Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

26 marca 2020 0

Muzeum opublikowało drugi odcinek cyklu. Obejrzyj wystawę online

Dostępny jest już drugi odcinek cyklu „Muzeum w czasach zarazy”. Jest to pierwsza część# oprowadzania po wystawie "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
21 marca 2020 0

Wirtualne oprowadzanie po wystawie. Zobacz zwiastun i pierwszy odcinek

Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęło wirtualne oprowadzanie po wystawie "Od Pierwszego #balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Wszyscy na pokład! Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze

Wczoraj 2 marca w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odbyły się #ostatnie zajęcia upamiętniające stulecie zaślubin Polski z morzem.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Uczniowie klasy trzeciej na zajęciach w czytelni. Wykonywali zadania

Dnia 27 lutego czytelnię Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odwiedzili uczniowie #klasy trzeciej z wychowawcą p. H. Korpal.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Zajęcia w czytelni. Uczniowie śledzili losy statku MS Batory

Dnia 26 lutego w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odbyły się zajęcia #upamiętniające stulecie zaślubin Polski z morzem. Na warsztatach mieliśmy przyjemność gościć klasę IIc wraz z opiekunkami p. Wydrzyńską oraz p. M. Tchórzewską.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Panie wspólnie świętowały. Nie zabrakło toastu i odśpiewania „Sto lat”

25 lutego w świetlicy wiejskiej w Radziczu spotkały się Panie, aby spędzić razem ostatnie #godziny karnawału. Była to również znakomita okazja, by we wspólnym gronie świętować zbliżający się Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 4

Panie świętowały Dzień Kobiet. Nie zabrakło słodkości i życzeń

Już tradycją stały się spotkania z okazji Dnia Kobiet w Sołectwie Łodzia. 22 lutego w #godzinach popołudniowych Panie z KGW spotkały się przy wspólnym stole przepełnionym pysznym jedzeniem, aby świętować ten wyjątkowy dzień.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Miłe spotkanie przy wspólnym stole. Uczczono Światowy Dzień Chorego

W sobotę, 22 lutego w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach #zorganizowano spotkanie z okazji światowego Dnia Chorego, które zapoczątkowała uroczysta msza święta.

(czytaj więcej)
14 lutego 2020 0

Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy

Dnia 12. lutego w Szkole Podstawowej w Sadkach odbyła się wspaniała uroczystość z okazji #Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie kl. IIc przygotowali program artystyczny, który przeniósł gości w świat ich dzieciństwa.

(czytaj więcej)
12 lutego 2020 0

Turniej gier. Zainteresowaniem cieszyła się zabawa w gorącego ziemniaka

W drugim tygodniu ferii zimowych dnia 4 lutego w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej #w Sadkach odbył się turniej gier.

(czytaj więcej)
12 lutego 2020 0

Publiczność śledziła losy małego renifera. Artyści otrzymali gromkie brawa

Dnia 6 lutego o godzinie 11:00 w sali Urzędu Gminy Sadki odbyło się organizowane #przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach przedstawienie teatralne prezentowane przez teatrzyk "Blaszany Bębenek".

(czytaj więcej)
12 lutego 2020 0

Pierwsze spotkanie w nowym roku. Panie dyskutowały o nowościach

W czytelni GBP w Sadkach 30 stycznia odbyło się pierwsze ponoworoczne #spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Zajęcia kreatywne. Dzieci tworzyły zakładki do książek

Dnia 5 lutego w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej Sadkach odbyły się ostatnie zajęcia# kreatywne dla dzieci.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Wyjazd do kina. Zakończenie ferii w bibliotece

W ostatni dzień ferii zimowych, dnia 7 lutego 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zorganizowała# wyjazd do Multikina w Bydgoszczy na bajkę pt. „Gang zwierzaków”.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Poszukiwanie ukrytego klucza. Dzieci świetnie się bawiły!

W poniedziałek, 3 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach odbyły się pierwsze zajęcia# zorganizowane w ferie dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Dwudniowe zajęcia w Radziczu. Dzieci poznały ciekawostki o Australii

W czwartek i piątek (tj. 30-31.01.2020 r.) odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci# z Radzicza.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Pożegnanie ferii przy ognisku. Mieszkańcy wspólnie biesiadowali

8 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych panie z KGW Liszkówko wraz z sołtysem #Jackiem Mierwą, zorganizowały dla dzieci z sołectwa Liszkówko ognisko z okazji zakończenia ferii zimowych.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Miejsce relaksu i odpoczynku. Przygotuj balkon na ciepłe dni

Marzysz o własnej, zielonej enklawie, idealnym miejscu do relaksu? Brak ogrodu albo# pokaźnych rozmiarów tarasu nie musi być problemem. Coraz cieplejsza pogoda, dłuższe dni, a dodatkowo odpowiedzialne i rozsądne #zostańwdomu mogą sprzyjać liftingom balkonów.

(czytaj więcej)