Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Konkursy

19 kwietnia 2024 0

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Kto pojedzie na finał?

„Czytając Pismo Święte, odkrywamy wskazówki #życiowe” – podkreślił Hubert, uczestnik XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Trzydziestu młodych spotkało się na jego diecezjalnym etapie, jaki przeprowadzono w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Blisko 50 uczestników

W dniu 18 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół# Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbył się XII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II, przeznaczony dla Szkół Specjalnych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z województwa kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

"Odkrywamy Pismo Święte". Wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego

Dnia 12 kwietnia jury w składzie#: Jerzy Makowski nauczyciel-wychowawca w MOW w Samostrzelu, Andrzej Romanek nauczyciel-wychowawca w MOW w Samostrzelu oraz Anna Chełminiacka wychowanka MOW w Samostrzelu po burzliwych naradach wyłoniło następujących zwycięzców.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 1

Powiatowy Przegląd Wierszy Logopedycznych. Wręczono dyplomy

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury# w Nakle nad Notecią odbył się Powiatowy Przegląd Wierszy Logopedycznych „Wiersze na pamięć znam coraz piękniejszą mowę mam”.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Plebiscyt SuperDzielnicowy 2024. Dla głosujących przewidziano nagrody

Nakielscy policjanci przypominają #o trwającym do końca kwietnia plebiscycie #SuperDzielnicowy 2024. Mundurowi zachęcają mieszkańców do zgłaszania swoich dzielnicowych. Dla głosujących przewidziano nagrody finansowe.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2024 0

Nowe technologie w edukacji uczniów. Konkurs dla szkół

5 kwietnia 2024 roku, już po raz szósty, świętowaliśmy #Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

"Mam supermoc – widzę i reaguję na przemoc". Konkurs dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci #ze szkół podstawowych (klasy I-VIII), mieszkające w Gminie Sadki do udziału w konkursie plastycznym, organizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny w Gminie Sadki we współpracy z Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sadkach.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 5

"Policjant, który mi pomógł". Kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje #ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

"Nutki z Wiśnowego Sadu". Uczestnicy konkursu zachwycili jurorów

Za nami kolejna odsłona #naszego lokalnego konkursu. Jak co roku frekwencja dopisała, a uczestnicy zachwycili jurorów.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2024 0

"Zdrowie Ogarniam TO". Konkurs został przedłużony

Wydłużamy czas przyjmowania zgłoszeń do #30 kwietnia br. w konkursie „Zdrowie Ogarniam TO” organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs fotograficzny

Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza miłośników# przyrody i fotografii do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

(czytaj więcej)
23 marca 2024 0

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Ogłoszono wyniki

W czwartek, 21 marca został rozstrzygnięty konkurs #na palmę wielkanocną.

(czytaj więcej)
23 marca 2024 2

Wojewódzki Konkurs Genealogiczny. Uczennica z Szubina laureatką

„Poznając Historię Rodziny Odkrywamy Dzieje Narodu”, pod takim hasłem# w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się dziś Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego. W wydarzeniu wziął udział Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Dziedzictwa Historycznego dr Sławomir Łaniecki.

(czytaj więcej)
22 marca 2024 0

Ogólnopolski konkurs "Sposób na Sukces". Nagrodzą najlepsze działania

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza #XXIV edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces" na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.

(czytaj więcej)
20 marca 2024 0

Konkurs "Dziedzictwo wieków" po raz trzynasty. Zgłoszenia do 30 kwietnia

Toruńska starówka, bydgoskie Młyny Rothera, skansen w Kłóbce, rezerwat archeologiczny #w Biskupinie to tylko część obiektów z długiej listy zabytków naszego województwa, które przyciągają tysiące turystów z kraju i zagranicy. Samorząd województwa konsekwentnie wyróżnia najlepiej przeprowadzone przedsięwzięcia konserwatorskie i osoby zajmujące się ochroną zabytków.

(czytaj więcej)
19 marca 2024 1

Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim. Eryk Tuszyński zwycięzcą

18 marca w Muzeum Ziemi Krajeńskiej zorganizowano #XXVI Powiatowy Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na Krajnie i Pałukach 1918/1919 na tle wydarzeń międzynarodowych. Kto okazał się zwycięzcą?

(czytaj więcej)
16 marca 2024 1

Do Nakła przyjechało 37 pianistów. To już VIII odsłona konkursu!

16 marca w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano #VIII edycję Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Kto wywarł na Jury najlepsze wrażenie?

(czytaj więcej)
14 marca 2024 0

Polska Nagroda Krajobrazowa. Wyróżnią wzorcowe inicjatywy

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłasza VII konkurs #na Polską Nagrodę Krajobrazową. Nagroda, przyznawana przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, wyróżnia wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem. Konkurs odbywa się w ramach wdrażania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

(czytaj więcej)
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)