Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

05 sierpnia 2020 2

GIS ostrzega. Wycofanie jednej partii produktu firmy Kraina Wędlin

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne# dotyczące żywności: ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 1

XXIV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii. Zapisy do 7 sierpnia

W Niedźwiadach odbędzie się# OZMA XXIV.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Ćwicz i pomagaj. Idziemy na rekord!

Ratunkiem dla Hani może być bardzo kosztowna# terapia genowa. Jej koszt to około dziewięć milionów złotych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 1

Planowane wyłączenia prądu w powiecie nakielskim. Sprawdź gdzie!

Z informacji przekazanych przez Starostwo Powiatowe w# Nakle nad Notecią wynika, że w najbliższym czasie nastąpi planowane wyłączenie prądu na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

Intensywne opady deszczu. Ostrzeżenie meteorologiczne!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle nad Notecią informuje, że od 3.08.2020 r. od godziny 5:00 do dnia 3.08.2020 r. do godziny 22:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2020 27

Liczba zakażonych rośnie. Kolejne przypadki w kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim jest 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. #Wśród zakażonych są 3 osoby z Włocławka, 2 z Bydgoszczy, 2 z Torunia, 1 z powiatu świeckiego, 1 z powiatu toruńskiego.

(czytaj więcej)
31 lipca 2020 0

Nagrody Marszałka. Termin składania wniosków przedłużony do 7 września

Po raz dwudziesty przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, #nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Termin składania wniosków przedłużyliśmy do 7 września.

(czytaj więcej)
31 lipca 2020 5

Zakażonych znów przybywa? Dzisiaj potwierdzono 17 przypadków

KPUW poinformowało, że w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 17 nowych #przypadków zakażenia koronawirusem.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 4

„Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”. Ostatnie dni na zgłoszenia

Jeszcze tylko do jutra (31 lipca) czekamy na zgłoszenia# kandydatur w dorocznym konkursie o marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli kujawsko-pomorskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Liderów edukacji wybierzemy już po raz piąty.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Nabór wniosków przedłużony

Trwający od 3 czerwca 2020 r. nabór wniosków w ramach# działania „Premie dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

Do sanatorium można pojechać z ZUS. Prewencja rentowa

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie# ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym w systemie stacjonarnym przez osoby uprawnione jest negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

W Osieku rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Trwają zapisy

8 sierpnia na stadionie sportowym w Osieku odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej #Plażowej Mężczyzn. Zapisy pod numerem 725 683 593. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 2

Plaża w Więcborku doposażona. Są m. in. nowe rowery wodne i miejskie

Gmina Więcbork w ramach projektu pn. „Doposażenie wypożyczalni sprzętu turystycznego #przy plaży miejskiej w Więcborku” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020 w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” otrzymała dofinansowanie za zakup sprzętu turystycznego.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 0

10 nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim. Są tez ozdrowieńcy

KPUW informuje, że w województwie kujawsko-pomorskim jest 10 nowych przypadków #zakażenia koronawirusem.

(czytaj więcej)
28 lipca 2020 2

Ostrzeżenie dla powiatu nakielskiego. Burze z gradem pierwszego stopnia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 28.07.2020 r. od godziny 14:00 do dnia 29.07.2020 r. do godziny 00:00 prognozuje się na terenie powiatu nakielskiego wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
28 lipca 2020 0

Trening systemu alarmowania w gminie Sadki. 1 sierpnia o godzinie 17

Wójt Gminy Sadki informuje, że w dniu 1 sierpnia 2020 r. o godzinie# 17.00 w niektórych miejscowościach gminy Sadki odbędzie się trening uruchamiania systemu alarmowania, polegający na głośnej próbie syren alarmowych.

(czytaj więcej)
27 lipca 2020 2

Duże zainteresowanie bonem. Zgłosiło się 1,4 tys. podmiotów turystycznych

Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, #za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny.

(czytaj więcej)
26 lipca 2020 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Burze z gradem pierwszego stopnia

Na obszarze wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się# wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 dnia 26.07.2020 r. do godz. 01:00 dnia 27.07.2020 r.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)