Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

16 października 2018 0

VIII Regionalny Konkurs Orki. Sukces Michała z ZSP w Samostrzelu

4 i 5 października 2018 roku w Bielicach odbył się VIII Regionalny Konkurs Orki.# W zmaganiach uczestniczyło 26 zawodników z 13 szkół trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

(czytaj więcej)
16 października 2018 7

Szkoła obchodziła 15-lecie istnienia. Jubileusz uświetnił koncert orkiestry dętej

„15 lat minęło jak jeden dzień” - pod takim hasłem zorganizowano w ostatni poniedziałek obchody # jubileuszu powstania Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Świętowali w Lubaszczu. „Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce”

Takie motto przyświecało uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół# Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Nowoczesna pracownia gastronomiczna w ZSP w Lubaszczu. Odbyło się otwarcie

12 października br. nastąpiło oficjalne otwarcie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół# Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu, połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
13 października 2018 3

Po raz 42 zorganizowano gminne zawody „OTWP – Młodzież zapobiega pożarom”

Tradycyjnie już w salce OSP Nakło, odbyła się kolejna edycja zawodów.# Uczniowie szkół z gminy Nakło po raz kolejny wykazali się wiedzą nt. pożarnictwa.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Szkolenie dla kucharzy. Odbyło się w nowej pracowni

2 października 2018 r. uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz, odbyli szkolenie obsługi# sprzętu w nowej pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

(czytaj więcej)
13 października 2018 0

Europejski Dzień Języków Obcych. Sprawdź kto zwyciężył w szkolnym konkursie

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, 26 września br. nauczyciele języków obcych# zorganizowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu konkurs multimedialny „Miasta i kraje anglo – lub niemieckojęzyczne”.

(czytaj więcej)
12 października 2018 6

Żegluga świętowała. To szczególny dzień dla całej szkoły

W piątek 12 października w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława# Romanowskiego w Nakle nad Notecią obchodzono Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Wycieczka do cukrowni. Praktyczne poznanie zawodu

Dnia 10.10.2018r. uczniowie III klasy II Technikum kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji # portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odwiedzili Oddział Krajowej Spółki Cukrowej S.A. ,,Cukrownia Nakło".

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Mrotecki dzielnicowy na spotkaniach w szkołach. Rozmawiali o bezpieczeństwie

Mrotecki dzielnicowy spotkał się z dziećmi w szkołach w Witosławiu i Anielinach# i opowiadał o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W klasach starszych poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i demoralizacją.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Staszic czeka na wyniki

Dnia 4. października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się etap szkolny XI. Edycji # Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Wielobój Rzeczny. Uczniowie z Samostrzela obronili mistrzowski tytuł

W środę, tj. 26.09.2018 r. na terenie Nakielskiej Przystani odbył się kolejny Wielobój Rzeczny, # zorganizowany przez Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Bieg ku Niepodległości. Uczennice z Samostrzela na podium

7 października br. na boisku sportowym w Sadkach, w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania# przez Polskę Niepodległości, odbył się Bieg ku Niepodległości.

(czytaj więcej)
04 października 2018 0

"Lekcje z ZUS" po raz piąty. Kolejna odsłona projektu edukacyjnego

Ponad 3700 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego weźmie # udział w piątej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Turyści w Park Hotelu***. Poznali funkcjonowanie i organizację pracy w hotelu

Uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej ze Staszica w minionym tygodniu udali się na # warsztaty praktyczne do Park Hotelu *** w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Kolejne zajęcia praktyczne. Uczniowie kl II w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

To już kolejna wizyta w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Cieszymy się, że uczelnia stała się # atrakcyjna dla absolwentów II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 września 2018 5

Muzyczne pożegnanie lata. Śpiewano, tańczono i …

22 września w godzinach popołudniowych, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w # Samostrzelu odbyło się zakończenie lata pt. „Muzyczne Pożegnanie Lata”.

(czytaj więcej)
22 września 2018 0

ZSŻŚ Nakło n. Not. na I Kongresie Żeglugi Śródlądowej

W dniach 19-20 września 2018 r. klasa III Technikum Żeglugi Śródlądowej wraz z nauczycielami # przedmiotów zawodowych Grzegorzem Nadolnym i Pawłem Ciereszko przebywała w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)