Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

13 października 2019 18

Hubertus 2019. Myśliwi świętowali na przystani

13 października na nakielskiej przystani zorganizowano uroczystości z okazji Święta Myśliwych # „Hubertus”. Na wszystkich sympatyków myślistwa czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
13 października 2019 1

Koncert w murach szkoły. Marcin Styczeń skradł serca publiczności

W sobotni wieczór w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle zorganizowano koncert Marcina Stycznia. Występ ten był jednocześnie inauguracją XVI ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie”.

(czytaj więcej)
10 października 2019 0

Spotkanie DKK w Sadkach. Omówiono książkę Ewy Formelli

Ostatniego dnia września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach odbyło się # spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki.

(czytaj więcej)
09 października 2019 0

"Książę komedii kryminalnej" gościem biblioteki. Publiczność nie zawiodła

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach dnia 3 października miała przyjemność # gościć w swoich progach Księcia Komedii Kryminalnej –Alka Rogozińskiego.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Aktywni seniorzy w powiecie nakielskim. Projekt trwa!

Klub Turystyki "Noteć" realizuje projekt "Seniorzy aktywnie", który trwać będzie do # końca marca 2020 r.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Ciepłe kominy na zimę. Ciekawe zajęcia w bibliotece

W czwartek 19 września w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się pierwsze po # wakacjach zajęcia dla dzieci zorganizowane przez bibliotekarkę, a prowadzone przez Justynę Gaj.

(czytaj więcej)
30 września 2019 0

"Wiersze sercem pisane". Spotkanie autorskie z Janem Dromaderem

"Wierzę w dobro i zło, sprawiedliwość i miłosierdzie. Jestem przekonany, że # człowiek może się zmienić, jeśli tylko będzie chciał..."

(czytaj więcej)
26 września 2019 4

Zakończenie wakacji. Wspólne spotkanie przy ognisku

W sobotę 21 września odbyło się w Liszkówku zakończenie wakacji dla mieszkańców sołectwa.# Wśród zaproszonych gości była Poseł na Sejm RP, pani Ewa Kozanecka oraz Wójt Dariusz Gryniewicz, którzy przywitali mieszkańców oraz wręczyli Sołtysowi słodkie upominki dla dzieci.

(czytaj więcej)
24 września 2019 0

Piknik rodzinny w Minikowie. Policyjne stoisko z mnóstwem atrakcji

W niedzielę na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w # Minikowie odbył się piknik rodzinny, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Wśród wielu atrakcji uczestnicy przedsięwzięcia mieli okazję zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Policję.

(czytaj więcej)
23 września 2019 1

Działania "Prędkość". Funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzili w piątek na # powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

(czytaj więcej)
23 września 2019 2

Integrowało się 100 osób. III Zjazd rodu Fac/Fatz

Dnia 21 września 2019r w domu kultury odbył się III Zjazd rodu Fac/Fatz.

(czytaj więcej)
22 września 2019 11

Pazura, Trojanowska i Kayah. Muzyczny piknik przeszedł do historii

Z okazji obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu przez Władysława Łokietka w Minikowie zorganizowano imprezę pod nazwą „720 Minut Muzyki Festiwal”

(czytaj więcej)
22 września 2019 12

„Jesień w ogrodzie”. Trwa impreza w Minikowie

W Minikowie trwa właśnie impreza „Jesień w ogrodzie”. Atrakcje jakie przygotowali # organizatorzy przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu nakielskiego i nie tylko.

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

"Mała książka - wielki człowiek". Nowy projekt w bibliotece

Dnia 11 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziły # przedszkolaki z przedszkola "Dobre Ludki" w Sadkach.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

„Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”. Poznaliśmy laureatów konkursu

Już w sierpniu bieżącego roku Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało # konkurs dla dzieci z terenu powiatu nakielskiego pn. „Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”. Prace można było wysyłać do 13 września, a w ostatni czwartek poznaliśmy zwycięzców.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

„Światło, kolor i ekspresja”. Uroczyste otwarcie wystawy

W związku z tegorocznymi obchodami Jubileuszu 20-lecia partnerskiej współpracy # pomiędzy Powiatem Elbe-Elster w Niemczech i Powiatem Nakielskim zaplanowanych jest m.in. wiele wspólnych projektów kulturalnych.

(czytaj więcej)
21 września 2019 1

Magiczne sztuczki i dobry humor. Damian Spętany zachwycił publiczność

W czwartkowe popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury gościł iluzjonista # Damian Spętany – uczestnik telewizyjnego programu „Mam Talent”. Magik zrobił spore wrażenie na publiczności zasiadającej w sali konferencyjnej.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

Czym jest katalog biblioteczny? Uczniowie na lekcji w bibliotece

Dnia 13 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła # klasa II a wraz z p. Elżbietą Niedzielską oraz p. Judytą Pawlaczyk.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)