Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Krzyżanowskiego. Zakochany w piłce

fot. MM

fot. MM

15 listopada na cmentarzu w Rynarzewie odbył się pogrzeb śp. Jana Krzyżanowskiego# – prezesa oraz założyciela klubu LZS Iskra Zamość–Rynarzewo. Ceremonię pogrzebową poprowadził proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Zamościu ks. Roman Michalski.

– Pan Jan przez całe swoje życie był zakochany w piłce nożnej i był najwierniejszym kibicem naszego zespołu. Żegnamy go z wielkim żalem i składamy najszczersze kondolencje dla rodziny i najbliższych. Pan Jan pozostanie na zawsze w naszej pamięci – takimi słowami pożegnali zmarłego w wieku 74 lat śp. Jana Krzyżanowskiego członkowie LZS Iskra Zamość–Rynarzewo. Zmarłemu w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, znajomi, brać wędkarska, piłkarska rodzina, przedstawiciele sołectwa Zamość oraz szubińskiego samorządu gminnego.

Kilka słów o zmarłym powiedział również sam proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Zamościu ks. Roman Michalski. – Śp. Jan Krzyżanowski był niemalże w każdej chwili zatroskany o to, co się dzieje w klubie. Dziękuję z tego miejsca za obecność jego piłkarskiej rodzinie. Dobrze wiecie, jak was bardzo kochał i jak całe swoje życie oddał, aby „Iskra” zawsze była kimś. Pan Jan oprócz piłki nożnej, miał także drugą pasję. Był bowiem zapalonym wędkarzem (...) Myślę, że będę wyrazicielem ogromnej większości naszych parafian i mieszkańców naszego zamojskiego gniazda, żeby właśnie tu w tym miejscu, gdzie żegnamy śp. Jana Krzyżanowskiego, zwrócić się do włodarzy naszej gminy, a także do członków rady miejskiej, aby zrobili wszystko, by nasz zamojski stadion został nazwany imieniem Jana Krzyżanowskiego. Uważam, że będzie to nasza ogromna wdzięczność dla wszystkiego tego, co uczynił dla naszej wspólnoty. Niech ta pamięć o nim, który stworzył to wszystko – przetrwa na wieczność. Taka jest moja prośba i myślę, że poparta przez wielu innych mieszkańców. Wszystko co robił, robił społecznie, bez oglądania się za siebie i brania dla siebie jakichkolwiek profitów. Niech ci młodzi, którzy będą rywalizować na tym stadionie, biorą z niego przykład. Jako proboszcz parafii i spowiednik mogę zaświadczyć i powiedzieć, że co do jego zbawienia możemy być pewni – powiedział proboszcz

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa hal
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)