Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

31 maja 2020 0

Radni ponownie pochylą się nad uchwałą. Sesja zwołana na czwartek

W miniony czwartek w Sadkach odbyła się sesja Rady Gminy. Radni mieli do podjęcia tylko #jedną uchwałę, która została większością głosów odrzucona.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 8

Place zabaw i siłownie mogą zostać otwarte. Obowiązują nowe zasady

Od 30 maja rząd dał możliwość otwarcia placów zabaw. Korzystać można także z #siłowni na świeżym powietrzu i małej infrastruktury leśnej.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 27

Wierni wracają do kościołów. Dyspensa już nie dla wszystkich

Od dzisiaj, 30 maja przestają obowiązywać limity wiernych w kościołach. Zapadła więc #również decyzja o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych mszach świętych, ale nie dla wszystkich.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 1

Dyżur poświęcony tarczy antykryzysowej. Masz pytania? Zadzwoń do ZUS

Oddział ZUS w Bydgoszczy uruchamia kolejny dyżur telefoniczny dotyczący wsparcia w #ramach Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

(czytaj więcej)
29 maja 2020 1

Urząd Gminy w Sadkach będzie otwarty dla interesantów

Od dnia 1 czerwca 2020 r. Urząd Gminy w Sadkach zostaje otwarty dla #interesantów. Proszę nadal zachować wszelkie środki ostrożności. Interesanci będą przyjmowani do biura pojedynczo.

(czytaj więcej)
28 maja 2020 2

Zła decyzja odbiera życie. Szanuj je!

"Zła decyzja odbiera życie" to akcja profilaktyczna skierowana głównie do# kierujących pojazdami. Właśnie z myślą o tej grupie uczestników ruchu powstał spot uświadamiający, że manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych i niebezpiecznych manewrów wykonywanych podczas jazdy samochodem.

(czytaj więcej)
28 maja 2020 0

Znaleziono suczkę w Anielinach. Straż Gminna prosi o pomoc

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące suczki, która została odłowiona w# miejscowości Anieliny w dniu 27 maja 2020 r.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 0

Organizacje pozarządowe mogą liczyć na dofinansowanie. Wnioski do 8 czerwca

Starosta Nakielski ogłasza nabór wniosków organizacji pozarządowych o dofinansowanie #części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.

(czytaj więcej)
26 maja 2020 0

Jesteś przedsiębiorcą będącym osobą fizyczną? Złóż wniosek o dofinansowanie

Starosta nakielski ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia #działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, niezatrudniającego pracowników.

(czytaj więcej)
26 maja 2020 0

Przedsiębiorcy znów mogą ubiegać się o wsparcie. Jakie warunki muszą spełnić?

Starosta nakielski ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów #wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców.

(czytaj więcej)
25 maja 2020 0

Szereg osób już zdobyło nagrody. Dołącz do nich, kto pierwszy, ten lepszy!

Quiz „Dolina Noteci – moje miejsce na ziemi” powoli dobiega końca. Na prawidłowe #rozwiązania Partnerstwo dla Krajny i Pałuk czeka tylko do 6. czerwca 2020 r. Do rozdysponowania pozostało 30 nagród. Kto pierwszy, ten lepszy!

(czytaj więcej)
25 maja 2020 4

Mamy 4+ otrzymują wsparcie. Wpłynęło blisko 4,7tys. wniosków

Od marca 2019r. ruszył program „Mama 4+”,czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające. #Wnioski o to świadczenie cały czas są przyjmowane. Do oddziałów ZUS w województwie kujawsko-pomorskim od początku obowiązywania programu Mama 4+, wpłynęło blisko 4,7tys. wniosków. W całym kraju liczba ta przekroczyła 64,9tys.

(czytaj więcej)
25 maja 2020 0

Pogoda na dzisiaj. Zapowiadane są burze z deszczem, lokalnie także grad

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że dnia #25.05.2020 r. od godz. 11:00 do godz. 22:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 0

GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Wycofano produkt pn. Rizi, Olej z ryżu

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: wycofanie produktu #pn. Rizi, Olej z ryżu, numer partii RBHSSC11A.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Mogą wystąpić burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat, w którym na terenie powiatu #nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić mały grad.

(czytaj więcej)
22 maja 2020 0

Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy #będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

(czytaj więcej)
22 maja 2020 0

Dyżur telefoniczny eksperta ZUS w sprawie tarczy antykryzysowej

Już w najbliższy wtorek, 26 maja eksperci ZUS przez telefon odpowiadać będą na #pytania dotyczące wsparcia w ramach „Tarczy antykryzysowej”.

(czytaj więcej)
21 maja 2020 1

Radni znów obradować będą zdalnie. Sesja odbędzie się 28 maja

Najbliższa sesja Rady Gminy Sadki odbędzie się 28 maja o godz. 11.00. Tak, jak #poprzednia, zostanie przeprowadzona zdalnie. Co w porządku obrad?

(czytaj więcej)
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)