Dziś mamy 8 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

08 grudnia 2019 0

Przystań Powiat Nakielski ma już 5 lat. Świętowano mały jubileusz

W czwartek, 5 grudnia, w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się # spotkanie poświęcone pięcioleciu istnienia nakielskiej mariny.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 0

Nowi obywatele Rzeczypospolitej. Wojewoda wręczył akty nadania

15 osób dorosłych i troje dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało dzisiaj akty nadania # obywatelstwa polskiego. Dokumenty oraz egzemplarz Konstytucji RP otrzymali z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Roberta Góreckiego.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2019 1

Nawet 160 zł za godzinę. Kto będzie odśnieżał drogi zimą?

Na terenie gminy Sadki trwa tzw. akcja „Zima 2019/2020". Gmina zaprosiła więc firmy#, które posiadają odpowiedni do odśnieżania sprzęt, do składania ofert. Wybrano kilku wykonawców. Kto i za ile będzie dbał o drogi w okresie zimowym na terenie gminy?

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 8

„Młodzi bez nienawiści”. Interesujące wykłady i prezentacje

Tegoroczne Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w # Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Aktywnie uczestniczący w wydarzeniu uczniowie z zainteresowaniem słuchali przedstawianych tego dnia wykładów oraz prezentacji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 20

Młody Talent Krajny i Pałuk. Poznaliśmy zwycięzcę konkursu!

3 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle ogłoszono # tegorocznych laureatów konkursu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 1

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 24

Solidarnie z sędziami. Ochotnicy pikietowali w Nakle

1 grudnia br. odbyła się ogólnopolska manifestacja pod hasłem # „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami”. Akcja miała na celu obronę niezawisłości sędziów.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 1

Została uszkodzona w wyniku nawałnicy. Trwa odbudowa drogi powiatowej

Trwa remont drogi powiatowej Sadki - Samostrzel - Gromadno. Na ten cel powiat nakielski otrzymał #wsparcie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Awans na nauczyciela mianowanego. Wręczono akty nadania

29 listopada 2019 r. w Nakle miało miejsce miłe wydarzenie, mianowicie wręczenie # aktów nadania kolejnego stopnia zawodowego – nauczyciela mianowanego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 4

Obradowali sadkowscy radni. Czy droga powiatowa zostanie doświetlona?

W czwartek w Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach zorganizowano # przedostatnią w bieżącym roku sesję rady gminy. Tego dnia radni mieli do podjęcia tylko 6 uchwał.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 39

Temat likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na pierwszym planie

Środa 27 listopada to kolejna sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Została ona #zdominowana przez temat likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

Pożar i barykada celi. Na szczęście to tylko ćwiczenia

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyły się ćwiczenia specjalistyczne, które #miały na celu sprawdzenie współdziałania funkcjonariuszy różnych służb mundurowych w sytuacji zagrożenia wewnętrznego jednostki penitencjarnej oraz prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. W ćwiczeniach oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej wzięli udział również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Przeprowadzono trening praktyczny na podstawie dwóch scenariuszy zagrożenia bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 5

Mikołaj Bogdanowicz będzie kontynuował swoją misję jako wojewoda

25 listopada w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Premier Mateusz Morawiecki #wręczył powołania nowym wojewodom, którzy zajmą miejsce tych przedstawicieli rządu w województwach, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie. Pozostali wojewodowie będą kontynuowali swoją misję. Wśród nich wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Popularyzowanie myśli penitencjarnej. Wręczono Odznaki Honorowe SOW

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 0

Uroczysta odprawa w Pałacu. Odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono funkcjonariuszom odznaki resortowe, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 0

Szlachetna inicjatywa nagrodzona. Wiktoria została doceniona

Dnia 20.11.2019 r w Warszawie w Teatrze Kamienica odbyła się # VI Gala Charytatywna „Ty fundujesz dobro” i finał najważniejszego konkursu branży kynologicznej „Top for dog 2019”.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 2

Przyczyniają się to ratowania życia. Honorowi Krwiodawcy nagrodzeni

W dniu 22 listopada br. w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z # okazji „Dni Honorowego Krwiodawstwa”.

(czytaj więcej)
22 listopada 2019 53

Spółka jest nieugięta. Zniknie nocna i świąteczna opieka zdrowotna? (sonda)

Z dniem 1 grudnia z szubińskiego szpitala ma zniknąć nocna i świąteczna opieka #zdrowotna. Takie są plany spółki Nowy Szpital w Nakle i Szubinie. Czy dojdą do skutku?

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)