Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 października 2021 0

Warsztaty kreatywności. Ćwiczenia rozwijały kompetencje społeczne

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego# w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Dzień Edukacji Narodowej w „Żegludze”. Były kwiaty, życzenia i występy

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Kmdr.# B.Romanowskiego w Nakle nad Notecią 15 października odbyła się uroczystość upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

"Inżynieraliach PBŚ" na Politechnice Bydgoskiej. Udział wzięła III klasa LO

Dnia 11 października 2021 roku uczniowie# klasy III b-ch pod opieką nauczycielek biologii i chemii - Kamili Stasiewskiej i Lidii Mathews brali udział w "Inżynieraliach PBŚ" organizowanych przez Politechnikę Bydgoską. Wyjazd odbył się autokarem.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

„Obrońcy Niepodległej”. Uczniowie I LO uczestnikami ogólnopolskiego konkursu historycznego

Celem konkursu organizowanego przez Muzeum# II Wojny Światowej w Gdańsku było przedstawienie wybranej postaci, która w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku lub w inny sposób wzięła czynny udział w walce o niepodległość Polski.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Projekt „RolMOWki” rozpoczęty. Dla uczestników przygotowano wiele zajęć

Od 1 września 2021r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w# Samostrzelu rozpoczęła się realizacja projektu „RolMOWki”, zajęć pozalekcyjnych finansowanym przez Powiat Nakielski. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest wychowawca MOW w Samostrzelu Aleksandra Piszczek.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Wolontariusze szybko zareagowali. Młodzież zbierała artykuły szkolne

Wolontariusze Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w# Lubaszczu zareagowali na prośbę dyrektor szkoły szpitalnej w szpitalu Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Powiatowa gra terenowa dla uczniów. Przygotowały ją germanistki

6 października odbyła się pierwsza powiatowa gra terenowa zorganizowana# przez nauczycielki języka niemieckiego należące do sieci nauczycieli prowadzonej przez doradczynię metodyczną przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

(czytaj więcej)
06 października 2021 0

Dobre praktyki ekonomiczne w Staszicu. Wyjazd do Trójmiasta

Projekt na zajęcia pozalekcyjne współfinansowany ze# środków Powiatu Nakielskiego pt. „Akademia dobrych praktyk ekonomicznych” umożliwił zorganizowanie wycieczki przedmiotowej do Trójmiasta.

(czytaj więcej)
05 października 2021 0

Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Konkurs plastyczny dla uczniów

W czwartkowy wieczór, 30 września br., w Galerii na# Starym Rynku w Ujściu odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Jeszcze będzie przepięknie-świat po pandemii”. Konkurs został zorganizowany przez Ujski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Pile w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV -VIII oraz kategoria open.

(czytaj więcej)
05 października 2021 0

Zbiórka na leczenie Pauliny Góry. W liceum przygotowano kiermasz

29 września aula I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się# zapachami ciast, ciasteczek i babeczek przygotowanych przez uczniów klasy II matematyczno - humanistycznej.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Antek Kwasigroch brązowym medalistą Mistrzostw Świata U-21 w piłce siatkowej

Kariera naszego tegorocznego maturzysty nabiera# tempa.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Dzień Geografa. Licealiści wzięli udział w ciekawej konferencji

Dzień Geografa decyzją Komitetu Nauk Geograficznych PAN od# 2013 roku obchodzony jest 23 kwietnia.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Wolontariusze ponownie zaangażowani. Przyjechali do schroniska

2 października br. siedem wolontariuszek należących do# Szkolnego Koła Wolontariatu „poMOCNI” przy Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy: Agata Sik, Weronika Łassa, Julia Lewicka, Julia Skrzypczyńska z kl. 7c, Julia Pawłowska, kl. 8b i Agata Klawiter oraz Olga Wrzalik, kl. 8c dzięki rodzicom, którzy dowieźli i odebrali dziewczęta z miejsca wolontariatu, przyjechały do swych czworonożnych przyjaciół z „Kundelkowa” w Ferdynandowie. Na miejscu na wolontariuszki czekały: Mariola Skoworońska, która na co dzień bardzo troskliwie opiekuje się psami przebywającymi w Przytulisku, a także jedna z opiekunek SZKW- Aleksandra Baumann.

(czytaj więcej)
03 października 2021 0

Turyści na wycieczcie integracyjnej. Wrócili szczęśliwi i zadowoleni

W dniu 23.09.2021 roku odbyła się wycieczka klasy technikum# organizacji turystyki, którego wychowawcą jest Pan Krzysztof Borus. 33 uczniów klasy 1 b o godzinie 8:30 wyruszyło w stronę Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
03 października 2021 0

Wyjątkowa lekcja. Licealiści z Krzywoustego na seansie o Grzegorzu Przemyku

Uczniowie siedmiu klas trzecich I LO dnia 28 września uczestniczyli# w seansie filmowym „Żeby nie było śladów” w Nakielskim Ośrodku Kultury. Film nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest polskim kandydatem do Oskara.

(czytaj więcej)
03 października 2021 0

Europejski Dzień Języków. Spotkanie ze studentem filologii germańskiej

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież Liceum# Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią uczestniczyła w zajęciach przytgotowanych przez Mateusza Jerońskiego, studenta filologii germeńskiej Westfälische Wilhelms-Universität w Münster/ Niemcy/.

(czytaj więcej)
01 października 2021 0

Uczniowie złożyli ślubowanie. Uroczystości w Mroczy

30 września uczniowie klasy I i II Technikum Mundurowego# Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy, w obecności dyrektor Marii Jolanty Miler, Pawła Duzdowskiego -prezesa BZDZ, pułkownika Krzysztofa Grocha, Waldemara Chudzika - zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, Jarosława Odrobińskiego - przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy, Katarzyny Tomasz - opiekuna Samorządu Uczniowskiego TM, wychowawców klas Ewy Tomaszewskiej (1a), Justyny Misterkiewicz (klasa 2a) oraz zgromadzonych gości, złożyli uroczyste ślubowanie.

(czytaj więcej)
01 października 2021 0

Kosmiczne zajęcia. Uczniowie „Krzywoustego” w Niedźwiadach

Spotkanie z astronomią było głównym celem# wyjazdu uczniów klasy 1 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią do Niedźwiad.

(czytaj więcej)
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)