Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 maja 2022 0

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Dzisiaj język polski

24 maja absolwenci szkół podstawowych w całej Polsce dokładnie o# godzinie 9.00 rozpoczęli egzaminacyjny maraton, który potrwa trzy. Na początku młodzież rozwiązywała zadania z języka polskiego.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Kolejny dzień stażu w Słowenii. Uczniowie przygotowali relację

Najciekawszą atrakcją VIII dnia było# zwiedzanie Jaskini Postojnej.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Klasa patronacka, czyli nowe spojrzenie na ekonomię i rachunkowość w „Staszicu”

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią w dniu 19 czerwca 2022 r. została podpisana umowa patronacka pomiędzy szkoła, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią. Utworzona Klasa Patronacka to nowe ujęcie ekonomii w tradycyjnym technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Przyjdź i zostań w „Krzywoustym”! Przed Wami ostateczne wybory

Uczniowie szkół podstawowych na# start! Przed Wami duże wyzwanie – wybór dalszej drogi kształcenia. Wasi Rodzice będą pomocni w dokonaniu świadomych i dobrych wyborów. Egzaminy po szkole podstawowej już za chwilę – trzymamy kciuki! Ostateczne wybory właśnie podejmujecie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Weekend poświęcili zwiedzaniu. Jak minęły kolejne dni praktyk?

Po intensywnym tygodniu podczas stażu przyszedł czas na# odpoczynek.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Praktyki w Słowenii. Uczniowie wykonali świeczki z pszczelego wosku

Piątego dnia staży, w Światowy Dzień Pszczoły odwiedziliśmy# centrum pszczelarstwa „The Beekeeping Education Centre of Gorenjska”, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie na temat pszczół.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Technik ekonomista i rachunkowości pod patronatem Banku Spółdzielczego

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią podpisano uroczyście umowę pomiędzy placówką, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Nawigator XXI. Praktyka zawodowa na statku morskim

W dniach od 18 kwietnia do 15 maja uczniowie i uczennice# klasy IIIg Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią odbywali praktykę zawodową morską na statku szkolnym Akademii Morskiej w Szczecinie m/s „Nawigator XXI”. Praktyka ta jest zapisana w podstawie programowej jako obowiązkowa do realizacji.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Uczniowie na praktykach. Jak minął kolejny dzień na Słowenii ?

Czwarty dzień naszych mobilności rozpoczęliśmy od wizyty w budynku gminy Naklo, partnerskiej gminy Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Przyszłość w mundurze? Młodzież na terenie potulickiego więzienia

O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby# Więziennej usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Półfinałowe emocje z Powiatem Nakielskim w roli głównej. Drugi etap konkursu

7 maja 2022 w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się II etap konkursu# wiedzy o regionie dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie - "Co Wy wiecie o naszym powiecie". 20 półfinalistów odpowiadało na platformie "Quizizz" na pytania zamknięte dotyczące samorządu, geografii, przyrody i ciekawostek Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Staże w Słowenii. Uczniowie poznali technikę upraw ekologicznych

Trzeciego dnia zajęcia zaczęliśmy w szkolnych szklarniach. Poznaliśmy technikę upraw ekologicznych warzyw oraz owoców.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Ekonomiści ze „Staszica” realizują kolejny projekt na zajęcia pozalekcyjne

Projekt na zajęcia pozalekcyjne współfinansowany ze# środków Powiatu Nakielskiego pt. „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość” umożliwił zorganizowanie wycieczki przedmiotowej do Trójmiasta.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Od lektur szkolnych po kryminały. Nowe książki w bibliotece „Żeglugi”

Trwający Ogólnopolski Tydzień Bibliotek stał się# okazją do podzielenia się przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Nakle książkami z pokrewną placówką.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 1

Pierwsze grupy skończyły już kurs. To uczniowie z Nakła i Szubina

Kurs na operatora wózków widłowych ze# zmiennym wysięgnikiem wraz z wymianą butli gazowej, który rozpoczął się 18 marca właśnie zakończył się dla dwóch grup uczniów: I gr. 20 os. z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle oraz II gr.10 os ZS im prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Po zajęciach praktycznych uczniowie wyruszyli na wycieczkę. Co zobaczyli?

Drugi dzień naszych staży w Słowenii rozpoczęliśmy# od zajęć praktycznych, w trakcie których najpierw uporządkowaliśmy stajnię, po czym wyprowadziliśmy konie na spacer, podczas którego poznaliśmy sposoby ich tresury. Następnie odwiedziliśmy szkolną mleczarnię, gdzie pokazano nam proces technologiczny wytwarzania produktów mlecznych. Oczywiście nie mogło obejść się bez degustacji pysznego, ekologicznego jogurtu.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Piąta tura, pierwszy weekend. Widoki zapierały dech w piersiach

Podczas pierwszego weekendu, zorganizowanego# w ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą”, realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Sintrę, Lizbonę, Fatimę, Nazare i Obidos.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Pierwszy dzień już za nimi. Uczniowie poznali miejsca praktyk

Pierwszy dzień mobilności zaczęliśmy przyjazdem do# Biotehniski Center Naklo.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)