Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

13 grudnia 2018 1

Nowe samochody dla strażaków. Wśród nich jednostka z powiatu nakielskiego

Do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie wchodzi właśnie siedem średnich # samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 4

Na co dzień pomagają innym. Wolontariusze otrzymali wyróżnienia

11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano IX edycję plebiscytu# „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego. Wyróżnienia otrzymało 14 wolontariuszy.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 6

Projekt budżetu opracowany. Gmina będzie pokrywać deficyt kredytami

Jest już projekt budżetu gminy Sadki na 2019 rok. Teraz trafi pod obrady komisji Rady Gminy, a # następnie radni podejmą uchwałę budżetową na ostatniej w tym roku sesji.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2018 35

Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze. To nie koniec walki ze smogiem

7 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano konferencję „Odpowiedzialne ogrzewanie = czyste powietrze”.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 7

Wsparcie finansowe na prace restauratorskie. Można składać wnioski o dotacje

Trwa nabór wniosków o wsparcie finansowe na prace restauratorskie i # remonty konserwatorskie w kujawsko-pomorskich zabytkach. Na wnioski czekamy do 17 grudnia.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 15

Budowa nowych ścieżek rowerowych. Bezpieczne i przyjazne trasy dla rowerzystów

W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 rozdysponowaliśmy do tej pory środki # na utworzenie 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 4

Trudny okres dla osób bezdomnych. Nowa inicjatywa dla potrzebujących

Jesień i zima to czas, kiedy pomoc osobom bez dachu nad głową staje się jeszcze ważniejsza # niż w pozostałych miesiącach.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 13

Śmieci w górę. Radni uchwalili wysoką podwyżkę

W środę, 5 grudnia odbyła się III sesja Rady Gminy w Sadkach.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 18

Radni dali "zielone światło". Wyjście z KPWiK coraz bliżej (sonda)

W środę, 5 grudnia po raz trzeci obradowali sadkowcy radni. Podjęto wiele istotnych # dla mieszkańców uchwał. Jedną z nich jest uchwała intencyjna o wyjściu gminy Sadki z KPWiK Szubin.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Utrudnienia przy budowie S5. Podano nowy termin zakończenia prac

Pojawiły się kłopoty przy budowie czwartego odcinka S5 na trasie # Tryszczyn-Białe Błota.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2018 12

Radni zdecydowali. Ustalono wynagrodzenie dla wójta

W piątek, 30 listopada zorganizowano II sesję Rady Gminy# w Sadkach. Podczas trwania obrad radni między innymi powołali składy osobowe komisji oraz ustalili wynagrodzenie dla wójta.

(czytaj więcej)
30 listopada 2018 46

Łukasz Schreiber nowym ministrem w KPRM

Prezes Rady Ministrów powołał Pana Łukasza Schreibera, posła na Sejm VIII kadencji, na sekretarza # stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
30 listopada 2018 17

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Drogi podzielone na trzy standardy

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym#, zostały opracowane zasady zimowego utrzymania dróg powiatowych, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
29 listopada 2018 2

Honory dla zasłużonych. Wręczono odznaczenia państwowe

W środę 28 listopada podczas uroczystości w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz uhonorował blisko 80 zasłużonych mieszkańców naszego regionu. Otrzymali oni odznaczenia państwowe, wśród których znalazł się m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

(czytaj więcej)
29 listopada 2018 37

Ponad 10 tysięcy złotych. Radni ustalili wynagrodzenie starosty (sonda)

Przyglądamy się wynagrodzeniom i projektom uchwał wynagrodzeń włodarzy. Podczas # pierwszej sesji Rady Powiatu radni ustalili wysokość wynagrodzenia dla nowo wybranego starosty Tadeusza Sobola.

(czytaj więcej)
28 listopada 2018 7

Pierwsze tego typu porozumienie. Ministerstwo Cyfryzacji i Facebook

Polska będzie pierwszym krajem, w którym użytkownicy Facebooka uzyskają możliwość weryfikacji # odmowy dotyczącej odwołania od decyzji o blokadzie treści na ich profilu.

(czytaj więcej)
28 listopada 2018 2

Spotkanie z mieszkańcami. Rozmawiano o nowym planie zagospodarowania przestrzennego

W sali konferencyjnej urzędu miasta odbyła się konsultacja społeczna# nt. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w południowo – wschodniej części Sadek.

(czytaj więcej)
28 listopada 2018 20

Wójt otrzyma wysoką "podwyżkę"? Wszystko w rękach radnych (sonda)

W piątek, 30 listopada odbędzie się II sesja Rady Gminy w Sadkach. Podczas niej radni # podejmą m.in. uchwały dotyczące powołania komisji oraz ich przewodniczących. Jednym z punktów obrad będzie przyjęcie uchwały dotyczącej ustalenia wynagrodzenia dla wójta.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)