Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 marca 2020 6

E-Szkoły ciąg dalszy. Nowy plan lekcji na nadchodzący tydzień

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa# Kujawsko-Pomorskiego są wsparciem dla uczniów i cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 4

Nauka na odległość. Nowe rozwiązania zawarte w rozporządzeniu

Możliwość bezpłatnego użyczenia uczniom i nauczycielom sprzętu przez samorząd do kształcenia# na odległość, decyzje rady pedagogicznej podejmowane zdalnie, zmiany w organizacji olimpiad, konkursów i turniejów, możliwość składania dokumentów zdalnie czy ogłaszania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół – to najistotniejsze zmiany zawarte w nowelizacji rozporządzenia MEN.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 6

Drugi tydzień lekcji online rozpoczęty. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem

Tak jak w prawdziwej szkole - w poniedziałek rozpoczęliśmy już drugi tydzień lekcji online. #Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII szkół podstawowych oraz wszystkich licealistów. Wczoraj (23 marca) odbyły się także pierwsze zajęcia z psychologiem.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 0

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

(czytaj więcej)
16 marca 2020 0

Biblioteka przeszła metamorfozę. Nowy wygląd cieszy oczy

Miło nam poinformować, że w ramach projektu „Biblioteczka-kącik czytelniczy” przy #ogromnym wsparciu firmy Signify Piła w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego „inicJaTyWy” z Signify, w styczniu wyremontowaliśmy bibliotekę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

(czytaj więcej)
13 marca 2020 0

Sukces uczennicy CKZiU w Wyrzysku. Aleksandra Płaczek zajęła 1. miejsce

Miło nam poinformować, że Aleksandra Płaczek, uczennica IV klasy Technikum żywienia i #usług gastronomicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.

(czytaj więcej)
11 marca 2020 0

Dyktando dla szkół podstawowych. Niebawem poznamy Mistrza Ortografii

Mając na uwadze potrzebę dbałości o piękno polszczyzny, zwłaszcza w zakresie języka #pisanego, czyli poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej, co jest wyrazem szacunku dla ojczystej mowy jako ważnego elementu tożsamości narodowej i świadomości kulturowej współczesnego człowieka, zespół polonistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią zaprosił do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Olimpiada ze znajomości Afryki. Etap okręgowy za nami

Do zawodów II etapu XVIII Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim Komitet# Główny zakwalifikował jedynie 19 uczniów z 7 szkół średnich województwa.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Podsumowanie konkursu pięknego czytania. Udział wzięło 54 uczniów

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Dnia 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić# stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego. Znamy laureatów

5 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania# pt. "Święty uśmiechnięty" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Zwycięstwo ucznia z Mroczy

5 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania# pt. "Święty uśmiechnięty" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 2

Łyżwiarskie szaleństwo. Uczniowie z Wyrzyska oddali się dobrej zabawie

Blisko 40 śmiałków z CKZiU w Wyrzysku odpowiedziało na zaproszenie Samorządu #Uczniowskiego i udało się na lodowisko do Piły, by oddać się łyżwiarskiemu szaleństwu i dobrej zabawie.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 1

Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Rywalizacja była zacięta

W piątek, 28 lutego 2020 r., w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku #odbył się XIII Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Do udziału zgłosiło się 11 klasowych drużyn.

(czytaj więcej)
04 marca 2020 0

Pasowanie na czytelnika. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek

2.03.2020 r. w Szkole Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Sadkach miało miejsce #uroczyste Pasowanie na czytelnika.

(czytaj więcej)
27 lutego 2020 1

Nabór do klasy I sportowej o profilu pływanie. I etap rekrutacji ruszy 2 marca

Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 4 w Nakle nad Notecią we współpracy z Uczniowskim #Klubem Sportowym Czwórka Nakło rozpoczyna nabór do klasy pierwszej sportowej o profilu pływanie w roku szkolnym 2020/2021.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Uczniowie CKZIU w Laboratorium Wyobraźni. Mogli poznawać świat

W czwartek, 20 lutego 2020r. uczniowie klas I TIG i I TIŻ wyrzyskiego CKZIU wzięli #udział w wycieczce do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Poznaniu.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 1

Maturzyści CKZiU Wyrzysk już po studniówce. To była piękna noc

Studniówka, najpiękniejszy bal przed najważniejszym egzaminem w życiu już za nami. #Uczniowie klasy IV TIŻ CKZIU Wyrzysk odłożyli książki, zeszyty, notatki i na jedną noc zapomnieli o czekających ich majowych wyzwaniach.

(czytaj więcej)
18 lutego 2020 0

Wizyta uczniów w CAiAS w Paterku. Wspólna zabawa wywołała łzy radości

Dnia 18.lutego uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej w Sadkach wybrali się ze #swoim przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka do Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Miejsce relaksu i odpoczynku. Przygotuj balkon na ciepłe dni

Marzysz o własnej, zielonej enklawie, idealnym miejscu do relaksu? Brak ogrodu albo# pokaźnych rozmiarów tarasu nie musi być problemem. Coraz cieplejsza pogoda, dłuższe dni, a dodatkowo odpowiedzialne i rozsądne #zostańwdomu mogą sprzyjać liftingom balkonów.

(czytaj więcej)