Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 stycznia 2020 0

Rozpoczynają się ferie zimowe. W Sadkach rozmawiano o bezpieczeństwie

Mrotecki dzielnicowy odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Sadkach # przeprowadził pogadankę o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2020 0

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Uczniowie już to wiedzą

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu spotkała się z dziećmi w # trzech placówkach oświatowych i uczyła, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Świat zimowych cudów. Uczniowie ze Staszica w bajce „Kraina lodu”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w # minionym tygodniu po raz kolejny wcielili się w bohaterów z bajki „Kraina lodu” i wystąpili przed wspaniałą i niezapomnianą publicznością.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Policyjna profilaktyka w szkole. Mundurowi przeprowadzili prelekcję

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu spotkali się z # nakielskimi policjantami i wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich i dorosłych.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 1

Harcerze z wizytą na komisariacie. Grupa poznała prace policjantów

Harcerze wraz z opiekunem odwiedzili policjantów w miejscu ich pracy. Goście pilnie # przyglądali się pracy mundurowych i zwiedzali komendę. Po jednostce oprowadziła ich policjantka zajmująca się nieletnimi.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Bal na sto dni przed maturą. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów

W sobotę,18 stycznia 2020 roku w szkolnej auli odbyła się studniówka IV klasy #Technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej. Krzywousty walczy dalej

17 stycznia w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się # Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Czas wzruszeń i podsumowań. Zostało 100 dni do matury!

W piątek 17 stycznia tegoroczni maturzyści nakielskiego Zespołu Szkół im. S. Staszica bawili się w # pałacu w Rzęszkowie.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Sukces Miłosza Lipińskiego. Jest najwszechstronniejszym siłaczem w powiecie

13 stycznia w ZS Żeglugi Śródlądowej odbyły się zawody najwszechstronniejszych siłaczy w # naszym Powiecie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3 oa Miłosz Lipiński.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Hubert i Jacek już po etapie okręgowym

W dniu 8 stycznia 2020 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. # Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Hubert Olszewski i Jacek Sobierajski pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział w etapie okręgowym VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

WOŚP zagrała w Staszicu. Szczytny cel połączył uczniów

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i # można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno-kulturowe.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

Sukces I LO w Nakle. Krzywousty w rankingu Perspektywy 2020

9 stycznia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki XXII Ogólnopolskiego Rankingu # Liceów i Techników PRESPEKTYWY 2020. Swoje miejsce, będące wyrazem uznania, znalazł w nim KRZYWOUSTY. Nasze Liceum otrzymało tytuł Brązowej Szkoły.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Samostrzel "Srebrną Szkołą". Ogłoszono Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

Tradycyjnie, jak co roku, miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" ogłosił # Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2019 0

Radosnych i spokojnych świąt. Szkoła składa mieszkańcom życzenia (film)

Rada Samorządu Uczniowskiego, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy #administracji i obsługi Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica składają świąteczne życzenia mieszkańcom powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2019 0

Wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Nie zabrakło śpiewania kolęd

Dnia 20 grudnia 2019 w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2019 0

Premiera bajki ,, Kraina lodu” już za nami! Magiczne i niepowtarzalne przedstawienie

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2019 roku w auli szkolnej# Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się przedstawienie bajkowe dla dzieci pt. ,, Kraina lodu”.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2019 0

Pomoc jest piękna. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krzywoustym

19. grudnia br w naszej szkole odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem pieniążki# zbieraliśmy na terapię Michałka, który szczęśliwie uporał się ze złośliwym nowotworem dołu skrzydłowo-podniebiennego, jednak nadal jest pod opieką wielu specjalistów. Organizacją tego wydarzenia zajęła się klasa I prawnicza we współpracy ze szkolnym chórem pod opieką pani profesor Marty Trudzińskiej, a nad całością czuwała pani profesor Katarzyna Łapińska.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Pogadanki w placówkach oświatowych. W zajęciach udział wzięło 1141 osób

W okresie od 10 do 19 grudnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odwiedzili 37 placówek oświatowych na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)