Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

30 maja 2020 0

Wyłączanie komentarzy sposobem na hejt? List otwarty PPPP i stanowisko redakcji

Poniżej zamieszczamy list otwarty dyrektora i pracowników Powiatowej Poradni #Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle oraz stanowisko redakcji w tej sprawie.

(czytaj więcej)
29 maja 2020 0

PUE ZUS. Sprawdzisz na niej swój wniosek o postojowe

O świadczenie postojowe stara się niemal 75,4 tys. osób mieszkających w województwie #kujawsko-pomorskim, z czego ponad 63,2 tys. to osoby prowadzące działalność gospodarczą i 12,2 tys. to osoby na umowach cywilnoprawnych. Teraz mogą sprawdzić status swojego wniosku o świadczenie postojowe na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

(czytaj więcej)
29 maja 2020 0

KGW Młode Łanki zwycięzcą konkursu papieskiego. Gratulujemy!

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji #zaprosiliśmy mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcaliśmy m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Laureatów konkursu artystycznego ogłosimy w poniedziałek (1 czerwca).

(czytaj więcej)
29 maja 2020 0

Pakiet antykryzysowy w działaniu. Wojewódzki program wsparcia

Medyczne środki ochrony osobistej za 10 milionów złotych, pracujący już w szpitalach #nowy sprzęt za 8 milionów złotych, blisko 700 przeprowadzonych testów w kierunku Covid-19 w domach pomocy społecznej w całym regionie, wypłacane pracownikom tych instytucji dopłaty do pensji, udzielane już przedsiębiorcom pożyczki obrotowe i uruchamiane właśnie mikrogranty inwestycyjne – to widoczne już efekty wdrażania naszego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

(czytaj więcej)
28 maja 2020 4

Co dolega polskim sądom? Czy pozywać w dobie pandemii?

Prawo do sądu jest zagwarantowane każdemu obywatelowi Polski konstytucyjnie. Tymczasem# wprowadzenie stanu epidemii, w związku z zakażeniami koronawirusem, wywarło olbrzymi wpływ na funkcjonowanie wielu różnych instytucji, w tym także sądów. Czy ograniczony zakres ich działania może zagraża jednemu z najbardziej fundamentalnych praw obywateli? Opinie Auxilia nie pozostawiają wątpliwości – warto podjąć starania, np. o należne odszkodowanie lub zadośćuczynienie, także teraz, mimo utrudnień organizacyjnych.

(czytaj więcej)
28 maja 2020 2

Kolejna sesja w trybie zdalnym. „Zablokowaliście inwestycje”

XXI sesja rady gminy Sadki, wzorem poprzedniej odbyła się ponownie w# trybie zdalnym. Decyzja o przeprowadzeniu obrad w taki sposób spowodowana jest oczywiście panującą pandemią koronawirusa.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 2

Kolejny krok ku budowie ścieżki pieszo-rowerowej. Gmina czeka na oferty

Do końca października ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku drogi #Sadki – Samostrzel. Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie. Rozpoczęto poszukiwanie wykonawcy.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 4

Rząd dał zielone światło wielu branżom. Wraca normalność. Co będzie otwarte?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Część #zapisów dotyczy restauracji i hoteli. Otwarte będą mogły zostać także m. in. baseny, siłownie i parki rozrywki.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 3

W kujawsko-pomorskim przybywa ozdrowieńców. To już prawie 460 osób

W powiecie nakielskim nie przybywa potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Za #to w ostatnich dniach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szereg osób wyzdrowiało.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 2

Dostarczają środki dezynfekujące do szkół i placówek oświatowych

Już od 25 maja br. tj. od poniedziałku Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady #Obrony Terytorialnej dostarczają środki dezynfekujące do wszystkich szkół i placówek oświatowych w województwie kujawsko-pomorskim z Agencji Rezerw Materiałowych.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 0

Na rzecz krwiodawstwa działali wiele lat. Przyszedł czas na podziękowania

25 maja 2020 roku odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań i złożenie wyrazów #uznania pani prezes Zarządu Rejonowego PCK Bogumile Jabłońskiej oraz panu prezesowi Zarządu Rejonowego HDK Zygmuntowi Czajkowskiemu z okazji zakończenia wieloletniej działalności na rzecz krwiodawstwa.

(czytaj więcej)
27 maja 2020 0

Jak przygotować dziecko na pobieranie wymazów? Powstała specjalna akcja

W związku ze stale rosnącą liczbą wymazów na obecność koronawirusa, które pobierane #są przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym przez żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, dowództwo WOT przygotowało specjalną akcję edukacyjno-informacyjną.

(czytaj więcej)
26 maja 2020 9

"Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko". Mama na służbie w 8.K-PBOT

Od ponad roku jest Terytorialsem w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej #im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Mama 5-letniego Franciszka, specjalistka od bezpieczeństwa i higieny pracy, dziś 26 maja świętuje swój Dzień Mamy.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 11

Aktualne dane dotyczące zakażeń w regionie. Gdzie jest najwięcej chorych?

W niedzielę, 24 maja KPUW w Bydgoszczy przekazał informację, że liczba osób #zakażonych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła. Jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach?

(czytaj więcej)
24 maja 2020 0

Epidemia koronawirusa. Łącznie 592 zakażenia w regionie

23 maja 2020 roku KPUW w popołudniowym komunikacie poinformował, że kolejna osoba #zakażona koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim jest mieszkańcem powiatu włocławskiego. Mamy również kolejnego ozdrowieńca.

(czytaj więcej)
24 maja 2020 5

Ponad 140 mln zł wsparcia dla lotnisk. Bydgoskie także z niego skorzysta

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał Prezesowi Rady Ministrów projekt #rozporządzenia, który gwarantuje wsparcie finansowe dla polskich portów lotniczych w związku z pandemią koronawirusa.

(czytaj więcej)
23 maja 2020 0

Liczba zakażonych wzrosła. Przybywa także ozdrowieńców

23 maja w porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych #219 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie w naszym kraju liczba osób zakażonych wynosi 20838. MZ przekazało także smutne wiadomości - kolejne 8 osób zmarło z powodu COVID-19.

(czytaj więcej)
23 maja 2020 0

500 + dla niesamodzielnych. Wciąż można składać wnioski

Od 2 września 2019 r. można składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób #niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W województwie kujawsko-pomorskim wnioski do ZUS o tzw. 500+ dla niesamodzielnych złożyło ponad 32,7 tys. osób, w całym kraju ponad 552 tys.

(czytaj więcej)
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)