Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 września 2021 12

Obiekt otwarty. Delegacja wzięła udział w uroczystościach

14 września br. na zaproszenie dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady# Obrony Terytorialnej im. gen.bryg. Elżbiety Zawackiej ps.,,Zo" płk Krzysztofa STAŃCZYKA delegacja JRS wzięła udział w uroczystości otwarcia obiektu do walki w bliskim kontakcie tzw. Killing House obiekt umiejscowiony jest na terenie Placu Ćwiczeń Taktycznych w miejscowości Łojewo k/ Inowrocławia.

(czytaj więcej)
15 września 2021 9

Nowe dane o zakażeniach. Dzisiaj ponad 760 potwierdzonych przypadków

15 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 767 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 21 osób. Z czego 12 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Wielki sukces szachisty z gminy Kcynia. Olaf wyróżniony przez Polski Związek Szachowy

Wytrwała praca, treningi i udział w licznych turniejach szachowych# przełożyły się na wielki sukces szachisty z gminy Kcynia – Olafa Jagodzińskiego. W minionym tygodniu Komisja Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego przyznała uczniowi szubińskiego LO pierwszą kategorię krajową centralną.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z komendantem CS WOT

Marszałek Piotr Całbecki przyjął wczoraj (13 września) nowego# komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu pułkownika Edwarda Chyłę.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Oszuści podszywają się pod pracowników banków. Zachowajmy czujność!

Oszuści wymyślają różne historie, by# pozyskać gotówkę. Ostrożni powinni być między innymi posiadacze mobilnych aplikacji bankowych, gdyż zdarza się, że przestępcy podszywają się pod pracowników banków. Policjanci apelują o ostrożność, gdyż jest to jedyny sposób, by uchronić oszczędności zgromadzone na kontach.

(czytaj więcej)
14 września 2021 1

Kolejny nietrzeźwy kierowca. Zachowanie 36-latka oceni sąd

Promil alkoholu miał w organizmie kierowca volkswagena zatrzymany# wczoraj podczas kontroli przeprowadzonej przez mundurowych z szubińskiego komisariatu. 36-latek już stracił prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się sąd.

(czytaj więcej)
14 września 2021 44

Wyrzucono telewizor przez okno. Interwencja w centrum miasta

We wtorek, 14 września w godzinach porannych policjanci podjęli# interwencję w jednym z budynków przy ulicy Dąbrowskiego w Nakle.

(czytaj więcej)
14 września 2021 1

Startuje jesienna runda Czwartków Lekkoatletycznych. Zobacz terminy!

Wielkimi krokami zbliża się jesienna runda# Czwartków Lekkoatletycznych.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

„Z wieszczem w plecaku”. Uczestnicy świetnie się bawili

W dniu wczorajszym (14.09.2021 r.). Stowarzyszenie Kreatywni dla# Dębowa i okolic miało przyjemność przeprowadzić pierwsze zajęcia z cyklu "Z wieszczem w plecaku". Dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Wnuk odbyły się one w świetlicy Wesoły Zakątek w Radziczu.

(czytaj więcej)
14 września 2021 20

Zakażeń przybywa, a szczepienia przystopowały. Gmina Mrocza na końcu

Czwarta fala pandemii koronawirusa zaczyna przybierać na# sile. W całym kraju wzrasta dzienna liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jest również więcej pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Służba zdrowia na razie jest wydolna i przygotowana na te wzrosty, ale nie wiadomo, co przyniosą kolejne tygodnie.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

84-latka ubrana w fartuch i laczki spacerowała ulicami miasta

W poniedziałek 13 września br. około godziny 15:30 patrol Straży Miejskiej został# skierowany na ul. Skarżyńskiego w celu sprawdzenia zgłoszenia dotyczącego przebywającej tam starszej kobiety ubranej w fartuch i laczki.

(czytaj więcej)
14 września 2021 14

Ponad 500 nowych zakażeń w skali kraju. Jak to wygląda w powiecie?

14 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 537 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło osiem osób. Z czego siedem miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Ekonomiści otrzymali podręczniki. Uczniowie bardzo dziękują

Ekonomiści z naszej szkoły, otrzymali podręczniki ufundowane przez# sponsora Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 września 2021 2

Przedsiębiorcy obawiają się kolejnego lockdownu z powodu czwartej fali

Rusza czwarta fala zakażeń na Covid-19. 61 proc. dorosłych Polaków spodziewało się# wcześniej takiego obrotu sprawy, 55 proc. badanych przewiduje, że jesienią wprowadzony zostanie kolejny lockdown. Wśród firm możliwość powrotu obostrzeń prognozowana jest jeszcze częściej, bo aż przez 65 proc. ankietowanych – wynika z badań zrealizowanych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Biznes martwi się o spadek obrotów, konsumenci również mocno obawiają się o finanse i gospodarkę.

(czytaj więcej)
14 września 2021 5

20 lat działalności Związku Miast i Gmin Nadnoteckich. „Posypały się” życzenia

Związek Miast i Gmin Nadnoteckich w Nakle nad Notecią obchodził# jubileusz 20 - lecia. W imieniu władz Powiatu Pilskiego życzenia Zarządowi złożył Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Weekend podczas wyjazdu stażowego. Zwiedzili m.in. Bolonię

Podczas naszego drugiego weekendu zorganizowanego z# ERASMUS+ ,, Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” , realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku w sobotę 11.09 zwiedziliśmy Bolonię miasto pierwszego na świecie uniwersytetu, na którym kształciło się wielu wybitnych Polaków.

(czytaj więcej)
14 września 2021 0

Spływ kajakowy na Brdzie. Młodzież chętnie wzięła w nim udział

3 września bieżącego roku w skromnym składzie ZS im. S. Staszica wzięliśmy# udział w spływie kajakowym na Brdzie zorganizowanym przez Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy przy współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)