Dziś mamy 30 marca 2026, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 marca 2026

Targi szkół z udziałem policjantów. Stróże prawa w Rynarzewie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci, w ramach sprawowanego #patronatu, wzięli udział w targach szkół w Szkole Podstawowej w Rynarzewie. Mundurowi zachęcali uczestników przedsięwzięcia do rozważenia kontynuowania nauki w klasach o profilu prawno-policyjnym, a w przyszłości zasilenie szeregów formacji.

W poniedziałek (02.03) w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie odbyły się targi szkół ponadpodstawowych. W wydarzeniu udział wzięło wiele placówek, które prezentowały swoją ofertę edukacyjną.

W akcji uczestniczyli również stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, którzy w ramach sprawowanego patronatu nad klasami o profilu prawno-policyjnym z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zachęcali uczniów szkół podstawowych do rozważenia kontynuowania nauki w klasach o profilu prawno-policyjnym, a w przyszłości służbę w niebieskim mundurze.

Mundurowi przygotowali również kilka atrakcji. Chętni mogli przejść krótki tor przeszkód w założonych alkogoglach, aby uświadomić sobie, w jakim stopniu alkohol zaburza postrzeganie rzeczywistości. Dzięki policyjnemu technikowi kryminalistyki uczestnicy targów mieli szansę zrobić sobie odbitki palców oraz dowiedzieć się, jak wygląda praca tego funkcjonariusza.

Ponadto stróże prawa podczas krótkiego pokazu wytłumaczyli, jak wygląda zatrzymanie osoby.

Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa, zwana również #Niedzielą Męki Pańskiej, a w polskiej tradycji ludowej Kwietną lub Wierzbną Niedzielą, została ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to mieszkańcy miasta witali Go, machając gałązkami palmowymi. Taki niewielki szczegół, jak rzucanie palmowych liści pod nogi wjeżdżającemu Chrystusowi, dał później nazwę Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

(czytaj więcej)
0

Pośpimy godzinę krócej. Zmiana czasu na letni

W nocy, z soboty# 28 marca na niedzielę, 29 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

(czytaj więcej)
0

Niedziela handlowa. Dziś można udać się na zakupy

Dziś można zrobić #zakupy. 29 marca przypada niedziela handlowa i sklepy w całym kraju są otwarte. Kolejna przypadać będzie dopiero pod koniec kwietnia.

(czytaj więcej)
0

Zdeklasował konkurencję. Polski żołnierz zwycięzcą w USA

Polski żołnierz z Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zwycięzcą zawodów „Best Warrior Compettition”, które w miniony weekend odbyły się w ośrodku szkoleniowym Gwardii Narodowej stanu Illinois (USA) – „Marseilles Traning Center”. To kolejny historyczny wyczyn Terytorialsów z CSWOT.

(czytaj więcej)