Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Szachy i warcaby

02 lipca 2020 0

Ponad 70 dni przy szachownicy. 3 razy na podium

Prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski jest# prawdopodobnie najbardziej aktywnym zawodnikiem powiatu nakielskiego, gdyż startuje nawet w kilku turniejach dziennie.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Turniej w Sudanie. Rezultaty naszych szachistów

Całe wakacje w Sudanie oglądając królewskie figury i sporządzając artykuły? Czemu nie.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Licealiści z Szubina na podium. Gratulujemy wygranych!

Julia Rocławska z Klubu Szachowo Warcabowego I LO w Szubinie zorganizowała Szachowe Mistrzostwa Szubina Juniorów.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Licealistka z powiatu nakielskiego trenuje w afrykańskim Maroku. Coraz bliżej medalu!

Coraz bliżej medalu. Trening to podstawa rozwoju, a internet pozwala na nieograniczone możliwości w# tym zakresie. Kiedyś zawodnik startował raz na dwa tygodnie, teraz można uczestniczyć w turnieju kilka razy dziennie.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Mieszkaniec powiatu nakielskiego na podium. Gratulujemy!

Zawodnicy z powiatu nakielskiego startowali tym razem w# Brazylii. Klub Xadrez Baixo Meier zorganizował turniej szachowy Torneio Amigos do Baixo Meier.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Drużyna z I LO w Szubinie zmagała się w Ekstralidze Podlaskiej. Gratulujemy!

Drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zajęła# VI miejsce w VI rundzie Ekstraligi Podlaskiej (Otwartych Drużynowych Mistrzostw Podlaskiego Związku Szachowego).

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Szach mat. Olaf z I LO w Szubinie w pierwszej piątce

26 czerwca 2020 r. Olaf Jagodziński uczestniczył w# turnieju szachowym zorganizowanym przez klub شطرنج بازان جام znajdujący się w Torbat-e Dżam - miasto w Iranie, w ostanie Chorasan-e Razavi.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2020 0

Zmierzyli się szachiści z różnych krajów świata. Piotr Szybowicz najlepszy

Reprezentant I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie# wywalczył I miejsce w turnieju szachowym قلعة الشعانبي للشطرنج19 zorganizowanym przez بطولة قلعة الشعانبي للشطرنج - klub umiejscowiony w tunezyjskim mieście Al-Kasrajn, zrzeszający 339 zawodników.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2020 2

Mieszkaniec Występu dwukrotnie zajął III miejsce. Gratulujemy!

24 czerwca prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego# Jarosław Wiśniewski uczestniczył w dwóch turniejach organizowanych w Iranie przez klub "مسابقه شبانه لایچس کشور."

(czytaj więcej)
24 czerwca 2020 0

Wczoraj tuż za podium, dzisiaj na jego najwyższym stopniu. I miejsce Adama!

23 czerwca o godzinie 20.00 odbył się kolejny turniej szachowy # دوري بطل الأسبوع زايد حمان zorganizowany przez فئات فرسان الإسماعيلية للشطرنج - Club Foursane Ismailia des Echecs Meknes umiejscowiony w jednym z marokańskich miast - Meknes.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 1

Czas na afrykańskie Maroko. Adam Jagdziński tuż za podium

Afrykańskie Maroko to kolejne państwo, w którym startują zawodnicy drużyny# I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2020 0

Polacy w Sudanie się nie nudzą. Kolejne szachowe zmagania za nami

Dzień bez turnieju w Sudanie dla zawodnika powiatu nakielskiego, to dzień stracony.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2020 0

Kolejne państwa, kolejne sukcesy. III miejsce Dariusza Wargulca

W miniony piątek, 19 czerwca 2020 r. szachiści z powiatu nakielskiego po raz kolejny zaprezentowali# swoje umiejętności w międzynarodowej imprezie szachowej.

(czytaj więcej)

Filip Biernacki i Piotr Szybowicz Mistrzami Gminy

W Szubińskim Domu Kultury odbył się finał XIV mistrzostw Szubina w szachach błyskawicznych.

(czytaj więcej)

Wiśniewscy podbijają szachowy Szubin

W dniu 22 listopada w Zespole Szkół Nr 2 w Szubinie odbył się XXXVI Turniej Szachowy z cyklu „Cztery Pory Roku – Jesień”. Głównym organizatorem zawodów był prezes szubińskiego klubu szachowego UKS „Szachowa Dwójka” - Piotr Szybowicz, a w rolę arbitra wcielił się pan Jerzy Białas.

(czytaj więcej)
21 października 2014 0

Mistrzostwa w szachach szybkich

W dniu 26 października (niedziela) od godziny 10.00 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach przy ul. Strażackiej 11 odbędą się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Szachach Szybkich.

(czytaj więcej)

Spotkali się miłośnicy szachownicy

Turnieje szachowe, na których mam przyjemność bywać lub też nie, przyrównać mogę wizyt rodzinnych. Mianowicie są takie, które omija się szerokim łukiem, takie, na których wypada być, jak też i takie, których nie można się doczekać.

(czytaj więcej)

„Wszyscy jesteśmy jedną rodziną”

Relacja z Mistrzostw Województwa w Szachach Szybkich – Nakło, 9 marzec.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)