Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

23 maja 2024

Pszczelarka opowiadała o swojej pasji. Wartościowe warsztaty dla dzieci

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

We wtorek, 21 maja odwiedziły nas dwie grupy# przedszkolne: z przedszkola Dobre Ludki oraz z oddziału przedszkolnego przy szkole. Dzieci miały okazję bliżej poznać życie pszczół. A to za sprawą wizyty Pani Marty Konek, pszczelarki, która pięknie opowiada o swojej pasji.

Spotkania przeprowadzone zostały w dwóch grupach. Pani Marta odczytała dzieciom fragment swojej książki, który stał się idealnym pretekstem do rozmowy o pszczołach. Następnie wszyscy mogli przymierzyć kapelusze pszczelarskie, dotknąć sztabkę wosku pszczelego.

Nie mogło zabraknąć zajęć praktycznych. Tutaj instruktorka wręczyła dzieciom arkusze wosku pszczelego i sznureczki. Przedszkolaki z chęcią tworzyły z nich świeczki. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom ich dekorowanie. Każdy opuszczał salę z wyjątkowym upominkiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za bardzo wartościowe i miłe warsztaty. Do zobaczenia.

Podziękowania ślemy również dla Pani Sylwii oraz Pani Mariki za przyjęcie zaproszenia.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)