Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

22 października 2021 0

Dzień Seniora w Sadkach. Były przemowy, życzenia i podziękowania

19 października na sali widowiskowej GOK odbył się# Dzień Seniora. Mieszkańcy Sadek i okolic zebrali się przy wspólnej kawie, herbacie i cieście by celebrować to piękne święto. Były przemowy, życzenia i podziękowania od zaproszonych gości.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Wyjątkowy koncert Dawida Krzyka. Publiczność była oczarowana

17 października w kościele pw. św. Wojciecha w Sadkach o# godzinie 18:00 miejsce miał przepiękny koncert Dawida Krzyka „Ufaj jak Józef”.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie nie mogły oderwać się od lektury

W czwartek 14 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w# Sadkach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

Wiejski jarmark w sercu Torunia. Lokalne żywność i dania kuchni regionalnej

Świeża i lokalna żywność na wyciągnięcie ręki# - dziś (15 października) na straganach przed Urzędem Marszałkowskim można zaopatrzyć się w najwyższej jakości produkty pochodzące z regionalnych upraw i hodowli. Szesnastu wytwórców sprzedaje warzywa, owoce, ryby, sery, przetwory i wędliny. Wystawców i odwiedzających przywitał marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Zakończył się cykl zajęć. Uczestniczki wykonały piękne plecaki

Wczoraj (11.10.2021 r.) Stowarzyszenie Kreatywni dla# Dębowa i okolic zakończyło cykl zajęć "Z wieszczem w plecaku" w filii bibliotecznej w Radziczu.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

2021 rokiem Tadeusza Różewicza. Był jednym z najwybitniejszych dramaturgów

„Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy. Z zamkniętymi oczyma widzę miłość, wiarę, prawdę…” (T. Różewicz, Kartoteka)

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike. Został nim Zbigniew Rokita

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike 2021. To# Zbigniew Rokita, autor reporterskiej książki o Górnym Śląsku „Kajś” (wyd. Czarne, 2020). Tytuł wygrał także w plebiscycie na Nagrodę Nike Czytelników.

(czytaj więcej)
03 października 2021 0

Wspólna wycieczka do kina. Film wywołał wiele emocji wśród uczestników

Rok 2021 jest rokiem 120 rocznicy urodzin, 40 rocznicy śmierci oraz rokiem beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

(czytaj więcej)
03 października 2021 0

Pielgrzymka do Sanktuarium. Była wspólna modlitwa i śpiew

W sobotę, 2 października w godzinach porannych, przy pięknej# pogodzie wyruszyliśmy na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

Dzieci wykonały jeże z włóczki. Zajęcia plastyczne z jesienną aurą w tle

Dziś w sali 33 spotkaliśmy się z klasą IIc ze# szkoły podstawowej w Sadkach.

(czytaj więcej)
28 września 2021 0

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Panie promują naszą gminę

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie# wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

(czytaj więcej)
28 września 2021 0

Bibliotekarz poleca! Borlik i jego seria kryminalna

„Boska proporcja”, „Materiał ludzki”, „Białe kłamstwa” to kryminalna seria#, urodzonego w Bydgoszczy, Piotra Borlika, której główną bohaterką jest Agata Stec – komisarz gdańskiej policji.

(czytaj więcej)
28 września 2021 0

Zabawa była przednia. Nie zabrakło również dobrego jedzenia

W minioną sobotę, 26 września 2021r w Kraczkach odbył się festyn.

(czytaj więcej)
27 września 2021 0

Mieszkańcy się szczepili. Za nami kolejny festyn w gminie Sadki

25 września w miejscowości Łodzia odbył się# festyn, na którym była możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 - SzczepimySię z KGW.

(czytaj więcej)
25 września 2021 0

Kto o ziemię dba, ten smaczną nagrodę ma! Wspólnie posprzątali okolicę

22 września filia biblioteczna w Radziczu wraz z# świetlicą "Wesoły Zakątek" zorganizowały Dzień sprzątania świata oraz Dzień pieczonego ziemniaka.

(czytaj więcej)
24 września 2021 0

Uroczyste odsłonięcie tablic w Turze. Stalag XXIB/H Thure

29 września 2021 roku o godzinie 13.00 w Turze w miejscu# dawnego obozu jenieckiego odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających Stalag XXIB/H Thure (obóz jeniecki z lat II wojny światowej).

(czytaj więcej)
22 września 2021 0

Kolejne kreatywne spotkanie w bibliotece. Panie wykonały chwosty

W poniedziałek, 20 września w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyło się# kolejne spotkanie Stowarzyszenia "Kreatywni dla Dębowa i okolic".

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Festynów nie brakowało. Wśród atrakcji stanowisko policjantów

Prezentacja radiowozów, możliwość sprawdzenia, jak działają# alkogogle oraz poznania tajników daktyloskopii, to atrakcje, które przygotowali policjanci dla dzieci biorących udział w festynach organizowanych na terenie powiatu.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)