Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 czerwca 2019 0

50-lecie pożycia małżeńskiego. Państwo Biernat zostali odznaczeni

W dniu 17 czerwca 2019 roku zorganizowano w Urzędzie Gminy Sadki uroczystość # 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Jadwigi i Jerzego Biernat. Wspólnie z gośćmi świętowali ich najbliżsi: dzieci, wnuki, którzy przybyli na niecodzienne spotkanie.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 12

W powiecie przybywa murali. Powinny powstać kolejne?

W ostatnich latach w powiecie nakielskim powstało kilka murali, czyli wielkoformatowych #malowideł ściennych w przestrzeni publicznej. Dla jednych to obrazy dodające okolicy uroku, ale są też i tacy, którzy nie pochwalają tego typu działań. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 18

Plaża zyskała na wyglądzie i funkcjonalności. Jak oceniacie zmiany?

Osoby spragnione kąpieli na świeżym powietrzu mogą już cieszyć się wakacyjną pogodą #i korzystać z upalnych dni. Jednak oficjalne otwarcie sezonu letniego dopiero przed nami. W Wąsoszu, do którego każdego lata zjeżdżają tłumy plażowiczów, zaplanowano sporo atrakcji.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 6

Upał daje się wszystkim we znaki. Tylko niektórzy pracują krócej (sonda)

W ostatnich dniach pogoda dopisuje, możemy cieszyć się długo wyczekiwanym #słońcem i wypoczywać na powietrzu. Z tych dobroci korzystają w dużej mierze dzieci, które już czują wakacje. Podczas upałów łatwo nie mają natomiast osoby pracujące..., ale i na to jest sposób.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 18

Nowe stanowisko kierownicze w PCPR. Kto tym razem wygra konkurs?

Po objęciu stanowiska zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w #Nakle przez Piotra Hemmerlinga, w jednostce tej nadchodzą kolejne zmiany. Utworzono kolejne stanowisko, dla kogo tym razem?

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 44

Kopał i bił 8-miesięcznego szczeniaka. Pies jest w ciężkim stanie

Cierpiał wiele miesięcy. Kopany, bity, uderzany krzesłem i zupełnie # sam... 8-miesięczny, bezbronny szczeniak.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2019 0

Już za tydzień wakacje! – oto Twój przedwakacyjny niezbędnik

Z jednej strony wakacyjny wyjazd to świetna sprawa.# Z drugiej – to masa spraw, z którymi musimy się uwinąć zanim ruszymy. Robimy wszystko, żebyście musieli się skupiać tylko na tym co najważniejsze – wypoczynku. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 14

GDDKiA odstąpiła od umów z wykonawcą trzech odcinków drogi S5

Po wielokrotnych wezwaniach Wykonawcy, firmy Impresa Pizzarotti#, do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na odcinkach S5 w województwie kujawsko-pomorskim (Nowe Marzy - Dworzysko, Dworzysko - Aleksandrowo, Białe Błota - Szubin) GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą tych inwestycji.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Nowy plac zabaw na przystani. Nastąpiło oficjalne otwarcie

Dzisiaj, na terenie Przystani Powiat Nakielski, odbyło się uroczyste otwarcie # Placu Zabaw.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Im trudniejsze ćwiczenia, tym łatwiejsza akcja

W dniu 29 maja br. na terenie Nadleśnictwa Szubin odbyły się ćwiczenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu.# Na miejsce zadysponowano łącznie 25 zastępów Straży Pożarnej - 13 z powiatu żnińskiego oraz 12 z sąsiednich powiatów – bydgoskiego, mogileńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Umowy RPO i PROW. Wsparcie na tężnie, lecznictwo, kolej i nowe firmy plus

Dzisiaj (6 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów o dofinansowanie# 15 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz 11 objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowy wręczył marszałek Piotr Całbecki. Wśród projektów znalazły się m.in.: rewitalizacja linii kolejowej z kwotą wsparcia blisko 95 milionów złotych oraz modernizacja i rozbudowa infrastruktury zespołu tężni w Ciechocinku o wartości dofinansowania prawie 15 milionów złotych.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

mLegitymacje. Już ponad 1000 szkół chce z nich korzystać

Na wakacje weź ze sobą mLegitymację! – wielu wzięło… sobie to hasło do serca. Efekt?# Lawinowy wzrost zainteresowania legitymacją w smartfonie. Czekamy na kolejnych chętnych.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2019 3

Trzy miesiące e-dowodu. Pół miliona Polaków ma już nowy dokument

848 530 – dokładnie tyle osób zawnioskowało o dowód osobisty od 4 marca#, czyli od dnia wdrożenia e-dowodu. Mijają dokładnie trzy miesiące od tego czasu. To dobry moment na krótkie podsumowanie.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2019 16

„ Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić …”

W niedzielę 2 czerwca br. o godzinie 10.00 na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia# w Toruniu kolejni żołnierze 8K-PBOT wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Była to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego – eksternistycznego.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2019 18

Szkolenie instruktorów 8K-PBOT Terytorialsi na kursie doskonalącym

W dniu 4 czerwca br. w CS WOT w Toruniu zakończy się kurs doskonalący#, który trwał 9 dni. Kurs przeznaczony był dla dowódców sekcji lekkiej piechoty i kandydatów na te stanowiska, a jego celem było wyłonienie liderów, urodzonych przywódców. Szkolenie rozpoczęło się testem wytrzymałościowym w formie drużynowego biegu z przeszkodami na odcinku ponad 10 km i przystąpiło do niego 23 żołnierzy.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2019 5

Festyn w Radziczu. Główną atrakcją był konkurs kulinarny

Już tradycją stał się Festyn Rodzinny w Radziczu. W sobotę 1 czerwca w godzinach popołudniowych# przy Świetlicy Wiejskiej w Radziczu odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2019 0

Piknik z okazji Dnia Dziecka. Dzieciaki szalały do woli

W sobotę 1 czerwca na boisku przy świetlicy wiejskiej w Łodzi odbył się piknik.# Z okazji dnia dziecka czekało na dzieci sporo niespodzianek.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2019 0

Festyn dla Dzieci. Pogoda dopisała

W sobotnie popołudnie 1 czerwca odbył się Festyn w Jadwiżynie.# Wójt Dariusz Gryniewicz złożył na ręce Sołtysa słodkie upominki dla dzieci.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)