Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

12 czerwca 2024 9

Ratownicze pokazy i wiele innych atrakcji. Bezpieczne wakacje na przystani

12 czerwca na terenie Przystani Powiat Nakielski zorganizowano festyn# pn. „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nakielskiego sanepidu, a prowadzone działania były koordynowane przez Komendę Wojewódzką Policji.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Wielkie Otwarcie! Grochola Prawdziwy Chleb zaprasza do lodziarni z kawiarnią

W środę, 19 czerwca 2024 roku odbędzie się wielkie otwarcie nowo powstałej lodziarni z kawiarnią w# Szubinie, przy ul. Plac Wolności 1.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 3

Regions Cup. O zwycięstwie zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry

Drużyny piłkarskie Kujawsko – Pomorskiego Związku# Piłki Nożnej i Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zmierzyły w Finale Makroregionu UEFA Regions Cup. Pomimo wsparcia kibiców to goście sięgnęli po końcowe zwycięstwo.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą. Nie żyje rolnik

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek#, 11 czerwca Ostatkowie (gm. Łabiszyn). Rolnik został przygnieciony przez prasę rolniczą. Pomimo szybkiej reakcji rodziny i służb życia mężczyzny nie udało się uratować.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 13

Mieszkańcy postawili na Edytę Żołecką. Wybory sołeckie

11 czerwca w świetlicy wiejskiej w Łodzi odbyło się kolejne zebranie# wyborcze organizowane przez włodarzy gminy Sadki. Celem zebrania był wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej na kadencję 2024-2029.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 12

W całym kraju zawyją syreny. Oddadzą hołd żołnierzowi

12 czerwca o godz. 11:00, odbędzie się pogrzeb #śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie granic Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 3

Planowane wyłączenia prądu. Gdzie nie będzie zasilania?

Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego #wg informacji zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Wędrówka na odcinku Sadki-Anieliny. Trasa nie będzie wymagająca

Zapraszam na wędrówkę Sadki-Anieliny, która odbędzie się# 16.06 (niedziela).

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Pobyt w parku rozrywki. Młodzież skorzystała z wielu atrakcji

Słońce, ciemne chmury, deszcz, wysoka temperatura#, wiatr: taka aura spotkała uczniów ZS im. Wł. Łokietka w Lubaszczu na wycieczce szkolnej do Energylandii 10 czerwca br.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 1

Podejrzewano ulatnianie się gazu. Interweniowali strażacy

We wtorek, 11 czerwca w godzinach rannych strażacy# interweniowali na ulicy Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 17

Utrudniony wyjazd. Wysokie trawy problemem kierowców

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka #mroteckiej gminy, która zwraca uwagę na niewykoszone pobocza niektórych dróg.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 11

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Sylwia Dziubek nowym sołtysem

10 czerwca w świetlicy wiejskiej w #Mrozowie zorganizowano sołeckie zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Od samego początku zebrania wiadome było, że dojdzie do zmiany na stanowisku sołtysa, bowiem Jadwiga Gapa już w styczniu bieżącego roku ogłosiła, że nie będzie się już ubiegać o reelekcję

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 8

W Liszkówku bez zmian. Jacek Mierwa na kolejną kadencję

6 czerwca w świetlicy wiejskiej w #Liszkówku zorganizowano trzecie w gminie Sadki zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Głównym punktem zebrania był wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Obowiązkowy KSeF odroczony. Nowelizacja ustawy o VAT

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przesuwającą termin #wdrożenia obowiązkowego KSeF na dzień 1 lutego 2026 r. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Czwartki LA – sezon 2023/2024. Finał miejski na nakielskim stadionie

6 czerwca na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego #w Nakle odbyły się kolejne zawody w ramach XXX edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Reprezentanci szkół podstawowych z roczników 2011, 2012 oraz 2013 i młodsi ponownie stanęli do sportowej rywalizacji – już po raz ostatni w sezonie 2023/2024.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

"Patrol roku 2024". Kto weźmie udział w zawodach wojewódzkich?

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbył się #pierwszy etap w ramach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol roku 2024”. Zwycięska para będzie reprezentować powiat nakielski w zawodach wojewódzkich.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 3
Wiadomości z regionu

Groził matce nożem. Chciał zmusić kobietę do podpisania dokumentów

Za kraty celi trafił 34-letni recydywista #z Wągrowca, który groził matce pozbawieniem życia, zmuszając jednocześnie do podpisania dokumentów. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Wągrowcu tymczasowo aresztował oprawcę na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Pozytywna energia na kolejne dni

Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej# Stowarzyszenia KMK Kos w Kosowie, pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz dzieciom, bez których dzisiejszy występ teatralno-muzyczny poświęcony "Dniu Mamy i Taty" nie mógłby się odbyć. Wasze zaangażowanie I profesjonalizm widać na każdym kroku.

(czytaj więcej)
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)