Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

10 grudnia 2018 2

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. 55-latek miał prawie promil!

Prawie promil alkoholu miał w organizmie kierowca opla vectry, którego na terenie miasta zatrzymali # nakielscy patrolowcy. 55-latek stracił prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Za kierownicą pomimo sądowego zakazu. 18-latek usłyszał zarzuty

18-latek, który na widok stojącego przy drodze patrolu „drogówki” rzucił się do ucieczki, usłyszał # zarzuty. Szybko został zatrzymany i wtedy też wyszedł na jaw powód takiej decyzji kierowcy volkswagena. Ocena zachowania młodego kierowcy należy do sądu.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 1

Widząc policjantów nagle zaczął zawracać. 47-latek stracił prawo jazdy

Ponad promil alkoholu miał w organizmie kierowca renault, którego w miniony piątek w # Sadkach zatrzymali mundurowi z nakielskiej drogówki. Kierowca wpadł po tym, jak widząc policjantów, zaczął nagle zawracać. 47-latek stracił prawo jazdy, a o tym jak zostanie ukarany zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 5

Policyjna kontrola 30-letniego kierowcy. Był nienaturalnie zdenerwowany

Nawet 2 lata więzienia grożą 30-latkowi, którego zatrzymali policjanci z # mroteckiego komisariatu, kiedy pod wpływem amfetaminy prowadził auto. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty, a o jego losie zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 50

Potrącenie na pasach. 84-latka zabrana do szpitala

W poniedziałek, 10 grudnia przed godziną 17:00 służby zostały wezwane do # działań na ul. ks. Skargi w Nakle.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Otwarcie wystawy niepodległościowej. Wspólne odśpiewanie hymnu

10 grudnia w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach dokonano otwarcia # wystawy pt. „W drodze do niepodległości. W patriotyczny nastrój wprawił wszystkich występ uczniów szkoły podstawowej.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 1

Niezwykły Dzień Marynarza Śródlądowego. Tej zabawy uczniowie nie zapomną

Na zaproszenie pana Dariusza Gańczy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią w dniu 07.12.2018 roku # gościli w Tawernie Żeglarskiej „Buchta” w Charzykowach.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 1

Wsparcie dla Lokalnych Grup Działania. Dowiedź się więcej!

Kluby samopomocy, świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe, działania liderów aktywności lokalnej, usługi wzajemnościowe oraz projekty wspierające # bezrobotnych w powrocie na rynek pracy – w naszym Regionalnym Programie Operacyjnym są środki na różnego rodzaju formy aktywizacji lokalnych wspólnot oraz wspierania osób zagrożonych wykluczeniem, w których kluczem do sukcesu jest czynny udział mieszkańców i innych partnerów z sąsiedztwa.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Spotkanie opłatkowe w Dębowie. Zebrani poczuli magię Świąt

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W podniosłej atmosferze, w przepięknej # scenerii z choinką w tle, w niedzielę 9 grudnia odbyła się wigilia seniorów w Dębowie.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Następne rodziny obdarowane. Zaangażował się Samorząd Uczniowski

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w bardzo znanej ogólnopolskiej akcji, a mianowicie w # Szlachetnej Paczce.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 8

Informatycy po raz szósty w akcji “Szlachetna Paczka”. Obdarowano kolejną rodzinę

W ramach ogólnopolskiej akcji “Szlachetna paczka”, uczniowie Staszica z klas informatycznych już po# raz szósty brali udział w obdarowywaniu potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 2

Świątecznie w Anielinach. Mikołaj przybył alpakami

Wyjątkowe Mikołajki odbyły się 8 grudnia w Anielinach. Pani Sołtys Barbara Kwiatkowska wraz z OSP# Anieliny, przygotowali dla dzieci piękne Mikołajki.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 35

Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze. To nie koniec walki ze smogiem

7 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano konferencję „Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze”.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 1

Gminne Mikołajki w Sadkach. Rozstrzygnięto konkurs

Za nami kolejne Gminne spotkanie Mikołajkowe, które odbyło się 7 grudnia o godzinie 16:00 w sali # widowiskowej w Sadkach. Przed wejściem na sale strażnicy gminni wręczali małym gościom odblaski.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 13

Pożar samochodu w Sadkach. Sytuację szybko opanowano

Dzisiaj, 8 grudnia około godziny 14:10 doszło do pożaru samochodu . Citroen Berlingo zapalił się na# ulicy Tomyślaka na wjeździe do Sadek. Szybka interwencja kierowców z gaśnicami oraz straży pożarnej ugasiła pożar. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Zadysponowano dwa zastępy straży : PSP Nakło i OSP Sadki

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Znaleziono szczeniaka. Straż Gminna prosi o informacje

Straż Gminna w Sadkach prosi o informację dotyczącą szczeniaka – suczki, która została # odłowiona w miejscowości Sadki w dniu 6 grudnia 2018 r. Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt ze Strażą Gminną pod nr telefonu 523211125, 604095164 lub 728141909.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Akcja „Dar serca”. Zebrano dary dla szpitala

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” zorganizowało po raz kolejny# akcję na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

"Lubię tu być. Na Zielonym" . Wyjątkowi goście na lekcji geografii

30 listopada w "Staszicu" odbyła się innowacyjna lekcja geografii, która została poprowadzona przez# p. Krzysztofa Wojtkowiaka — dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz p. Mariusza Szczepańskiego — zielonego edukatora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)