Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

12 października 2018 0

Studencie uważaj by nie stracić renty rodzinnej. Sprawdź o czym musisz pamiętać

Studencie, jeśli pobierasz rentę rodzinną przeczytaj uważnie, co musisz zrobić by nie stracić prawa # do renty albo nie zwracać nadpłaconego świadczenia.

(czytaj więcej)
11 października 2018 10

Plaga azjatyckich biedronek. Są nie tylko uciążliwe, ale i groźne

Coraz częściej możemy spotkać je w naszych domach, gdzie usilnie szukają kryjówek, aby móc # przeżyć zimę. Azjatyckie biedronki, inaczej nazywane arlekinowymi w niektórych miejscach są prawdziwą plagą. Co warto wiedzieć o tych owadach?

(czytaj więcej)
03 października 2018 6

Nowe przepisy ruchu drogowego. Warto się z nimi zapoznać

Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów # zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem.

(czytaj więcej)
29 września 2018 10

Na te zmiany czekało wielu kierowców. Od 1października dowód rejestracyjny i OC może zostać w domu

Nadszedł dzień, na który od dawna czekało wielu kierowców! W poniedziałek 1 października dowód # rejestracyjny i polisę OC możesz zostawić w domu. W razie kontroli – za brak przy sobie tych dokumentów - nie dostaniesz mandatu.

(czytaj więcej)
08 września 2018 1

Po wakacyjnych wojażach sprawdź swoje punkty karne. To bardzo proste

Wakacje 2018 za nami. Ile Was kosztowały? Nie chodzi o cenę wczasów, a o liczbę punktów karnych, # które zarobiliście latem. Oby jak najmniej! Sprawdźcie to za darmo i przez Internet. A w trasie jedźcie tak, by nie zdobyć nowych!

(czytaj więcej)
06 września 2018 7

Jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej? Sprawdź wytyczne

Kto według nowych zasad może zostać członkiem obwodowej komisji #wyborczej? Państwowa Komisja Wyborcza wydała instrukcję dla kandydatów.

(czytaj więcej)
02 września 2018 0

Złożenie PIT będzie prostsze. Zeznanie wypełni Krajowa Administracja Skarbowa

Kolejne uproszczenia w rozliczaniu deklaracji PIT przewiduje przyjęty przez rząd 28 sierpnia #2018 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2018 2

Jak nie stracić renty rodzinnej? Informacje dla uczniów i studentów

Uczniowie, którzy po śmierci rodzica otrzymują rentę rodzinną często zapominają, że #muszą dostarczyć do ZUS zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Jeśli złożą wniosek zbyt późno, ryzykują utratę wypłaty renty.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2018 3

Sezon na grzybobranie w pełni. GIS apeluje o ostrożność podczas zbierania

Sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do lasów w pełni. W Polsce ten sposób spędzania #wolnego czasu jest bardzo popularny.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2018 1

Paszporty według nowego wzoru już od listopada. Mają być bezpieczniejsze

Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają #dokument według nowego wzoru. Tego dnia wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2018 5

Oparzenia słoneczne. Jak im przeciwdziałać? Opalaj się z umiarem!

Okres lata, wysokich temperatur zdecydowanie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i korzystaniu ze słońca.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2018 0

Ustawa wchodzi w życie. Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza

21 sierpnia br. zaczyna obowiązywać ustawa o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii #oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dzięki wchodzącym w życie przepisom walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza niż dotychczas.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2018 1

Z kleszczami nie ma żartów. Zobacz, jak się przed nimi chronić

Kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Spędzając czas na świeżym #powietrzu bezpiecznie jest pamiętać o tych groźnych pasożytach i sposobach ochrony przed nimi.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2018 8

Czas kompletować szkolną wyprawkę. Wiele korzyści daje Karta Dużej Rodziny

Wakacje powoli dobiegają końca, a to oznacza, że zbliża się kompletowanie szkolnych #wyprawek. Nowe plecaki, przybory szkolne, buty – to spory wydatek zwłaszcza dla dużych rodzin. Zobacz, jak Karta Dużej Rodziny odciąża domowe budżety.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Nowa wersja aplikacji RSO. Można wybrać rejon ostrzeżeń

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu #Ostrzegania (RSO).

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2018 0

Uwaga na czerniaka. Latem szczególnie chroń swoją skórę

Czerniak skóry jest nowotworem coraz częściej występującym w naszym społeczeństwie. #Co roku odnotowuje się około 50 000 przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry. W tym około 2500-3000 stanowią zachorowania na czerniaki.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2018 0

Dyskont wycofuje ze sprzedaży pomidory w puszkach. Były w nich kawałki plastiku

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu krojonych pomidorów przez producenta ze # względu na możliwość wystąpienia ciała obcego – plastikowych elementów. Ich spożycie może doprowadzić do zranienia.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2018 6

Wakacyjny wyjazd za granicę? Nie zapomnij o najważniejszym

Kto z Was jest jeszcze przed urlopem? Pamiętaj, że przed wyjazdem za granicę warto #wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zrób to online!

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)