Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

28 listopada 2023 0

Dzieci odwiedziły policjantów w komisariacie. Miały wiele pytań

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkach odwiedzili policjantów #z miejscowego posterunku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po posterunku dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Dzień kredki z biblioteką. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania

Dnia 22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Z tej okazji #Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła grupa przedszkolaków "Mądre Sówki" ze SP w Sadkach wraz z wychowawcami.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Przedszkolaki w pomarańczowym pochodzie. Kampania przeciw przemocy

17 listopada 2023 roku dzieci z Przedszkola #Gminy Sadki "Dobre Ludki" przemaszerowały ulicami Sadek w pomarańczowym pochodzie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Dzieci z dumą prezentowały kotyliony. Rozmowy na temat Ojczyzny

10 listopada odwiedziliśmy przedszkolaki# w Anielinach. W przededniu Święta Niepodległości dzieci z dumą prezentowały swoje kotyliony na galowych strojach.

(czytaj więcej)
13 listopada 2023 0

Dzieci świętowały Dzień Jeża. Dużo dobrej zabawy

W czwartek mieliśmy przyjemność odwiedzić oddział przedszkolny# Dobre Ludki w Bninie. Wraz z dziećmi świętowaliśmy Dzień Jeża. To była bardzo pracowita wizyta.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Rozmowy o Polsce i symbolach narodowych. Lekcja patriotyzmu

W przededniu obchodów Święta Niepodległości Gminna Biblioteka# Publiczna w Sadkach odwiedziła Przedszkole Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Dzień postaci z bajek. Wspólna zabawa i pamiątkowe zdjęcia

W środę 08.11.2023 r. Panie z Centrum #Kształcenia oraz Filii Bibliotecznej w Dębowie miały przyjemność odwiedzić Oddział Przedszkolny Dobre Ludki w Dębionku.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 0

Wizyta sześciolatków. Dzieci zgłębiły tajemnice funkcjonowania biblioteki

Dnia 8 listopada mieliśmy przyjemność gościć grupę# sześciolatków z Przedszkola Gminy Sadki "Dobre Ludki".

(czytaj więcej)
08 listopada 2023 0

Funkcjonariusze służby więziennej w przedszkolu. Dzieci miały wiele pytań

Pod koniec października przedszkole „Dobre Ludki” odwiedziła #Służba Więzienna z Potulic.

(czytaj więcej)
02 listopada 2023 0

"Jesienne Wierszowanie". Recytatorski przegląd wierszy w przedszkolu

W Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” w grupie #Sówki odbył się recytatorski przegląd wierszy o tematyce jesiennej „Jesienne Wierszowanie”.

(czytaj więcej)
31 października 2023 0

Do przedszkola zawitał szczególny gość. Zabawy z Aresem

25 października do przedszkola przyszedł #na czterech łapach szczególny gość – owczarek belgijski, który wabi się Ares wraz ze swoim opiekunem Panem Damianem Lewandowskim.

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

Zajęcia z udziałem strażaków. Ważna i ciekawa lekcja

26 października 2023r. w Przedszkolu #Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin, odbyły się zajęcia z udziałem strażaków OSP Bnin. Prowadzili je strażacy: Paweł Hak i Mateusz Hak strażacy z OSP Bnin.

(czytaj więcej)
26 października 2023 0

Z wizytą u seniorów. Występ i upominki na rzecz mieszkańców

W poniedziałek 23 października 2023 r. grupa "Motylki" i "Pszczółki" z Przedszkola #nr 3 w Nakle nad Notecią wraz z gronem pedagogicznym odwiedziła naszych seniorów.

(czytaj więcej)
26 października 2023 0

Rozmowy o porządkach. Trzylatki nieźle znają się na sprzątaniu

W poniedziałek gościliśmy w Przedszkolu #Dobre Ludki w Sadkach. Praca z tak małymi dziećmi to dla nas wyzwanie. Jednak zajęcia u 3-latkow uważamy za udane.

(czytaj więcej)
22 października 2023 0

Dzień Marchewki w przedszkolu. Śmiechu i zabawy było sporo

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia #witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki 20 października zorganizowaliśmy w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin - Dzień Marchewki.

(czytaj więcej)
18 października 2023 0

Świętowali chłopcy i dziewczynki. Sówkowe SPA i Kosmiczny Dzień

Ciekawy dzień przywitał dzieci w grupie Sówki w Przedszkolu #Gminy Sadki „Dobre Ludki” wyjątkowo, wśród świecących gwiazd. Ta niespodzianka towarzyszyła obchodom Dnia Chłopaka , który miał na celu zachęcanie do poznawania i odkrywania tajemnic Wszechświata.

(czytaj więcej)
17 października 2023 0

"Uśmiech nic nas nie kosztuje". Radosne święto w przedszkolu

"Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze# uśmiechnięta!". Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku.

(czytaj więcej)
12 października 2023 0

Owocowa przekąska. Szaszłyki w wykonaniu przedszkolaków

Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania# owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, filmy, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się , że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez naszych milusińskich.

(czytaj więcej)
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)