Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

22 października 2021 1

Kolizja na ul. Dąbrowskiego! VW najechał na tył citroena

Dzisiaj, 22 października 2021 roku krótko przed godziną 20 doszło do kolizji drogowej# z udziałem dwóch samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
22 października 2021 1

Działania „NURD” na drogach powiatowych. Ujawniono wykroczenia

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili# wczoraj działania pn.: „NURD”, których celem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Nie powinien wsiadać za kierownicę. Zachowanie 33-latka oceni sąd

5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który został# zatrzymany wczoraj przez nakielskich „patrolowców”, kiedy kierował dacią łamiąc tym samym sądowy zakaz. Zachowanie mężczyzny oceni sąd.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Uwaga kierowcy! Będzie można za darmo sprawdzić oświetlenie w samochodzie

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”, w# wyznaczone dni, na stacji diagnostycznej w Lubaszczu, kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić sprawność oświetlenia swojego auta. Do odwiedzenia stacji zachęcają nakielscy policjanci.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Wichura spowodowała spore uszkodzenia! Łącznie pracowało 135 strażaków

21 października 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle miała ręce pełne pracy#. Wichura spowodowała spore uszkodzenia dachów i budynków, linii energetycznych, a także rogatki na przejeździe kolejowym.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Silne wiatry powodem działań! Odnotowano 59 zdarzeń na terenie powiatu nakielskiego

Dzisiaj, 21 października 2021 roku po godz. 13:30 Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała bardzo dużo zgłoszeń# dotyczących skutków silnych wiatrów.

(czytaj więcej)
21 października 2021 7

Pracowity czwartek dla strażaków. Ile razy interweniowali?

Powalone drzewa to jeden z najczęściej wymienianych powodów# dzisiejszych wyjazdów strażaków.

(czytaj więcej)
21 października 2021 3

Silny wiatr zerwał opierzenie dachu. Wezwano straż pożarną

Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla# strażaków. Wzywani byli do kilkunastu zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

(czytaj więcej)
21 października 2021 2

Przewrócona przyczepa ciężarówki! Droga była zablokowana

W czwartek, 21 października około godziny 13 na# drodze wojewódzkiej nr 241 w okolicach Chrząstowa przewrócił się samochód ciężarowy z naczepą.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Zderzenie dostawczaka i dwóch osobówek. Były utrudnienia

W czwartek 21 października br, około godziny 12:20 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25 w kierunku miejscowości Zamarte, gm. Kamień Krajeński.

(czytaj więcej)
21 października 2021 15

Silny wiatr daje się we znaki. Baner spadł na pojazdy

Synoptycy ostrzegają przed wystąpieniem silnego wiatru na# terenie powiatu nakielskiego. Jak się okazuje, strażacy prowadzili w czwartkowe przedpołudnie kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków wiatru.

(czytaj więcej)
21 października 2021 2

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Policyjna akcja w całym kraju

W czwartek, 21.10.br. policjanci ruchu drogowego w# całym kraju będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

(czytaj więcej)
20 października 2021 2

Poszukiwany kilkunastoma listami gończymi mieszkaniec powiatu. Namierzony w okolicach Koszalina

Kryminalni z Nakła zatrzymali wczoraj w podkoszalińskiej# wsi 32-latka, który od ponad 2,5 roku ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna miał aż 18 czynnych podstaw poszukiwań, w tym kilkanaście listów gończych.

(czytaj więcej)
20 października 2021 5

Groźny wypadek pod Sośnem. Kierowca miał 4,7 promila

We wtorek 19 października br, około godziny# 20.20 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szynwałd, gm. Sośno.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Trzeźwość kierowców pod lupą policjantów. Ile było kontroli?

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili# działania prewencyjne pn.: „Trzeźwy kierujący”, podczas których kontrolowali trzeźwość prowadzących auta. Sprawdzono 967 kierowców.

(czytaj więcej)
19 października 2021 1

Miał ponad promil. Nie przeszkodziło mu to, aby usiąść „za kierownicą”

Ponad promil alkoholu miał w organizmie kierowca# volkswagena, którego wczoraj w Radziczu zatrzymali policjanci z posterunku w Sadkach. 38-latek już stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy również zarzuty.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Niespełna 3 minut potrzebowali policjanci. Uratowali życie 41-latka

Patrolowcy z Nakła potrzebowali niespełna 3 minut, by# zlokalizować miejsce, gdzie twarzą w wodzie miał leżeć mężczyzna potrzebujący pomocy. 41-latek został wyciągnięty na brzeg i przekazany pod opiekę medykom.

(czytaj więcej)
19 października 2021 7

Na DK 10 zderzyły się trzy samochody. Prowadzono ruch wahadłowy

We wtorek, 19 października po godzinie 9.00, na drodze krajowej nr 10 na# trasie Nakło-Trzeciewnica na wysokości stacji benzynowej zderzyły się trzy samochody.

(czytaj więcej)
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)