Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

07 lutego 2023 0

Uczniowie Staszica w projekcie eTwinning. Duże zaangażowanie

Uczniowie klas 1a, 2d i 4bP uczestniczą w projekcie eTwinning pod nazwą Social Ex/Inclusion, poświęconym wykluczeniu# i włączeniu społecznemu.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Tradycyjny polonez rozpoczął bal. Studniówka w ZSCKR w Samostrzelu

28. stycznia 2023 r. o godz. 19.00 uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa #w Samostrzelu wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w odświętnie udekorowanej szkolnej auli, by wspólnie zacząć symboliczne odliczanie czasu do matury.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny

Dnia 27 stycznia br. uczniowie klas I TŻŚa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VIII D Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wraz# ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Ossowską i p. Michałem Wiśniewskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Zespół z Karnowa wyśpiewał I miejsce. Sukces na wojewódzkim festiwalu

19 stycznia 2023roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek# w Bydgoszczy. Impreza, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy, miała miejsce w Salonie Hoffmana Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury i objęta była patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Skarbowego. O własnej działalności

16.01.2023 r. młodzież ZS im S. Staszica w Nakle nad Notecią miała okazję spotkać się z pracownikami nakielskiego Urzędu Skarbowego.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2023 0

Przedstawienie "Ławeczka". Uczniowie i nauczyciele Staszica z wizytą w DPS

Młodzież i wolontariusze wraz z gronem pedagogicznym z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odwiedzili #Mieszkańców w piątek 13 stycznia 2023 r. i zaprezentowali obecnym przedstawienie pt: "Ławeczka" które przeplatane było wierszami Czesława Miłosza oraz kolędami.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2023 0

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej. Alan Jagodziński po raz czwarty w finale

Martyna Wadach, Alan Jagodziński i Karina Bulatowicz – to zwycięzcy diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej#, który odbywał się w bydgoskim Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2023 0

Sukces ekonomistów Staszica. Awans do kolejnego etapu Konkursu PIP

Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem X edycję konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego# w roku szkolnym 2022/2023 przez Państwową Inspekcję Pracy.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Aleksander Leks doceniony

Pod koniec 2022 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Henryk Kowalczyk w szczególny sposób docenił osiągających wysokie# wyniki w nauce uczniów resortowych szkół rolniczych, przyznając im nagrody finansowe.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2022 0

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Nagrodzeni w konkursie

Organizatorami konkursu "Ozdoba Bożonarodzeniowa" są Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka# Publiczna w Nakle. Zadaniem konkursowym było wykonanie ozdoby świątecznej dowolną techniką, w tym z zastosowaniem technik mieszanych. Współzawodnictwo miało na celu: rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej, stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, jak również powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2022 0

Okazja do zadumy i refleksji. Koncert kolęd i pastorałek w „Łokietku”

"Cicha noc... jaki w tobie dzisiaj cud...”. W klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i blasku, choinkowych świec cała społeczność# szkolna ZS im. Władysława Łokietka wzięła udział w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez uczniów klasy 2b i 3b wraz z opiekunami: p. Beatą Stasinowską, p. Magdaleną Stałowską – Janke i p. Agnieszką Michalak.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2022 0

Spotkanie ze sztuką. Obejrzeli krakowską wersję „Tanga”

19 grudnia uczniowie ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunami p. Beatą Stasinowską i p. Agnieszką Michalak# wyruszyli do Bydgoszczy na spotkanie ze sztuką.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2022 0

Bliżej fizyki. Ciekawe zajęcia doświadczalne w Żegludze

8 grudnia 2022r. uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w# zawodzie technik pojazdów samochodowych ZSŻŚ uczestniczyli w zajęciach pokazowo - doświadczalnych pt. "Bliżej fizyki".

(czytaj więcej)
17 grudnia 2022 0

Świąteczna pomoc dla potrzebujących. Uczniowie zebrali artykuły spożywcze

W Zespole Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu od 5 do 15 grudnia przeprowadziliśmy dwie akcje: „Podziel się czym możesz. #Zostań i Ty Świętym Mikołajem (PCK) oraz „Torba Miłosierdzia” (Caritas Diecezji Bydgoskiej).

(czytaj więcej)
16 grudnia 2022 0

Sukces uczennic w konkursie. W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym”?

Uczennice Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wzięły udział w konkursie na twórczą interpretację hasła #„W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym? - oto jest pytanie”.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2022 0

"Żegluga" ruszyła z pomocą. Akcja „Pełna miska dla schroniska"

Widok bezdomnych piesków w schronisku niesamowicie nas poruszył. Stwierdziliśmy jako społeczność klasowa#, że zorganizujemy dla nich pomoc.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)