Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

22 kwietnia 2019 0

Święta Wielkiej Nocy. Jak obchodzą je innych krajach?

W naszej kulturze Wielkanoc to bardzo ważne święto, z którym wiążą się określone symbole i ludowe# zwyczaje. Każdy kraj ma jednak swój sposób na świętowanie. Pogrzeb śledzia, parada kapeluszy, czytanie kryminałów i wybuch wozu to tylko niektóre z nich..

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

Wielkanoc tuż, tuż. Panie wykonały tradycyjne baranki z masła

16 marca br. w salce OSP w Anielinach odbyło się # spotkanie, na którym Panie wykonywały baranki z masła.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Kwesta na rzecz potrzebujących. Darczyńcy nie zawiedli

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi # przyjaciele kwestowali na rzecz chorych (szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Podsumowanie cyklu warsztatów. Panie poznały historię sztuki ludowej

W środę 10. kwietnia w Gumnowicach odbyło się spotkanie podsumowujące # cykl warsztatów tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego, w ramach którego zajęcia prowadziła p. Aleksandra Agata Minda z Olszewki.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 2

Chłód im nie straszny. Krajeńskie Morsy „Przerębel” zakończyły sezon

Kolejny sezon na morsowanie dobiegł końca. Z tej okazji miłośnicy zimnych kąpieli tradycyjnie# spotkali się w Zabartowie, gdzie po raz ostatni w sezonie 2018-2019 zażyli kąpieli w tamtejszym Jeziorze Proboszczowskim

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 0

Spotkania dla seniorów trwają. Tym razem tematem prac były palmy

Seniorzy się animują i integrują, a my ich w tym # wspieramy.

(czytaj więcej)
27 marca 2019 0

Seniorzy skarbnicą wiedzy. Inspiracja dla młodego pokolenia

Seniorzy są niewyczerpaną skarbnicą wiedzy, posiadają bogate doświadczenie życiowe i rozliczne # umiejętności, mogą być inspiracją dla młodego pokolenia, by nieustannie rozwijać swoje pasje i angażować się w działania na rzecz mieszkańców.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 1

Pokaz kulinarny "Ryby w diecie seniora". W spotkaniu wzięło udział 27 osób

We wtorkowe popołudnie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach zorganizowano # spotkanie dla osób starszych oraz wszelkich instytucji i organizacji działających na rzecz mieszkańców Gminy Sadki. Wzięło w nim udział aż 27 osób.

(czytaj więcej)
16 marca 2019 0

Gminny Dzień Kobiet KGW Liszkówko. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze

15 marca w godzinach wieczornych Koło Gospodyń Wiejskich# w miejscowości Liszkówko, zorganizowało dla wszystkich członkiń z gminy Sadki spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 6

Wspólne spotkanie sołtysów. Idealna okazja do omówienia bieżących spraw

Dnia 11 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Sołtysa, z tej okazji Wójt Gminy Sadki zaprosił # Sołtysów na uroczyste spotkanie, które odbyło się w dniu 11 marca 2019 r. o godz. 12:00 w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Sadkach.

(czytaj więcej)
10 marca 2019 0

Dzień Kobiet w Kraczkach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze

9 marca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Kraczkach odbyło się spotkanie# z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysa Milenę Szałkowską oraz osoby z Rady Sołeckiej.

(czytaj więcej)
10 marca 2019 0

Dzień Kobiet. Były kwiaty, życzenia i pyszny poczęstunek

Dnia 9 marca 2019 r. o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej# w Śmielinie odbył się Dzień Kobiet zorganizowany przez Panie z KGW Śmielin. Zebranych powitała przewodnicząca koła Barbara Sójka, która złożyła Paniom życzenia.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 3

Kwiaty i słodkości. Panie miały swoje święto

8 marca Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Anielinach, w siedzibie OSP spotkały się, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 1

Dzień Kobiet. Nie zabrakło kwiatów oraz życzeń

8 marca w godzinach popołudniowych w świetlicy# w Samostrzelu odbył się Dzień Kobiet. Panie spotkały się przy wspólnym stole, aby razem świętować ten szczególny dzień.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 0

Dzień Kobiet KGW Liszkówko. Życzenia i kwiaty dla Pań

W dniu 8 marca w godzinach wieczornych Koło Gospodyń Wiejskich# w Liszkówku zorganizowało dla swoich członkiń spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 0

Pół wieku razem. Kolejna para obchodziła złote gody

8 marca kolejna para małżeńska z gminy Sadki świętowała swoje złote gody#, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Dostojni jubilaci spędzili ten dzień w gronie swoich najbliższych, którzy przybyli na to wyjątkowe spotkanie.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 0

Kajakarze z KTG im K. Bachledy. Rzeka Orla ugościła ich wiosenną aurą

W minionym tygodniu, 24 lutego i 1 marca 2019 r., kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka# Bachledy oraz wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni, dwukrotnie spłynęli jednym z najpiękniejszych odcinków rzeki Orlej, na terenie naszego powiatu z Radzicza do Kraczek.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 3

I Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych. Lekcja historii prawdziwej

W dniu 02.03.2019 r., z inicjatywy i przy współpracy Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi oraz # Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni pana Pawła Dudy, Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, zorganizowało z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych I Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych na terenie naszej gminy. Mimo chłodnej aury, wzięła w nim udział liczna grupa młodych i doświadczonych turystów rowerowych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)