Dziś mamy 17 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

17 lutego 2019 0

Narada koordynacyjna. Poruszono ważne tematy

W piątek, 15 stycznia w Nadleśnictwie Szubin odbyła się # narada koordynacyjna. Omówiono ochronę przeciwpożarową, szkodnictwo leśne oraz postęp prac związanych z usuwaniem skutków nawałnicy z 2017 roku.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 23

Żałoba narodowa. Żegnamy wyjątkowego człowieka

"Był człowiekiem o wymiarze męża stanu” - tak wspominał na antenie TVP# Info zmarłego premiera Jana Olszewskiego Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 6

Podpisano umowę. Sołectwo z nową świetlicą wiejską

13 lutego 2019 r. w gabinecie Wójta, odbyło się spotkanie Wójta i Skarbnika w celu # podpisania umowy na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Anieliny. W obecności wykonawcy Zakładu BUD-MAR Marek Żołecki oraz sołtys wsi Anieliny Barbary Kwiatkowskiej.

(czytaj więcej)
13 lutego 2019 1

Remont świetlicy w Dębionku. Prace idą pełną parą

Trwa remont Świetlicy wiejskiej w Dębionku. Pomieszczenia kuchni i świetlicy zostaną # wyszpachlowane, powłoki malarskie zostaną odnowione. Na podłodze zostaną położone płytki ceramiczne. Prace są finansowane z funduszu sołeckiego Sołectwa Dębionek.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 16

Wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci Jana Olszewskiego

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została wystawiona księga # kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Do księgi mogą wpisywać się wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 2

Nasi nowi rodacy. Wręczono polskie obywatelstwa

Kolejni mieszkańcy naszego regionu otrzymali dzisiaj akty nadania obywatelstwa polskiego od # wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Wśród nich jest 20 dorosłych i 12 dzieci. Na uroczystości w urzędzie wojewódzkim towarzyszyli im rodziny i bliscy.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 42

Kompleksowa kontrola placówki. Wójt wcielił się w pacjenta

1 lutego 2019 r. wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz postanowił przeprowadzić kontrolę# w siedzibie jedynego podmiotu świadczącego podstawowe oraz specjalistyczne usługi medyczne na terenie gminy.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 4

Stawiamy na rozwój terytorialsów w 8 Kujawsko-Pomorskiej BOT

W lutym w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbył się cykl spotkań# z przedstawicielami Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Krakowie.

(czytaj więcej)
11 lutego 2019 1

Dotacje dla spółek wodnych. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł

Zarząd Powiatu Nakielskiego przyznał spółkom wodnym dotacje celowe na rok 2019. #Łącznie na ten cel przeznaczono z budżetu powiatu 100 tys. zł.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Nadanie mienia i przekazanie kluczy. KWP świętuje 100-lecie

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył dziś w uroczystości nadania # imieniem śp. insp. Witalisa Olszańskiego Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wydarzenie wpisuje się w rocznicę obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 35

Nakło wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała ranking 50 najbardziej zanieczyszczonych miast# w Unii Europejskiej. Przodują miasta bułgarskie, ale aż 36 pozycji w tym zestawieniu zajmują polskie miasta. Niestety znajduje się też jeden akcent z naszego województwa.

(czytaj więcej)
07 lutego 2019 12

Trwa kwalifikacja wojskowa. Jako pierwsi wzywani są mężczyźni z gminy Nakło

Od 4 lutego w powiecie nakielskim trwa kwalifikacja wojskowa. Tego dnia odbyło się oficjalne# otwarcie. Jej zakończenie zaplanowano na 27 lutego – do tego czasu Powiatowa Komisja Lekarska przebada ok. 500 osób!

(czytaj więcej)
05 lutego 2019 17

Kwalifikacje wojskowe trwają. Ochotnicy zapoznają się z warunkami służby w WOT

Wszyscy chętni do pełnienia służby w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej# mają kolejną okazję do wstąpienia w jej szeregi.

(czytaj więcej)
05 lutego 2019 0

Zebrania sprawozdawcze OSP. Uhonorowanie zasłużonych druhów

W ubiegłym tygodniu w gminie Sadki odbył się cykl zebrań sprawozdawczych w jednostkach # Ochotniczych Straży Pożarnych w Anielinach, Bninie, Jadwiżynie i Sadkach.

(czytaj więcej)
03 lutego 2019 16

Patriotyczny występ i ślubowanie zuchów. W 100. rocznicę wybuchu Powstania

2 lutego w Sadkach zorganizowano gminne obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania # Wielkopolskiego. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha.

(czytaj więcej)
03 lutego 2019 11

Inwestycje w powiecie. Czego dokonają w 2019 roku

Nowy rok – nowe inwestycje. Mieszkańcy oczekują poprawy standardu swojego życia w każdej jego dziedzinie.# Sprawdźmy, jak w tym roku będą wydatkowane pieniądze na inwestycje z powiatowego budżetu.

(czytaj więcej)
02 lutego 2019 1

Zebranie sprawozdawcze OSP. Zarząd otrzymał absolutorium

1 lutego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach zorganizowane walne zebranie # sprawozdawcze. Oprócz podsumowania 2018 roku, przedstawiono również plan działania jednostki w bieżącym roku.

(czytaj więcej)
01 lutego 2019 7

S10 Bydgoszcz-Toruń. Złożono wniosek o wydanie decyzji środowiskowej

W dniu 31 stycznia 2019 r. w ramach procedury mającej na celu wydanie decyzji o środowiskowych# uwarunkowaniach dla zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S10 odc. Bydgoszcz-Toruń”, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, złożyła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Raport Oddziaływania na Środowisko z wnioskiem o kontynuowanie procedury i wydanie ww. decyzji.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)