Dziś mamy 23 czerwca 2021, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

21 czerwca 2021 0

Finał konkursu kulinarnego. Wśród gości finalista programu "MasterChef"

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza# mieszkańców powiatu nakielskiego na Finał Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk"

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

"Razem możemy więcej". Zajęcia z nowoczesnego gotowania

Projekt "Akademia Aktywności w gminie Sadki# – razem możemy więcej” powrócił po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od zeszłego tygodnia nasze uczestniczki ponownie biorą udział w zajęciach tj. fizjoterapia, j. angielski, florystyka, pilates, czy spotkania z psychologiem.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Nie żyje znana pisarka Lucinda Riley. Biblioteka przygotowała wystawę

W piątek 11 czerwca dotarła do nas drodzy czytelnicy bardzo# smutną wiadomość.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Autorzy najlepszych zdjęć nagrodzeni. Spotkanie w starostwie

W środę o 13:00 autorzy prac biorących udział w# II etapie Konkursu Fotograficznego 2021 pn. "Wiosenne Kadry" otrzymali nagrody.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Ostatni Dzień Dziecka. Były dmuchańce i wata cukrowa

W dniu wczorajszym zakończyliśmy obchody Dnia Dziecka w gminie Sadki.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2021 0

Impreza plenerowa w Osieku. W programie pokazy etnograficzne

27 czerwca (niedziela) w Muzeum Kultury Ludowej w# Osieku nad Notecią odbędzie się Festyn Etnograficzny

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 0

Muzeum Twierdzy otwarte! Ekspozycja prezentuje dzieje toruńskich fortyfikacji

Na dziedzińcu zabytkowego budynku dawnych koszar miejskich# odbyło się dziś (11 czerwca) uroczyste otwarcie siedziby Muzeum Twierdzy Toruń, nowego oddziału Muzeum Okręgowego. W wydarzeniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 0

Kreatywni w bibliotece. Tematem przewodnim był sznurek

Dnia 11 czerwca (piątek) w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyło# się pierwsze spotkanie, po półtorarocznej przerwie Stowarzyszenia Kreatywni dla Dębowa i okolic.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2021 0

Ciasteczkowy potwór w Dębionku i Bninie. Dzieci świetnie się bawiły

Drugie spotkanie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez# Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach odbyło się w sołectwie Dębionek i Bnin.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2021 0

Tydzień Czytania Dzieciom dobiegł końca. Dzieci świetnie się bawiły

1 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w# Sadkach wraz z klasą 3a i paniami Elżbietą Niedzielską i Judytą Pawlaczyk zakończyła Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2021 1

Szkolenie dla żołnierzy. Wykładowcą był dr hab. Łukasz Mamert Nadolski

8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej szkoli# żołnierzy zarówno pod względem praktycznym jak i merytorycznym. Elementem dbania o aktualną wiedzę żołnierzy nt. współczesnych konfliktów zbrojnych są spotkania organizowane ze specjalistami w tej dziedzinie.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2021 3

Piknik militarny z okazji Dnia Dziecka.Były dmuchane zamki i budki z lodami

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej# Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali we współpracy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Urzędem Marszałkowskim oraz 6 Samodzielnym Oddziałem Geograficznym piknik militarny.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2021 0

Spektakl teatralny dla najmłodszych. Dzieciom bardzo się podobało

Z okazji Dnia Dziecka, zaprosiliśmy najmłodszych na# spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Władca Lalek ze Słupska pt. „Cztery mile za piec".

(czytaj więcej)
02 czerwca 2021 0

Projekt "Sieć na kulturę" zakończył się. Frekwencja podczas zajęć dopisała

31.05.2021 odbyło się trzynaste, a zarazem ostatnie spotkanie online w# ramach projektu "Sieć na kulturę". Podczas 31 godzin lekcyjnych zajęć prowadzonych przez pana Kamila Lewickiego i panią Anetę Rózgę - Miniszewską dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji z zakresu tworzenia, publikacji, promowania oraz moderowania treści informacyjnych w internecie.

(czytaj więcej)
31 maja 2021 0

Spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Owsianym. Zapraszamy 2 czerwca

Uprzejmie informujemy, że 10.06.2021 o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i# Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z podróżnikiem i reporterem Tomaszem Owsianym połączone z prezentacją multimedialną, promującą jego najnowszą książkę pt. „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” (premiera: 12 listopada 2020)!

(czytaj więcej)
29 maja 2021 0

"5 zawodów kultury i oświaty". Spotkanie online z Romanem Pankiewiczem

Powiatowa i Miejska biblioteka Publiczna# w Nakle nad Notecią zaprasza do obejrzenia filmu Romana Pankiewicza pt: „5 Zawodów kultury i oświaty”. Roman Pankiewicz jest podróżnikiem, pisarzem, autorem książek podróżniczo-przygodowych poruszających tematykę Islandii, Rosji i Niemiec, obecnie pisze także dla dzieci.

(czytaj więcej)
28 maja 2021 0

Ciekawy konkurs kulinarny. Na najlepszych czekają nagrody

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# udziału w konkursie kulinarnym, którego tematem przewodnim jest tradycyjna kuchnia Krajny i Pałuk w nowoczesnej odsłonie w kategorii dania główne.

(czytaj więcej)
28 maja 2021 0

40. rocznica śmierci kardynała Wyszyńskiego. Przygotowano wystawę

W 2021 roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin oraz# 40 rocznicę śmierci kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji Sejm i Senat jako władza ustawodawcza Rzeczypospolitej, oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, ustanawiając rok 2021 Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego wyrażając w ten sposób pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.

(czytaj więcej)
0

Ojciec i córka są żołnierzami. Służą razem Brygadzie Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej umożliwiają pełnienie służby# wojskowej osobom, które na co dzień uczą się, pracują, wychowują dzieci i wykonują obowiązki domowe. Dzięki temu zdarza się, że do służby zgłaszają się całe rodziny. Z okazji przypadającego 23 czerwca Dnia Ojca przybliżamy rozmowę ze st. kpr. Rafałem Niewiadomskim, który zmotywowany służbą córki zdecydował się po latach powrócić do wojska. Dziś razem z córką są żołnierzami 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Myślisz, że tłuszcz to samo zło? Prawdy i mity o zdrowym stylu życia

Ogranicz tłuste jedzenie. Nie jedz cukru. Spróbuj diety# śródziemnomorskiej. I pamiętaj, aby jeść więcej roślin. Różnorodność porad, dotyczących zdrowego odżywiania, może przytłoczyć. Jest jednak jedna rzecz, co do której wszyscy eksperci żywieniowi nie mają wątpliwości: powinniśmy unikać fast foodów. Ale czy dlatego, że jest w nich tłuszcz? Ustalmy czy powinniśmy go w ogóle unikać, a jeśli nie, to dlaczego.

(czytaj więcej)
0

Jak dbać o zęby i dziąsła w podeszłym wieku? Zdrowy uśmiech to wizytówka

Zdrowy uśmiech jest wizytówką człowieka w# każdym wieku, a dobra kondycja jamy ustnej wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Jak dbać o zęby i dziąsła w podeszłym wieku.

(czytaj więcej)