ''Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy''

Wystartowała dwudziesta edycja ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.# Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Przedsiębiorcy wybierają najlepsze ich zdaniem urzędy skarbowe w kraju.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2022 0

„Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Świat Recyklingu – zagraj z nami w grę, w której każdy materiał, każda drobinka jest cenna i ma konkretną wartość.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2022 0

Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Wręczono kolejne wyróżnienia

Kolejne wyróżnienia w konkursie: "Ozdoba Bożonarodzeniowa" zostały rozdane.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2022 0

Pierwsze nagrody rozdane. Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa"

Pierwsze nagrody za udział w konkursie "Ozdoba Bożonarodzeniowa" zostały rozdane.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2022 0

Jury miało trudny wybór. Wyróżnienia dla każdego uczestnika

Prezentujemy wszystkie prace konkursowe "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Było ich bardzo dużo i wszystkie piękne. #Jedyne w swoim rodzaju. Dlatego wybór był bardzo trudny. W związku z powyższym postanowiliśmy nie tylko nagrodzić zwycięzców, ale też wyróżnić każdego uczestnika z osobna.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Używki? ...wolę inne rozrywki". Test wiedzy o uzależnieniach

Dnia 15 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zorganizowała test wiedzy o uzależnieniach "Używki?...wolę inne rozrywki".

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Oni tworzyli naszą historię". Uczniowie mogą nadsyłać prace konkursowe

Wyjątkowa postać Elżbiety Zawackiej zasługuje na # upamiętnienie. Była jedyną kobietą wśród cichociemnych, specjalizowała się w historii najnowszej, a jej pasją było dokumentowanie historii lokalnej na podstawie wspomnień świadków. Jej myśl przyświeca konkursowi „Oni tworzyli naszą historię”. Do udziału zapraszamy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa, mogą wziąć w nim udział przesyłając prace pisemne na jeden z siedmiu tematów.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)