Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

30 listopada 2022 1

Bezpłatne szkolenia ZUS. Dzisiaj ostatni dzień zapisów

Jeszcze tylko dziś można zapisać się na bezpłatne szkolenie online #„Platforma Usług Elektronicznych ZUS-obowiązek posiadania konta na PUE ZUS przez płatników składek”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Pytania do ZUS. Eksperckie dyżury telefoniczne

Placówki ZUS w regionie organizują eksperckie dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 16

Droga ekspresowa Wyrzysk-Bydgoszcz. Decyzja środowiskowa dla S10

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi #ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz. To ważny krok do realizacji 40-kilometrowego fragmentu S10, który w przyszłości zbliży Szczecin i Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

„Wyczynem jest prowadzenie wózka z dzieckiem". Kiedy remont peronów?

Bezpieczeństwo użytkowników przystanku kolejowego w Anielinach leży na sercu sołtysowi tej miejscowości#, ale także sołtys sołectwa Łodzia. Przystanek jest w złym stanie, a korzystanie z niego może skutkować wypadkiem. Dlatego też przedstawicielki tych sołectw interweniowały u zarządcy przystanku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 24

Internauta stwierdza. Wolałem ten brzydszy, obdrapany dom kultury

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomosć od internauty, który zastanawia się nad sensem remontu i unowocześniania domów kultury. #Internauta uważa, że w jego mieście "dawny dom kultury" bardziej służył mieszkańcom. Poniżej treść nadesłanego listu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 99

Driftowali na parkingu. Zapłacą po 1500 złotych mandatu

Mandatami po 1500 złotych i 15 punktami karnymi, ukarani zostali kierowcy, którzy na jednym z nakielskich parkingów wykonywali manewry# zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

Przepis na świąteczny bigos. Nie powinno go zabraknąć na stole

Bigos to danie trochę dzisiaj niedoceniane, w przeszłości cieszące się wielką sławą nie tylko kulinarną, ale i… #literacką. Ze względu na swoją popularność nad Wisłą bywa określane mianem potrawy narodowej. Właśnie dlatego nie może zabraknąć go na świątecznym stole.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

O bezpieczeństwie na drogach województwa. Dwudniowa konferencja

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywa się dziś i jutro (29-30 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim konferencja #poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 2

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo zgłaszać ich stan?

Informacja o zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Debata o bezpieczeństwie żywnościowym. Jutro głosowanie

Marszałek Piotr Całbecki przebywa w Brukseli, gdzie dziś (29 listopada) będzie gościem posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi #(Agri) Parlamentu Europejskiego, poświęconego bezpieczeństwu żywnościowemu. Jutro (30 listopada) w Europejskim Komitecie Regionów debata plenarna zakończona głosowaniem nad przygotowanym przez gospodarza naszego województwa projektem opinii w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Zasada ograniczonego zaufania. Uważaj na oszustów w internecie

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas zakupów w Internecie. Niestety pomysłowość i chciwość przestępców "nie zna granic".

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Rodzinny kapitał opiekuńczy. Nadal można składać wnioski

Od 1 stycznia br. rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie #w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Do tej pory do ZUS-u wpłynęło ich niemal 606 tys., w województwie kujawsko-pomorskim ponad 31 tys.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Rozmowy o książkach świątecznych. Prace nad kalendarzami adwentowymi

Wczoraj, 28 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach przeprowadzone zostały zajęcia ze starszą grupą. Święta zbliżają się wielkimi krokami.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Spalał odpady w stalowej beczce. Zadymił okolicę

O dużym zadymieniu w okolicy ul. Nakielskiej w Występie poinformował dyżurnego Straży Miejskiej zaniepokojony mieszkaniec.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Infolinia Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych. Bezpłatne konsultacje

1 grudnia rusza nowa odsłona infolinii Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). #To szybka odpowiedź organizacji na listopadowe zmiany w programie lekowym B.124 finansowanym ze środków publicznych. Od początku przyszłego miesiąca dyżurujący niemal codziennie specjalista odpowie na wszelkie pytania dotyczące zasad kwalifikacji do programu lekowego, podpowie jakie placówki realizują leczenie oraz pomoże pacjentowi w odnalezieniu się w gąszczu formalności. To nie koniec zmian: chorym na AZS, łuszczycę i inne choroby zapalne skóry oraz ich opiekunom, telefonicznego wsparcia udzieli również ekspertka od dietoterapii. Wszystkie konsultacje za pośrednictwem infolinii są bezpłatne.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 19

Sejmik zdecydował. Pomoc humanitarna dla czterech ukraińskich obwodów

Na dzisiejszym posiedzeniu sejmik województwa zdecydował o pomocy humanitarnej dla czterech ukraińskich obwodów #- dniepropietrowskiego, żytomierskiego, donieckiego i chmielnickiego. Na Ukrainę wyślemy m.in. materiały opatrunkowe, leki, agregaty prądotwórcze, śpiwory i żywność.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

"Krioterapia. To warto wiedzieć". Ciekawe spotkanie ze Zbigniewem Kołbą

Dnia 24 listopada w wypożyczalni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach mieszkańcy gminy mieli możliwość spotkać się z panem #Zbigniewem Kołbą, autorem książki "Krioterapia. To warto wiedzieć".

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Podpisali umowę użyczenia. Przekazanie sprzętu Straży Rybackiej

Dnia 28.11.2022 roku została podpisana umowa użyczenia pomiędzy Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy, a Powiatem Nakielskim.# Odbioru sprzętu dokonali przedstawiciele Zarządu Związku reprezentowanego przez Prezesa Leszka Orzechowskiego oraz Wiceprezesa Przemysława Stranza. Przedstawicielami Powiatu Nakielskiego byli Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz Wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)