Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

25 lipca 2021 2

Ciekawe wydarzenie dla osób w każdym wieku. Powitanie „Pelikana” na plaży

24 lipca na terenie kąpieliska w Wąsoszu zorganizowano# wydarzenie pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to ogólnopolska akcja informacyjno–edukacyjna, podczas której wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z zasadami zachowania bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Wspólna wycieczka do parku rozrywki. „To był zdecydowanie udany wyjazd!”

19 lipca Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach zorganizował wyjazd do# Deli Parku pod Poznaniem. W wycieczce udział wzięło 50 osób.

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Lekcja pokazowa w GOK-u. Trener zaprezentował podstawowe chwyty

16 lipca na sali widowiskowej GOK odbyła się# 2-godzinna lekcja pokazowa Jujutsu.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 3

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”. Sprawdź szczegóły!

Szubiński Dom Kultury rozpoczął przedsprzedaż biletów na# Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA” – Trzecie rozdanie. Bilety w promocyjnej cenie 30 zł można nabyć do 15 sierpnia w sekretariacie Szubińskiego Domu Kultury. Liczba biletów w pierwszej puli ograniczona.

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

III Biesiada Krajeńska już w najbliższy weekend. Zapraszamy!

24 lipca (sobota) w Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się III Biesiada Krajeńska.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Powiat nakielski skrywa wiele tajemnic. Czy naprawdę go znasz?

Na obszarze naszego powiatu jest sporo# ciekawych miejsc, dobrze już znanych jego mieszkańcom i gościom. Samorządowe komórki czy referaty do spraw promocji starają się je pokazywać w różnych opracowaniach, wskazywać ich walory i atrakcyjność. Są także miejsca mniej znane, a warte popularyzacji i zobaczenia. Taki cel ma właśnie zainicjowana jesienią ubiegłego roku przez Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nakle akcja „Czy naprawdę znasz swój powiat?” Przeznaczona jest nie tylko dla członków tej organizacji, ma charakter otwarty. Wtedy na trasie „wyprawy” były : klasztor w Kcyni ze swoją Kalwarią, obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach oraz miejsce rekreacji w Ślesinie, gdzie uraczyć się można karpiem nakielskim popijając go naszym regionalnym piwem.

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 0

Rodziny dobrze się bawiły. Festyn w Anielinach

W sobotę choć przy niepewnej aurze odbył się# festyn rodzinny w Anielinach, pogoda okazała się jednak łaskawa i mogliśmy w to sobotnie popołudnie mile spędzić czas.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

Świetnie się bawili na termach. Wycieczkę zorganizował sadkowski GOK

15 lipca wybraliśmy się na wycieczkę na# Termy Maltańskie.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 0

„Ciasteczkowcy” oraz „Motyle”. Kto wygrał sportową rywalizację?

14 lipca odwiedziłyśmy dzieci w# świetlicy w Dębionku.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 3

Wyjątkowy występ „Krajny” w Chełmnie. Impreza od lat integruje pokolenia

10 lipca Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” uczestniczył w# XXII Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym oraz X Międzynarodowym Spotkaniu z Folklorem w Mieście Zakochanych - w Chełmnie.

(czytaj więcej)
16 lipca 2021 1

Najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata. Retrospektywna wystawa

To najważniejsze wydarzenie kulturalne tego lata – retrospektywną# wystawę Edwarda Dwurnika, jednego z najważniejszych i najciekawszych współczesnych polskich malarzy, można oglądać (tylko do 19 września) w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Spotkanie z Michałem Nogasiem. Przedstawi swoją nową książkę

Uprzejmie informujemy, że 27.07.2021 o godz. 18.00 w# Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy (Stary Rynek 24) odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z dziennikarzem radiowym i prasowym Michałem Nogasiem, połączone z promocją jego książki pt. „Z niejednej półki. Wywiady” (premiera: 14 października 2020) – 37 rozmów z polskimi i zagranicznymi autorami na 700 stronach! Będzie możliwość zakupu książki.

(czytaj więcej)
15 lipca 2021 0

Mija 145 lat od śmierci Aleksandra Fredry. Największy komediopisarz w historii

15 lipca mija 145 lat od śmierci Aleksandra hrabiego# Fredry. Ten, wszystkim znany, polski poeta, bajkopisarz, komediopisarz i pamiętnikarz urodził się 20 czerwca 1793 roku w Surochowie niedaleko Przemyśla.

(czytaj więcej)
13 lipca 2021 2

Spędzasz wakacje w regionie? Zwiedzaj z Paszportem do przeszłości

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa, turystów i# gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż, dzięki której poznamy historię otaczających nas miejsc. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

(czytaj więcej)
12 lipca 2021 0

Oczarowali publiczność w Dębowie. Niedzielny koncert organowy

W kolejnej odsłonie Letnich Koncertów Organowych, w# niedzielę 11 lipca w kościele p.w.św. Michała Archanioła w Dębowie wystąpili artyści Tatiana Szczepankiewicz-sopran, Gedymin Grubba-organy, Błażej Maliszewski-aktówka.

(czytaj więcej)
10 lipca 2021 0

Warsztaty muzyczne dla dzieci.Zajęcia prowadził Michał Gacka

8-9 lipca - dwudniowe warsztaty muzyczne z Michałem Gacką

(czytaj więcej)
10 lipca 2021 0

Lekcja salsy i bachaty. Ćwiczyli podstawowe kroki i obroty

W czwartkowe popołudnie, na sali# widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach, odbyła się pokazowa lekcja salsy i bachaty.

(czytaj więcej)
09 lipca 2021 0

Wyjątkowy gość na przystani. Leszek Dolaciński z wizytą w Nakle

Od 7 do 9 lipca mieliśmy okazję gościć na# Przystani Powiat Nakielski Pana Leszka Dolacińskiego ze Żnina, który przypłynął wraz z jego czworonożnym pupilem Reksio.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)