Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

06 czerwca 2023 0

Sukces ucznia ZSCKR w Samostrzelu. Mikołaj Torochow finalistą olimpiady

W sobotę, 27 maja br. odbył się etap centralny XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w którym #Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu, w bloku produkcja roślinna, reprezentował uczeń klasy IV technikum rolniczego Mikołaj Torochow.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 0

"Sukces na bank”. Uczniowie Staszica w nagraniach do teleturnieju

W sobotę, 03 czerwca 2023 r. uczniowie z Zespołu Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w nagraniach pierwszego odcinka tegorocznej edycji teleturnieju „Sukces na bank”. W tym celu uczniowie udali się do siedziby TVP 3 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

"Warszawa dwóch powstań". Uczniowie Żeglugi i Czwórki w stolicy

W bieżącym oraz przyszłym roku szkolnym Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej #w Nakle nad Notecią realizuje szkolny projekt pt. "Warszawa dwóch powstań".

(czytaj więcej)
03 czerwca 2023 0

Wycieczka do Berlina. Uczniowie zwiedzali najsłynniejsze zabytki

Dnia 19 maja br. uczniowie nakielskiej Czwórki i Żeglugi po przerwie pandemicznej odwiedzili #Berlin.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Uczniowie z wizytą u policjantów. Dzieci zadawały wiele pytań

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkach odwiedzili policjantów z miejscowego #posterunku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po posterunku dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Warsztaty kulinarne pod okiem mistrza. Certyfikaty dla uczniów

"Kocham te moje pokręcone garnki, czyli z miłości do kuchni” , to cykl warsztatów kulinarnych# uczniów Branżowej Szkoły I stopnia ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Grecka przygoda dobiegła końca. Uczniowie na dwutygodniowych stażach

W piątek, 26 maja nasza fantastyczna dwutygodniowa grecka przygoda# dobiegła końca.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Uczniowie pod wrażeniem Teatru na Wyspie. Młodzież z Łokietka w Warszawie

"Jak przygoda to tylko w Warszawie". 23 maja 2023 r. uczniowie ZS im. Władysława Łokietka Lubaszczu wraz# z opiekunkami: p. Magdaleną Stałowską – Janke, p. Beatą Stasinowską i p. Agnieszką Michalak udali się na wycieczkę do Warszawy.

(czytaj więcej)
29 maja 2023 0

Uczniowie zwiedzali magazyn handlowy. Wizyta w nakielskiej hurtowni

Grupa sprzedawców z klasy IIb Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu pod opieką nauczyciela #przedmiotów zawodowych pani Grażyny Sokołowskiej oraz nauczyciela wspomagającego – pani Beaty Stasinowskiej odwiedziła Hurtownię Eurocash w Nakle. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z wyposażeniem i organizacją pracy magazynu handlowego.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Wycieczka uczniów do Gdańska. Walory turystyczne i historyczne miasta

W dniu 23. maja uczniowie technikum organizacji turystyki pojechali na wycieczkę przedmiotową do# Gdańska.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Uczniowie zwiedzali Trójmiasto. Uczestnikom wycieczki dopisała pogoda

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i wciąż poprawiającymi się warunkami #atmosferycznym nastał czas wyjazdów w różne ciekawe i inspirujące miejsca. Jednym z takich miejsc jest Trójmiasto, do którego zawitali i nasi uczniowie.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Młodzież nie narzeka na nudę. Staże w Grecji cennym doświadczeniem

Za nami pierwszy tydzień pobytu w Grecji. Czas mija nam tu bardzo szybko, na nudę nie narzekamy, #bo ciągle czegoś nowego i w dodatku ciekawego doświadczamy. Ostatni weekend też dostarczył nam wielu pięknych emocji.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Wszystko dla zwierząt. Działania szkolnego koła wolontariatu

W maju Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka# w Lubaszczu zorganizowało zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, przyjaznego ludziom i zwierzętom.

(czytaj więcej)
21 maja 2023 0

Uczestnikom projektu dopisuje pogoda. Młodzież na stażach w Grecji

Niezwykle atrakcyjnie mijają kolejne dni pobytu młodzieży z #ZSCKR w Samostrzelu na stażach zawodowych w Grecji.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Zajęcia plastyczne z trzecioklasistami. Przygotowania do Dnia Matki

W czwartek zaprosiliśmy do Centrum Kształcenia klasę III ze Szkoły Podstawowej w# Dębowie. Zajęcia dotyczyły zbliżającego się Dnia Matki, który obchodzimy w Polsce 26 maja.

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

Staże zawodowe w Grecji. Podróż uczniów z ZSCKR w Samostrzelu

W niedzielę, 14 maja br. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu wraz z opiekunami Ewą Makowską i Radosławem Hyżym wyruszyła na dwutygodniowe staże do Grecji w ramach programu Erasmus+.

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

Młodzież wysłuchała ciekawych historii. "Nakło miasto trzech kultur"

Uczniowie klasy 3 technikum organizacji turystyki 16. maja wzięli udział w lekcji z# nakielskim muzeum. W trakcie spaceru po mieście została młodym adeptom turystyki przybliżona historia miasta oraz legendy z nim związane.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Młody Lean Lider w Staszicu. Młodzież w półfinale ogólnopolskiego programu

Młody Lean Lider to 9-cio miesięczny, ogólnopolski program edukacyjny dla młodzieży. Program rozwija #uniwersalne kompetencje Lean Thinking poszukiwane przez najlepszych pracodawców. Organizatorem programu jest Fundacja Lean Education. Program łączy środowiska szkolne, uczelnie oraz przedsiębiorstwa, by przygotować młodych ludzi na wyzwania kompetencyjne XXI wieku.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)