Dziś mamy 25 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

23 listopada 2017 0

Wychłodzenie organizmu. Co warto wiedzieć?

W okresie zimowym Straż Gminna w Sadkach zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o # zwiększoną czujność w przypadku zauważenia osób bezdomnych, dzieci, osób w podeszłym wieku, osób pod znacznym działaniem alkoholu i wszystkich, których stan świadczy że mogą potrzebować pomocy.

(czytaj więcej)
23 listopada 2017 0

Zbliża się sesja Rady Gminy. Do podjęcia jest kilka istotnych uchwał

Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Gajewska zawiadamia, że XXXIX Sesja Rady # Gminy Sadki odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 r. o godz. 1100 w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Sadkach, ul. Strażacka 11.

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 0

KPZSzach świętuje 80-lecie. Zaplanowano turniej i uroczysty bankiet

W niedzielę 19.11.2017 r. o godzinie 10.00 w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędzie się Turniej # szachowy z okazji 80-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 1

Będą zmiany w oznakowaniu ul. Chrobrego. Zobacz wizualizacje

W najbliższym czasie zostaną wprowadzone zmiany w oznakowaniu ul. Chrobrego # w Sadkach.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Tegoroczne Forum Inicjatyw Młodzieżowych zapowiada się ciekawie. Sprawdź szczegóły

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza młodych mieszkańców powiatu nakielskiego # oraz przedstawicieli lokalnych szkół jak również organizacji i instytucji działających na rzecz młodych do udziału w Forum Inicjatyw Młodzieżowych, które odbędzie się 21.11.2017 r. w Nakielskim Ośrodku Kultury im. Z. Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią, w godz. 11.00 – 15.00.

(czytaj więcej)
15 listopada 2017 0

PCPR organizuje cykl spotkań w ramach projektu. Zobacz, czego będą dotyczyły

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią w 2017r. organizuje 4 bezpłatne spotkania # dotyczące rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych do 14 dzieci w zakresie projektu partnerskiego „Rodzina w Centrum” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.

(czytaj więcej)
10 listopada 2017 2

Policjanci rozpoczynają listopadowy weekend. Kierowcy - jedźcie ostrożnie

Dzisiaj (10.11.) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania pod kryptonimem #„Bezpieczny Listopadowy Weekend”. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze jak zawsze będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących, ale i przestrzeganie przez nich przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
09 listopada 2017 0

Przed nami kolejne zaduszki jazzowe. Wystąpią czterej wybitni instrumentaliści

24 listopada w Sadkach odbędą się VIII Zaduszki Jazzowe. Wystąpi kolejna gwiazda #światowego formatu: akordeonista i kompozytor Jarosław Bester wraz ze swoim kwartetem BESTER QUARTET.

(czytaj więcej)
08 listopada 2017 0

Niepełnosprawni poszkodowani podczas nawałnicy otrzymają pomoc. Należy złożyć wniosek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią informuje, że Powiat Nakielski przystąpił do # realizacji programu finansowanego ze środków PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu w 2017 roku.”

(czytaj więcej)
07 listopada 2017 4

Spotkania konsultacyjne dla mieszkańców. Sprawdź szczegóły

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” organizuje spotkania dla mieszkańców powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 listopada 2017 0

99. rocznica Odzyskania Niepodległości. Po mszy delegacje złożą wiązanki na cmentarzu

Wójt gminy Sadki, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach, dyrektor Gminnego Ośrodka # Kultury w Sadkach zapraszają na obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w sobotę, 11 listopada.

(czytaj więcej)
03 listopada 2017 1

Zima tuz tuż. Sprawdź, kto będzie odpowiedzialny za odśnieżanie dróg

Do 24 października do Urzędu Gminy w Sadkach wpłynęło 6 ofert na świadczenie usług #odśnieżania dróg gminnych na terenie Gminy Sadki. Sprawdź, kto będzie odpowiedzialny za odśnieżenie w sołectwie, w którym mieszkasz.

(czytaj więcej)
02 listopada 2017 3

Trwa okres grzewczy. Za palenie śmieciami grożą wysokie kary

W związku z trwającym okresem grzewczym Wójt Gminy Sadki przypomina mieszkańcom # Gminy, że zgodnie z przepisami prawa obowiązuje zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych.

(czytaj więcej)
28 października 2017 2

W niedzielę mocniej powieje. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed #silnym wiatrem, który może wystąpić na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
26 października 2017 2

ZUS organizuje Dzień Seniora. Odbędą się wykłady, prelekcje, występy i nie tylko

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i #Inwalidów organizuje „Dzień Seniora” pod hasłem „Wyjdź z domu!”. Akcja odbędzie się 27 października w oddziałach ZUS na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
25 października 2017 3

Wybierz talent Krajny i Pałuk. Ruszyło głosowanie!

Od dzisiaj, tj. 25.10.2017 r. rusza głosowanie w Plebiscycie „Młody Talent Krajny i #Pałuk”, edycja 2017, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
24 października 2017 1

Stypendyści wybrani. Niebawem podpisanie umów z laureatami plebiscytu

Kapituła Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk” podczas posiedzenia 23. # października br. dokonała oceny wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2017/2018.

(czytaj więcej)
20 października 2017 3

Piłkarskich emocji w ten weekend nie zabraknie. Najciekawsze widowisko zapowiada się w Ślesinie

Przed nami kolejne kolejki w rozgrywkach piłkarskich na różnych szczeblach. Kilka spotkań # zapowiada się naprawdę interesująco. Najciekawiej będzie zapewne w Ślesinie, gdzie dojdzie do spotkania odwiecznych rywali. Oto terminarz spotkań:

(czytaj więcej)
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)