Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 czerwca 2018 0

Lotnicze zabiegi ochronne zakończone. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu

W związku z zakończeniem wykonywania zabiegu wielkoobszarowego, chemicznego ograniczenia # liczebności gąsienic brudnicy mniszki i strzygoni choinówki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin odwołuje okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz wstępu w leśnictwach, gdzie trwa uprzątanie skutków zeszłorocznej nawałnicy.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 4

Kolejny policyjny pościg. Tym razem za 27-latkiem bez prawa jazdy

Zarzut za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli usłyszał mieszkaniec gminy Szubin, #który najpierw autem, a potem pieszo, uciekał przed policyjną kontrolą. Powód takiego zachowania szybko wyszedł na jaw. Okazało się, że kierowca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Jego zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Wpadł podczas rutynowej kontroli. Miał w organizmie półtora promila alkoholu

Półtora promila alkoholu miał w organizmie 43-letni motorowerzysta, którego podczas #patrolu gminnych miejscowości zatrzymali policjanci z komisariatu w Kcyni. Podejrzany już usłyszał zarzuty i grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprawę oceni sąd.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 2

Uciekał przed kontrolą policji, bo miał powody. Odpowie za to przed sądem

Dwa zarzuty usłyszał mieszkaniec gminy Kcynia, który mając w organizmie 2 promile #alkoholu, nie posiadając przy tym w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami uciekał motorowerem przed policyjną kontrolą. 20-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 11

Sceny jak z filmu. Złodziej odjechał z pokrzywdzoną w bagażniku

Kryminalni z Nakła ustalili i zatrzymali 56-latka podejrzanego o kradzież gotówki z domu #w jednej z podnakielskich wsi. Złodziej ze skradzioną gotówką odjechał swoim autem z pokrzywdzoną w bagażniku, do którego kobieta wskoczyła, kiedy sprawca uciekał z miejsca przestępstwa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 35

Mężczyzna wyskoczył z okna. 27-latek próbował popełnić samobójstwo

Wczoraj w Kcyni doszło do próby samobójczej. 27-letni mężczyzna został zabrany do szpitala. # Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Złoty trunek ma tu największe powodzenie. Co i za ile pije gmina Sadki?

Na prawie 5 mln złotych - na tyle szacowana jest wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku # przez przedsiębiorców w gminie Sadki. Największy udział w tym rynku mają napoje niskoprocentowe przede wszystkim głównie piwo.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

ARMiR zwiększyła środki na pomoc producentom trzody. To aż 15 mln złotych

ARiMR informuje, że w planie finansowym ARiMR na 2018 r. zwiększona została o # 15 mln zł, tj. do kwoty 56,5 mln zł, wysokość środków przewidzianych na udzielanie i wypłatę w 2018 roku pomocy w formie nieoprocentowanej pożyczki dla producentów świń z terenów objętych ASF na sfinansowanie nieuregulowanych zobowiązań cywilnoprawnych (symbol NP2). Obecnie w Biurach Powiatowych ARiMR zawierane są kolejne umowy pożyczek z producentami świń.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Zajęcia na świeżym powietrzu. Były gry planszowe i zabawa na trampolinie

12 czerwca bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Dębowie zorganizowała zajęcia na # świeżym powietrzu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Absolwent ZSP Samostrzel z kolejnym sukcesem. Marek Kapczyński laureatem olimpiady

Kolejny sukces odniósł reprezentant Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa  w # Samostrzelu w finale centralnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się w dniach 7-8 czerwca br. w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim

Para patrolowa post. Mateusz Chełmiński i st. post. Arkadiusz Lemke reprezentująca policję #powiatu nakielskiego, zajęła dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 6 miejscu. W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 20 drużyn.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Rozstrzygnięto konkurs multimedialny. Zainteresowanie było duże

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz #piąty, Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Spółdzielcza Grupa Bankowa wśród finansowych liderów sektora AGRO

Z przyjemnością informujemy, że Spółdzielcza Grupa Bankowa, której częścią jest Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią została jednym z liderów w finansowaniu agrobiznesu – wynika z podsumowania trzeciej edycji rankingu „Najlepszy Bank dla Rolnika”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 4

Inwestycja w drogi lokalne. Dodatkowe pieniądze dla dwóch gmin powiatu

W puli 433 inwestycji w drogi lokalne, które rząd wesprze dodatkowymi 500 milionami zł, znalazło się # 20 zadań realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł. O szczegółach mówili dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz posłowie Joanna Borowiak i Tomasz Latos.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 1

Poszukiwany listem gończym zatrzymany. 35-latek już trafił za kratki

Policjanci pionu kryminalnego z Nakła zatrzymali 35-latka poszukiwanego listem gończym przez # bydgoski sąd. 35-latek ukrywał się na terenie jednej z posesji w nakielskiej gminie. Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymany trafił do zakładu karnego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 18

Domowa plantacja konopi zlikwidowana. Zatrzymano 25-latka

Policjanci z komisariatu w Szubinie przy współpracy z Wydziałem dw. z # Cyberprzestępczością KWP Bydgoszczy, zlikwidowali domową plantację konopi.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Pijany 39-latek za kierownicą citroena. To nie wszystko

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi z gminy Szubin, który został zatrzymany # przez policjantów, kiedy pijany kierował citroenem. Na domiar złego okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Okazja do zabawy w rodzinnym gronie. Przygotowano szereg atrakcji

W czwartek, 7 czerwca obchodzono w Dębowie „Święto rodziny”. Przedsięwzięcie #skierowane było do rodzin uczniów Filialnej Szkoły Podstawowej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)