Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

07 lipca 2022 0

Uwaga mieszkańcy! Od 5 do 19 lipca PSZOK w Sadkach nieczynny!

Informuję, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów# Komunalnych (PSZOK) w Sadkach przy ul. Spacerowej 1, 89-110 Sadki w dniach od 5 lipca 2022 r. do 19 lipca 2022 r. będzie nieczynny.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Szkolenia komputerowe dla mieszkańców. Zapisz się i rozwiń swoje umiejętności

Marszałkowska Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza# nauczycieli, pracowników biurowych oraz wszystkich mieszkańców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, do udziału w szkoleniach komputerowych. Chętni między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z bogatej oferty certyfikowanych kursów.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 2

Niezwykły koncert. Zapraszamy do posłuchania utworów Krzysztofa Krawczyka

Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert, podczas# którego usłyszycie znane i lubiane utwory Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Krzysztofa Filasińskiego - bydgoskiego wokalisty obdarzonego barytonowym, charyzmatycznym głosem.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 0

Uwaga petenci! Od 11 lipca ZUS w poniedziałki tylko do 17.00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zmianach w obsłudze klientów#. Począwszy od 11 lipca obsługa klientów w poniedziałki w oddziałach, inspektoratach i biurach terenowych ZUS, odbywać się będzie w godz. 8-17.00. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku placówki przyjmują klientów w standardowych godzinach, tj. w godz. 8.00–15.00.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 0

10 lat nakielskiej pływalni. Z tej okazji odbędą się zawody

Zapraszamy do udziału w zawodach na wodnym torze przeszkód WIBIT z okazji 10-lecia Krytej # Pływalni Naquarius.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 0

Odłowiony w Radziczu. Straż Gminna prosi o informacje

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące psa, który został odłowiony w # miejscowości Radzicz w dniu 4 lipca 2022 r. Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt ze Strażą Gminną pod nr telefonu 523211125, 604095164 lub 728141909.

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 7

Zawody strzeleckie w Kowalewku. Nagrodą główną jest lot motolotnią!

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków strzelectwa do wzięcia udziału w otwartych # zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 9 lipca o godzinie 10:00 na strzelnicy w Kowalewku. Rozegrane zostaną konkurencje strzeleckie: tarczowe – pistolet centralnego zapłonu, karabin centralnego zapłonu, oraz konkurencje dynamiczne "blaszanka" - strzelba.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 0

Bezpłatna mammografia. Badania zaplanowano na wtorek

Zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy # Sadki w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 2

Znów nie będzie prądu. Sprawdź szczegóły

W tym tygodniu na terenie powiatu nakielskiego planowane są wyłączenia prądu.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 0

W pogodzie może być niespokojne. Są ostrzeżenia o burzach

W drugiej części dnia mogą wystąpić gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 0

Spotkanie otwarte z posłami jednak się odbędzie. To już dzisiaj

Jednak dojdzie do spotkania otwartego z premierem Piotrem Glińskim, ministrem # Łukaszem Schreiberem oraz posłem Bartoszem Kownackim. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 04 lipca o godz.18.00 w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 0

Zapytaj o świadczenia rodzinne. ZUS uruchamia kolejne dyżury telefoniczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia kolejne dyżury telefoniczne# dotyczące świadczeń rodzinnych. W trakcie dyżurów będzie można zapytać ekspertów o „Dobry start 300 plus”, 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, a także o żłobkowe- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Weekend, Daria, Kalwi Remi oraz Bayera. Już jutro wystąpią w Kcyni!

Weekend, Daria, Kalwi Remi oraz Bayera wystąpią podczas kulminacyjnego# koncertu z okazji jubileuszu 760-lecia nadania praw miejskich Kcyni.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 4

Utrudnienia na drodze krajowej nr 10. W ten weekend targi w Minikowie

W dniach 2-3 lipca br., w związku z targami, które odbędą się# w Minikowie, kierowcy spodziewać mogą się wzmożonego ruchu na DK 10. O zapewnienie płynności ruchu dbać będą policjanci.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Sławy ze świata muzyki klasycznej zagrają w regionie. Weekend koncertów organowych

W powiecie nakielskim wystąpią słynne sławy z desek filharmonii #i światowych estrad. Trójka wybitnych muzyków: Asanaliev, Skudlik i Grubba zagrają koncerty organowe w kościołach pw. Św. Stanisława w Nakle i Św. Michała Archanioła w Dębowie.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Dzisiaj będzie gorąco ! Meteorolodzy przewidują wysokie temperatury

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 3

Zapowiadane są silne opady. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle wydało kolejne ostrzeżenie. Tym razem to ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące wysokich stanów wód.

(czytaj więcej)
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)