Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 listopada 2020 0

Projekt okładki książki Jana Brzechwy. Konkurs plastyczny w SP w Łobżenicy

20 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy został# rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny na projekt okładki książki Jana Brzechwy „AKADEMIA PANA KLEKSA”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV i V SP w Łobżenicy.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

E-szkoła w ostatnim tygodniu listopada. Jakie zajęcia zaplanowano?

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać #opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Stypendystki Premiera z ZSP w Samostrzelu. Gratulacje!

Co roku o tej porze ogłaszana jest lista najlepszych polskich uczniów szkół #ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 6

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone #wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 2

Kolejny tydzień Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. W planach wiele ciekawych zajęć

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy #języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2020 0

Zielona ściana w obiektywie. Znamy wyniki konkursu fotograficznego

W celu poszukiwania inspiracji do tworzenia nowych zakątków ekologicznych oraz #rozwijania zainteresowań i uzdolnień młodzieży w dziedzinie fotografii przeprowadzono wśród uczniów Zespołu Szkół Podstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu fotograficzny konkurs pt. Zielona ściana w obiektywie, który był jednym z zadań wynikających z założeń projektu Ekościana realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej – OIKOS, a dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach zadania publicznego w 2020 r.

(czytaj więcej)
09 listopada 2020 0

Jesienne popołudnia z e-Szkołą. Przedstawiamy aktualny plan zajęć

Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką #funkcję pełni zaimek? Co kryje się pod pojęciem tolerancji? Jakie zadania czekają na teście maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy aktualny plan zajęć.

(czytaj więcej)
03 listopada 2020 1

Popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Sprawdź plan zajęć

Czy gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Co otrzymamy łącząc kwasy z metalami? Jak #dobrze napisać rozprawkę maturalną, a jak artykuł prasowy w języku angielskim? Jakie zadania mogą pojawić się na teście maturalnym z matematyki? Zapraszamy na popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przygotowane specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystach.

(czytaj więcej)
26 października 2020 0

E-szkoła w ostatnim tygodniu października. Co jest w planie?

Czym była Wielka Emigracja? Jak obliczyć objętość brył? Co kryje się pod# pojęciem czarnej dziury i jak napisać rozprawkę w języku angielskim? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Pasowanie na czytelnika. Uczniowie złożyli ślubowanie

Tradycją szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w# Wiktorówku jest uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Pasowanie na czytelnika w SP w Fanianowie. Dzieciom wręczono książki

11 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w# Fanianowie, w szczególnym dla oświaty Dniu Komisji Edukacji Narodowej, przyjęto w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

(czytaj więcej)
21 października 2020 36

W jakich szkołach obowiązuje zdalne lub hybrydowe nauczanie? Sprawdź

W kilku szkołach na terenie powiatu nakielskiego prowadzona jest obecnie nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
19 października 2020 0

Lekcje w ramach e-Szkoły. Sprawdź aktualny plan zajęć

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego,# krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
16 października 2020 14

W jakich szkołach prowadzona jest nauka zdalna i do kiedy? Mamy informacje

Koronawirus utrudnia funkcjonowanie szkół. W kilku placówkach oświatowych na terenie #powiatu nakielskiego prowadzona jest nauka hybrydowa lub zdalna.

(czytaj więcej)
16 października 2020 0

Lekcja geografii w terenie. Odbyła się wycieczka rowerowa po Dolinie Noteci

W sobotni słoneczny poranek uczniowie kl. VIIa Szkoły Podstawowej w Sadkach wybrali się #wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Krzemińską na atrakcyjną wycieczkę rowerowa po Dolinie Noteci.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Formuła e-Szkoły uległa zmianie. Zajęcia odbywać się będą popołudniami

Czym była Wiosna Ludów? Jaką funkcję pełni przymiotnik, a jaką okolicznik? Co kryje się #pod pojęciem replikacji DNA? Jak obliczyć pole powierzchni figur płaskich? Jaki zakres wiedzy obowiązuje na egzaminie maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w tym tygodniu na zajęciach online w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popularno-naukowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

(czytaj więcej)
11 października 2020 105

Cała szkoła na zdalnym nauczaniu. Uczniowie objęci nadzorem

Przez najbliższy tydzień wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle uczyć się #będą zdalnie. Taką decyzję podjęto w związku z możliwością kontaktu z osobą posiadającą pozytywny wynik testu na koronawirusa i możliwością zakażenia.

(czytaj więcej)
06 października 2020 0

Policjanci na spotkaniu z uczniami w Dębowie. Poruszono ważne tematy

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej w Dębowie przeprowadzili #wspólnie dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką. Dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu w domu i szkole, bezpiecznej zabawy oraz uczyły się przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)