Dziś mamy 17 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

09 lutego 2019 4

Światowy Dzień Chorego. Nie zabrakło występów tanecznych i muzycznych

9 lutego w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach zorganizowano uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Krajna Adventure Race 2019. Rajd przygodowy w Złotowie

Była Głomia, Kocunia, Gwda, Debrzynka, Piława, Łobżonka. Były też jeziora – Sławianowskie, # Miejskie, Zaleskie…

(czytaj więcej)
03 lutego 2019 0

Las i jego tajemnice. Historie lasem pisane

W czwartkowy wieczór 31 stycznia biblioteka szubińska gościła leśników. Zajmująca opowieść # nadleśniczego Grzegorza Gusta i komendanta Straży Leśnej Piotra Siudy przyciągnęła spore grono słuchaczy.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2019 1

Śmielin-Osaka-Los Angeles-Panama. Co lub kto łączy te miejsca?

Odpowiadając na pytanie: łączy je osoba mieszkanki naszej Gminy, a konkretnie Śmielina, pani Beata Witkowska i przygoda życia, jaka się z tym wiązała.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2019 7

Uroczyste spotkanie pełne podsumowań. To już 70 lat działalności biblioteki

30 stycznia w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach zorganizowano spotkanie# z okazji obchodów 70. rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2019 0

„Wyśmienite babeczki”. Zajęcia kulinarne dla dzieci

W piątek, 25 stycznia odbyły się ostatnie zajęcia feryjne w bibliotece w Dębowie.# W tym dniu mali czytelnicy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią Justynę Gaj, która należy do tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2019 4

Zakończenie ferii w Liszkówku. Ognisko, pieczone kiełbaski i słodkie upominki

26 stycznia 2019 roku w godzinach popołudniowych panie z KGW Liszkówko# przy pomocy sołtysa Jacka Mierwy oraz środków z funduszu sołeckiego, zorganizowały dla dzieci z Sołectwa Liszkówko ognisko z okazji kończących się ferii zimowych. Tegoroczne ferie pokazały, że każda pora roku jest dobra by spotkać się razem i miło spędzić czas.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2019 0

,,Sówki przytulanki". Dzieci uczyły się szyć

W środę, 23 stycznia w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyły się drugie zajęcia dla dzieci w czasie# trwania ferii zimowych.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2019 0

Wyjątkowa okazja do świętowania. Nie zabrakło pięknych życzeń

Kolejny już rok w Liszkówku w godzinach popołudniowych na okolicznościowym spotkaniu 20 # stycznia 2019 roku zebrali się zacni goście – babcie i dziadkowie z sołectwa Liszkówko świętujący wspólnie swoje święto.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2019 0

Dziś Dzień Dziadka. Pamiętaj i złóż życzenia

Wszystkim Dziadkom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia i pomyślności a dzisiejszego dnia# dużo gości, niech na Twej twarzy uśmiech zawsze gości i obyś wnukom nigdy nie skąpił swojej życiowej mądrości.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2019 2

Dzisiaj Dzień Babci. Złóż życzenia tym, które kochają i rozpieszczają

Kochanym Babciom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta. Pogody ducha, fantastycznego # humoru i zdrowia, szczęścia, radości i miłości wnuków życzy Redakcja

(czytaj więcej)
16 stycznia 2019 0

Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wykonały laurki

W Filii Bibliotecznej w Dębowie w środę, 16 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia kreatywne dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 16

WOŚP zagrał w Sadkach. Przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców

Przy boisku sportowym w Sadkach trwa akcja WOŚP. Pomimo niesprzyjających warunków, wielu mieszkańców bierze udział we wspólnej zabawie.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2019 0

Koncert inny niż zwykle. Wspólna zabawa i śpiewanie kolęd

12 stycznia w sali widowiskowej GOK w Sadkach zorganizowano wydarzenie pn. „Koncert kolęd, # pastorałek i nie tylko...”. Przybyłe osoby miały okazję posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów folklorystycznych.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2019 0

Poloneza czas zacząć… . Bal maturalny w „Staszicu”

4 stycznia odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów nakielskiego Zespołu Szkół# Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2019 5

Noworoczny koncert. Artyści zaprezentowali szeroki repertuar

Wzorem innych miast w powiecie nakielskim, w Sadkach zorganizowano I Koncert Noworoczny. # Artyści zaprezentowali szeroki repertuar utworów, od najpiękniejszych polskich kolęd, utworów zimowych, po kompozycje musicalowe i pop operowe.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 0

Wyprawa Odra 2019. Dzień 1

Do miejscowości Kozlov w Czechach zostałem dowieziony samochodem, skąd 2,5 km pieszej # wędrówki i byłem u źródeł rzeki Odry.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2019 0

Okazji do świętowania nie brakowało. Rok 2018 obfitował w jubileusze

Nadszedł 2019 rok. Chcemy jednak jeszcze przypomnieć o tym, co ważnego działo się w # powiecie w ubiegłym roku. A obfitował on w wiele różnych jubileuszy. Przypominamy najważniejsze z nich.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)