Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 maja 2024 0

Zabawa plenerowa przyniosła wiele radości. Zadania dotyczyły robotów

W czwartek po raz trzeci spotkaliśmy się z dziećmi# z naszej gminy. Tym razem te.atem przewodnim były roboty. A wyczekiwaną zabawą plenerową podchody.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Występy teatralno-muzyczne. Wspólnie stanęli do hymnu

Warsztaty Terapii Zajęciowej# "Pod Dębem" z Paterka gościły z występami teatralno-muzycznymi z okazji minionych Świąt Majowych w Domu Pomocy Społecznej w Nakle.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Za nami 62. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Poznajmy laureatów!

18 maja w murach Szubińskiego Domu Kultury odbyło się# uroczyste podsumowanie 62. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej, Kto znalazł się w gronie laureatów?

(czytaj więcej)
17 maja 2024 1

"O krajeńską gąskę...". Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej

17 maja w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano #Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej "O krajeńską gąskę...". Tego dnia w sali kinowo-widowiskowej zapanowała wyjątkowa atmosfera.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

"Disco na plaży". Prawdziwe szaleństwo na parkiecie

W środę, 15 maja większa część naszej społeczności# wybrała się do miejscowości Chmielniki na tamtejszą plażę. Udaliśmy się tam na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowej Wsi Wielkiej, który zorganizował imprezę integracyjną dla środowiskowych z naszego regionu pod hasłem "Disco na plaży".

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

Dzień pełen uśmiechów i pomysłów. "Sport to zdrowie"

Za nami drugi dzień otwarty w #GOK. Tym razem postawiliśmy na ruch na świeżym powietrzu i inwencję twórczą dzieci.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Integracja i forma rehabilitacji. Wspólna praca w ogrodzie

Wiosna w pełni, więc dziś przyszła pora #na dalszą część prac ogrodowych. Trzeba było posiać/posadzić warzywa w naszych skrzynkach (bo jak powszechnie wiadomo, same w ogrodzie rosną tylko chwasty).

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Dzieci wykazały sie dużą kreatywnością. Powstały kolorowe kolaże

W środę, 15 maja odbyły się zajęcia kreatywne #dla dzieci z okazji Tygodnia Bibliotek, które w tym roku jest pod hasłem: "Biblioteka miejsce na czasie".

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

W poszukiwaniu ukrytych skarbów. Uczestnikom zabawy dopisała pogoda

Hocki- klocki w Radziczu! Zgodnie z hasłem# "Biblioteka, miejsce na czasie" próbujemy dostosować się do aktualnych potrzeb. Ze względu na przerwę od zajęć szkolnych w Radziczu zorganizowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Kolejne spotkanie DKK. Czytelniczki były wzruszone

W piątek, 26 kwietnia w Filii Bibliotecznej# w Dębowie odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem panie omawiały powieść obyczajową z wątkiem wojennym. Wybrałyśmy książkę autorstwa Eweliny Klimko pod tytułem "Czerwony pamiętnik".

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Zajęcia w pracowni twórczej. Dzieci odkrywały świat przyrody

We wtorek, 14 maja dzieci z naszej gminy mogły spędzić czas #w naszej pracowni twórczej. Już od godziny 8:30 przybyli pierwsi zainteresowani. Czas spędziliśmy w miłej atmosferze pod hasłem przewodnim "Swiat przyrody".

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Wspólnie śpiewano utwory Zbigniewa Wodeckiego. Pianino poszło w ruch

Kolejna wizyta Pana Andrzeja Nyderka #w naszym Domu poświęcona była muzyce i twórczości znanego polskiego artysty jakim był Zbigniew Wodecki.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz. Rozmawiano o najnowszej książce

Dnia 11 maja z okazji XXI Tygodnia Bibliotek# nasza książnica, po raz drugi miała przyjemność gościć ,pisarkę od szczęśliwych zakończeń, panią Magdalenę Witkiewicz.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Za nami wiosenny piknik astronomiczny. Kosmiczne spotkanie w Niedźwiadach

11 maja na terenie obserwatorium astronomicznego# w Niedźwiadach zorganizowano wiosenny piknik astronomiczny. W wydarzeniu tradycyjnie uczestniczyły osoby lubujące się w obserwacji nieba.

(czytaj więcej)
11 maja 2024 5

Szubińska odsłona Nocy Muzeów. Pokazali, co im w duszy grało!

Noc Muzeów w Szubinie to jedno z tych wydarzeń#, które każdego roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W piątkowy wieczór Muzeum Ziemi Szubińskiej wprost tętniło życiem wyrwanym z lat 60', 70' oraz 80'!

(czytaj więcej)
11 maja 2024 10

SVAHY zagrały w Sadkach. Widownia oklaskiwała artystki!

10 maja w sali nr 1 urzędu gminy Sadki odbył się koncert# zespołu SVAHY z okazji obchodów jubileuszu 75-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach. Zgromadzona w sali publiczność była wprost oczarowana tym wyjątkowym występem.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Aktywne zajęcia dla najmłodszych. Dzieci pokonywały tor przeszkód

W środę, 8 maja odbyły się kolejne zajęcia Twórcze dla dzieci. #Tym razem tematem przewodnim był ostatnio obchodzony Dzień Strażaka. Musimy przyznać, że frekwencja dopisała i wszyscy bardzo dobrze się bawili.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

Zajęcia plastyczno - kreatywne. Powstały ciekawe prace

W dniu wczorajszym w bibliotece w #Radziczu miały miejsce zajęcia plastyczno- kreatywne.

(czytaj więcej)
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)