Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

17 maja 2024 0

Warsztaty dotyczące świadomości autyzmu. Uczniowie poszerzyli wiedzę

Pod koniec kwietnia #klasy 1-3 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach brały udział w warsztatach dotyczących świadomości autyzmu.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Turniej turystyczno-krajoznawczy. Uczniowie "Żeglugi" na podium

W dniach 10-11 maja 2024r. na przystani wodnej #„Przystań Powiat Nakielski” odbyły się eliminacje wojewódzkie L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Organizatorem imprezy był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, współorganizatorem był Powiat Nakielski, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Dzisiaj egzamin z języka obcego. Większość zdających wybrała angielski

W czwartek, 9 maja maturzyści sprawdzają swoją wiedzę #z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Najczęściej jest to język angielski.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Dzieci odwiedziły seniorów

7 maja 2024 r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa #Stowarzyszenia KMK KOS w Kosowie odwiedziła naszych Seniorów z przygotowanym występem teatralno-muzycznym nawiązującym do świąt majowych m.in. Święto Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Lekcja pod hasłem "Biblioteka miejsce na czasie". Wizyta uczniów

Z okazji rozpoczęcia się, 8 maja, XXI Tygodnia Bibliotek#, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach gościła klasę III b wraz z wychowawcami p. Judytą Pawlaczyk p.Ksenią Jopek.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 2

Dziś maturzyści mierzą się z matematyką. Drugi dzień matur

W środę, 8 maja tegoroczni maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów.# Dziś mierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. Jutro czeka ich egzamin z języka angielskiego.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

Praca z gliną. Ceramiczne zajęcia dla uczniów

Poniedziałek rozpoczęliśmy od zajęć ceramicznych #z klasą II. Dzieci miały okazję pracować z gliną, poznać podstawowe słownictwo oraz zobaczyć jak wygląda nasz pięć ceramiczny.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 4

Maturzyści przystąpili do egzaminu. Na początek język polski

7 maja w całej Polsce rozpoczął się tegoroczny maraton egzaminów# maturalnych. Absolwenci szkół średnich przystąpili tego dnia do testu z języka polskiego. Egzaminy pisali również uczniowie nakielskiego "Staszica", czyli największej szkoły średniej w całym powiecie

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Matura 2024. Egzamin dojrzałości w szubińskim LO

7 maja 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym# im.Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczął się egzamin maturalny.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Na pierwszy ogień język polski. Maturzyści w doskonałych nastrojach

We wtorek, 7 maja o godz. 9.00 abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle przystąpili do egzaminu z języka polskiego ma poziomie podstawowym.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Dziś sprawdzana jest wiedza z języka polskiego. Ruszył maturalny maraton

Dziś rano w całej Polsce rozpoczął się maraton# maturalny. Do egzaminu z języka polskiego przystąpili m.in. absolwenci Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle.

(czytaj więcej)
02 maja 2024 0

Rusza maturalny maraton. Harmonogram tegorocznych egzaminów

Już w najbliższy wtorek rusza maturalny maraton. Egzaminy pisemne #potrwają do 24 maja. Na wyniki uczniowie będą musieli poczekać do 9 lipca.

(czytaj więcej)
01 maja 2024 0

Cykl warsztatów dla uczniów. "Kulinarna podróż przez historię i teraźniejszość"

Uczniowie ZS im. Wł. Łokietka #w Lubaszczu kształcący się w zawodzie kucharz rozpoczęli cykl warsztatów kulinarnych w Akademii Rozwoju Kulinarnego p. Szymona Brukwickiego w Nakle nad Notecią. To już kolejne spotkania z Master Chefem.

(czytaj więcej)
01 maja 2024 9

"Sprawni jak Żołnierze". Zajęcia dla młodzieży klas mundurowych

Młodzież klas mundurowych z terenu powiatu nakielskiego# bierze czynny udział w realizacji przedsięwzięć szkoleniowych dotyczących programu "Edukacja dla Bezpieczeństwa", które prowadzone są na terenie Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku przy współpracy z żołnierzami Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2024 0

Powiatowy Turniej LMDS. Niewielkie różnice punktowe

Niedawno logistycy z Zespołu Szkół #im.prof.E.Chroboczka w Szubinie zmagali się z pytaniami w Szkolnym Turnieju Wiedzy z zakresu LMDS, a 17 kwietnia piątka naszych logistyków rywalizowała z szóstką logistyków z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr.Bolesława Romanowskiego w Nakle n Notecią w Powiatowym Turnieju Wiedzy LMDS (Logistyka, Magazynowanie, Dystrybucja, Spedycja).

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2024 0

Uroczysta koronacja. Pożegnanie Absolwentów w kcyńskim technikum

26 kwietnia 2024 r., o godzinie 11, rozpoczęła się ceremonia zakończenia# roku szkolnego tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni. Po wprowadzeniu sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni oraz flagi państwowej, odśpiewano hymn państwowy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

Poznawali tajniki pracy na wysokości. Uczniowie wzięli udział w szkoleniu

Dnia 26 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią kształcący się w zawodzie technik organizacji turystyki i technik hotelarstwa mieli okazję uczestniczyć w kursie stewardessy i stewarda linii lotniczych.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2024 0

Czas podsumowań i refleksji. Pożegnanie uczniów klas piątych

W miniony piątek, 26. kwietnia w Zespole Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 18 uczniów technikum weterynarii i 19 uczniów technikum rolniczego podczas uroczystego apelu otrzymało z rąk swoich wychowawców: pani Aleksandry Składanowskiej i pana Radosława Hyżego świadectwa ukończenia szkoły.

(czytaj więcej)
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)