Dziś mamy 8 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

07 grudnia 2019 0

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw. Porównanie na tle kraju

W województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2019 roku przeciętne zatrudnienie w # sektorze przedsiębiorstw wyniosło 266,9 tys. osób.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 3

Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Nowa odsłona kampanii społecznej

Od listopada trwa nowa odsłona kampanii społecznej # Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ma ograniczyć niebezpieczne zdarzenia na skrzyżowaniach toru i drogi oraz na terenach kolejowych.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Przygoda z programowaniem. Czas na Godzinę Kodowania 2019

Mieliśmy już CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, który trwa # 14 dni. Teraz czas na Godzinę Kodowania, która trwa… 10 080 minut. Przed nami Tydzień Edukacji Informatycznej!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 4

Bieg Świętych Mikołajów. Terytorialsi wzięli w nim udział

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów jest cykliczną imprezą organizowaną w # Toruniu. Ten coroczny bieg stał się dla miasta już tradycją, a dla biorących w niej udział biegaczy świetną zabawą.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 2

Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkowe. Od dzisiaj nowe przepisy

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy #zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Policzyliśmy wszystkich Andrzejów w Polsce! Przedstawiamy kilka ciekawostek

Z okazji nadchodzących andrzejek, specjalnie dla Was, podjęliśmy się # nie lada zadania. Policzyliśmy wszystkich polskich Andrzejów! Wyszukaliśmy też kilka innych andrzejowych ciekawostek…

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

mPojazd wjeżdża na iPhony. Wszystkie informacje "pod ręką"

Kierowcy, którzy używają telefonów komórkowych z systemem iOS czekali na # to od dawna. mPojazd, czyli jedna z najpopularniejszych usług aplikacji mObywatel, jest już dostępna w smartfonach z systemem iOS.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 5

Roczny egzamin terytorialsów. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności

Konieczność sprawdzenia swoich umiejętności i wyszkolenia indywidualnego # żołnierzy terytorialnej służby wojskowej jest egzaminem zwieńczającym pierwszy rok szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 1

Szykujesz się na Black Friday? Nie stań się ofiarą internetowych oszustów

Kto nie lubi wyprzedaży? Już jutro z każdej możliwej strony będą nas # atakowały oferty, promocje i niepowtarzalne okazje. To znak, że mamy Black Friday. Podpowiadamy jak zaoszczędzić, żeby na tym… nie stracić.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 5

Ochotnicy wstąpili do WOT. Kandydaci rozpoczęli szkolenie

W piątek 29 listopada br. kolejni ochotnicy zasilą szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady # Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Modrzew wśród innych iglaków. Drzewo zrzuca igły na zimę

Modrzew na tle świerków wygląda jakoś blado. Na pierwszy rzut oka może # się wydawać, że drzewko jest suche, ale nic bardziej mylnego. Jak wiadomo modrzew to jedyne nasze drzewo iglaste, które zrzuca liście (igły) na zimę.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Przedsiębiorca a zwolnienie chorobowe. Co trzeba wiedzieć!

Gdy lekarz wystawi Ci elektroniczne zwolnienie lekarskie automatycznie # zostanie ono przekazane do ZUS i na Twój profil PUE.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 0

Załatw to jesienią. Złóż online wniosek o dofinansowanie w programie „Mój prąd”

Minął miesiąc odkąd uruchomiliśmy naszą najnowszą e-usługę, czyli możliwość #złożenia online wniosku o dofinansowanie w programie „Mój prąd”. I? Jest świetnie – skorzystało z niej już ponad dwa tysiące osób.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Mieszkania w kujawsko-pomorskim. Porównanie z innymi województwami

W województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2019 roku inwestorzy # indywidualni oddali do użytkowania 296 mieszkań.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Wiadukt w Bydgoszczy po remoncie. Zadbano o bezpieczeństwo pieszych

Sprawny i szybszy przejazd pociągów pasażerskich i towarowych zapewni # zrealizowana inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na wiadukcie kolejowym w Bydgoszczy. Zakończony remont obiektu nad ul. Grunwaldzką objął także kładkę dla pieszych. Prace kosztowały ponad 3 mln zł.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 2

mLegitymacja coraz bardziej popularna. Korzysta z niej już 3000 szkół

Uczniowie chcą mieć mLegitymację, czyli legitymację szkolną w # telefonie. Szkoły o tym wiedzą i przystępują do naszego projektu. W nieco ponad miesiąc dołączyło do nas kolejnych tysiąc. Oby tak dalej!

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 2

Emeryci będą mogli sobie dorobić. Zmiany zaczną obowiązywać od grudnia

Wkrótce emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku # emerytalnego, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia. Od 1 grudnia 2019 roku limity znów zmieniają się, ale tym razem będą wyższe niż od września.

(czytaj więcej)
21 listopada 2019 0

Niemal 80% rodziców myśli o zabezpieczeniu przyszłości swoich dzieci

Aż 78% beneficjentów programu 500 plus na pierwsze dziecko rozważa podjęcie #kroków w celu zabezpieczenia przyszłości swoich pociech. Dla większości oznacza to oszczędzanie – za najlepsze sposoby odkładania pieniędzy uważamy przede wszystkim gromadzenie środków na rachunku oszczędnościowym, w przysłowiowej skarpecie czy na lokacie. Co ciekawe, młodzi rodzice zdecydowanie rzadziej niż inni martwią się o perspektywy swoich dzieci. To wnioski z badania zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)