Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 marca 2020 0

Oderwana blacha na dachu. Wszystko przez silny wiatr

Dzisiaj, 29 marca 2020 roku około godz. 12:30 z powodu silnego wiatru oderwała się# blacha od poszycia dachowego na ul. Bocznej w Ślesinie.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 5

Jedna ukradła perfumy, druga ubrania. Rozpoznajesz te kobiety?

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc #w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają kobiety, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwami, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 2

Z sądowym zakazem i na „podwójnym gazie”. 40-latek zatrzymany

Policjanci z szubińskiej „patrolówki” zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy, który pijany# kierował oplem. Podczas kontroli okazało się też, że kierowca nie miał prawa jazdy, miał za to sądowy zakaz prowadzenia aut. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

(czytaj więcej)
27 marca 2020 6

Poszukiwany odpowie za przestępstwa przeciwko policjantom

21-letni nakielanin odpowie za przestępstwa przeciwko policjantom. Mężczyzna był #poszukiwany do odbycia kary, a podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną mundurowych i ich znieważył. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 22

Zostań w domu! Za narażenie życia i zdrowia innych osób grożą surowe kary

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, #czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu, z dnia na dzień rośnie. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

(czytaj więcej)
25 marca 2020 21

Pobili i okradli. Policjanci bardzo szybko ustalili personalia rozbójników

Nakielscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój. Sprawcy wdarli #się do jednego z mieszkań, gdzie pobili i okradli lokatora. Oboje usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 6

48-latka za nic miała polecenia sądu. Poszukiwaną namierzył dzielnicowy

Dzielnicowy z Nakła, podczas obchodu rejonu służbowego, zatrzymał 48-latkę #poszukiwaną w związku z nakazem doprowadzenia do odbycia kary wystawionym przez sąd. Kobieta tego samego dnia trafiła do więziennej celi.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 39

Agresywny mężczyzna w jednej z przychodni. Wezwano policję

24 marca przed godziną 13.00 szubińscy policjanci zostali wezwani na interwencję do przychodni przy# ul. Bema w Szubinie.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 3

Pojazdy stanęły w płomieniach. Tragiczny wypadek w powiecie lipnowskim

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Wólka w powiecie #lipnowskim. W wyniku czołowego zderzenia suzuki vitara z ciężarowym mercedesem na miejscu zginęła kierująca autem osobowym. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 2

Nadmierna prędkość mogła okazać się tragiczna w skutkach

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to prawdopodobna przyczyna #zdarzania drogowego, do którego doszło w minioną sobotę w Kołaczkowie. Policja apeluje do kierowców – noga z gazu!

(czytaj więcej)
23 marca 2020 10

Pożar w mieszkaniu. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów

Pięć zastępów straży pożarnej udało się do pożaru w budynku wielorodzinnym #przy ul. Potulickiej w Nakle. Ogień został szybko ugaszony.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 17

W czasie obowiązującej go kwarantanny poszedł do sklepu po… piwo

Każdego dnia grudziądzcy policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy #osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko potencjalnego zarażenia. Czego przykładem może być 28-letni grudziądzanin, który w trakcie obowiązującej go kwarantanny poszedł do sklepu po… piwo.

(czytaj więcej)
23 marca 2020 2

Pożar w Paterku. Służby ratunkowe w akcji

Dzisiaj, około godz. 6.50 Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w Paterku.# Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Nakła. Na miejscu okazało się, że paliła się maszyna produkcyjna. Jak wstępnie informuje nas Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią kpt. Bartosz Walkowiak nie ma osób poszkodowanych. Maszyna została ugaszona.

(czytaj więcej)
21 marca 2020 5

Mieli jaja i nie zawahali się ich użyć. Rzucali w pieszych i samochody

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazali się 19 marca dwaj mieszkańcy Bydgoszczy, #którzy przejeżdżając przez ulice Włocławka rzucali jajkami w innych uczestników ruchu. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a sprawcy na miejscu doszli do porozumienia z poszkodowanymi, którzy nie chcieli oficjalnie nic zgłaszać. 24-letni kierujący i 23-letni pasażer ponieśli jednak konsekwencje swojego postępowania. Każdy z nich ukarany został przez włocławskich mundurowych za popełnione wykroczenia.

(czytaj więcej)
21 marca 2020 7

Uderzył w fiata i odjechał. Policja prowadzi czynności wyjaśniające

21 marca około godz. 11.00 na drodze krajowej nr 10 tuż przy przystanku w Śmielinie doszło #do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki fiat.

(czytaj więcej)
21 marca 2020 6

Ciężarówka w rowie. Kierowca nie dostosował prędkości

Niedostosowanie prędkości było przyczyną nocnego zdarzenia drogowego na drodze #krajowej nr 5 w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 12

Został przygnieciony drzewem. 63-latek pomimo reanimacji zmarł

W jednej z podkcyńskich wsi, w środę (18.03.2020 r.) doszło do tragicznego w skutkach wypadku#. 63-letni mężczyzna został przygnieciony drzewem.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 0

Kradli paliwo na stacjach benzynowych. Policja prosi o pomoc w ich ujęciu

Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości i Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski#, proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Każdy, kto posiada informacje dotyczące kobiety i mężczyzny proszony jest o telefoniczny kontakt z policjantami.

(czytaj więcej)
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)