Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?


Szanowni Czytelnicy! - przekazujemy Wam nowe narzędzie do lepszej współpracy i komunikowania się z portalem.


Teraz możecie w łatwy sposób informować nas o planowanych wydarzeniach w Waszych miejscowościach, szkołach czy parafiach.


Mamy nadzieję, że korzystanie z formularza Zgłoś wydarzenie nie sprawi nikomu kłopotu, stąd nasza prośba - wysyłajcie do nas wiadomości, o których będziemy mogli napisać.

*

Foto i wideo można przesyłać pojedynczo (najlepiej w formatach .jpg, .wmv, .flv) lub spakowane jako archiwum .zip albo .rar. Wielkość pliku nie może przekraczać 64 MB

Formularz wysłany, dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola!

08 sierpnia 2020 0

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w Osieku

8 sierpnia na stadionie sportowym w Osieku odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej #Plażowej Mężczyzn. Zapisy pod numerem 725 683 593. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
26 lipca 2020 0

Turniej Przystań Open

Starostwo Powiatowe w Nakle oraz spółka Nakielski Sport zapraszają do wzięcia udziału #w Turnieju Siatkówki Plażowej Przystań Open, który odbędzie się 26.07.2020 r. na Przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
3 sierpnia 2020 0

Spotkanie z gwarą krajeńską. Prelekcje dla dzieci i dorosłych

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zaprasza na# prelekcję pod tytułem "Spotkanie z gwara krajeńską".

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Wakacyjna Szkółka Skateparkowa

Nakielski Sport przyjmuje zapisy do udziału w Wakacyjnej Szkółce Skateparkowej. #Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-15 lat. Odbędą się w terminach – 4 sierpnia, 11 sierpnia, 18 sierpnia i 25 sierpnia. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2020 0

Prelekcja o historii, tradycji i kulturze Krajny. Już 10 sierpnia

Gminna Publiczna Biblioteka w Sadkach zaprasza na# prelekcję o historii, tradycji i kulturze Krajny.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2020 0

XXIV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii w Niedźwiadach

XXIV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii# OZMA 2020 odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia w Obserwatorium Astronomicznym w Niedźwiadach.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2020 0

Krajeńskie Dożynki w Sadkach

Wiadomo już, w jaki sposób tegoroczne Święto Plonów będzie obchodzone w gminie Sadki. Tzw. Krajeńskie Dożynki odbędą się 30 sierpnia.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)