Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

29 marca 2020 0

Zmiany dotyczące handlu w niedzielę. Dopuszcza się wypakowywanie towaru

Sejm przyjął nowelę przepisów tzw. specustawy przygotowanej do walki ze skutkami pandemii# koronawirusa. Zmiany dotyczą m.in. zasad pracy placówek handlowych w niedziele objęte zakazem handlu. To ważne decyzje, które mają zapewnić, że świeże produkty w sklepach będą dostępne od poniedziałkowych poranków.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Postojowe w czasie epidemii. Komu przysługuje elastyczny czas pracy?

Samozatrudnieni i pracujący na umowach cywilnoprawnych należą do grupy najbardziej zagrożonej# w przypadku kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa. – W przypadku postojowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci zleceniobiorcom, wykonawcom dzieła i samozatrudnionym świadczenie w wysokości ok. 2 tys. zł – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Kogo obejmą przepisy o elastycznym czasie pracy?

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Wielkanoc będziemy obchodzić inaczej. Nie będzie tradycyjnej święconki

W ostatnim czasie było wiele informacji na temat przesunięcia Wielkanocy na wrzesień. Tak jednak# się nie stanie. W tym roku z powodu koronawirusa Wielkanoc będzie po prostu obchodzona inaczej.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Rusza Grarantanna Cup! Powalcz o świetne nagrody

Przygotujcie pady, klawiatury i smartfony, bo przed nami Grarantanna Cup! Ogłaszamy wielki#, ogólnopolski turniej e-sportowy, jakiego jeszcze nie było! Gwarantujemy emocje, świetną zabawę i nagrody! Wchodzicie w to? Już dziś (28 marca) ruszają zapisy!

(czytaj więcej)
28 marca 2020 2

ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej. Wsparcie mikrofirm

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej#. - Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane priorytetowo – zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 8

180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli (film)

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by# uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 10

Słowa przysięgi wojskowej zobowiązują. Powracają do służby na czas kryzysu

Byli operatorzy JWK, specjaliści medycyny pola walki T3C, absolwenci elitarnych kursów medyków# sił specjalnych w USA, dołączyli do Zespołu Działań Niekonwencjonalnych WOT. Mł. chor. Łukasz Sikora i st. sierż. Krzysztof Pluta - do wczoraj żołnierze rezerwy, na własny wniosek, zostali przywróceni do okresowej służby wojskowej. Od dziś cały wysiłek po raz kolejny kierują na służbę Ojczyźnie.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz o stanie przygotowania szpitali i laboratoriów

W czasie trwającej epidemii koronawirusa COVID-19 parę pytań potrzebuje konkretnych# odpowiedzi. Wojewoda odpowiedział na kilka z nich.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 59

Kolejni zakażeni COVID-19. Wśród nich kobieta z powiatu nakielskiego (film)

Kolejne przypadki COVID-19 potwierdzone pozytywnym wynikiem testu. Liczba zakażonych# w kujawsko-pomorskim zwiększyła się do 37 osób.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 17

Nowy ambulans dla szpitala. Dodatkowa pomoc w trudnym czasie

Powiat Nakielski oraz Gmina Nakło nad Notecią sfinansowali zakup nowego# ambulansu, który będzie służył mieszkańcom gminy i powiatu nakielskiego. Auto będzie użytkowane przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie. W piątek po południu ambulans trafił do szpitala.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 1

Pandemia wpływa na ruch na drogach. Mniej kolizji i wypadków w powiecie

Apele o pozostanie w domach, ograniczenie liczby spotkań i praca zdalna w #związku z pandemią koronawirusa przyczyniły się do zmniejszenia ruchu na drogach, co przełożyło się na spadek liczby wypadków i kolizji.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 0

Próbny egzamin w domu? Uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się #do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br. To kolejny element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 1

Są na pierwszej linii walki z epidemią. Uruchomiono ośrodki wytchnieniowe

Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki wytchnieniowe, dedykowane białemu #personelowi pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. – Chcemy, by służyły tym, którzy codziennie narażają zdrowie i życie by służyć innym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Zapraszamy.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 1

W maseczkach i rękawiczkach. Tak obradowali sadkowscy radni

26 marca w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno – Kulturalnego w Sadkach odbyła się #XIX Sesja Rady Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 14

Dwaj mężczyźni w średnim wieku zakażeni. Przebywają w szpitalu

Dwie kolejne osoby zakażone w województwie kujawsko-pomorskim. Obie z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 9

Nowe zasady przekraczania granic kraju. Co się zmienia? (film)

Od piątku 27 marca obowiązują nowe zasady przekraczania granic kraju.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 7

Pierwsze maski przeciwwirusowe z TZMO gotowe. Już trafiają do samorządów

Urząd Marszałkowski koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, których #produkcję uruchomiły kilka dni temu Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO).

(czytaj więcej)
27 marca 2020 26

180 mln zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli. Jest wniosek, jest wypłata

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by #uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)