Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

19 lutego 2019 1

Gmina wspiera rozwój sportu. GLZS otrzymał dotację

Tylko jedna oferta wpłynęła na konkurs w zakresie wspierania rozwoju sportu na terenie #gminy Sadki w 2019 roku. Jaką kwotę przyznano z budżetu gminy?

(czytaj więcej)
18 lutego 2019 0

Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zaprasza na konsultacje.

W dniu 21 lutego Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza mieszkańców powiatu # nakielskiego do udziału w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących zmian w Lokalnych Kryteriach Wyboru Grantobiorców w ramach przedsięwzięcia III LSR „Aktywna integracja w Dolinie Noteci”, które umożliwią LGD ogłoszenie konkursów na dofinansowanie działań z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej członków lokalnej społeczności ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 0

Poszukiwani właściciele psa. Straż Gminna prosi o pomoc

Straż Gminna w Sadkach prosi o informację dotyczącą psa, który został odłowiony w miejscowości # Liszkówko w dniu 15 lutego 2019 r. Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt ze Strażą Gminną pod nr telefonu 523211125, 604095164 lub 728141909.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 1

Planowanie przełożenie ruchu. Możliwe utrudnienia na drodze

Dzisiaj na obwodnicy Szubina, planowane jest przełożenie ruchu na nowo # wybudowaną jezdnię drogi ekspresowej S5.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

Gminne konsultacje kryteriów oceny projektów w ramach grantów EFS

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego do# udziału w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących zmian w Lokalnych Kryteriach Wyboru Grantobiorców w ramach przedsięwzięcia III LSR „Aktywna integracja w Dolinie Noteci”, które umożliwią LGD ogłoszenie konkursów na dofinansowanie działań z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej członków lokalnej społeczności ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 1

II Otwarte Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Wzorem roku ubiegłego, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży# Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mroczy, organizuje II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbędą się 23 lutego 2019r. (od godz. 10.00) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy przy ul. Józefa Piłsudskiego 4.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS

Kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się 19 lutego,# a dotyczyć będzie zasad przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 0

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu "SzuFLA"

Szubiński Dom Kultury wraz z agencją artystyczną Start i Gniewomirem Piekarskim po raz drugi mają# przyjemność organizować Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 0

Uwaga! Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego

Planowane wyłączenia prądu na # terenie Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 1

GIF wstrzymuje obrót niektórymi lekami na przeziębienie. Sprawdź czy masz je w domu

11 lutego 2019 Główny Inspektorat poinformował o wycofaniu z obrotu leków, które zawierają # fenspiryd.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 4

Uwaga ! Wejściówek brak

Uwaga, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy z przykrością informuje, że wejściówki na koncert zespołu Skaldowie, który odbędzie się dnia 3 marca o godzinie 18:00 w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy zostały już rozdane.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 4

Ostrzeżenie meteorologiczne. Prognozuje się opady marznącego deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że dnia 13.02.2019r od godziny 02:00 do godziny 09:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się słabe opady śniegu, przechodzące w deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 2

Ostrzeżenie o oblodzeniu. Uważajcie na drogach!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że dnia 08.02.2019 # roku od godziny 00:00 do godziny 08:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Temperatura minimalna od -1 do 2 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna gruntu około -2 stopnie Celsjusza.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS

Już we wtorek, 12 lutego odbędzie się dyżur telefoniczny z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń # Społecznych.

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 0

Zwiększone zagrożenie wirusem świńskiej grypy. Szpital wstrzymuje odwiedziny

W związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemiologicznym, który spowodowany jest # występowaniem wirusa świńskiej grypy Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy od 5 lutego br. aż do odwołania całkowicie wstrzymuje odwiedziny u pacjentów. Od 7 lutego zostaje jednak przywrócona praca kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej.

(czytaj więcej)
06 lutego 2019 1

Dodatkowa infolinia w sprawie programu Płatnik

W związku z udostępnieniem nowej wersji programu Płatnik, z naszym Centrum Obsługi # Telefonicznej (COT) kontaktuje się aktualnie bardzo duża liczba klientów.

(czytaj więcej)
05 lutego 2019 0

Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na wspólne obchody

Urząd Gminy w Sadkach, GOK w Sadkach i Parafia pw. św. Wojciecha w Sadkach zapraszają # obchody Światowego Dnia Chorego, które odbędą się odbędą się w sali Gminnego Ośrodka Kultury i rozpoczną się o godz. 10:00 mszą św. w intencji chorych. W sali GOK wystąpią wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Samostrzela oraz zatańczy Sandra Frydrychowicz.

(czytaj więcej)
03 lutego 2019 4

Zanotowano wirusa świńskiej grypy. Wstrzymano przyjęcia do kliniki im Jurasza

W szpitalu uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy odnotowano wirus grypy AH1N1 tzw. # wirus świńskiej grypy.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)