Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

15 czerwca 2018 0

Lotnicze zabiegi ochronne zakończone. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu

W związku z zakończeniem wykonywania zabiegu wielkoobszarowego, chemicznego ograniczenia # liczebności gąsienic brudnicy mniszki i strzygoni choinówki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin odwołuje okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz wstępu w leśnictwach, gdzie trwa uprzątanie skutków zeszłorocznej nawałnicy.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Złoty trunek ma tu największe powodzenie. Co i za ile pije gmina Sadki?

Na prawie 5 mln złotych - na tyle szacowana jest wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku # przez przedsiębiorców w gminie Sadki. Największy udział w tym rynku mają napoje niskoprocentowe przede wszystkim głównie piwo.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2018 0

Dobra lokata „patrolowców” z powiatu nakielskiego na etapie wojewódzkim

Para patrolowa post. Mateusz Chełmiński i st. post. Arkadiusz Lemke reprezentująca policję #powiatu nakielskiego, zajęła dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 6 miejscu. W etapie wojewódzkim rywalizowało ze sobą 20 drużyn.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2018 4

Inwestycja w drogi lokalne. Dodatkowe pieniądze dla dwóch gmin powiatu

W puli 433 inwestycji w drogi lokalne, które rząd wesprze dodatkowymi 500 milionami zł, znalazło się # 20 zadań realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł. O szczegółach mówili dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz posłowie Joanna Borowiak i Tomasz Latos.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2018 6

Szkoła zyska bieżnię do skoku w dal. Pieniądze zapisano w budżecie

Wybudowanie nowej infrastruktury do skoku w dal przy Szkole Podstawowej #w Sadkach zaproponował podczas kwietniowej sesji rady gminy radny Tadeusz Chojnacki. Jak się okazuje, pieniądze na ten cel się znalazły.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2018 1

Rywalizowały jednostki OSP z gminy Sadki. Sprawdź, jak im poszło

W upalną sobotę, 9 czerwca na boisku w Sadkach odbyły się gminne zawody sportowo-#pożarnicze, w których udział wzięło 11 drużyn.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Posiedzenie w trybie pilnym. Ważne ustalenia dotyczące składowisk odpadów

W związku z odnotowywanymi kolejnymi przypadkami pożarów składowisk odpadów, w tym # szczególnie odpadów niebezpiecznych na obszarze całego kraju, Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski w trybie pilnym na polecenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 6 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 4

By nie padły łupem złodziei. Policjanci kolejny raz znakowali rowery

Policjanci z powiatu nakielskiego systematycznie znakują rowery. Tym razem akcję #prowadzili nakielscy dzielnicowi. Chętnych nie brakowało.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2018 8

Dofinansowanie na modernizację dróg. Powiat otrzymał ponad 400 tys. zł

Ponad 10 milionów złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego trafi w tym roku na modernizację # 79 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 110 gminach regionu. Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji z przedstawicielami samorządów lokalnych odbyło się w środę (6 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2018 15

Powiat nakielski obchodzi 20 – lecie istnienia. Samorządowcy świętowali

Na podstawie ustawy z 5 czerwca 1998 roku o wprowadzeniu samorządów powiatowych,# ponad 2 miesiące później (7 lipca) Rada Ministrów wprowadziła powiaty. Po 20 latach przyszedł czas na podsumowanie, tego jakże niełatwego okresu wolnej Polski.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2018 6

Powiat promuje się za ponad 300 tys. zł. Na co dokładnie wydawane są pieniądze?

Z zaplanowanych na promocję 377 tys. 429 zł wydano w 2017 roku 325 tys. 347 zł, tj. 86,2%. Środki # przeznaczone zostały na działalność Wydziału Rozwoju oraz Referatu Turystyki i Sportu. Na co konkretnie przeznaczono pieniądze?

(czytaj więcej)
01 czerwca 2018 5

Czołowe zderzenie w Rynarzewie. Poszkodowani trafili do szpitala

1 czerwca około godz. 16.20 w Rynarzewie doszło do czołowego zderzenia #dwóch pojazdów. Są poszkodowani.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2018 37

Wypadek w Występie. 34 letnia kobieta poszkodowana

1 czerwca około godziny 13:43 Komenda Powiatowa Policji w Nakle została poinformowana #o zdarzeniu drogowym w miejscowości Występ.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2018 0

Uroczystość Bożego Ciała. Wierni adorowali Najświętszy Sakrament

Mieszkańcy Sadek wzięli wczoraj udział w uroczystości ku czi Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

(czytaj więcej)
31 maja 2018 14

Przemówienia, wyróżnienia i awanse. Uroczysty apel na przystani

30 maja na nakielskiej przystani zorganizowano uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Była to idealna # okazja do odznaczeń oraz awansów zasłużonych strażaków.

(czytaj więcej)
30 maja 2018 0

Eliminacje powiatowe w zawodach policjantów. Mundurowi rozwiązywali test

Policjanci prewencji powiatu nakielskiego rywalizowali w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskich # Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. Zadaniem funkcjonariuszy było rozwiązanie testu z wiedzy ogólnopolicyjnej. Zwycięska para reprezentować będzie nakielską policję na szczeblu wojewódzkim.

(czytaj więcej)
29 maja 2018 10

Kolejna sesja w Sadkach. Wójt otrzymał absolutorium

28 maja w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach odbyła się XLVI #Sesja Rady Gminy.

(czytaj więcej)
29 maja 2018 0

Obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego. Przeprowadzono istotne rozmowy

Ponad 50 mieszkańców powiatu nakielskiego, członków i sympatyków Polskiego #Stronnictwa Ludowego wzięło udział w uroczystych obchodach Wojewódzkiego Święta Ludowego w setną rocznicę odzyskania niepodległości RP 1918-2018, które odbyły się w niedzielę 27 maja br. w Janikowie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)