Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 listopada 2017 0

Dziecięce spotkania ze sztuką teatralną. Zorganizowano trzy wyjazdy

Dzieci z Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie trzykrotnie wyjechały do Nakielskiego #Ośrodka Kultury w Nakle i miały okazję obcowania ze sztuką teatralną

(czytaj więcej)
20 listopada 2017 0

Rozstrzygnięto konkursy biblioteczne. Wiemy, kogo nagrodzono

13. listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu #nagrodzono uczniów, którzy przygotowali prace plastyczne i literackie zgodnie z tematyką Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

(czytaj więcej)
18 listopada 2017 0

Ważna chwila dla szkoły. Placówka otrzymała prestiżowy tytuł

17 listopada będzie szczególną datą w historii Szkoły Podstawowej w Sadkach im. Mjra Henryka # Sucharskiego.

(czytaj więcej)
17 listopada 2017 0

Na wypadek zagrożenia. Ćwiczyli strażacy z kilku jednostek OSP

17 listopada br. na obiekcie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu odbyły się #ćwiczenia taktyczne jednostek OSP, zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
16 listopada 2017 0

„Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa…”

Słowa wiersza 11 listopada Ludwika Wiszniewskiego stały się mottem przewodnim uroczystego #apelu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, przygotowanego przez uczniów klasy II technikum pod opieką wychowawcy p. Rafała Kempki.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

„Piekielna Kuchnia”. Dziewczęta rzeźbiły w warzywach i owocach

W dniu 9 listopada w świetlicy wiejskiej w Małocinie zostały zorganizowane warsztaty #rzeźbienia w owocach i warzywach, które prowadziła pani Anna Sprengel-Król.

(czytaj więcej)
14 listopada 2017 0

Zmagania „Eko-nakręconych”. Zwycięzcy otrzymali nagrody

Pod koniec października i na początku listopada 2017 r. uczniowie klas 1-4 Filialnej #Szkoły Podstawowej w Dębowie uczestniczyli w dwuetapowym turnieju wiedzy z zakresu przyrody, ekologii oraz turystyki.

(czytaj więcej)
02 listopada 2017 0

O sensie życia i śmierci. Uczniowie przygotowali biografię św. brata Alberta

Jesień, jak chyba każda pora roku skłania nas do refleksji nad przemijaniem. Szykująca się do # zimowego spoczynku przyroda pomaga nam zastanowić się nad ulotnością życia, jego kruchością i perspektywą nowego życia w innym wymiarze. Sens życia i sens śmierci dobitnie uzmysłowił nam patron kończącego się roku św. Brat Albert.

(czytaj więcej)
02 listopada 2017 0

Spotkanie językowe w czytelni. Połączono naukę z zabawą

Dzięki uprzejmości kustosza Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach, pani Bożeny #Włodarskiej młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu realizująca projekt z j. angielskiego „Only sky is the limit” wzięła udział w spotkaniu językowym w czytelni w Sadkach.

(czytaj więcej)
31 października 2017 0

Zakończenie realizacji kolejnej edycji projektu. Podsumowano działania

Po dwumiesięcznej, intensywnej pracy uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w #Samostrzelu dobiegła końca realizacja VIII edycji projektu „Pamiętajmy o ogrodach”, współfinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
31 października 2017 0

Sukces na Igrzyskach Dzieci. Pierwsze w powiecie, a trzecie w województwie

10 października 2017r. w Bydgoszczy na polanie przy Dolinie Śmierci odbył się Finał #Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych.

(czytaj więcej)
31 października 2017 0

Na starcie stanęło 21 sztafet. Powiat reprezentowały uczennice z SP Sadki

25 października w Bydgoszczy na polanie przy Dolinie Śmierci mimo deszczowej pogody #odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

(czytaj więcej)
13 października 2017 0

Nauczycielskie Laury rozdane. Uroczystość ta wzbudziła wiele emocji

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października 2017 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych #w Samostrzelu odbyła się VI gala Nauczycielskich Laurów. Uroczystość ta zawsze wzbudza wiele emocji wśród widzów.

(czytaj więcej)
12 października 2017 0

Niezapomniana lekcja historii. Uczniowie zwiedzili Muzeum II wojny światowej

3 października, wczesnym rankiem grupa 45 uczniów ZSP w Samostrzelu pod opieką # Pani Magdaleny Wyczańskiej - Jabłkowskiej, Pani Agnieszki Krusik i Pana Rafała Kempki wyruszyła na wycieczkę do Gdańska, której celem była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej.

(czytaj więcej)
12 października 2017 1

Sukces uczennic szkoły podstawowej. Zajęły 3. miejsce w województwie!

10 października w Bydgoszczy na polanie przy Dolinie Śmierci odbył się Finał Wojewódzki #Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych.

(czytaj więcej)
10 października 2017 0

Rywalizowały 4 drużyny. Wiemy, która będzie reprezentować powiat

W dniu 09.10.2017 na Orliku w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa powiatu nakielskiego #w Piłce nożnej chłopców rocznika 2002 i młodsi.

(czytaj więcej)
09 października 2017 0

Miesiąc bibliotek szkolnych. Przygotowano gazetki i konkursy

Październik to miesiąc bibliotek, dlatego jak co roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych #w Samostrzelu rozpoczęto obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

(czytaj więcej)
05 października 2017 0

Szkoła obchodziła Dzień Języków Obcych. Młodzież wykonywała zadania językowe

26 września to data niezwykle ważnego, międzynarodowego święta, Europejskiego # Dnia Języków Obcych.

(czytaj więcej)
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)