Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

24 października 2020 2

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa. Czuje się dobrze

Za pośrednictwem portalu społecznościowego Błażej Spychalski, sekretarz stanu w #Kancelarii Prezydenta RP przekazał informację o tym, że Prezydent RP Andrzej Duda ma koronawirusa.

(czytaj więcej)
24 października 2020 0

Nowy ubiór służbowy strażaków PSP. Przewaga koloru piaskowego

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego #Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiamy główne założenia nowego ubioru służbowego strażaków Państwowej Straży Pożarnej, wypracowane przez zespół mundurowy Komendanta Głównego PSP, które planowane są do wprowadzenia z dniem 1 stycznia 2021 r.

(czytaj więcej)
24 października 2020 2

777 nowych przypadków zakażeń. Wśród nich są mieszkańcy naszego powiatu

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 777 przypadkach zakażeń #koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
24 października 2020 3

Ograniczone działanie lokali gastronomicznych. Tylko na wynos i dowóz

Od 24 października obowiązuje zawieszenie stacjonarnej działalności #lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos.

(czytaj więcej)
24 października 2020 3

Kolejni chętni zasilają szeregi brygady. Przystąpią do szkolenia

Kiedy większość unika kontaktu z ryzykiem oni chcą pomagać. Chcą być tam, gdzie #społeczność lokalna potrzebuje wsparcia.

(czytaj więcej)
23 października 2020 24

Ograniczenia w przemieszczaniu się dla dzieci, młodzieży i seniorów już od jutra

Zmiany w przemieszczaniu się dla seniorów i dzieci do 16 roku życia ogłosił dzisiaj #premier Mateusz Morawiecki.

(czytaj więcej)
23 października 2020 35

Klasy 4-8 szkół podstawowych na nauczaniu zdalnym. Dobra decyzja?

W związku z dużym przyrostem zakażeń, systematycznie wprowadzane są nowe obostrzenia. #Dzisiaj Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych zmianach, także w zakresie edukacji.

(czytaj więcej)
23 października 2020 15

1209 zakażeń w ciągu ostatniej doby. 50 osób z powiatu nakielskiego

KPUW informuje o kolejnych 1209 zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim:

(czytaj więcej)
23 października 2020 2

Zimowe utrzymanie dróg krajowych. GDKiA zapewnia o gotowości!

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu #śliskości i odśnieżaniu dróg krajowych, za które odpowiada GDDKiA. Do ich dyspozycji będzie około 2500 pojazdów, m.in. pługi, pługosolarki czy pługi wirnikowe, a także 291 magazynów soli.

(czytaj więcej)
23 października 2020 20

Cała Polska czerwoną strefą. Dodatkowo nowe obostrzenia

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy.

(czytaj więcej)
22 października 2020 20

Ponad 900 zakażeń koronawirusem. W tym 22 osoby z naszego powiatu

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o# kolejnych 906 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim:

(czytaj więcej)
21 października 2020 7

Prace trwają. Pociągi mają wrócić na trasę pod koniec października

Trwają prace przy naprawie podmytej linii kolejowej na odcinku Zielonczyn – Nakło. #Pracownicy pociągów sieciowych zdemontowali kilkaset metrów sieci trakcyjnej, usunięty został uszkodzony tor.

(czytaj więcej)
21 października 2020 17

Aż 771 nowych zakażeń. Kilka osób zmarło, a kilkadziesiąt wyzdrowiało

Kujawsko-Pomorski urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o kolejnych 771 #przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim:

(czytaj więcej)
20 października 2020 0

Zmarł bp senior Bogdan Wojtuś

We wtorek 20 października w godzinach południowych zmarł #bp. senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej.  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

(czytaj więcej)
20 października 2020 9

Mieszkanie Plus w Nakle. Zobacz jak będzie wyglądało osiedle przy ul. Mroteckiej

190 mieszkań w Nakle nad Notecią wychodzi spod kreski #warszawskiej pracowni Atelier Tektura. Przyszłe osiedle znajdzie się w otoczeniu głównie niskiej, niezbyt intensywnej zabudowy i terenów zielonych. W związku z tym architekci zaproponowali proste, regularne bryły budynków o białym kolorze z szarymi dodatkami oraz ciemną stolarką okienną. Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zostanie złożony jeszcze w tym roku.

(czytaj więcej)
20 października 2020 3

Europejczycy o Zielonym Ładzie. Europejski Tydzień Miast i Regionów

Europejski Tydzień Miast i Regionów – największe doroczne# wydarzenie poświęcone polityce regionalnej Unii Europejskiej – odbywa się tym razem przede wszystkim w sieci. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył wczoraj (19 października) w debacie online poświęconej lokalnym aspektom Europejskiego Zielonego Ładu, czyli nowej unijnej strategii rozwoju, której celem głęboka proekologiczna przebudowa gospodarki UE.

(czytaj więcej)
20 października 2020 47
(sonda)

Nauka zdalna również dla podstawówek i przedszkoli? Co sądzicie o tym pomyśle?

Od poniedziałku uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych w# czerwonych strefach pobierają naukę w formie zdalnej. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji. Nauka w szkołach podstawowych i przedszkolach odbywa się stacjonarnie.

(czytaj więcej)
20 października 2020 31

32 zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź najnowszy raport!

KPUW informuje o kolejnych 447 przypadkach zakażeń# koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)