Dziś mamy 21 lutego 2018, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

20 lutego 2018 6

Zakaz handlu w niedzielę to fikcja? Znaleziono sposoby, by go obejść

Głośno dyskutowany ostatnio w mediach zakaz handlu to w obecnej formie jedynie #ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Niestety ustawa zawiera wiele luk, które co sprytniejsi przedsiębiorcy już starają się wykorzystać. Kto i kiedy będzie mógł handlować? A kto jednak „dzień święty” będzie święcić?

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 7

Kradzieże, włamania, samobójstwa. Sprawdź, ile odnotowano ich w 2017 roku

Mniej samobójstw, ale więcej kradzieży - tak w skrócie można podsumować policyjne #statystyki za 2017 rok w odniesieniu do roku 2016. Wygląda na to, że praca policji przynosi efekty.

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 17

Nowe prawo wodne. Wśród regulacji pojawia się. „podatek od deszczu"

Od początku roku w życie weszło nowe prawo wodne. Jego kwintesencją jest #przekazanie kompetencji dotyczących gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce nowemu podmiotowi o nazwie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wśród nowych regulacji pojawia się też tzw. „podatek od deszczu".

(czytaj więcej)
18 lutego 2018 4

Podsumowano ubiegłoroczne inwestycje. Najbardziej kosztowne były prace przy SP

Pierwsze tygodnie nowego roku zawsze upływają w samorządach na podsumowaniu #tego, co udało się dokonać w minionym roku. Nie inaczej było podczas ostatniej sesji rady gminy w Sadkach. Zebranym w sali konferencyjnej magistratu Michalina Zygmunt przedstawiła informację z podsumowania inwestycji w roku 2017.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 1

Gmina wspiera nauczycieli. Zaplanowano prawie 30 tys. zł na dokształcanie

Zgodnie z zapisami karty nauczyciela, nauczyciele pracujący w publicznych placówkach mogą #liczyć na współfinansowanie doskonalenia zawodowego ze środków publicznych, między innymi budżetu organu prowadzącego (gminy). W bieżącym roku na ten cel zaplanowano w gm. Sadki ok. 30 tys. zł.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 5

Więcej zdarzeń, mniej ofiar. Sprawdzamy policyjne statystyki

Za nami prawie dwa miesiące nowego roku. To dobry czas, by podsumować ten miniony. #Jak wyglądał w statystykach policyjnych dotyczących zdarzeń drogowych? Przyjrzyjmy się.

(czytaj więcej)
17 lutego 2018 24

Dobre wieści dla emerytów i rencistów. Tak wysokiej waloryzacji nie było od 5. lat

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podpisała w miniony piątek #komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku. Wskaźnik ten wynosi 102,98%. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat.

(czytaj więcej)
16 lutego 2018 6

Solarium tylko dla pełnoletnich. Od dzisiaj obowiązują nowe przepisy

Do tej pory z solarium korzystać mogły osoby niemalże w każdym wieku. Od dzisiaj jednak #taką możliwość mają tylko pełnoletni. W życie weszły nowe przepisy.

(czytaj więcej)
14 lutego 2018 11

Szpitale wprowadzają ograniczenie odwiedzin. Powód? Szalejąca grypa

Trwa sezon zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. W związku z tym, Nowy Szpital w #Nakle i Szubinie ograniczył odwiedziny pacjentów. Zalecenie podyktowane jest troską o ich zdrowie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2018 16

Trwa kwalifikacja wojskowa. Przed komisją stawiają się kolejni mężczyźni

Od 30 stycznia na terenie powiatu nakielskiego odbywają się kwalifikacje #wojskowe. Obecnie przed komisją lekarską stawiają się mężczyźni z gminy Nakło.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 2

Uczniowie mają 2 tygodnie wolnego. W tym roku ferie rozpoczęli jako ostatni

Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, #wielkopolskiego i świętokrzyskiego rozpoczęli w poniedziałek, 12 lutego br. dwutygodniową przerwę w nauce. Ferie zimowe zaczęło w sumie ponad 1,3 mln uczniów (1 361 558) z blisko 9 tys. szkół (8 621).

(czytaj więcej)
12 lutego 2018 1

Bezpieczne ferie w powiecie. Policjanci spotykali się z dziećmi

Dzielnicowi z nakielskiej komendy w minionym tygodniu odwiedzili szkoły na terenie powiatu, gdzie # rozmawiali z dziećmi, o tym jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

(czytaj więcej)
10 lutego 2018 21

Kolejne kredyty i obligacje. Sprawdź, jak bardzo zadłużone są gminy w powiecie

Zadłużenie niektórych gmin w powiecie nakielskim rośnie z roku na rok. W sumie gminy mają już do # spłacenia 115 mln 830 tys. zł. W gminie Nakło i Szubin zadłużenie znacznie wzrośnie. Sprawdźmy, jak to wygląda w statystykach.

(czytaj więcej)
10 lutego 2018 3

Obchody Dnia Chorego. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń i upominków

W sobotę 10 lutego 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach, mieszkańcy # Gminy Sadki wzięli udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Chorego.

(czytaj więcej)
09 lutego 2018 4

Msza święta, składanie wiązanek i Apel pamięci. Gmina Sadki pamięta

9 lutego w godzinach porannych rozpoczęły się Sadkowskie uroczystości upamiętniające # 99. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 0

Święto Krowy. Uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji

W czwartek 8.02.2018 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu odbyła się specjalistyczna konferencja pod nazwą "Odchów cieląt-nowe wyzwania".

(czytaj więcej)
06 lutego 2018 0

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Znasz metody stosowane w cyberprzestrzeni?

6 lutego po raz czternasty obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca #uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową, dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.

(czytaj więcej)
04 lutego 2018 1

Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem. Co robić, aby nie zachorować?

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem Ważna w zapobieganiu #chorobom nowotworowym jest profilaktyka.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)