Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Pozostałe

23 października 2021 1

Mistrzostwa Polski do lat 15. Marika Nowak z najlepszym wynikiem

W Ciechanowie rozgrywane są Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15.

(czytaj więcej)
17 października 2021 1

Antoni Kwasigroch i Jakub Czerwiński. Wczoraj grali przeciwko sobie

Jeszcze dwa tygodnie temu Antoni Kwasigroch# i Jakub Czerwiński walczyli wspólnie o medal Mistrzostw Świata U21, a wczoraj stanęli przeciwko sobie w meczu V kolejki 1 ligi.

(czytaj więcej)
17 października 2021 1

Mistrzostwa Polski w Godzieszach Wielkich! Kacper Gieryk zdobył dwa złote medale

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - jazda na czas dwójek i drużyn przeszły do historii.

(czytaj więcej)
10 października 2021 1

Wielobój strzelecki. Marcin Kuraś "zgarnął wszystko"

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego# Klubu Strzeleckiego w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie wielobój strzelecki "Wszystko albo nic", z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
10 października 2021 0

V Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego.Kto był najlepszy?

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się V Mistrzostwa# Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych. Na listach startowych znaleźli się uczestnicy z Bydgoszczy, Włocławka, Świecia, Janikowa, Unisławia, Kcyni, Miastowic, Szubina, Królikowa, Kowalewa i Zamościa. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem aktywnym 15 minut na zawodnika. Obowiązki sędziego i kierownika championatu sprawował Piotr Szybowicz.

(czytaj więcej)
09 października 2021 9

Monika Marach Wicemistrzynią Świata! Kolejny wielki sukces zawodniczki

W Jeddah (Arabia Saudyjska) odbywają się mistrzostwa# świata do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W sobotę, w samo południe, w kategorii wagowej do 64 kg srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła Monika Marach! Reprezentantka Polski uzyskała w dwuboju 203 kg (92+111). Roksana Bukarz na szóstym miejscu z rezultatem 177 kg (77+100). Dziewczyny ogromne gratulacje! Medal wręczał Prezes PZPC - Waldemar Gospodarek.

(czytaj więcej)
28 września 2021 1

Sekcja Kick Boxingu z Paterka. Ponownie gościnnie w Sadkach!

W dniu 24 września 2021 r, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach# odbył się kolejny trening naszego klubu. Tym razem jednak nie był to trening pokazowy, a wymagający trening, z którym nasi klubowicze mają styczność na co dzień w Paterku!

(czytaj więcej)
24 września 2021 6

Mistrzostwa Świata U21. W meczu zagrało dwóch wychowanków NTS-u

Reprezentacja Polski U21 mężczyzn rozpoczęła swoje# zmagania w mistrzostwach świata odbywających się we Włoszech i Bułgarii od zwycięstwa. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych byli Kubańczycy, których nasi siatkarze pokonali 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19).

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Dawid Wegner nie próżnował w ostatnim czasie. Fenomenalne starty sportowca

W ostatnim czasie Dawid Wegner 00’ wystartował # w czterech mocno obsadzonych mityngach, w których potwierdził dyspozycję z sezonu 2021.

(czytaj więcej)
17 września 2021 0

Turniej Tenisa w Kołobrzegu. Sukces Stefana Grzegorka

Reprezentant Gmina Nakło nad Notecią Stefan Grzegorek w dniach# 11-16.09.2021 r. brał udział w Turnieju Tenisa Ziemnego ITF S200 BMW Bonkowscy & Wilson 65+ w Kołobrzegu.

(czytaj więcej)
13 września 2021 0

Piątkowa gala Sportu w KPUW. Wśród wyróżnionych medalem Monika Chabel

W sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu# Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się w piątek Gala Sportu z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Macierzy.

(czytaj więcej)
05 września 2021 0

Tarpan Mrocza wygrywa II ligę. Z najlepszym wynikiem wśród wszystkich zespołów

Mroteccy ciężarowcy nie byli gościnni na własnym# podejście i zdecydowanie wygrali ostatni turniej w ramach II ligi Drużynowych Mistrzostw Polski. Dzięki temu, w przyszłym roku powalczą o zwycięstwo w I lidze.

(czytaj więcej)
5 września 2021 3

Nakielanie zaprezentowali się świetnie. 8 medali Mistrzostw Województwa U16!

4 września 2021 roku w Bydgoszczy odbyły się# Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego U16 w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięła 20-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO. Nakielanie zaprezentowali się świetnie zdobywając 8 medali. Gratulacje!

(czytaj więcej)
01 września 2021 0

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu. Rywalizowało 37 sportowców

W niedzielę 29 sierpnia w Mroczy, rozegrane# zostały Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego do 17 lat w podnoszeniu ciężarów.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2021 9

Mamy koleje złoto! Monika Marach Mistrzynią Europy!

Reprezentantka Polski, Monika Marach złoty medal# zdobyła w kat. 64 kg juniorek do lat 17, z nowym rekordem Europy - 204 kg w dwuboju (93+111)! W tej samej kategorii wagowej wystąpiła Roksana Bukarz, która nie zaliczyła żadnej próby w rwaniu i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Brązowy medal w wadze 81 kg dziewcząt do lat 15 wywalczyła Katarzyna Kozera, która w dwuboju uzyskała 169 kg (76+93). Michał Jaworski zakończył rywalizację na miejscu piątym, z wynikiem w dwuboju 298 kg (135+163). Michał rywalizował w kategorii wagowej 81 kg do lat 17.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2021 0

Ogólnopolskie Zawody Pływackie na Brdzie. W zawodach nie zabrakło naszych reprezentantów

Dnia 15.08.2021 w Bydgoszczy odbyły# się Ogólnopolskie Zawody Pływackie na Brdzie – Woda Bydgoska 2021. Na największej pływackiej imprezie w Polsce nie zabrakło reprezentantów UKS Czwórka Nakło.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2021 0

Julia wygrywa w Luboniu, Wiktoria zajęła III miejsce. Gratulujemy!

22 sierpnia 2021r. w Luboniu rozegrany został IV Ogólnopolski# Turniej Tenisa Stołowego. Udział w turnieju wzięło 168 zawodników i zawodniczek z Polski.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2021 5

Julia Szczepaniak na Mistrzostwach Europy. Zajęła szóste miejsce

W Ciechanowie trwają Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U15 i U17.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)