Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

11 czerwca 2018 0

Na prace w zabytkach i kształtowanie przestrzeni. Ruszają nabory wniosków

Ruszają dwa ogłoszone przez zarząd województwa nabory wniosków o dofinansowanie #inwestycji ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Do Nakła zjadą szachiści. W weekend odbędą się zawody

W najbliższy weekend w Nakielskim Ośrodku Kultury odbędą się imprezy #szachowe. Zachęcamy do udziału.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2018 3

Szkolenie dla organizacji pozarządowych. Tematem będą zmiany podatkowo-prawne

Fundacja Staszica, Starostwo Powiatu Nakielskiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych # im. S. Staszica zapraszają na bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2018 0

Kolejne ostrzeżenie. Nad regionem przejdą burze z gradem

W drugiej połowie dnia nad regionem mogą wystąpić burze z gradem. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2018 0

Możliwe burze z opadami deszczu. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od godz. 13.00 dnia #1 czerwca do godz. 00.00 dnia 2 czerwca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2018 10

Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Straż Miejska radzi

W tym roku wyjątkowo wcześniej niż wynika to z kalendarza zawitało do nas lato. #Wysoka temperatura powietrza dokucza wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

(czytaj więcej)
31 maja 2018 0

Turniej Wsi gminy Sadki. Sołectwa zmierzą się w kilku konkurencjach

W sobotę, 16 czerwca na boisku sportowym w Sadkach odbędzie się Turniej Wsi. Początek rywalizacji # sołectw o godzinie 17:00. Atrakcją będzie Biesiada Show zespołu Looka.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 0

Nadciągają upały. Sprawdź, jak się przed nimi chronić

Mamy kalendarzową wiosnę, ale za oknami już prawdziwe lato. W najbliższych dniach temperatura # będzie naprawdę wysoka. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne o nadchodzących upałach. Jak się przed nimi chronić? Informacje znajdują się na poniższej infografice.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 21

Placówka "Domu św. Mikołaja" otwiera grupę dla dzieci z autyzmem

Stowarzyszenie „św. Mikołaja” prowadzące Specjalny Ośrodek Wychowawczy w # Kcyni, ul. Dworcowa 8 otwiera z dniem 1 września 2018 roku grupę wychowawczą dla dzieci z autyzmem, prowadzoną przez wykwalifikowanego w tym kierunku pedagoga specjalnego.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 0

Straż Gminna poszukuje właściciela psa. Zwierzę odłowiono w Samostrzelu

Straż Gminna w Sadkach prosi o informację dotyczącą psa, który został odłowiony w #Samostrzelu w dniu 29 maja 2018 r. Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt ze Strażą Gminną pod nr telefonu 52 385 08 93 lub 604 095 164.

(czytaj więcej)
29 maja 2018 0

„Policjant, który mi pomógł”. Jeszcze można zgłaszać swoich kandydatów

Dobiega końca zgłaszanie kandydatów do XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który #mi pomógł”, którego współorganizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Policjanci zachęcają mieszkańców powiatu nakielskiego do udziału w konkursie.

(czytaj więcej)
27 maja 2018 11

IMGW wydał ostrzeżenie. Nadchodzą burze z opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje, że #na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od godz. 13:00 dnia 27.05.2018 do godz. 20:00 dnia 27.05.2018 mogą wystąpić burze. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
27 maja 2018 3

Szkoły będą mogły wydawać uczniom e-legitymacje. To nie jedyna zmiana

Od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także #niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach odpowiednio legitymacje szkolne oraz legitymacje przedszkolne w postaci papierowej (jak dotychczas) lub e-legitymacji. Minister edukacji podpisała rozporządzenie w tej sprawie. Dokument zawiera wzory e-legitymacji, świadectw szkolnych i arkuszy ocen.

(czytaj więcej)
26 maja 2018 0

Kolejne leśnictwa bez zakazu wstępu. Sprawdź aktualną mapę

Kolejne 2 leśnictwa zostały wyłączone z zakazu wstępu do lasu. #Przypomnijmy, ma to związek z zeszłoroczną nawałnicą, od której w sierpniu minie rok.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 0

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych. Ilość miejsc ograniczona

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza organizacje pozarządowe, które otrzymały # wsparcie na realizację projektów objętych grantami w ramach konkursu nr 1/2017/G ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, do udziału w szkoleniu na temat zasad rozliczania pomocy oraz wypełniania wniosku o rozliczenie grantu wraz załącznikami.

(czytaj więcej)
25 maja 2018 1

Prognoza pogody na dziś. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że dnia 25 maja #w godz. 13.00-23.00 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
21 maja 2018 0

Jubileuszowe kucharzenie już w niedzielę. Będzie wiele atrakcji

W ostatnią niedzielę maja, zgodnie z kilkuletnią tradycją, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla #Krajny i Pałuk”, Muzeum Ziemi Krajeńskiej i Fundacja w Kuźni zapraszają mieszkańców regionu do udziału w imprezie plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.

(czytaj więcej)
18 maja 2018 0

Dyżur z ekspertami ZUS. Tematem będzie zasiłek pogrzebowy

Na kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS zapraszamy 22 maja. Tematem będzie #zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Naszych ekspertów będzie można spytać:

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)