Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

13 grudnia 2018 0

Światowe Mikołajki. Obyczaje i tradycje w innych krajach

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka - jeśli myślisz, że # Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Okręgowy etap Olimpiady już za nimi. Wyniki już niebawem

Dnia 7 grudnia 2018 roku odbył się etap okręgowy XI. Ogólnopolskiej Olimpiady # Logistycznej. Organizatorem zawodów okręgowych był w tym roku Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

„Bankowcy dla edukacji”. Odbyło się spotkanie warsztatowe

W dniach 10 i 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych# im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się spotkania warsztatowe w ramach Projektu "BAKCYL"- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt "BAKCYL" jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. "Bankowcy dla edukacji"

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Poszerzanie wiedzy młodych ludzi. Warsztaty doskonalące umiejętności

Młodzież zaczęła 11 grudnia 2018 roku cykl warsztatów w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy. Ich celem jest # poszerzanie wiedzy i doskonalenie takich umiejętności, które są adekwatne do wyznań, z jakimi młodzi ludzie zmierzą się, rozpoczynając studia lub wchodząc na rynek pracy.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2018 0

Spełnienie marzeń wielu rodzin. Uczniowie przyłączyli się do akcji

Już drugi rok z rzędu uczniowie technikum z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu wzięli udział w # ogólnopolskiej charytatywnej akcji Szlachetna Paczka.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 1

Niezwykły Dzień Marynarza Śródlądowego. Tej zabawy uczniowie nie zapomną

Na zaproszenie pana Dariusza Gańczy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią w dniu 07.12.2018 roku # gościli w Tawernie Żeglarskiej „Buchta” w Charzykowach.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 0

Następne rodziny obdarowane. Zaangażował się Samorząd Uczniowski

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w bardzo znanej ogólnopolskiej akcji, a mianowicie w # Szlachetnej Paczce.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2018 8

Informatycy po raz szósty w akcji “Szlachetna Paczka”. Obdarowano kolejną rodzinę

W ramach ogólnopolskiej akcji “Szlachetna paczka”, uczniowie Staszica z klas informatycznych już po# raz szósty brali udział w obdarowywaniu potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Akcja „Dar serca”. Zebrano dary dla szpitala

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” zorganizowało po raz kolejny# akcję na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

"Lubię tu być. Na Zielonym" . Wyjątkowi goście na lekcji geografii

30 listopada w "Staszicu" odbyła się innowacyjna lekcja geografii, która została poprowadzona przez# p. Krzysztofa Wojtkowiaka — dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz p. Mariusza Szczepańskiego — zielonego edukatora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Trzy Mikołaje i… . Można było uniknąć kiepskiej oceny

6 grudnia br. z okazji Mikołajek klasa IIA przygotowała dla wszystkich uczniów małą niespodziankę.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2018 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Nowatorski projekt realizowany w szkołach

Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z # Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego są organizatorami IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. Najlepsza trójka w II etapie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 27 listopada 2018 r. odbył się # I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2018 0

„Pegaz” nad Staszicem… Odkryj w sobie poezję

14 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie podsumowujące ósmą # edycję Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Wzięło w nim udział 37 osób z czterech powiatów.

(czytaj więcej)
29 listopada 2018 0

Targi Edukacji i Pracy w Żegludze. Frekwencja dopisała

28 listopada 2018 roku Młodzieżowe Centrum Kariery wraz z Zespołem Szkół # Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią zorganizowało Targi Edukacji i Pracy.

(czytaj więcej)
28 listopada 2018 2

Tragi Edukacji i Pracy. Nowe możliwości dla każdego ucznia

W dniu 28.11.2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół # Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbyły się Targi Edukacji i Pracy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2018 0

Turyści na spotkaniu z Armenią - Perłą Kaukazu. Uczniowie smakowali tradycyjnych przysmaków

22 listopada na zaproszenie nauczycieli przedmiotów turystycznych i geograficznych# odbyła się wyjątkowa i oryginalna lekcja geografii nt. "Armenia - Perła Kaukazu". O tym egzotycznym dla uczniów kraju opowiadały p. Lusine Hovhannisyan oraz p. Narine Maloyan.

(czytaj więcej)
26 listopada 2018 0

Warsztaty kulinarne w Minikowie. Krajna od Kuchni

W ramach projektu współpracy „Cztery pory roku na Krajnie”, realizowanego przez cztery Lokalne Grupy# Działania z terenu historycznej Krajny, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało kulinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. „Krajna od Kuchni”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)