Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

Sport

06 lutego 2023 0

10 drużyn zaprezentowało umiejętności piłkarskie. Kto zwyciężył?

W dniu 28 stycznia 2023 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku mieliśmy okazję# współorganizować kolejną sportową rywalizację. Nakielski Klub Abstynenta zaprosił swoich przyjaciół z zaprzyjaźnionych klubów do udziału w I Halowym Turnieju Abstynenckim. Aż 10 drużyn zaprezentowało swoje umiejętności piłkarskie w Paterku.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Mityng Copernicus Cup. Gwiazdy lekkiej atletyki z całego świata

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki, medaliści najważniejszych imprez lekkoatletycznych Europy i świata spotkają się po raz kolejny# w Toruniu podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup (8 lutego).

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Gala wręczenia nagród. Wyróżnienia dla sportowców, trenerów i działaczy

Ponad czterystu kujawsko-pomorskich sportowców, trenerów i działaczy sportowych zostało wyróżnionych nagrodami zarządu województwa# za sukcesy odniesione w ubiegłym roku. Gala wręczenia nagród, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i członka zarządu Anety Jędrzejewskiej, odbyła się dziś (26 stycznia) w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Zawody już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend w Szubinie odbędzie się 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Zagrali o Puchar Wójta. Zimowy Turniej Szachowy

W sobotę, 14 stycznia, na sali widowiskowej GOK odbył się Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2023 0

Zawody strzeleckie z okazji rocznicy Boju o Szubin. Wyłoniono zwycięzców

Dnia 14.01.2023 roku KSSK GWARD przeprowadził zawody na terenie strzelnicy sportowej pneumatycznej i wirtualnej w# ZS Szubin w 104. rocznicę Boju o Szubin Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2022 0

Sportowe podsumowanie roku. Szereg imprez indywidualnych i drużynowych

2022 rok obfitował w wiele wydarzeń sportowych, które zorganizowano na terenie# powiatu nakielskiego. To również bardzo udany okres dla sportowców z regionu, którzy po raz kolejny odnosili sukcesy, nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej. Był to też pierwszy rok od dwóch lat, w którym zniesiono wiele ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. I oby tak zostało, ponieważ kibice to niewątpliwie stały obrazek aren sportowych. Poniżej przedstawiamy wybrane przez redakcję ciekawsze wydarzenia i sukcesy zawodników z danego miesiąca 2022 roku.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2022 0

Zawody powiatowe w piłce ręcznej. Wyniki w kategorii dziewcząt i chłopców

19 grudnia w sali sportowej w SP 2 w Kcyni rywalizowały w zawodach powiatowych w piłce ręcznej kategorii dziewcząt i chłopców# szkoły ponadpodstawowe.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2022 0

III kolejka NHLPN. Piłkarzy czeka przerwa świąteczno–noworoczna

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się trzecia, a zarazem ostatnia kolejka w tym roku kalendarzowym.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2022 0

Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate WKF 2022. Medale dla Yamabushi

Trzech zawodników Klubu YAMABUSHI zdobywa dwa medale podczas Pucharu Polski dzieci i młodzików w Karate WKF.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2022 1

Nowak i Wołowski na topie. Brydzyści z sukcesem

Nakielska para Tomasz Nowaki i Piotr Wołowski wygrała turniej brydża sportowego w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach# Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 0

Kujawsko-Pomorska Licealida w Pływaniu Drużynowym. Wysokie miejsce Staszica

Dnia 7.12.2022r. w Rypińskim Centrum Sportu i Rekreacji odbyła sie Kujawsko Pomorska Licealida w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. #Powiat Nakielski w tych zawodach reprezentowali uczniowie ZS im. S. Staszica z Nakła.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem

Dnia 3 grudnia 2022 roku KSSK GWARD oddział Szubin wraz z Stowarzyszenie GODAWIANIE przeprowadził na terenie strzelnicy# sportowej w Godawach Turniej Mikołajkowy w konkurencjach pistolet boczny zapłon 25 m, pistolet centralny zapłon 25 m, karabin centralny zapłon 100 m oraz strzelba

(czytaj więcej)
21 listopada 2022 0

Turniej Niepodległościowy Open. Kto stanął na podium?

Dnia 11.11.2022 odbył się turniej piłki nożnej dla dorosłych na Orliku z okazji dnia Niepodległości.

(czytaj więcej)
19 listopada 2022 0

Zawodnicy z Klubu "Yamabushi" na podium. Łącznie 9 medali

W dniu 19 listopada 2022 r. w Lęborku odbył się VIII Grand Prix International w Karate WKF. W zawodach udział wzięło #ponad 420 zawodników reprezentujących 23 Kluby z 4 państw. Tradycyjnie, jak co roku w turnieju tym uczestniczyła reprezentacja Klubu „YAMABUSHI”, tym razem w składzie 14-osobowym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Wywalczyli 7 medali

W dniach 12-13 listopada 2022 r. w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski #Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 Klubów Karate z terenu całej Polski.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Kolejna edycja „Potulickiej Dychy” za nami. Kto zwyciężył?

Prawie 150 zawodników stanęło na starcie imprezy biegowej pn. Potulicka Dycha. Zwycięzca potrzebował niewiele ponad #35 minut na pokonanie ustalonego dystansu.

(czytaj więcej)
05 listopada 2022 2

Tytuł mistrzyni Polski seniorek dla Moniki Marach. Najlepsza w kat. 71kg

Dobre informacje docierają z Nowego Tomyśla, gdzie trwają Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w# Podnoszeniu Ciężarów. Kolejny sukces dla zawodniczki Tarpana Mrocza. Monika Marach została mistrzynią Polski seniorek w kat. 71 kg. Znalazła się także wśród najlepszych zawodniczek w punktacji Sinclaira.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)