Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

14 czerwca 2019 1

Praca w czasie upałów. Zobacz co możesz zrobić!

Gdy słupek rtęci pnie się coraz wyżej, wydajność pracy może maleć. Jak temu # zapobiec? Wskazówki znajdziemy w przepisach prawa pracy. Pamiętajmy – w czasie upałów na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 3

Bezrobocie w Polsce coraz niższe. W maju było lepiej niż w kwietniu

Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w # maju br. 5,4 proc. i była o 0,7 pkt proc. niższa niż rok temu.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 0

Rewolucyjne zmiany. Działania na rzecz rodziny i sytuacji na rynku pracy

Ponad 3,5 roku pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to okres # rewolucyjnych zmian w działaniach na rzecz rodziny i znaczna poprawa sytuacji na rynku pracy.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2019 0

Aktualne konkursy RPO. Trwa przyznawanie środków unijnych

Województwo kujawsko-pomorskie dysponuje kwotą 9,5 miliarda złotych środków # unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 5

Zespół Działań Cyberprzestrzennych. Formatowanie struktury WOT

W czwartek, 6 czerwca br. formalnie ruszyło formowanie Zespołu Działań Cyberprzestrzennych w # strukturze Wojsk Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2019 1

Kiedy przejść na emeryturę? Każdy sam musi zdecydować

Przejście na emeryturę nie jest obowiązkiem, lecz naszym przywilejem. To my # sami decydujemy, kiedy z tego prawa skorzystać. Nie musimy decydować się na emeryturę od razu po ukończeniu wieku emerytalnego, który wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2019 0

Świadczenie "Mama+". Złożono już ponad 50 tys. wniosków

Do 30 kwietnia 51 423 osób złożyło wnioski o rodzicielskie świadczenie # uzupełniające – wynika z najnowszych danych MRPiPS. – Do tej pory przyznano ponad 44 236 świadczeń.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2019 7

Nastroje Polaków w górę. Przeprowadzono badania

Coraz więcej osób jest zadowolonych z rozwoju sytuacji w kraju. W ostatnim badaniu CBOS # powiedziała tak niemal połowa ankietowanych Polaków. Lepiej oceniamy sytuację na lokalnym rynku pracy, a nieco ponad dwie trzecie z nas przyznaje, że żyje im się dobrze.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2019 8

Wypłacono świadczenia "Emerytura+". Otrzymało ją ponad 9 mln emerytów

Zarówno ZUS jak i KRUS zlecił do dzisiaj wypłatę wszystkich świadczeń # „Emerytura+” z majowych terminów wypłaty świadczeń – poinformowała podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami minister Elżbieta Rafalska. To w sumie 9,3 mln świadczeń na łączną kwotę 8,2 mld zł netto.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 5

Szybsza pomoc z urzędu pracy. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o # promocji zatrudnienia, zgodnie z którą powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 0

Być aktywnym zawodowo. Podpisano nowe porozumienia

Aktywność zawodowa znajduje się w czołówce oczekiwań i potrzeb osób # niepełnosprawnych – mówił w środę wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2019 17

Płaca minimalna w górę. Nowe propozycje wynagrodzenia

2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedkłada Radzie # Ministrów propozycję minimalnego wynagrodzenia.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2019 0

Najważniejszy pierwszy (k)rok! Pierwsza rocznica aplikacji dla rodziców

Wychuchane, wyczekane, a zanim człowiek się obejrzy ma już rok. Świetnie sobie radzi, postępy # widać nawet z dnia na dzień.

(czytaj więcej)
30 maja 2019 0

Młodzi twórcy w sieci. Przeprowadzono badania

Takich badań jeszcze nie było! Eksperci NASK przygotowali i przeprowadzili badanie # dotyczące młodych twórców internetowych.

(czytaj więcej)
30 maja 2019 3

Aplikacja mObywatel – warto ją mieć. Zobacz co musisz zrobić!

Ponad ćwierć miliona Polaków zainstalowało i korzysta z aplikacji # mObywatel. Jeśli nie ma Cię w tej grupie, ściągnij ją na swój telefon. Jest bezpłatna i bezpieczna. A przede wszystkim – przydaje się.

(czytaj więcej)
30 maja 2019 0

Ile może dorobić emeryt i rencista? Dowiedź się więcej!

W ciągu ostatnich czterech lat liczba pracujących emerytów wzrosła o około # 30 procent, co wynika nie tyle z dobrej koniunktury gospodarczej, ale też korzystnych zasad łączenia pracy z pobieraniem świadczenia.

(czytaj więcej)
29 maja 2019 1

Konferencja sprawozdawcza. Omówiono badania archeologiczne

23 - 24 maja 2019 roku w Biskupinie odbyła się konferencja # sprawozdawcza dotycząca badań archeologicznych prowadzonych w województwie kujawsko-pomorskim w latach 2017-2018.

(czytaj więcej)
29 maja 2019 5

Wizja terenowa. Planowanie budowy drogi S10

11 maja 2019 r. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w # Bydgoszczy, wspólnie z przedstawicielami bydgoskiego Oddziału GDDKiA oraz trzech Nadleśnictw przeprowadzili wizję terenową przebiegu planowanej drogi ekspresowej S-10.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)