Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

05 sierpnia 2020 0

Z wizytą u Sąsiada. Rowerami do Sadek

W środę, 29.07.2020 r. odbyły się# trzecie zajęcia wakacyjne zorganizowane przez Centrum Kształcenia w Dębowie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2020 1

Potwierdzono 5 przypadków zarażenia koronawirusem. Jest też ozdrowieniec

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał najnowsze# informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa. W naszym województwie mamy 5 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród osób zarażonych jest 1 osoba z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu wąbrzeskiego, 1 z powiatu lipnowskiego, 1 z powiatu rypińskiego i 1 z powiatu świeckiego. Informujemy również o kolejnym ozdrowieńcu.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 32

Koniec popisów nieodpowiedzialnych kierowców. Powstała strefa ruchu

Już niejednokrotnie na naszym portalu poruszaliśmy temat# nocnych popisów kierowców, do których dochodzi na parkingu marketu Tesco w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 9

Grupa przestępcza wystawiała fikcyjne faktury. Została rozbita

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i# Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), w ramach śledztwa pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie, zatrzymali kolejnych uczestników zorganizowanej grupy przestępczej, która wystawiała fikcyjne faktury. Członkowie grupy mogli wystawić kilka tysięcy fikcyjnych faktur na kwotę ok. 63 mln zł i wyłudzić z budżetu państwa co najmniej 13 mln zł.Zatrzymano 21 osób, z których jedna usłyszała zarzut popełnienia tzw. „zbrodni VAT-owskiej".

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 1

Polski bon turystyczny. Są już pierwsze płatności bonem

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go# aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Niestety wiele osób uprawnionych do bonu, nie ma jeszcze założonego swojego profilu na PUE ZUS. A profil taki można założyć w każdej chwili m.in. przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy podczas wizyty w placówce ZUS - wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 6

Uwaga na oszustów! Próbują sprzedawać bon turystyczny

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują# sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 9

Aktualne informacje o koronawirusie. Trzy nowe zakażenia

Informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy# 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych są 2 osoby z Torunia i 1 z powiatu brodnickiego. Informujemy również o 4 nowych ozdrowieńcach

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 6

Zmiany w Inspektoracie ZUS. Ewa Szynakiewicz pełniącą obowiązki kierownika

31 lipca był ostatnim dniem pracy Magdaleny Wojtaluk na stanowisku kierownika Inspektoratu #ZUS w Nakle. Tę funkcję pełniła od 11 maja 2018 roku.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 0

„Dobry Start”. 1,3 mln przyznanych świadczeń dla uczniów

Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie# jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu „Dobry Start”. W tym czasie przyznanych zostało 1,3 mln świadczeń. Do tej pory możliwe było składanie wniosków jedynie drogą elektroniczną, od sierpnia, można tego dokonać również w formie tradycyjnej, papierowej.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 2

9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najnowsze dane!

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał# najnowsze informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w naszym województwie. W kujawsko-pomorskim mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych są 3 osoby z Włocławka, 1 z Bydgoszczy, 2 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu świeckiego, 1 z powiatu radziejowskiego i 1 z powiatu brodnickiego.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 9

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w Orlu

1 sierpnia 2020 roku o godzinie 16:30 na# placu przed kościołem w Orlu i grobami powstańców rozpoczęła się uroczystość uczczenia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 7

Najnowszy raport! Mamy 11 nowych przypadków zarażenia koronawirusem

informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy# 11 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród zarażonych są 4 osoby z Torunia, 2 z Bydgoszczy, 4 z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu toruńskiego. Mamy również 2 kolejnych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2020 0

Wniosek o postojowe dla zleceniobiorców. ZUS udostępnił go

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępniliśmy# wniosek o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców, którym zleceniodawca odmówi złożenia takiego wniosku. Jest to wniosek o symbolu RSP-CZ i można go przekazać do ZUS wyłącznie elektronicznie. – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

(czytaj więcej)
31 lipca 2020 8

Rekord liczby zakażonych w kraju. Dzisiaj 657 potwierdzonych przypadków

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657.# potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To rekord w ciągu jednego dnia od początku trwania pandemii w Polsce. W województwie kujawsko-pomorskim również obserwuje się tendencję wzrostową.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 4

Koronawirus potwierdzony u kolejnych 9 osób. Aktualny raport!

Informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy# 9 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród zarażonych jest 5 osób z Bydgoszczy, 1 z Torunia i 3 z powiatu toruńskiego. Mamy również 7 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
30 lipca 2020 0

Wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Trwa składanie wniosków

Od 27 lipca do 10 sierpnia samorządy mogą składać wnioski o# wsparcie z puli 6 mld zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gminy, powiaty i miasta będą mogły wykorzystać pieniądze od rządu np. na szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej. A także inne działania bliskie ludziom, podejmowane w naszych małych Ojczyznach.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 5

Ostatnia droga Eugeniusza Hodany. Spoczął na cmentarzu w Szubinie

29 lipca rodzina, przyjaciele i znajomi uczestniczyli w ceremonii pogrzebowej #śp. Eugeniusza Hodany – wieloletniego sołtysa Siernik.

(czytaj więcej)
29 lipca 2020 5

Jest nowy sekretarz! Andrzej Wiekierak zastąpi Renatę Jesionowską-Zawieję

Renata Jesionowska-Zawieja wraz z początkiem sierpnia zostanie sekretarzem gminy #Mrocza. W tej sytuacji wójt gminy Sadki był zmuszony ogłosić nabór na wolne stanowisko sekretarza gminy Sadki. Kto objął to stanowisko?

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)