Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

16 października 2018 23

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Starosta wręczył nagrody 6 nauczycielom

15 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie zorganizowano Powiatowy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody starosty nakielskiego.

(czytaj więcej)
14 października 2018 1

Dzień Seniora w Śmielinie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych

Miła atmosfera towarzyszyła spotkaniu seniorów, które odbyło się w sobotnie popołudnie# w Śmielinie. Wójt przekazał życzenia, dziękując również za kolejne już zaproszenie na to spotkanie.

(czytaj więcej)
12 października 2018 33

Uroczyście w Sadkach. Wyróżniono czterech nauczycieli

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Sadkach przeszły do historii. W tym roku nagrodę # wójta otrzymały 4 osoby.

(czytaj więcej)
12 października 2018 8

"Jadę do Nakła i nie chcę myśleć co będzie potem". Przemówienie Katarzyny Hass

Katarzyna Hass, prawnuczka zamordowanego w Paterku sołtysa Sadek Wojciecha Bembnisty, # wystąpienie podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 (Toruń, 6 października 2018)

(czytaj więcej)
11 października 2018 13

Lampy dla bezpieczeństwa mieszkańców. Odbyło się spotkanie

W dniu 10 października odbyło się spotkanie wójta Gminy Sadki Dariusza Gryniewicza, z dyrektorem # Enea sp. z.o.o. ds. rozwoju oświetleniowego, Dariuszem Boczkowskim w sprawie powieszenia lamp, na terenie Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
09 października 2018 11

W kościele zawisły dzwony. Była to bardzo szczególna chwila dla mieszkańców Sadek

Dzisiaj, 9 października o godzinie 8:00 byliśmy świadkami chwili szczególnej, bowiem na dzwonnicy# kościoła parafialnego w Sadkach, zawisły dzwony, których bicie przez następne 400 lat będą słuchały pokolenia mieszkańców Sadek. Inicjatorem zakupu nowych dzwonów był poprzedni proboszcz ks. Krzysztof Wiśniewski.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Kolejne postanowienia w sprawie funkcjonowania szpitali powiatowych

W minionym tygodniu na zaproszenie Przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego# - Ryszarda Bobera w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się debata starostów oraz dyrektorów i prezesów szpitali powiatowych.

(czytaj więcej)
04 października 2018 8

Dotacje dla straży. Podpisano umowy z OSP

3 października w gabinecie Wójta Gminy Sadki odbyło się spotkanie Wójta i Skarbnika z #Prezesami i Skarbnikami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Anielinach, Bninie i Jadwiżynie.

(czytaj więcej)
02 października 2018 0

Spotkanie z policjantami służby przygotowawczej. Przełożeni udzielili kilku rad

O etyce zawodowej, właściwym sposobie rozwiązywania bieżących problemów oraz pomocy, o jaką w # każdym przypadku mogą zwrócić się do przełożonych najmłodsi służbą policjanci, rozmawiali komendanci nakielskiej jednostki z policjantami służby przygotowawczej.

(czytaj więcej)
02 października 2018 13

Siłownie zewnętrzne w realizacji. Sprawdź gdzie powstaną

Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki # ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI - OSA EDYCJA 2018 na 5 obiektów w miejscowościach Śmielin, Radzicz, Łodzia, Samostrzel, Dębionek.

(czytaj więcej)
28 września 2018 0

Podpisano wniosek o dofinansowanie Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku

Wczoraj, tj. 27 września, w gmachu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią podpisano # przygotowane wcześniej wnioski o dofinansowanie projektów realizowanych przez podmioty inne niż LGD w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Stowarzyszenie dla Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
28 września 2018 7

W Sadkach jak zwykle niespokojnie. Wiele tematów pod koniec kadencji

W czwartek, 27 września odbyła się L sesja Rady Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
27 września 2018 2

Samostrzel już po zebraniu. Mieszkańcy poruszyli temat kasztanowców

Samostrzel był kolejnym sołectwem w gminie Sadki, które podzieliło fundusz sołecki na przyszły rok. # Zrealizowanych zostanie kilka ważnych inwestycji.

(czytaj więcej)
27 września 2018 9

Ekspresowe obrady. Radni wysłuchali spawozdań i jednogłośnie przyjęli uchwały

Przedostatnia sesja Rady Powiatu Nakielskiego obecnej kadencji odbyła się w środę na Przystani. # Były to chyba rekordowe pod względem czasowym obrady, bo trwały... godzinę.

(czytaj więcej)
27 września 2018 10

Mieszkańcy na zebraniu. Trwa walka o przywrócenie nazwy ulicy

26 września w Sadkach zorganizowano zebranie sołeckie, podczas którego mieszkańcy podzielili # fundusz sołecki. Powrócił również temat zmiany nazwy ulicy Wyzwolenia.

(czytaj więcej)
26 września 2018 0

Mieszkańcy podzielili fundusz. 10 tys. zł przeznaczono na remont drogi

W przyszłym roku w sołectwie Mrozowo zakończy się remont jednej z dróg. Mieszkańcy #zdecydowali o przekazaniu 10 000 zł na ten cel.

(czytaj więcej)
25 września 2018 0

Szybko i rzeczowo. Mieszkańcy Radzicza podzielili przyszłoroczny fundusz

Kolejnym sołectwem w gminie Sadki, które podzieliło swój fundusz był Radzicz.# Mieszkańcy dysponowali kwotą 28 766, 72 zł.

(czytaj więcej)
23 września 2018 78

Kolejna pikieta na rynku. Obywatele RP nie odpuszczają

„Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo” - to tylko jedno z haseł manifestacji Obywateli # RP zorganizowanej 22 września na nakielskim rynku.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)