Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

18 stycznia 2020 1

XVII Sesja Rady Gminy Sadki. Przedstawiamy porządek obrad

XVII Sesja Rady Gminy Sadki odbędzie się 23 stycznia 2020 r., o godz. 11:00 w # sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Sadkach, ul. Strażacka 11.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Kolędy kaszubskie rozbrzmią w Nakle i Sadkach. Koncerty już w tę niedzielę

W najbliższą niedzielę w dwóch kościołach w powiecie nakielskim odbędą się #koncerty kolęd kaszubskich. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Krëbane.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 4

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Weź udział!

1 marca w Mroczy odbędzie się Bieg Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Poniżej zamieszczamy regulamin.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

Kolejne styczniowe dyżury telefoniczne z ekspertami ZUS. Sprawdź tematy

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na kolejny styczniowy dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2020 0

147,5 tys. przedsiębiorców z kujawsko-pomorskiego otrzyma listy z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ponad 3 mln listów z podsumowaniem #wpłat przekazanych w 2019 roku na indywidualny numer rachunku składkowego. W województwie kujawsko-pomorskim takich listów może spodziewać się ponad 147,5 tys. przedsiębiorców. To ostatni rok, w którym tego typu korespondencja przekazywana jest w formie papierowej.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Trwają prace nad strategią rozwoju województwa. Podziel się pomysłem!

Rozpoczęto prace nad strategią rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do #roku 2030 pod oficjalną nazwą „Strategia przyspieszenia 2030+”. Uroczysta konferencja inaugurująca prace nad Strategią odbyła się 14 stycznia w Toruniu.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

„Święty uśmiechnięty”. Konkurs skierowany jest do uczniów

Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego serdecznie zaprasza do udziału w #Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, pt. „Święty uśmiechnięty” W hołdzie św. Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 5 marca, godz. 11.00.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 3

W lutym rusza kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Kogo dotyczy?

Wielkimi krokami zbliża się kwalifikacja wojskowa. W tym roku na terenie powiatu #nakielskiego zostanie przeprowadzona w dniach 3-25 lutego.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Do Nakła znów zjadą młodzi pianiści z całej Polski. Przed nami 7. edycja konkursu

18 kwietnia 2020 roku odbędzie się kolejny Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i #Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Do udziału zapraszamy młodych pianistów z całej Polski!

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 0

Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach. Konkurs dla szkół

Muzeum Ziemi Krajeńskiej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne z terenu # Powiatu Nakielskiego do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

(czytaj więcej)
15 stycznia 2020 1

Zostało niewiele czasu na złożenie ZUS IWA. Można je składać do końca stycznia

Do końca stycznia część przedsiębiorców musi złożyć informację o danych do # ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za 2019 r. Taki obowiązek mają płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 pracowników.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

PUE bez tajemnic. Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie „Platforma Usług Elektronicznych, jako wygodne i # bezpłatne narzędzie kontaktu z ZUS”.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 1

„Mały ZUS dla małych firm”. Zapisz się na bezpłatne szkolenie

W styczniu mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń # organizowanych przez ZUS. Szkolenia adresowane są nie tylko do osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzących już taką działalność, ale także do pracowników biur rachunkowych.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 2

Sadki pobiją rekord? Możesz im w tym pomóc! Przyjdź na stadion

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gra w Sadkach. Jakie atrakcje #zaplanowano na tegoroczny finał?

(czytaj więcej)
12 stycznia 2020 0

Do 31 stycznia PIT-11 można przesyłać wyłącznie w najnowszej wersji

Do końca stycznia 2020 r. PIT-11 będzie można wysyłać drogą elektroniczną tylko w najnowszej wersji formularza – czyli 25.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Teatr Ptasie Melodie. Dzieci poznają przygody Kuleczki

W dniu 31 stycznia o godzinie 15:00 w sali widowiskowej GOK w # Sadkach odbędzie się Teatr Ptasie Melodie pt. „Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń”. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Uwaga! Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności

Obecność syldenafilu w produkcie # pn. „Total Men” suplement diety.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Biegiem na stulecie. Organizatorzy przygotowali 3 etapy zawodów

Odległość z Bydgoszczy i Torunia, stolic naszego regionu do Pucka, w którym armia # generała Hallera dokonała zaślubin Polski z morzem, to około 240 kilometrów.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)