Dziś mamy 8 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

08 grudnia 2019 0

Wszyscy jesteśmy równi. Wspólne życie z osobami niepełnosprawnymi

W dniu 2 grudnia 2019 r. młodzież klas: szóstych, siódmych i ósmych miała okazję # uczestniczyć w spektaklu nawiązującym do Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

"Żegluga" i "Staszic" połączyły siły. Przygotowano paczki dla potrzebujących

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w # pomoc ludziom potrzebującym. W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” połączyły siły.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 0

Bogatsza pracownia Technikum Rolniczego. Zakupiono nowy sprzęt

W środę, 27.11.2019 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego #Witosa wzbogacił się o nowy sprzęt do pracowni rolniczej.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Znane są wyniki I etapu. Cztery uczennice "Żeglugi" przeszły dalej

18 listopada 2019 r. Komitet Główny XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady # Logistycznej ogłosił wyniki I etapu.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 15

Najlepsi sprawdzili swoją wiedzę. Poznaliśmy zwycięzców powiatowych eliminacji

23 listopada w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle zorganizowano # powiatowe kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom. Swoją wiedzę tego dnia sprawdziło aż 29 reprezentantów gmin Nakło, Szubin, Kcynia, Mrocza oraz Sadki.

(czytaj więcej)
20 listopada 2019 0

Bajkowa kraina w przedszkolu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i # szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

(czytaj więcej)
19 listopada 2019 0

Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie. Reprezentant z powiatu nakielskiego

Dzisiaj (19 listopada) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się # konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie skierowany do uczniów szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
18 listopada 2019 0

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej. To już XV edycja konkursu

W całej Polsce, 15 listopada 2019 roku, do II etapu (okręgowego) # XV Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 801 uczniów szkół średnich.

(czytaj więcej)
18 listopada 2019 0

Wystartowała Liga Zadaniowa. Odbył się pierwszy z trzech etapów

W sobotę 16 listopada w nakielskiej Czwórce odbył się pierwszy z # trzech etapów rejonowego konkursu matematycznego Liga Zadaniowa.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 1

Wspólna inicjatywa samorządów. Podpisano porozumienie o współpracy

6.11.2019r. doszło do niecodziennego wydarzenia. Samorząd szkolny # Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr B. Romanowskiego zaprosił do współpracy samorząd szkolny Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

IV Olimpiada Statystyczna. Rozwiązywano testy w formule on-line

W czwartek, 7 listopada 2019 r. w całej Polsce przeprowadzone zostały # zawody szkolne IV Olimpiady Statystycznej.

(czytaj więcej)
13 listopada 2019 0

"Żeby Polska była Polską". Sukces uczennic z „Krzywego”

8 listopada 2019 roku uczennice I LO wzięły udział w # XI Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej "Żeby Polska była Polską".

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

W tym dniu byliśmy razem! Uczniowie uczcili bohaterów narodowych

W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Monika Marach została Mistrzynią Polski. Zawodniczka otrzymała gratulacje

Monika Marach, uczennica klasy IcG Zespołu Szkół im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów pobijając 25 października 2019 roku w Ciechanowie 27 Rekordów Polski.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 1

"Młodzież zapobiega pożarom". Eliminacje gminne w Sadkach

W dniu 8 listopada br. w Gminnym Centrum Ekonomiczno – Administracyjnym w # Sadkach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie udział wzięło 17 uczestników.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Konkurs matematyczny Liga Zadaniowa. Start kolejnej edycji już 16 listopada!

W sobotę 16 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w # Nakle nad Notecią o godzinie 10:00 ruszy kolejna edycja konkursu przedmiotowego z matematyki Liga Zadaniowa którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu a patronuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

Spotkanie z księdzem Michałem. Nietypowa lekcja historii

W ramach obchodów 80 rocznicy mordu na mieszkańcach gminy Sadki i Święta Niepodległości w #szkole w Anielinach odbyło się spotkanie z księdzem Michałem Damazynem, który przybliżył uczniom klas VI-VIII historię dotyczącą wydarzeń z roku 1939 roku.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Uczniowie pamiętali! Zapalono symboliczne znicze

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle nad Notecią wraz z opiekunem Romaną Jelińską udał się na miejscowy cmentarz komunalny w celu złożenia zniczy na grobach świętej pamięci nauczycieli naszej szkoły.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)