Dziś mamy 24 stycznia 2025, piątek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2024

Odświętnie i uroczyście. Zakończono mijający rok szkolny

fot. powierzone

fot. powierzone

21 czerwca w murach Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odświętnie i uroczyście zakończono mijający rok szkolny.

Jak zawsze z dużą radością przywitano wszystkich przybyłych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Sadki – p. Michał Piszczek, Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie – p. Ryszard Kamiński, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych – p. Juliusz Młodecki (samostrzelscy absolwenci), a także p.Wioletta Herholz – Naczelnik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle nad Notecią, która odczytała zgromadzonym w szkolnej auli list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Czesława Siekierskiego.

Pani Dyrektor ZSCKR w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska, podsumowując miniony rok szkolny, doceniła wspólną wytężoną pracę uczniów i pedagogów oraz liczne osiągnięcia i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i konkursach.  Wyjątkowym momentem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, wśród których postawą i osiągnięciami w nauce wyróżnił się Mikołaj Smełsz. Jego rodzice  z rąk p. Dyrektor otrzymali list gratulacyjny.

Później, wyróżniający się w nauce uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa z biało- czerwonym paskiem i ufundowane przez Radę Rodziców, którą reprezentowała p. Przewodnicząca Magdalena Ciołek, upominki w postaci okolicznościowych bonów. Najwyższą średnią ocen w szkole: 5,43 uzyskała Kalina Jóźwicka z klasy I Technikum Weterynarii. Na scenę zaproszono również wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie Wincenty Witos – człowiek czynu i wolności Zofię Orzech z klasy II Technikum Weterynarii, której autorski lapbook zdobył uznanie jury. Nagrodę wręczył opiekun merytoryczny p. Marek Jackiewicz.

Atrakcyjności całemu spotkaniu dodały wokalny występ uczennicy klasy III Technikum Weterynarii – Natalii Kleczewskiej i filmik z  życzenia na wakacje. Uroczystość, przygotowaną przez klasę I Technikum Weterynarii pod czujnym okiem p. Magdaleny Wyczańskiej- Jabłkowskiej poprowadziły debiutujące w tej roli Magdalena Kubicka, Lilianna Krzemińska i Helena Nowak. Pożegnanie uczniów i nauczycieli przed wakacyjną przerwą było jednocześnie radosnym wstępem do dwumiesięcznego letniego wypoczynku.

Materiał: Marek Jackiewicz / ZSCKR w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra

W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.

(czytaj więcej)
0

Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.

(czytaj więcej)
0

Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja

Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.

(czytaj więcej)
0

23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik i zadbać o przyszłość planety?

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z największych #problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

(czytaj więcej)