Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?


Szanowni Czytelnicy! - przekazujemy Wam nowe narzędzie do lepszej współpracy i komunikowania się z portalem.


Teraz możecie w łatwy sposób informować nas o planowanych wydarzeniach w Waszych miejscowościach, szkołach czy parafiach.


Mamy nadzieję, że korzystanie z formularza Zgłoś wydarzenie nie sprawi nikomu kłopotu, stąd nasza prośba - wysyłajcie do nas wiadomości, o których będziemy mogli napisać.

*

Foto i wideo można przesyłać pojedynczo (najlepiej w formatach .jpg, .wmv, .flv) lub spakowane jako archiwum .zip albo .rar. Wielkość pliku nie może przekraczać 64 MB

Formularz wysłany, dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola!

16 września 2021 0

Bezpłatna mammografia w Nakle

Urząd Miasta i Gminy w Nakle, Centrum Onkologii w# Bydgoszczy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nakle zaprasza 16 września na badania mammograficzne (bezpłatne, bez skierowania) Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do mammobus zlokalizowanego na terenie przy Nakielskim Ośrodku Kultury. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

W Anielinach odbędzie się kolejny festyn

Zapraszamy na festyn #SzczepimySię z KGW Anieliny.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień w Dębionku

KGW „Fajne Babki” Dębionek serdecznie zaprasza na# festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień. Odbędzie się on 17 września na placu przy świetlicy „Wesoły Zakątek” w Dębionku.

(czytaj więcej)
18 września 2021 0

KGW Dębowo zaprasza na festyn

KGW Dębowo serdecznie zaprasza na# festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień 18 września przy szkole podstawowej.

(czytaj więcej)
19 września 2021 0

Rajd z okazji otwarcia ścieżki rowerowej na trasie Nakło-Bydgoszcz

Ścieżka pieszo-rowerowa łącząca Nakło z Bydgoszczą została# ukończona! Rowerzyści długo czekali na ten dzień. Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa, wiedzie z Nakła przez Występ, Potulice, Gorzeń aż do granicy powiatu nakielskiego. Teraz całość drogi z Nakła do Bydgoszczy można pokonać bezpiecznie na jednośladzie.

(czytaj więcej)
25 września 2021 0

KGW Łodzia zaprasza na festyn

KGW Łodzia serdecznie zaprasza na festyn w# ramach narodowego programu Szczepimy Się 25 września od godz. 14 do 20 przy świetlicy wiejskiej w Łodzi.

(czytaj więcej)
26 września 2021 0

WOTGames w Szubinie

26 września, w niedzielę w całej Polsce odbędą się "WOTGames"# – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W województwie kujawsko-pomorskim impreza odbędzie się w Szubinie na stadionie bocznym przy ul. Orzeszkowej.

(czytaj więcej)
26 września 2021 1

Sebastian Riedel w Cafe Emilia już 26 września

Sebastian Riedel , Michał Kielak i Kuba Andrzejewski to# okazjonalne trio trzech osobowości scenicznych.

(czytaj więcej)
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)