Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 lutego 2024

Dzieci wysłuchały przygód Czerwonego Kapturka. Powstały kolorowe prace

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W ostatni dzień lutego mieliśmy przyjemność po raz kolejny #gościć w Przedszkolu Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie. Tematem spotkania był teatrzyk kamishibai.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest, jak funkcjonuje oraz jak się go używa. Historią, która została przedstawiona za pomocą teatrzyku, były przygody Czerwonego Kapturka. Dzieci wysłuchały opowiadania oraz mogły przypatrzeć się pięknym ilustracją. Następnie przystąpiliśmy do realizacji przygotowanych zadań. Na początek przedszkolaki uporządkowały przymiotniki opisujące wilka i Czerwonego Kapturka. Później wspólnie dopasowaliśmy wypowiedziane kwestie do danej postaci z bajki. Dzieci poradziły sobie doskonale. W drugiej części zajęć w ruch poszły kredki oraz patyczki logopedyczne. W ten sposób powstały piękne, kolorowe postaci występujące w przeczytanej bajce, nadające się do wystawiania właśnie w teatrzyku.

Po raz kolejny dziękujemy za miłe przyjęcie. Na pewno jeszcze nie raz Was odwiedzimy. Do zobaczenia!

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)