Dziś mamy 23 sierpnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

19 sierpnia 2019 0

Obszary wiejskie objęte ASF. Pomoc na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Od 30 sierpnia do 28 września br. można składać w oddziałach regionalnych # ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 0

Ograniczanie emisji amoniaku. Kodeks dobrej praktyki rolniczej

9 sierpnia 2019 r. została opublikowana ustawa o zmianie ustawy o systemie # handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 2

Pomoc dla KGW. Informacja ARiMR o kwocie wsparcia

Informacja Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o kwocie # wnioskowanej pomocy, na podstawie wniosków o przyznanie pomocy dla kół gospodyń wiejskich, złożonych do ARiMR w terminie od 7 maja do 31 lipca 2019 r.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 4

Zwrot podatku akcyzowego. Można składać wnioski

Rozpoczął się drugi termin składania wniosków o zwrot podatku # akcyzowego, który będzie trwał do 2 września br.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 3

Woda dla rolnictwa. Zapobieganie suszy w Polsce

Suszy łatwiej zapobiegać niż likwidować # jej skutki.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2019 1

AgroEnergia. Wsparcie dla polskiej wsi

Ministrowie środowiska Henryk Kowalczyk i rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wzięli # udział w konferencji prasowej poświęconej nowemu programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „AgroEnergia”.

(czytaj więcej)
31 lipca 2019 2

50 mln euro dla rolników. Powstał Fundusz Gwarancji Rolnych

30 lipca 2019 r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a # Bankiem Gospodarstwa Krajowego powstał Fundusz Gwarancji Rolnych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
30 lipca 2019 0

Usprawnienie wydatkowania środków finansowych. Nowy projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła 30 lipca projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu # usprawnienia procesu wydatkowania środków finansowych w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz w ramach działań objętych zintegrowanym systemem zarządzania i kontroli.

(czytaj więcej)
28 lipca 2019 3

Wołowina polską specjalnością. Działania podejmowane na tym rynku

Polska wołowina to wysokie standardy i wysoka jakość – podkreślali zgodnie # przedstawiciele Rady Sektora Wołowiny, którzy wspólnie z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim przedstawili na konferencji prasowej działania podejmowane na tym rynku.

(czytaj więcej)
28 lipca 2019 2

Porządkowanie rynku surowców rolnych. Projekt trafił do Sejmu

– Nie może być sytuacji, że rolnik pomimo ogromnych nakładów jest zmuszony do # sprzedaży swoich plonów poniżej kosztów wytwarzania – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów i dodał, że państwo wtedy nie może być obojętne.

(czytaj więcej)
28 lipca 2019 0

"Restrukturyzację małych gospodarstw". Nabór wniosków trwa do 29 lipca

Nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw" na # obszarach ASF kończy się 27 lipca, ale ponieważ jest to sobota wnioski będzie można składać także 29 lipca.

(czytaj więcej)
27 lipca 2019 0

Wybory do izb rolniczych. Głosowanie już jutro!

Apel ministra rolnictwa i rozwoju wsi # Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

(czytaj więcej)
27 lipca 2019 3

Pomoc dla producentów świń i tytoniu. Od 1 sierpnia można składać wnioski

Od 1 sierpnia do 14 sierpnia 2019 r. producenci tytoniu lub producenci świń, którzy nie # otrzymali zapłaty z powodu upadłości, restrukturyzacji bądź likwidacji podmiotu skupującego, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy.

(czytaj więcej)
25 lipca 2019 0

Dodatkowe środki dla KGW. Obowiązuje zasada "Kto pierwszy, ten lepszy"

Od zeszłego roku koła gospodyń wiejskich mogą podlegać pod Agencję Restrukturyzacji i # Modernizacji Rolnictwa. W maju tego roku uruchomiono kolejną transzę pieniędzy na cele statutowe KGW.

(czytaj więcej)
24 lipca 2019 8

Bakteria zgnilca amerykańskiego pszczół. Występowanie w naszym powiecie

22 lipca Zakład Higieny Weterynaryjnej w Bydgoszczy - Oddział Terenowy we # Włocławku przeprowadził badania laboratoryjne w 14 próbach plastrów z czerwiem, pochodzącym z gospodarstwa pasiecznego zlokalizowanego w miejscowości Kosowo (gmina Mrocza).

(czytaj więcej)
24 lipca 2019 0

Wybory do Izby Rolniczej. Głosowanie tylko w Szubinie i Sadkach

Już 28 lipca odbędą się wybory do Rady Powiatowej Kujawsko Pomorskiej Izby Rolniczej w # Nakle. Tylko w gminie Szubin i Sadki odbędą się wybory, ponieważ zgłosiło się więcej niż dwóch kandydatów. W innych gminach kandydaci zostali już wybrani bez wyborów.

(czytaj więcej)
23 lipca 2019 0

Harmonogram naboru wniosków. Przygotowano dwa nowe projekty

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uaktualniło harmonogram tegorocznych # naborów wniosków w ramach PROW na lata 2014-2020. Znalazły się w nim dwie nowości.

(czytaj więcej)
20 lipca 2019 0

Zmiany w PROW. Są dwie nowości

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uaktualniło harmonogram tegorocznych# naborów wniosków w ramach PROW na lata 2014-2020. Znalazły się w nim dwie nowości.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)