Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

14 czerwca 2018 0

ARMiR zwiększyła środki na pomoc producentom trzody. To aż 15 mln złotych

ARiMR informuje, że w planie finansowym ARiMR na 2018 r. zwiększona została o # 15 mln zł, tj. do kwoty 56,5 mln zł, wysokość środków przewidzianych na udzielanie i wypłatę w 2018 roku pomocy w formie nieoprocentowanej pożyczki dla producentów świń z terenów objętych ASF na sfinansowanie nieuregulowanych zobowiązań cywilnoprawnych (symbol NP2). Obecnie w Biurach Powiatowych ARiMR zawierane są kolejne umowy pożyczek z producentami świń.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Spółdzielcza Grupa Bankowa wśród finansowych liderów sektora AGRO

Z przyjemnością informujemy, że Spółdzielcza Grupa Bankowa, której częścią jest Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią została jednym z liderów w finansowaniu agrobiznesu – wynika z podsumowania trzeciej edycji rankingu „Najlepszy Bank dla Rolnika”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 4

Warsztaty z oceny bydła mięsnego

11 czerwca w sołectwie Radzicz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego #zorganizowało warsztaty, których głównym tematem były metody oceny żywca wołowego w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 0

Miesiąc temu weszła w życie ustawa. Zawarto już ok. 4,5 tys. umów

Niespełna miesiąc temu weszła w życie ustawa umożliwiająca zawieranie nowego #rodzaju umowy cywilnoprawnej jako podstawy świadczenia pomocy przy zbiorach. Zawarto już ok. 4,5 tys. takich umów.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Susza daje się rolnikom we znaki. Mogą składać wnioski o oszacowanie strat

W związku z wystąpieniem strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą, rolnicy, których # uprawy zostały dotknięte przedmiotowym zjawiskiem, mogą składać wnioski o oszacowanie strat przez Komisję powołaną zarządzeniem Wojewody Kujawsko - Pomorskiego.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2018 0

Zaktualizowano Plan Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego

Rozwój rolnictwa ekologicznego jest traktowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju #Wsi priorytetowo. Sektor ten jest bardzo waży zarówno ze względów gospodarczych, społecznych jak i związanych z ochroną środowiska.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2018 0

Zmiany w ustawie. Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi został opracowany projekt ustawy o zmianie #ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, który ma na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla posiadaczy zwierząt gospodarskich.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 0

Zmiana terminu. Obliczanie dywersyfikacji upraw do końca lipca

ARiMR informuje, że 1 czerwca 2018 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra #Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 maja 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie okresu obliczania udziału różnych upraw w celu dywersyfikacji upraw.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 0

Projekt ustawy przyjęty. Przewidywane są nowe formy pomocy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów #prowadzących gospodarstwa rolne wraz z uchwałą w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej trzech programów pomocy na restrukturyzację zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne – dokumenty przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

(czytaj więcej)
31 maja 2018 0

List do rolników i ich dzieci. Prezes KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo

Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński wystosował list do rolników i ich dzieci, w którym zwraca # uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym. Treść listu znajduje się w pliku.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 6

100 tys. zł bezzwrotnej premii dla młodych rolników. Trwa nabór wniosków

Od 29 czerwca do 30 lipca w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o #przyznanie pomocy na "Premie dla młodych rolników".

(czytaj więcej)
30 maja 2018 0

Sprzedaż warzyw i owoców. Będą zmiany w zakresie kontroli i kar

W związku ze zgłaszanymi przypadkami procederu przepakowywania owoców i #warzyw przywożonych z zagranicy i sprzedawania ich jako polskich, w resorcie rolnictwa opracowywany jest projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia efektywności prowadzonych działań kontrolnych w zakresie niektórych rynków rolnych.

(czytaj więcej)
26 maja 2018 0

Dalsze działania na rynku warzyw. Wyniki większości kontroli są prawidłowe

Zgodnie z zapowiedzią ministra Krzysztofa Jurgiela z 7 maja br. prowadzone są dalsze #działania na rzecz poprawy sytuacji na rynku warzyw.

(czytaj więcej)
26 maja 2018 0

KRUS przypomina. Do 1 czerwca należy złożyć zaświadczenie lub oświadczenie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na #złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 2

Zmiany w wysokości odszkodowania. Za wypadek czy chorobę zawodową rolnicy dostaną więcej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra # Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2018r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (Dz. U. z 2018r., poz. 827) ulega zmianie wysokość jednorazowego odszkodowania.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Chrońmy pszczoły. O czym warto pamiętać, aby im nie zaszkodzić?

W tym roku, 20 maja będziemy po raz pierwszy obchodzili Światowy Dzień Pszczół. Była to inicjatywa # Republiki Słowenii zatwierdzenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Warto w tym czasie przypomnieć o właściwym stosowaniu środków ochrony roślin.

(czytaj więcej)
13 maja 2018 0

Zmiana terminu dla dywersyfikacji upraw. Zostanie przesunięty na czerwiec

Resort rolnictwa skierował 10 maja 2018 r. do konsultacji publicznych, uzgodnień i #opiniowania projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie okresu obliczania udziału różnych upraw w celu dywersyfikacji upraw.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 1

Dwa wyjazdy studyjne i projekt. Podpisano umowy na ich realizację

9 maja 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego nastąpiło # podpisanie umów na realizację projektów w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)