Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

02 grudnia 2022 0

Prace nabrały charakteru. Przeważały odcienie zieleni i czerwieni

W środę, 30 listopada spotykałyśmy się z uczestniczkami naszych zajęć na świetlicy wiejskiej w Samostrzelu, aby# dokończyć wykonane wcześniej prace z gliny.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Odwiedzili pracownię po raz pierwszy. Powstały piernikowe ludziki

Dziś po raz pierwszy odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Spotkaliśmy się w naszej pracowni ceramicznej, w której #większość pierwszoklasistów jeszcze nie miała okazji być. Nieliczni z nich jednak znają to miejsce, gdyż są uczestnikami naszych zajęć twórczych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Nowości książkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie

Drodzy Czytelnicy, filia biblioteczna w Radziczu serdecznie zaprasza do wypożyczania nowości książkowych zakupionych w ramach #funduszy otrzymanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Kraina magii i wróżb. Zabawy z chustą i wyścig butów

We wtorek, 29 listopada sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach zamieniła się w krainę magii i wróżb, a wszystko za sprawą #Andrzejek, które zorganizowaliśmy tego dnia wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkach dla dzieci z terenu naszej gminy. Na stołach pojawiły się słodkości i woda, a na ścianach zawisły ozdoby w magicznym klimacie.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Wspólnie przystąpiły do działania. Ozdoba ścienna gotowa

W miniony poniedziałek przyszedł czas na zajęcia w Bninie.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Świąteczne dekoracje i ozdobne talerze. Zajęcia ceramiczne

Wczoraj, 29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbyło się comiesięczne spotkanie Koła Ceramicznego.# Tym razem nasze uczestniczki zajęły się szkliwieniem wykonanych wcześniej i wypalonych prac. Głównie były to świąteczne dekoracje oraz ozdobne talerze.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Rozmowy o książkach świątecznych. Prace nad kalendarzami adwentowymi

Wczoraj, 28 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach przeprowadzone zostały zajęcia ze starszą grupą. Święta zbliżają się wielkimi krokami.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

"Krioterapia. To warto wiedzieć". Ciekawe spotkanie ze Zbigniewem Kołbą

Dnia 24 listopada w wypożyczalni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach mieszkańcy gminy mieli możliwość spotkać się z panem #Zbigniewem Kołbą, autorem książki "Krioterapia. To warto wiedzieć".

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Muzyczna uczta dla duszy. Występ Emilii Pawłowskiej z zespołem

Za nami kolejne Zaduszki Muzyczne. W piątkowy wieczór na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach zawitała Emilia Pawłowska# wraz z zespołem.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Przyszedł czas na szkliwienie prac. Poradzili sobie świetnie

W piątek przyszedł czas na szkliwienie prac, które jakiś czas temu wykonali uczniowie Pani Joanny Żurek na naszych zajęciach.

(czytaj więcej)
27 listopada 2022 0

Kubuś Puchatek ulubionych bohaterem. Zajęcia w bibliotece

W środę, 23 listopada w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się zajęcia dla dzieci. Uczestnicy naszych spotkań w tym dniu wysłuchali #bajeczki "Miś Pracuś w Zoo" w nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

"Konkurs Wiedzy O Gminie Sadki". Znamy zwycięzców

Dnia 23 listopada br., na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach odbył się "Konkurs Wiedzy O Gminie Sadki".

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Dzień Pluszowego Misia. Krótka historia o Kubusiu Puchatku

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach odbyły się kolejne zajęcia dla naszych młodszych czytelników.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Pracownia kartek świątecznych i bombki. Świąteczny klimat.

Młodsza grupa wykonała bombki. Do ich stworzenia potrzebne były sklejki, biała farba, pędzle, błyszcące dżety, tasiemki, cekiny i #brokatowe arkusze papieru.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

O naturalnym wspieraniu odporności. Prezentacja i degustacja produktów

W poniedziałek, 21 listopada w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez #bibliotekarkę, a poprowadzone przez Annę Marię Leppert.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Zajęcia edukacyjno-kreatywne. Grali w "Eurobusiness" i "Dobble"

W środę, 16 listopada w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się kolejne zajęcia edukacyjno-kreatywne dla dzieci. #Postanowiliśmy zagrać w gry stolików "Eurobusiness" i "Dobble".

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

Minimalistyczne obrazy na płótnie. Tematem struktura

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbyły się drugie warsztaty z Panią Hanną Domalewską.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Wykonywały ozdoby ścienne. Zadowolone z udziału w warsztatach

W poniedziałek, 14 listopada spotkaliśmy się na świetlicy wiejskiej z mieszkankami Kraczek na warsztatach prozdrowotnych.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)