Dziś mamy 18 sierpnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

18 sierpnia 2018 0

Susza dotknęła rolników. Wpłynęło 250 wniosków o oszacowanie strat

250 wniosków w sprawie szacowania szkód w uprawach rolnych spowodowanych majową #suszą zgłosili rolnicy z gminy Sadki. - Komisja nie szacowała strat w uprawach buraka cukrowego i buraka pastewnego - informuje Piotr Hemmerling, zastępca wójta gminy Sadki.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2018 0

Producenci trzody chlewnej mogą otrzymać refundację. Trwa nabór wniosków

Od 27.08 do 14.09.2018r. będzie trwał nabór wniosków na refundację do 75% wydatków # poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 0

Wnioski na zakup mat dezynfekcyjnych od 27 sierpnia 2018

Od 27.08.2018 r. do 14.09.2018 r. producenci rolni, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, w którym # utrzymywane są świnie – mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 75% wydatków poniesionych w danym roku kalendarzowym na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2018 1

Uwaga rolnicy ekologiczni!

Wśród rolników ekologicznych rozpowszechniane są informacje o rzekomym powstaniu # Europejskiego Rejestru Ekologicznych Producentów Rolnych oraz o potrzebie uiszczenia opłaty w wysokości 280 zł za wpis do tego rejestru.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2018 1

Sezon na owoce i warzywa. Ministerstwo przeprowadzi kampanię

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeprowadzi szeroko zakrojoną kampanię #promocyjno-informacyjną dotyczącą zwiększenia popytu na owoce i warzywa sezonowe. W ramach akcji zorganizowanych zostanie dziesięć wakacyjnych targów owocowo-warzywnych, w największych polskich miastach.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 3

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych apeluje do ministra

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych apeluje do ministra rolnictwa o zwiększenie #zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego w oparciu o limit 126 l ON/ha!

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2018 3

Nowe zasady stosowania nawozów. Rolniku zapoznaj się ze zmianami

W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało rozporządzenie Ministra # Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 lipca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 0

Trzoda chlewna. Do 30 września można składać wnioski o rekompensaty

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uprzejmie informuje, że od 15 maja do #30 września 2018 r. posiadacze zwierząt, którzy przystąpili do programu wypłat rekompensat za nieprzerwane nieutrzymywanie w gospodarstwie zwierząt z gatunku świnia (sus scrofa) mogą składać w Biurach Powiatowych ARiMR wnioski o:

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2018 3

Sołtysi odetchną z ulgą. Szacowanie szkód łowieckich już ich nie dotyczy

Nowelizacja prawa łowieckiego od początku jej wejścia w życie nie spodobała się sołtysom. Mieli oni # od tej pory, czyli od 1 kwietnia br. więcej pracy związanej z nałożonych na nich obowiązkiem szacowania szkód rolniczych. Na szczęście, parlamentarzyści ponownie pochylili się nad ustawą. Nowe rozwiązania jednak nie zadowalają wszystkich.

(czytaj więcej)
31 lipca 2018 0

ASF nadal atakuje dziki. Opracowano zasady bioasekuracji dla myśliwych

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki.

(czytaj więcej)
30 lipca 2018 0

Tworzenie grup i organizacji producentów. Można składać wnioski

Już można składać wnioski o przyznanie wsparcia na tworzenie grup i organizacji #producentów. Wysokość pomocy wynosi do 100 tys. euro rocznie. O pomoc mogą starać się m.in. rolnicy zajmujący się produkcją zbóż.

(czytaj więcej)
28 lipca 2018 1

Minister rolnictwa w woj. kujawsko-pomorskim. Tematem spotkań był Plan dla wsi

Omówienie Planu dla wsi to główny temat wczorajszych spotkań ministra Jana #Krzysztofa Ardanowskiego podczas wizyty w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
25 lipca 2018 0

Ułatwienia dla rolników z obszarów z ograniczeniami. Przyjęto projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach #związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

(czytaj więcej)
24 lipca 2018 16

Zakaz handlu w niedzielę a rolnicy. KPIR zwraca się do wojewody

23 lipca prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek wystąpił z pismem #do wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza ws. zakazu handlu w sklepach z częściami zamiennymi do maszyn rolniczych. Treść pisma poniżej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2018 3

Ochrona, wsparcie i rozwój. Ministerstwo opracowało plan dla wsi

W czwartek, 19 lipca premier ogłosił rządowy program wsparcia dla wsi tzw. # #Plan dla wsi zakłada m.in. wsparcie sprzedaży bezpośredniej czy też proponuje utworzenie Narodowego Holdingu Spożywczego.

(czytaj więcej)
20 lipca 2018 0

Będzie więcej pieniędzy na sfinansowanie wniosków złożonych zimą

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w #sprawie wysokości limitów środków dostępnych w poszczególnych województwach lub latach w ramach określonych działań lub poddziałań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 1297).

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 13

Restrukturyzacja małych gospodarstw. Zakończyło się przyjmowanie wniosków

Od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można było składać #wnioski o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw".

(czytaj więcej)
19 lipca 2018 2

Większe kontrole rynku. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła 17 lipca rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw #w celu zwiększenia efektywności prowadzonych działań kontrolnych w zakresie niektórych rynków rolnych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)