Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 marca 2025

Pierwsza wizyta w kinie. Wyjazd dostarczył wielu emocji

fot. powierzone

fot. powierzone

14 marca 2025r. grupa dzieci 4-letnich z # przedszkola „Dobre Ludki” w Sadkach oraz dzieci z oddziału zamiejscowego w Dębionku wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy.

Głównym punktem wycieczki była wizyta w Multikinie, gdzie przedszkolaki wzięły udział w projekcie pt. „Moja pierwsza wizyta w kinie”.

Celem tego projektu jest zapoznanie najmłodszych dzieci z funkcjonowaniem kina. Po obejrzeniu najmniejszej i największej sali kinowej, dzieci wysłuchały opowiadania na temat dawnej i współczesnej metody projekcji filmów. Po zapoznaniu z zasadami kulturalnego zachowania podczas seansów, przedszkolaki z radością obejrzały na dużym ekranie bajkę pt. „Kicia Kocia na pikniku”.

Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do restauracji „Palce lizać”, prowadzonej przez babcię jednego z przedszkolaków, gdzie zjedli pyszną pizzę i frytki. Dziękujemy serdecznie pani Marioli Ratajczak za gościnność i ciepłe przyjęcie! Pizza była przepyszna!

Wyjazd dostarczył dzieciom wiele emocji. Dzięki takiej lekcji w kinie, przedszkolaki przełamały strach przed ciemną i głośną salą kinową. Pełni wrażeń, wzbogaceni o nowe doświadczenia, wróciliśmy do naszych domów.

materiał: Magdalena Drozdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)