Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

24 listopada 2017 6

Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Wręczono wyróżnienia i kwiaty

W piątek, 24 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się # powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 6

Głosy mieszkańców wzięte pod uwagę. Poszerzono skrzyżowanie

Mieszkańcy Sadek zgłaszali potrzebę rozbudowy skrzyżowania pomiędzy # ulicą Kolejową i Przemysłową.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 20

Plebiscyt Młody Talent Krajny i Pałuk 2017 zakończony. Znamy laureatów

We wtorek, 21 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnięto # plebiscyt pn. "Młody Talent Krajny i Pałuk 2017". Nagrody wręczała wiceprezes Barbara Jasińska oraz Medard Jakś z Zarządu Stowarzyszenia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 1

Problem doczekał się rozwiązania. Trwa poziomowanie studzienek na "dziesiątce"

Problem zgłaszany przez wielu mieszkańców Sadek – pozapadane studzienki na #krajowej dziesiątce doczekał się rozwiązania.

(czytaj więcej)
21 listopada 2017 0

Zmodernizowano nawierzchnię jednej z dróg. Prace wykonała firma z Nakła

20 listopada w Mrozowie na drodze koło stawu prowadzącej od drogi krajowej nr 10 do #przepompowni miała miejsce modernizacja nawierzchni polegająca na rozłożeniu warstwy wyrównującej z kruszywa oraz warstwy asfaltu o grubości 5 cm.

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Strażacy wchodzący w skład pocztów sztandarowych przeszli szkolenie

18 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią miało miejsce nietypowe #szkolenie dedykowane dla strażaków wchodzących w skład pocztów sztandarowych.

(czytaj więcej)
19 listopada 2017 0

80-lecie KPZSzach. Zorganizowano jubileuszowy turniej i uroczysty bankiet

Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy w Nakle nad Notecią świętował 80-lecie istnienia. Z tej okazji, # w niedzielę 19 listopada zorganizowano turniej jubileuszowy oraz uroczysty bankiet.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 12

Kolejne wspólne posiedzenie. Mówiono o nawałnicy i zimowym utrzymaniu dróg

16 listopada w salce konferencyjnej „Przystań Powiat Nakielski” miało miejsce posiedzenie #Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nakle.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 14

Decyzja ws. Adriana Zielińskiego nadal nie podjęta. Panel rozpatrzy jeszcze jeden ważny dowód

We wtorek, 14 listopada odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie sztangisty Adriana Zielińskiego z # Mroczy. Panel dyscyplinarny rozpatrzył wszelkie dostarczone dowody, wygłoszone zostały mowy końcowe, ale decyzja jeszcze nie została podjęta. Najprawdopodobniej na następnym posiedzeniu zostaną rozpatrzone nowe, niezwykle istotne dowody w sprawie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

Radni przyjęli sprawozdanie z programu opieki nad zabytkami

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sadki radni przyjęli sprawozdanie z realizacji programu #opieki nad zabytkami. Największym problemem przy opiece są niewystarczające środki finansowe.

(czytaj więcej)
13 listopada 2017 0

Załóż lokatę i sięgnij po atrakcyjne nagrody

Jesienią wybierz lokatę, która zapewni Ci nie tylko zysk, ale również da Ci szansę na wygranie samochodu. Zakładając lokatę w Banku Spółdzielczym w Nakle nad Notecią w okresie od 16 października do 22 grudnia 2017 roku, możesz zdobyć samochód marki Seat Leon i wiele innych atrakcyjnych nagród.

(czytaj więcej)
11 listopada 2017 2

Niech żyje Niepodległa! Odbyła się Msza św. i uroczystości na cmentarzu

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Sadkach były bardzo uroczyste. Od #tamtych wydarzeń minęło 99 lat.

(czytaj więcej)
10 listopada 2017 0

Jak korzystać z gminnych boisk i siłowni zewnętrznych? Radni przyjęli regulaminy

Rada gminy Sadki w drodze uchwały ustaliła szczegółowe warunki korzystania z gminnych #boisk sportowych i siłowni zewnętrznych przez jednostki organizacyjne.

(czytaj więcej)
10 listopada 2017 0

„Zadyma” na dziesiątce. Sprawdzono szczelność kanalizacji

W związku z przejęciem kanalizacji deszczowej na drodze krajowej nr 10 przez Generalną #Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w środę 8 listopada odbyła się kontrola szczelności kolektora odprowadzającego wody deszczowe z DK 10.

(czytaj więcej)
10 listopada 2017 0

Remont dobiegł końca. Inwestycję sfinansowano z funduszu sołeckiego

Zakończył się remont nawierzchni schodów prowadzących do przedszkola na ul. #Kościelnej w Sadkach. Stara betonowa nawierzchnia została skuta i usunięta.

(czytaj więcej)
05 listopada 2017 22

Rynek pracy w powiecie. Bezrobocie spada, ale jest pewien problem

Analizując najnowsze dane dotyczące rynku pracy w powiecie nakielskim możemy wyraźnie # zauważyć, że podobnie jak w całym kraju tak i nas bezrobotnych jest mniej. Jednak tutejszy Urząd Pracy i tak boryka się z problemami. Jednym z najistotniejszych jest kwestia zatrudniania czy też podejmowania pracy przez kobiety.

(czytaj więcej)
01 listopada 2017 0

Wszystkich Świętych w gminie Sadki. Uroczystości na cmentarzach

1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny czas, w którym swoje myśli i # modlitwy kierujemy w stronę tych, którzy odeszli i nie ma ich już wśród nas. Zgodnie z tradycją, na cmentarzach oraz w miejscach pamięci organizowane są uroczystości.

(czytaj więcej)
01 listopada 2017 7

Odwiedzili groby i miejsca pamięci. Zapalono symboliczne znicze

Dnia 31 października 2017 roku, Zastępca Wójta Piotr Hemmerling oraz Sekretarz Gminy Renata Jesionowska-Zawieja odwiedzili groby oraz miejsca pamięci zapalając symboliczne znicz.

(czytaj więcej)
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)