Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

24 kwietnia 2019 1

Przemoc w sieci ma wiele twarzy. Zgłaszaj dowody cyberprzemocy

Zachowania takie jak dręczenie, nękanie, prześladowanie, podszywanie się pod inne osoby i # kradzież tożsamości w Internecie są zabronione. Zgłaszaj je administratorom portali. Warto dołączać dowody cyberprzemocy.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 15

8 Profitów Terytorialsa. 8K-PBOT silna jakością wyszkolenia

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej #(WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2019 3

Czas święconek! Czy idziesz poświęcić pokarmy? (sonda)

Bez czego nie możemy wyobrazić sobie świąt? Oczywiście jest to # święconka! A skąd się wzięła ta tradycja i co powinniśmy poświęcić? Wszystko wam wyjaśnimy!

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 12

Złożono przysięgę wojskową. Zaprzysiężono 140 terytorialsów

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony # Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” złożyli przysięgę wojskową.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 10

Zakończyła się przerwa zimowa. Drogowcy wracają do pracy

15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa na kontraktach realizowanych przez # GDDKiA w regionie. Zgodnie z podpisanymi umowami Wykonawcy muszą przywrócić pełne zaangażowanie na terenie budowy.

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Profil Zaufany coraz popularniejszy. Skorzystało już ponad 800 tys. osób

Ponad 800 tysięcy osób skorzystało do tej pory z Profilu Zaufanego (PZ), by na portalu # www.podatki.gov.pl sprawdzić swój e-PIT. Od początku marca przybyło niemal 200 tysięcy nowych właścicieli PZ. Dołączysz?

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

77 lat "Kotwicy". Symbol walki i wyzwolenia

20 marca 2019 r., minęło 77 lat od dnia kiedy na ulicach okupowanej stolicy po raz pierwszy pojawiła # się „Kotwica” – znak Polski Walczącej - symbol walki i wyzwolenia.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 0

Rozlicz PIT drogą elektroniczną. Informacja dla podatników

Jeśli rozliczasz PIT-37 lub PIT-38 od 15 lutego 2019 r. w serwisie podatki.gov.pl znajdziesz przygotowane# przez urząd skarbowy Twoje rozliczenie PIT.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 7

Sprawdzisz swoje pole - rusza budowa SI2PEM

Dzięki Systemowi Informacji o Instalacjach Wytwarzających Pole Elektromagnetyczne (SI2PEM) # każdy obywatel przez internet będzie mógł sprawdzić poziom PEM w dowolnym miejscu w Polsce. Instytut Łączności i Centrum Projektów Polska Cyfrowa podpisały właśnie umowę na finansowanie budowy tego systemu.

(czytaj więcej)
12 marca 2019 0

"Lekcje z ZUS". Już niedługo kolejny etap Olimpiady

Już w najbliższy piątek, 15 marca uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego zmierzą się w # drugim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
09 marca 2019 29

Dzień wszystkich kobiet. Jak obchodzicie to święto? (sonda)

Już dzisiaj wszystkie Panie obchodzą swoje święto. Dzień Kobiet obchodzony jest od # 28 lutego 1909 roku, a święto to ustanowiła Socjalistyczna Partia Ameryki po strajkach i zamieszkach w Nowym Jorku.

(czytaj więcej)
08 marca 2019 1

IX Targi Pracy. Sprawdź kiedy się odbędą(sonda)

Powiatowy Urząd Pracy już dziś zapraszamy na IX Edycję Targów Pracy, które odbędą się# 23.05.2019 roku (czwartek), w godz. od 10:00 do 12:30, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 marca 2019 0

Nowy sposób zgłaszania swoich dzieci. E-usługa coraz popularniejsza

Poniedziałek – to tego dnia najwięcej rodziców zgłasza online # narodziny swoich maluchów.

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 0

(Chyba) zgubiłem e-dowód. Co zrobić?

W połowie marca pierwsze osoby odbiorą dowody z warstwą elektroniczną. Podpowiadamy co # zrobić, jeśli nowy dokument zniknie w nieoczekiwanych okolicznościach…

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 11

Roszczenia wykonawców i ochrona pieniędzy Podatnika

Budowa nowoczesnej infrastruktury drogowej ze środków publicznych to poważne i odpowiedzialne# zadanie. GDDKiA nie ma podstaw na automatyczne zwiększenie środków finansowych dla firm, które w trybie poza kontraktowym występują o kolejne miliony i przedłużenie czasu na ukończenie i tak opóźnionych już kontraktów.

(czytaj więcej)
25 lutego 2019 1

e-Dowody osobiste – już od 4 marca

Dowody osobiste, wydawane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r., będą miały warstwę# elektroniczną. Jeśli Twój dowód jest nadal ważny, nie musisz go wymieniać.

(czytaj więcej)
24 lutego 2019 5

Budowa drogi ekspresowej S10. Rozpoczęto badania archeologiczne

Rozpoczęły się archeologiczne badania rozpoznawcze w pasie planowanej budowy # S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń.

(czytaj więcej)
20 lutego 2019 0

Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej. Kto może z niej skorzystać?

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe # zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)