Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

29 marca 2020 0

Uważaj na oferty produktów chroniących przed COVID-19! Nie korzystaj z nich!

W przestrzeni publicznej, w szczególności w Internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów o# sugerowanych właściwościach przeciwwirusowych lub chroniących przed zarażeniem SARS-Cov-2. Wiele z nich dotyczy suplementów diety. Ostrzegamy przed korzystaniem z takich ofert.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Zmiany w kursowaniu pociągów Polregio. Śledź na bieżąco komunikaty

Drodzy Podróżni, w związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie#, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, w tym decyzją o zamknięciu m.in. wszystkich placówek oświatowych, placówek kultury w tym kin i teatrów ogłoszoną 11 marca 2020 roku przez Prezesa Rady Ministrów, informujemy o wprowadzeniu ograniczeń kursowania pociągów POLREGIO.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 12

Targi "Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji" w Minikowie odwołane

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie poinformował, że "Targi Lato #na Wsi – Święto Smaku i Tradycji" przypadające na 9-10 maja br. nie odbędą się.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 3

Alerty RCB. SMS-y do użytkowników telefonów komórkowych

Szanowni Państwo, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało wiadomości do użytkowników telefonów# komórkowych na terenie kraju.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 0

Ostrzeżenie o przymrozkach. Temperatura spadnie poniżej zera

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia# 26.03.2020 r. od godz. 05:57 do dnia 28.03.2020 r. do godz. 09:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C .

(czytaj więcej)
26 marca 2020 3

Edukacyjny wtorek z ZUS. Zapytaj o ulgi dla przedsiębiorców w czasie epidemii

Twoja firma przechodzi problemy finansowe z powodu epidemii koronawirusa? Masz trudności, by# zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności? Dowiedz się o możliwych formach pomocy, jakiej może udzielić ZUS.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 3

Mieli jechać na Igrzyska Sportowców Wiejskich. Imprezę przesunięto o rok

Z powodu epidemii koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim w bieżącym roku #nie odbędzie się masowa impreza sportowa. Chodzi o XVI Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich "Sępólno Krajeńskie – Tokyo 2020", które pierwotnie miały się odbyć w czerwcu.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 0

Bądź odpowiedzialny! Wyjścia ogranicz tylko do sytuacji niezbędnych

W związku z epidemią koronawirusa prosimy o nie gromadzenie się. Zostań w domu. #Wyjścia ogranicz tylko do sytuacji niezbędnych.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 16

Nie można odmówić wykonania testów na obecność koronawirusa

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że nie ma możliwości odmowy wykonania testów #w kierunku koronawirusa, jeśli jest wskazanie lekarskie tj. pacjent przejawia objawy niewydolności oddechowej, ma gorączkę, kaszel, duszność. Nie jest konieczne spełnienie żadnych dodatkowych kryteriów epidemiologicznych.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 0

Przyjmowanie odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki zawieszone

W związku z ogłoszeniem na terenie całego kraju zagrożenia epidemicznego #wywołanego koronawirusem oraz mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich mieszkańców Gminy Sadki, informuję, iż przyjmowanie odpadów problemowych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Ostrówiec zostaje zawieszone do odwołania.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 0

Psychologowie Dla Społeczeństwa. Ich wsparcie w czasie epidemii jest darmowe

Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 0

Masz pytanie lub potrzebujesz wsparcia? Poradnia oferuje telefoniczną pomoc

Jesteś klientem Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej? Nie byłeś u nas, #ale masz pytanie lub potrzebujesz wsparcia?

(czytaj więcej)
25 marca 2020 0

Wszystkie diagnozy i terapie w PPPP przesunięte na inne terminy

Do 10.04.2020 włącznie w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle #nad Notecią oraz w filii w Szubinie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym dla zdrowia uczniów/dzieci oraz w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zawieszona zostaje działalność dydaktyczno – wychowawcza.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 56

Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjścia ograniczone do minimum

Rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu #się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 3

ZUS: Jest już nowy uproszczony wniosek o odroczenie składek

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze #względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszczonego wniosku. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 0

Na Skrzydłach Pegaza. Na przesłanie pracy masz kilka miesięcy

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne i Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie #zapraszają do udziału w Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Na skrzydłach Pegaza”. Szczegóły w regulaminie do pobrania poniżej.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 9

Kwietniowy bonus dla emerytów i rencistów. Ile osób otrzyma „trzynastkę”?

Od kwietnia emeryci i renciści dostaną dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, #tzw. „13 emeryturę”. W województwie kujawsko-pomorskim „trzynastkę” otrzyma ponad 430 tysięcy osób. Jej wysokość to 1200zł brutto.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 3

Chorobowe po powrocie z zagranicy. Sprawdź, jak je uzyskać

Osoba, która przekracza granicę i odbywa obowiązkową 14-dniową kwarantannę, może #ubiegać się o świadczenia chorobowe, jeśli jest objęta ubezpieczeniem chorobowym. Aby je uzyskać należy złożyć specjalne oświadczenie - w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)