Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

22 listopada 2017 0

Święto pracowników socjalnych. Dyrektor GOPS otrzymała podziękowania i kwiaty

21 listopada jest szczególnym dniem dla wszystkich pracowników służb społecznych, #a w szczególności pracowników socjalnych. Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej w tym dniu obchodzone jest polskie święto – Dzień Pracownika Socjalnego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 2

Forum Inicjatyw Młodzieżowych pod znakiem nauki. Eksperymenty spotkały się z dużym zainteresowaniem

Po raz kolejny Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zorganizowało Forum Inicjatyw # Młodzieżowych. Temat przewodni brzmiał: Młodzi w świecie nauki i eksperymentów. I rzeczywiście, w Nakielskim Ośrodku Kultury nie brakowało dzisiaj eksperymentów.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 1

Mieszkańcy współnie sprzątali wieś. Na zakończenie zasiedli przy ognisku

Jak co roku Pani Sołtys i Rada Sołecka wsi Samostrzel zorganizowała akcję pt. "Grabienie liści".

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

"Barwy jesieni". Przyznano nagrody w kolejnej edycji powiatowego konkursu plastycznego

Wczoraj, tj. we czwartek 16 listopada w sali OSP w Kcyni, odbyła się uroczysta gala wręczenia # nagród VI powiatowego konkursu plastycznego "Barwy Jesieni", którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
12 listopada 2017 0

„Zapobiegajmy pożarom”. Sprawdź, które prace nagrodzono

Podczas obchodów Święta Niepodległości w Sadkach Włodarz Gminy Dariusz Gryniewicz, #Zastępca Wójta Piotr Hemmerling, Pan Waldemar Piszczek oraz Dyrektor Iwona Biniak wręczyli nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”.

(czytaj więcej)
08 listopada 2017 0

"Powidok". Jutro premiera albumu prosto od SadkiREC

Powidok już na stronach streamingowych. 9 listopada premiera, kto może rozsyłać to jedzie z tym!

(czytaj więcej)
04 listopada 2017 34

"40 lat minęło...". Zespół Pieśni i Tańca Krajna hucznie świętował jubileusz

W sobotnie popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się wyjątkowy koncert jubileuszowy # z okazji 40-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca "Krajna".

(czytaj więcej)
04 listopada 2017 0

"Październik miesiącem dobroci dla zwierząt". Dzieci wiedzą, jak opiekować się zwierzętami

W piątek, 27.10.2017 r. odbyły się w Centrum Kształcenia w Dębowie zajęcia dla uczniów # klasy I, III i IV Szkoły Podstawowej w Dębowie, pt. „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.

(czytaj więcej)
22 października 2017 0

Koncert ku czci Ojca Świętego. Wystąpili artyści operowi

W niedzielę 22 października, w kościele pw. św. Wojciecha w Sadkach odprawiona została msza # święta przez księdza proboszcza Krzysztofa Wiśniewskiego. Kościół katolicki na całym świecie 22 października wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Po mszy odbył się koncert ku czci Ojca Świętego w wykonaniu artystów operowych z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 października 2017 4

Hubertus w Samostrzelu. Mimo deszczu frekwencja dopisała (film)

W niedzielę, 22 października 2017r. rozegrano na łąkach samostrzelskich tradycyjne zawody # hippiczne „Hubertus”. Pomimo skrajnie niekorzystnej aury do zawodów stanęło 26 zawodników z okolicznych stadnin, stajni i hodowli.

(czytaj więcej)
22 października 2017 1

Wspaniała atmosfera na święcie seniorów. Chętnych do tańca nie brakowało

Miła atmosfera towarzyszyła spotkaniu seniorów, które odbyło się 21 października w # Śmielinie. W świetlicy wiejskiej na zaproszenie Sołtysa Wojciecha Frąckowiaka, zebrali się seniorzy Sołectwa Śmielin.

(czytaj więcej)
20 października 2017 0

Wybrano nowy zarząd. Nie zabrakło życzeń dla seniorów

19 października w Sadkach w restauracji „Rarytas” przeprowadzono zebranie sprawozdawczo- # wyborcze Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Nr 4 w Sadkach. Zorganizowana została także uroczystość z okazji Dnia Seniora.

(czytaj więcej)
18 października 2017 0

Kolejne spotkanie z książką. Dziewczęta dzieliły się wrażeniami z przeczytanej powieści

We wtorek, 17 października 2017 roku odbyło się w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w # Sadkach spotkanie uczestniczek młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

"Moja mała ojczyzna, moja duża ojczyzna". Dzieci brały udział w zajęciach o tematyce historycznej

W środę, 11.10.2017 r. odbyły się w Centrum Kształcenia w Dębowie zajęcia o tematyce # historycznej dla dwóch grup uczestników.

(czytaj więcej)
09 października 2017 0

Powstała ostatnia część albumu ULSSS.W połowie listopada zostanie wydany

Od marca 2017 roku pojawiają się kolejne części debiutanckiego albumu M8N pt. #ULSSS. Październik to miesiąc, w którym opublikowana została ostatnia, ósma część.

(czytaj więcej)
05 października 2017 0

Bilety na występ Marcina Dańca już w sprzedaży!

Kup bilet i przyjdź na występ ikony polskiego kabaretu. Zapraszamy serdecznie na koncert Marcina Dańca, który zobaczymy 12 listopada 2017 roku #w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
04 października 2017 1

W sadkowskiej bibliotece powstał DKK. Odbyło się pierwsze spotkanie

3 października odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki #dla młodzieży. Pierwszymi członkiniami klubu książki są dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
01 października 2017 1

Mieszkańcy aktywnie spędzili czas. Tego dnia królowały ziemniaki

W sobotę 30 września, w godzinach popołudniowych w Radziczu odbył się Dzień #Pieczonego Ziemniaka. Sołtys Pani Ewa Malak przywitała Wójta Dariusza Gryniewicza oraz przybyłych mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)