Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2023

Przedszkolaki postarały się z całych sił. Piękne prezenty z gliny

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W środę, 8 lutego mieliśmy niewątpliwą przyjemność odwiedzić przedszkolaki z gminnego przedszkola "Dobre Ludki".

Z racji trwających ferii grupa była mieszana, ale niezależnie od wieku wszyscy sobie świetnie poradzili z wyznaczonym zadaniem!
Każdy uczestnik warsztatów otrzymał kawałek prawdziwej gliny. Okazało się, iż niektórzy mieli już okazję z nią wcześniej pracować. Doświadczone przedszkolaki szybciutko wytłumaczyły pozostałym jak należy potraktować glinę zanim zacznie się z niej lepić lub -tak jak w naszym przypadku- wykrawać różne kształty.

Zadaniem dzieci było wykonanie serduszek i kwiatków, które będą stanowiły upominki dla gości na obchodach Dnia Chorego. Przedszkolaki bardzo przyłożyły się do tego zadania i postarały się z całych sił, żeby prezenty wyszły jak najpiękniej!
W nagrodę za ich trud mogły oddać się radosnej twórczości i z pozostałej gliny ulepić to co chciały.

Teraz poczekam aż prace wyschną, a następnie trafią do pieca, wtedy zostaną dokończone poprzez szkliwienie i ponowny wypał.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i cudowną atmosferę!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka.

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)