Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

07 lipca 2022 0

W świecie Marii Konopnickiej. Wakacje z książką i kreatywnymi zabawami

Wakacje dla dzieci to czas zasłużonego odpoczynku#. My uwielbiamy odpoczywać z książką lub przy kreatywnych zabawach. I tak właśnie spędziłyśmy czas z dziećmi w świetlicy Wesoły Zakątek w Dębionku.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

Ostatnie spotkanie przed wakacjami. Książka skłaniała do przemyśleń

W czwartek, 30 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami# spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Dębowie. Tym razem skorzystałyśmy z zaproszenia Pani Katarzyny Kozłowskiej, która jest właścicielką Lodziarni ,,Słodki Przystanek"w Nakle nad Notecią i członkinie naszego klubu spotkały się właśnie tam. Całe spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze przy pysznej mrożonej kawie i deserze lodowym.Panie dyskutowały nad książką autorstwa Marcela Mossa "Idealna para". Miało być inna książka ale okazała się zbyt poważna jak na okres letni.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 1

2 tys. zł stypendium. Sandra Frydrychowicz nagrodzona

Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury # Sandra Frydrychowicz z Sadek została wyróżniona decyzją wójta.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 8

Eksplozja klubowych brzmień. Kalwi&Remi rozkręcili imprezę!

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760 urodzin miasta przed publicznością wystąpił znany duet DJ-ski Kalwi&Remi. Występ Krzysztofa Kalwata oraz Remigiusza Pośpiecha dosłownie rozruszał widownię w Kcyni, rozkręcając tym samym imprezę w iście klubowym stylu.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 5

Bayera szalał w Kcyni. Świetny kontakt z widownią

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760 urodzin miasta odbył się koncert zespołu Bayera, wykonującego muzykę z pogranicza disco polo oraz dance. Kcynianie usłyszeli najpopularniejsze piosenki zespołu, takie jak "Obrączki szczerozłote" oraz "Popłyniemy".

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 13

Zespół Weekend oczarował widownię. Fotorelacja z koncertu

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760 urodzin miasta odbył się koncert zespołu Weekend, jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo w Polsce. Tego dnia na scenie rozbrzmiały takie przeboje jak "Ona tańczy dla mnie", "Za każdą chwilę z Tobą" czy "Najarana Anka".

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 12

Koncertowe urodziny. Daria rozgrzała kcyńską publiczność

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760. urodzin miasta odbył się koncert Darii Marcinkowskiej, która na muzycznej scenie znana jest jako Daria. Wokalistka zaśpiewała kcyńskiej publiczności wiele coverów znanych piosenek, a także swoje największe hity pt. "Paranoia" oraz "Never Ending Story".

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 0

Zajęcia wakacyjne w Radziczu. Dzieci stworzyły pachnącą ciastolinę

Dnia 1.07.2022r. we Filii Bibliotecznej w Radziczu odbyły się pierwsze zajęcia wakacyjne dla dzieci.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

To był udany sezon! Następne spotkanie koła po wakacyjnej przerwie

W miniony wtorek odbyło się ostatnie przed letnią przerwą spotkanie naszego Koła Ceramicznego przy kawie i słodkim poczęstunku.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Lato w tytule książki! Mamy kilka dobrych propozycji

Rozpoczęły się wakacje, ten cudowny okres, w którym pogoda dopisuje, a beztroska już od dawna nas nie opuszcza.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 3

Aktywny wyjazd na zajęcia terenowe. Dzieci z gminy Sadki wyjechały do Kowalewka

29 czerwca br. Na zaproszenie Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej # Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, Krzysztofa Napieralskiego gościły dzieci i młodzież z terenu gminy Sadki.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Ostatnie spotkanie przed wakacjami. Czytelniczki rozmawiały o powieści

23 czerwca 2022 r. członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki #w Sadkach spotkały się po raz ostatni przed krótką przerwą. Rozmawiałyśmy o powieści H. Cobena pt. "Zachowaj spokój". Treści w niej ukazane idealnie wpisują się w dzisiejsze czasy. Być może dlatego powieść tak spodobała się naszym czytelniczkom.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Spotkanie z ginącymi miejscami w kujawsko-pomorskim. Spotkanie w bibliotece

Dnia 24 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach# gościliśmy p. Michała Jankowskiego, autora albumu „Ginące miejsca kujawsko-pomorskie”. Publikacja ta została niedawno uhonorowana nagrodą „Strzała Łuczniczki 2021” za edytorstwo.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Prozdrowotnie w Radziczu. Był fitness, dmuchańce i tańce

W miniony piątek (24.06) odbył się Piknik Prozdrowotny# w Radziczu. Przybyłych gości powitała Pani Sołtys Ewa Malak oraz Zastępca Kierownika Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Sadki Mariusz Czyż.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Piknik w Dębowie. Artysta porwał do tańca mieszkańców

W ostatnią sobotę (25.06) odbył się Piknik Prozdrowotny #w Dębowie. Przybyłych mieszkańców powitał Sołtys Pan Michał Olejniczak oraz Zastępca Kierownika Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Sadki Mariusz Czyż.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zespół Folklorystyczny Sadkowianie na festiwalu. Zdobyli trzecie miejsce!

26 czerwca Zespół Folklorystyczny Sadkowianie uczestniczył w XI Festiwalu Pieśni Ludowej i Jarmarku Świętojańskim w Inowrocławiu.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Aktywne czasu spędzanie. Sposób na covida pokonanie!

21 czerwca 2022 r. rozstrzygnięty został nasz konkurs plastyczny "Aktywne czasu spędzanie to sposób na covida pokonanie".

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Zespół Jabłoneczka zakończył sezon. Były dyplomy i słodkości

W czwartek 23 czerwca choreograf Zespołu Folklorystycznego #JABŁONECZKA Pani Ewelina Gondek uroczyście zakończyła sezon taneczny 2021/2022.

(czytaj więcej)
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)