Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2024

Zajęcia, które uczą cierpliwości. Sztuka haftu wymaga skupienia

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W poprzednim tygodniu odbyły się kolejne zajęcia #ZPT. Dziewczyny uczestniczyły w nich w dwóch grupach. Trzeba dużo cierpliwości i skupienia, aby opanować sztukę haftu. Ale nasza młodzież jest zdecydowanie na dobrej drodze.

Na otrzymanym kawałku materiału dziewczyny najpierw wyszywały linię prostą. Następnie kontury kaktusa. Delikatne problemy przyniósł ze sobą ścieg atłasowy. Wymaga on dużej precyzji oraz idealnej współpracy z materiałem. Jednak pierwsze koty za płoty. I z każdym przebiciem materiału szło coraz lepiej.

Na kolejnym spotkaniu poznamy inne ściegi. Będziemy dalej ćwiczyć, aby w niedługim czasie zrealizować nieco większy projekt.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)