Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

16 stycznia 2020 18

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 21

Budowa ścieżki „na dobrej drodze”. Kiedy pojedziemy rowerem do Bydgoszczy?

O ścieżce pieszo-rowerowej łączącej Nakło z Bydgoszczą mówi się już od kilku#lat, ale wygląda na to, że ta inwestycja wreszcie doczeka się swojej realizacji.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

"Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Trwają zajęcia dla seniorów

W Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku trwają zajęcia dla # seniorów w ramach projektu "Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Uczestnicy biorą udział w zajęciach aktywizujących.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 9

Dokończenie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę

Oferta konsorcjum PBDiM Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) została wskazana jako # najkorzystniejsza w przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Stypendia dla najlepszych uczniów. W tym roku otrzyma je 1746 osób

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach # trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Wiele osób przyłączyło się do akcji. Dary trafiły do rodaków ze wschodu

3 stycznia br. ratownicy JRS w składzie dowódca JOT Błażej Treliński oraz st. rat. #Maciej Studziński wyruszyli z terenu bazy w Kowalewku na Litwę z zebranymi darami dla rodaków ze wschodu.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 25

Bydgoszczanin wiceministrem. Jarosław Wenderlich wybrany na Podsekretarza Stanu

- To wielkie zadanie i odpowiedzialność - tak podczas wczorajszej konferencji # prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich, szef Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, skomentował powołanie go na stanowisko Podsekretarzu Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 88

W parafiach rozpoczęły się kolędy. Przyjmujesz księdza?

– Przyjąć księdza czy nie przyjąć? – to dylemat wielu mieszkańców. Jeszcze inni szukają #odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie. Jak jest w Waszym przypadku?

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 11

Dwa lata Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś liczy już ponad 1300 żołnierzy!

Dwa lata temu, 15 stycznia 2018 roku powstała 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony #Terytorialnej. Dowódca płk Krzysztof Stańczyk tworzył przez cały ten czas odpowiednie warunki szkoleniowe, pozyskiwał infrastrukturę oraz budował etos żołnierskiego ducha. Dziś brygada liczy już ponad 1300 żołnierzy!

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 30

Budynki w złym stanie technicznym i ogólny nieporządek. Potrzebne są zmiany

Stan terenu za nakielskim szpitalem pozostawia wiele do życzenia. Na ten #problem uwagę zwraca wielu mieszkańców. Temat znany jest także starostwu w Nakle.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 2

Mniejsze i większe inwestycje. Wszystkie ułatwiły życie mieszkańcom

Każdego roku w gminach powiatu nakielskiego realizowane są mniejsze i większe #inwestycje, które ułatwiają życie mieszkańcom. Co zrealizowano w 2019 roku w gminie Sadki? Przypomnijmy kilka z nich.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 9

Osiem koncertów już za nami. Którą edycję wspominacie najlepiej? (sonda)

Za nami już 8. edycji sztandarowej imprezy Powiatu Nakielskiego, czyli Przystani #w kolorze blue. W 2019 roku do grona występujących dołączył zespół Enej. Kogo jeszcze chcielibyście zobaczyć i posłuchać na nakielskiej scenie?

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 40

Szereg zmian personalnych. W parafiach żegnano i witano księży

Rok 2019 dobiega końca. Czas więc rozpocząć podsumowania. Wiele działo się m.in. #w kulturze, inwestycjach, sporcie, ale także w parafiach na terenie powiatu nakielskiego. Przypomnijmy, jakie zmiany zaszły.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2019 1

101 lat temu chwycili za broń. Chwała powstańcom, chwała bohaterom!

101 lat temu mieszkańcy historycznej Wielkopolski, a także Kujaw Zachodnich,# Pałuk i Krajny spontanicznie chwycili za broń, by przyłączyć te ziemie do odradzającej się Polski. Główne uroczystości rocznicowe odbywały się 27 grudnia w Poznaniu i dzisiaj (28 grudnia) w Warszawie.

(czytaj więcej)
27 grudnia 2019 5

Nazwy Borek, Wybitowo i Pólko znikną? 7 stycznia ruszą konsultacje (sonda)

To trzy nazwy miejscowości, a raczej osady leśne, które o ile mieszkańcy #wyrażą taką wolę, niedługo znikną z map gminy Sadki. 7 stycznia ruszą konsultacje społeczne.

(czytaj więcej)
27 grudnia 2019 0

Święta, święta i po świętach. Ile kosztowały nas w tym roku? (sonda)

Okres świąteczny już za nami. Czas ten poprzedzony był wieloma #obowiązkami i kosztami. Ile wydaliśmy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

(czytaj więcej)
27 grudnia 2019 0

Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdzamy, jakim podmiotom przyznano dotacje

Każdego roku Zarząd Powiatu Nakielskiego ogłasza otwarte konkursy ofert. Jeden #z nich dotyczył podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Na ten cel przeznaczono 15 tys. zł.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2019 9

Rząd chce wprowadzić podatek cukrowy. Wyjdzie to Polakom na zdrowie? (sonda)

Nadwaga i otyłość stają się coraz większym problemem zdrowotnym Polaków. #W związku z tym powstał projekt który przewiduje m.in. nałożenie dodatkowej opłaty na napoje z dodatkiem substancji słodzących.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)