Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

16 września 2021 0

„Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości”. Złóż wniosek o stypendium

Jeszcze przez dwa tygodnie najzdolniejsi uczniowie# kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
16 września 2021 1

Jakie ulgi na początku nowej działalności? Ekspert wyjaśni wątpliwości

Bydgoski oddział ZUS organizuje telefoniczny dyżur ekspercki dla# osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Wybiorą wolontariuszy roku. To już kolejna edycja konkursu

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z# Fundacją „Salus Homini” ogłasza XII edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 15.09.2021 r. od godz. 23:00 do dnia 16.09.2021 r. do godz. 23:00 prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

WOTGames w Szubinie. Darmowy, rodzinny piknik sportowy we wrześniu

26 września, w niedzielę w całej Polsce odbędą się "WOTGames"# – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W województwie kujawsko-pomorskim impreza odbędzie się w Szubinie na stadionie bocznym przy ul. Orzeszkowej.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Rajd już w najbliższą niedzielę

Ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Nakło z Bydgoszczą została# ukończona! Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa, wiedzie z Nakła przez Występ, Potulice, Gorzeń aż do granicy powiatu nakielskiego. Teraz całość drogi z Nakła do Bydgoszczy można pokonać bezpiecznie na jednośladzie.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Uwaga! Szykują się zmiany w lokalizacji departamentów urzędu

Od dziś (13 września) siedziba Departamentu Kontroli# Wdrażania Funduszy Europejskich oraz Departamentu Edukacji znajduje się w budynku przy Szosie Bydgoskiej 52 w Toruniu.

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Środki unijne w kadrze. Na miłośników fotografii czekają nagrody

"Rzuć okiem na fundusze unijne" i wygraj# atrakcyjne nagrody - hulajnogę elektryczną lub czytnik e-książek (do wzięcia jest jedna hulajnoga i 10 czytników). Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie fotograficznym. Konkurs trwa do 19 września.

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Darmowe szkolenie z obsługi aplikacji. Mało czasu na zgłoszenia

Niebawem Powiat Nakielski uruchomi kolejne nabory w# ramach otwartych konkursów ofert dla NGO!

(czytaj więcej)
11 września 2021 6

Możliwe burze z gradem. Wydano ostrzeżenie

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje o możliwych zmianach w pogodzie.

(czytaj więcej)
10 września 2021 0

„Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas, który patrzył dalej”. Inauguracja wystawy

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zaprasza mieszkańców gminy# Sadki na inaugurację wystawy zatytułowanej „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas, który patrzył dalej” 14 września o godzinie 11.00.

(czytaj więcej)
10 września 2021 0

Przygotujmy się na utrudnienia. Prowadzone będą prace serwisowe

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac# serwisowych 13 września 2021 r. (poniedziałek) od godziny 21:00 do godziny 23:00, mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji.

(czytaj więcej)
10 września 2021 2

Partia jaj wycofana z obrotu. Zobacz, czy nie masz ich w kuchni!

Na podstawie badań przeprowadzonych przez# Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj określonych poniżej.

(czytaj więcej)
10 września 2021 0

Ważne informacje dla przewoźników drogowych. Sprawdź szczegóły!

Przypominamy, że zgodnie z art. 11a ust. 1 ustawy z# dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 919 ze zm.): zabrania się przedsiębiorcy posiadania wypisów z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i wypisów z licencji wspólnotowej w łącznej liczbie przekraczającej liczbę pojazdów, dla których został udokumentowany wymóg zdolności finansowej, zgodnie z art. 7 rozporządzenia (WE) nr 1071/2009.

(czytaj więcej)
10 września 2021 2

Powiatowe dożynki w Ciężkowie jutro. Rozpocznie je uroczysta msza święta

Już w sobotę 11 września w Ciężkowie na terenie rekreacyjnym odbędą się# Powiatowo-Gminne Dożynki współorganizowane przez Gminę Szubin i Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
10 września 2021 0

Telefoniczne porady ekspertów cieszą się popularnością. Kolejny dyżur we wtorek

Konsultacje telefoniczne z ekspertami ZUS cieszą się# dużym zainteresowaniem klientów.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Przed nami Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego. Zapisy do 10 września

Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego powraca po# rocznej przerwie. To już XXXI edycja biegu. Tym razem spotykamy się 12 września 2021 r. na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
09 września 2021 0

Konkurs dla miłośników astronomii. Dla zwycięzców przygotowano nagrody

Interesujesz się astronomią? Zrób zdjęcia, przeszukaj# zasoby biblioteczne, obserwuj ciała niebieskie i przeprowadź projekt badawczy! Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego regionu do udziału w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Na prace czekamy do 19 listopada. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości nawet 1,5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)