Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

30 września 2022 0

Europejski Dzień Języków. Uczniowie wzięli udział w konkursie

W trakcie roku szkolnego podejmowanych jest wiele inicjatyw #oraz przedsięwzięć, które uczniom i nauczycielom dają szanse „rozwinąć skrzydła”, potrenować kreatywność, poczuć się inaczej niż w ławce szkolnej, stanąć do konkursów i przekonać się, jak fajna może być nauka.

(czytaj więcej)
29 września 2022 0

„Orlęta Grodno 39". Film, który poruszył uczniów

16 września br. uczniowie klas# I TE oraz I TŻb naszej szkoły z wychowawczyniami p. Edytą Pieczek oraz p. Ewą Skieresz i pod opieką p. Michała Wiśniewskiego obejrzeli w bydgoskim Multikinie film pt. „Orlęta. Grodno ‘39”. Film ten to nie tylko obraz wojny sprzed lat.

(czytaj więcej)
29 września 2022 0

Warsztaty literaturoznawcze. „Poezja na wyciągnięcie ręki”

Dnia 26 września w ZSCKR w Samostrzelu dyrektor GBP w Sadkach #Joanna Brzozowska przeprowadziła dwa warsztaty literaturoznawcze. Odbyły się one w klasach III technikum rolniczego i weterynaryjnego.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Dzieci objęte policyjną profilaktyką. Omówiono wiele ważnych tematów

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej z Sadek spotkali się z# policjantami na pogadankach profilaktycznych. Omówiono wiele tematów mających wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Całodniowa wycieczka do stolicy. Uczniowie kibicowali Reprezentacji

Dnia 22 września 2022 roku uczniowie nakielskiego# „Staszica” wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją dnia był wieczorny mecz piłki nożnej w ramach ligi narodów Polska – Holandia na stadionie PGE Narodowy.

(czytaj więcej)
27 września 2022 2

Cztery szkoły stanęły w szranki. Która była najlepsza?

Na terenie nakielskiej przystani uczniowie ze # szkół ponadpodstawowych rywalizowali przeciwko sobie w wieloboju rzecznym na Noteci. Konkurencja była zacięta, ale puchar mogła wygrać tylko jedna grupa.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Rajd rowerowy. Młodzież odwiedziła Brzózki

12 września grupa młodzieży naszej szkoły (15 osób) brała udział w rajdzie rowerowym na trasie Nakło-Łochowo-Zamość-Tur-Brzózki-Potulice

(czytaj więcej)
25 września 2022 0

Ślubowanie uczniów. Oficjalnie przyjęci do grona szkolnej społeczności

Dnia 20. września uczniowie klas pierwszych ZS im. S. Staszica zostali oficjalnie przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności.

(czytaj więcej)
23 września 2022 1

Warsztaty BRD „Mistrzowie w drodze”. Trzecia edycja programu edukacyjnego

20 września na terenie województwie kujawsko-pomorskiego odbyły# się jesienne warsztaty brd „Mistrzowie w drodze” dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Ci z nich, którzy posiadają już prawo jazdy mają szansę przejść treningi z doskonalenia techniki jazdy z wykwalifikowanymi instruktorami na specjalnych torach.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Spływ kajakowy w ramach projektu. Zakończony ogniskiem i pyszną kiełbaską

Dnia 8 września 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół# im. Stanisława Staszica wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Orla. Poszerzenie wiedzy o turystyce kajakowej regionu odbyło się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sportowo i turystycznie wracamy do formy po Covidowym roku szkolnym II”, który otrzymał wsparcie finansowe Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
01 września 2022 0

Żegluga zainaugurowała nowy rok szkolny. Wystąpiła szkolna orkiestra

1 września 2022 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej #im. kmdr. B.Romanowskiego w Nakle nad Notecią zainaugurowano nowy rok szkolny.

(czytaj więcej)
01 września 2022 10

Rozpoczął się rok szkolny. Odbyło się pasowanie na ucznia

W czwartek, 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 1

Kurs kosmetyczny zakończony. Szkolenie z wizażu i stylizacji paznokci

W ZS. im. Władysława Łokietka w Lubaszczu zrealizowany został kurs wizażu i stylizacji paznokci.

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 2

Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Należy pamiętać o złożeniu potwierdzenia

Dnia 19.07.2022r. w województwie kujawsko-pomorskim opublikowano wyniki rekrutacji do szkół # średnich. Ósmoklasiści mogą teraz sprawdzić czy ich zgłoszenie spotkało się z pozytywnym czy negatywnym wynikiem.

(czytaj więcej)
08 lipca 2022 0

Jak poszła matura w Żegludze? Są wyniki

W dniu 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki # egzaminów maturalnych zdawanych w maju tego roku.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Uczniowie technikum wzięli udział w teleturnieju. Niedługo emisja programu z ich udziałem!

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z technikum ekonomicznego z # Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Sukces na Bank.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Krzywousty trzyma formę. Jak poradzili sobie absolwenci?

W dniu 5 lipca 2022 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ogłosiła wstępne wyniki MATURY 2022.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

„Żegluga” zakończyła rok szkolny. Dyrektor życzył udanych wakacji

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)