Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

26 czerwca 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki „Felix i niewidzialne źródło”

„Ten, kto dobrze patrzy, w końcu zobaczy” – tym przysłowiem afrykańskim zaczyna #się najnowsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta należąca do „Cyklu o Niewidzialnym”.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 0

Odwiedzili uroczy zakątek. Pogoda i humory dopisały

W miniony wtorek gościliśmy na Ranczo wyjątkowych gości z Dziennego Domu Pobytu w Paterku. Pokażemy Wam co napisali o tym dniu:

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Jak blisko, jak fajnie! Ponad 80 ofert atrakcji i noclegów w województwie

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg #w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka ponad 80 różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 7

A jednak pojedziemy do Minikowa! W czerwcu odbędzie się wystawa rolnicza

Tegoroczne Targi Agro-Tech w Minikowie zostały odwołane, ale już niebawem, #w ramach Krajowych Dni Pola, #odbędzie się wystawa rolnicza. Co w programie?

(czytaj więcej)
03 czerwca 2020 0

Objazdowy Dzień Dziecka. Rozdano ponad 400 słodkości i certyfikatów

Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy inaczej niż zwykle. Co roku, z tej okazji odbywały #się pikniki rodzinne, natomiast w związku z panującą pandemią COVID-19 w tym roku było to niemożliwe. Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach dla wszystkich najmłodszych mieszkańców gminy Sadki zorganizował „Objazdowy Dzień Dziecka”.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2020 0

"Defy" Mateusza Franczaka w nowej wersji. Utwór dostał drugie życie

Album Night-Night wyszedł w 2018 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów #alternatywnej muzyki gitarowej. Dzisiaj jeden z utworów z tej płyty dostaje drugie życie w postaci remiksu M8N. Jest to 6-sty odcinek o sztuce dialogu.

(czytaj więcej)
25 maja 2020 6

Na przystani sezon rozpoczęty. Zwodowano jednostki pływające

Z ponad miesięcznym opóźnieniem, w sobotę, 23 maja na nakielskiej przystani rozpoczęto #sezon. Zwodowano, znajdujące się do tej pory na nabrzeżu, jednostki pływające.

(czytaj więcej)
13 maja 2020 0

Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Wyniki przeprowadzonych badań

Kolejna edycja badania czytelnictwa w Polsce w 2019 roku, wykonana na zlecenie Instytutu Książki i #Biblioteki Narodowej przyniosła ciekawe wnioski. Po raz pierwszy od pięciu lat zanotowano niewielki wzrost deklaracji czytelniczych i możemy mówić o trwałej tendencji zatrzymania spadku czytelnictwa w naszym kraju.

(czytaj więcej)
09 maja 2020 0

Sadki Rec współpracuje z legendarną wytwórnią. Remiks dwóch utworów

Mamy przyjemność ogłosić pierwszą oficjalną współpracę z legendarną wytwórnią# FatCat Records. Efektem tej współpracy jest intrygujący, wymagający oraz filmowy rework, który powstał z dwóch utworów Resiny z albumu Traces.

(czytaj więcej)
06 maja 2020 0

Quiz dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na laureatów czekają nagrody

Partnerstwo dla Krajny i Pałuk wraz z członkami sieci Ekomuzeum Doliny Noteci #przygotowało Quiz dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat z powiatu nakielskiego: „Dolina Noteci – moje miejsce na ziemi”. Przekażcie informację swoim pociechom! Na laureatów czekają nagrody.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2020 0

Program ochrony zabytków. Dotacje pomogą w realizacji 198 przedsięwzięć

18 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków - wszystkim konserwatorom# i muzealnikom składamy serdeczne życzenia. Samorząd województwa realizuje w tym roku kolejną edycję marszałkowskiego programu ochrony zabytków.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2020 0

Śniadanie wielkanocne w MOW. Do stołu zasiadło około 60 osób

12 kwietnia obchodzono Wielkanoc – święto Zmartwychwstania. Niby było jak zawsze, #ale jakże inaczej. Do śniadania wielkanocnego o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Samostrzelu zasiadło około 60 osób: wychowanki, wychowawcy, panie kucharki, pani wicedyrektor.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Nowy cykl. Cylinder pierwszym skarbem z muzealnego magazynu (film)

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle prezentuje nowy cykl pogadanek pt. "Skarby z muzealnego magazynu".

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Muzeum opublikowało drugi odcinek cyklu. Obejrzyj wystawę online

Dostępny jest już drugi odcinek cyklu „Muzeum w czasach zarazy”. Jest to pierwsza część# oprowadzania po wystawie "Od Pierwszego balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
21 marca 2020 0

Wirtualne oprowadzanie po wystawie. Zobacz zwiastun i pierwszy odcinek

Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęło wirtualne oprowadzanie po wystawie "Od Pierwszego #balu do Orkiestry kociej. Dar Fabryki Porcelany AS Ćmielów".

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Wszyscy na pokład! Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze

Wczoraj 2 marca w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odbyły się #ostatnie zajęcia upamiętniające stulecie zaślubin Polski z morzem.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Uczniowie klasy trzeciej na zajęciach w czytelni. Wykonywali zadania

Dnia 27 lutego czytelnię Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odwiedzili uczniowie #klasy trzeciej z wychowawcą p. H. Korpal.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)