Dziś mamy 18 sierpnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

17 sierpnia 2018 1

Dobra wiadomość dla mieszkańców. W kilku sołectwach powstaną siłownie

Gmina Sadki ma w planach budowę pięciu obiektów małej architektury w #miejscowościach Śmielin, Radzicz, Łodzia, Samostrzel i Dębionek. 17 sierpnia ogłoszono przetarg.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 7

Transmisje w internecie, głosowanie na tablecie i nie tylko. Powiat planuje zmiany

Starostwo Powiatowe w Nakle planuje zakup systemu elektronicznego do obsługi sesji #Rady Powiatu Nakielskiego. System będzie wyposażony w kilka funkcji.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 0

Na ul. Kościelnej znaleziono rower. Straż Gminna poszukuje właściciela

Na ul. Kościelnej w Sadkach znaleziono rower.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2018 0

Straż Gminna poszukuje właściciela psa. Został schwytany na. ul. Przemysłowej

Pies został odłowiony w Sadkach, przy markecie Dino przy ul. Przemysłowej.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2018 0

Święto Wojska Polskiego. Zaplanowano uroczystości

W środę, 15 sierpnia w Sadkach odbędą się uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego. Z tej # okazji zaplanowano turniej piłkarski oraz uroczystości o charakterze patriotycznym. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 4

Pilne ostrzeżenie meteorologiczne. Wieczorem mogą wystąpić burze

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie Biura # Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniu 09.08.2018 r. od godz. 19:15 do r. do godz. 22:00. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 85% Stopień zagrożenia : 1 w skali 3 – stopniowej.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Po intensywnych upałach mogą nadejść gwałtowne burze. Warto pamiętać o kilku zasadach

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią przypomina jak zachować się # podczas silnego wiatru oraz intensywnego frontu burzowego. Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. Te zjawiska, szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny!

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Otwarty Turniej w Piłkę Nożną. Na zgłoszenie drużyny pozostał jeden dzień

W środę, 15 sierpnia na Orliku w Sadkach zostanie rozegrany Otwarty Turniej w Piłkę Nożną. # Zapisy u animatorów Orlika do 10 sierpnia.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Nie przeceniajmy swoich możliwości. Tylko w sierpniu utonęło 49 osób

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane #rekordowo wysokie wskazania termometrów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Bezpłatna kolonoskopia. Badania realizuje 14 placówek medycznych

Trwa finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego wojewódzki program #profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, z bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi, którymi obejmujemy blisko 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2018 0

Po dyżurze telefonicznym. O co głównie pytali mieszkańcy województwa?

Wiele osób otrzymało listy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacją o stanie #konta emerytalnego z prognozowaną wysokością emerytury. By wyjaśnić jak została wyliczona emerytura i podpowiedzieć, co zrobić by była wyższa, zorganizowaliśmy dyżur telefoniczny z ekspertem ZUS.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 4

Jesteś organizatorem imprez masowych? Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią zaleca zapoznanie się z ulotką dotyczącą # afrykańskiego pomoru świń (ASF). Niniejsza informacja dotyczy sposobu zakażenia zwierząt w kontakcie pośrednim lub bezpośrednim ze zwierzętami zakażonymi i skierowana jest do organizatorów imprez masowych, w tym: jarmarków, wystaw, kiermaszów, festynów na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 0

Gmina podziękuje za plony. Sprawdź harmonogram dożynek

W sobotę, 1 września w Sadkach odbędą się dożynki gminno-parafialne. Początek obchodów # święta plonów o godzinie 13:30. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 6

Nadciąga kolejna fala upałów. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie Biura # Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni (źródło informacji IMGW – PIB), informuje że na terenie powiatu nakielskiego w dniach od 08.08.2018 r. od godz. 12:30 do dnia 10.08.2018 r. do godz. 15:30. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 80% (Upał) Stopień zagrożenia : 2 w skali 3 – stopniowej.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 0

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie. Ilu osobom cofnięto świadczenia?

W pierwszym półroczu tego roku Oddział ZUS w Bydgoszczy i Toruniu wstrzymał bądź #obniżył świadczenia chorobowe na kwotę ponad 4,2 mln zł.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 0

GLZS Sadki będzie świętować 15-lecie. Odbędą się turnieje

11 sierpnia na boisku sportowym w Sadkach rozegrane zostaną turnieje z okazji #15-lecia GLZS Sadki z udziałem zaproszonych drużyn. O godz. 14.00 odbędzie się turniej dla trampkarzy, natomiast o 16.30 dla drużyn seniorskich.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2018 6

Druga część dnia może być burzowa. Wydano ostrzeżenia

Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2018 0

Gminne spotkania konsultacyjne. Tematem będą zmiany LSR

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zwraca się z prośbą do mieszańców #Powiatu Nakielskiego o udział w Gminnych Spotkaniach Konsultacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)