Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

13 maja 2024

75 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach. Uroczysty jubileusz

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach obchodzi w tym roku# jubileusz 75 – lecia działalności. Uroczyste obchody z udziałem przedstawicieli władz Gminy Sadki, dyrektorów innych instytucji kultury, bibliotek, szkół i przedszkoli z terenu Gminy Sadki, odbyły się 10 maja w XXI ” Tygodniu Bibliotek”, którego hasło brzmi „Biblioteka miejsce na czasie”.

Zaproszonych gości przywitała, p. dyrektor Joanna Brzozowska, aby następnie wręczyć  podziękowania instytucjom, które współpracują z sadkowską książnicą , wspierają i kibicują jej działaniom. Ponadto w dalszej części ,pani dyrektor przedstawiła prezentację z krótką historią biblioteki oraz najważniejszymi wydarzeniami ostatnich pięciu lat działalności. Na zakończenie oficjalnych uroczystości odbyły się podziękowania . List gratulacyjny w im. Wójta Gminy Sadki przeczytał zastępca kierownika referatu organizacyjnego p. Mariusz Czyż, głos zabrali również przewodniczący Rady Gminy Andrzej Niedbała, prezes PZB Jan Krajewski. , dyrektor Wojewódzkiej I Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Dagmara Reszkowska-Gierden .Po życzeniach przyszedł czas na poczęstunek i przepyszny tort.

Finałem obchodów Jubileuszu był koncert zespołu Svahy, dla wszystkich mieszkańców Gminy Sadki. Folkowe trio, którego muzykę można usłyszeć w najnowszym filmie Znachor,  zachwyciło  sadkowską publiczność.

Bardzo dziękujemy za każdą życzliwość I wszystkich wspaniałe życzenia wpisane do naszej kroniki.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)