Różnica klas. Czarni zrobili milowy krok w drodze po awans

fot. AŚ
Niesprzyjające warunki atmosferyczne, pełne trybuny i znakomity mecz# Czarnych Nakło. Z hitowo zapowiadającego się starcia wyszło jednostronne widowisko.
Walczący o awans do A – klasy Czarni Nakło zmierzyli się na własnym boisku z Gryfem II Sicienko, który też sobie zęby na to ostrzył. Był to najważniejszy mecz tej rundy, który miał odpowiedzieć na pytanie, kto bardziej na to zasługuje. Pierwszą potyczkę obu drużyny w rundzie jesiennej wygrał Gryf, więc Czarni liczyli na rewanż. Zanim doszło do pierwszego gwizdka, spiker poinformował o niespodziance jaką przygotował dla kibiców zarząd nakielskiego klubu. Do drużyny dołączyli bowiem dwaj bardzo doświadczeni ligowo piłkarze: Adam Kardasz i Mariusz Kryszak. Drugi z nich od razu otrzymał szansę debiutu w podstawowym składzie. Od początku meczu przewagę posiadali miejscowi, ale im bliżej było bramki, tym więcej pojawiało się niedokładności. Przyjezdni natomiast szukali możliwości w kontrataku i przez pierwsze dwa kwadranse byli zdecydowanie bardziej rzeczowi na połowie nakielskiego zespołu. I to na tyle, że jako pierwsi objęli prowadzenie. W tej sytuacji nie popisał się Szymon Pruss, który dał łatwo się łatwo minąć przed własnym polem karnym. Po nieco niemrawych minutach Czarni wreszcie zaczęli wchodzić na obroty, ale pomogli im w tym nieco goście. A właściwie jeden ze środkowych obrońców, który źle podał piłkę przed własnym polem karnym. Odbiór, dwa szybkie podania i gol wyrównujący autorstwa Piotra Kowalskiego. Od tego momentu worek z bramkami się otworzył i co jakiś czas zebrani kibice mogli unosić ręce w geście radości. Gospodarze stłamsili przyjezdny zespół, który wystawił część piłkarzy ze swojej pierwszej drużyny, ale w starciu z rozpędzoną nakielską maszyną nie miał szans. Kapitalne minuty w pierwszej połowie rozegrał Krystian Born, a wisienką na torcie był strzał zza pola karnego w samo okienko bramki. Długo na przebudzenie musiał natomiast czekać Kamil Wisiorek, ale jak już to zrobił to zaprezentował pełen wachlarz umiejętności, zarówno jako pewny egzekutor jak i podający. Nakielski napastnik również może odhaczyć znakomite trafienie z prawie 40 metrów.
Właściwie cały nakielski zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i każdy z piłkarzy dołożył cegiełkę do tego pewnego zwycięstwa. Czarni zrobili milowy krok w drodze po awans do A – klasy i właściwie tylko niesamowity zbieg okolicznościowy mógłby ich tego pozbawić. W piłce jednak niczego nie można być pewnym dopóki piłka w grze, więc na świętowanie przyjdzie jeszcze pora.
Czarni Nakło – Gryf II Sicienko 11:2 (4:1)
Bramki dla nakielskiego zespołu: Krystian Born 4, Kamil Wisiorek 4, Piotr Kowalski, Arkadiusz Piskorski, Adam Kardasz
Galeria



























































Czytaj również
- Nadal bez przełamania. Tarpan przegrywa na własnym boisku
- Niezasłużona porażka. Skra nadal bez punktów w rundzie rewanżowej
- W Zalesiu nie brakowało bramek. Zwyciężyli jednak goście
- Piłkarze budzą się z zimowego snu. Jak wyglądają przygotowania do rozgrywek?
- Piłkarze rozpoczęli rundę wiosenną. Tarpan musiał oddać mecz walkowerem
Dodaj komentarz
Korzystna zmiana. Wyższe limity dorabiania do emerytury i renty

Od 1 czerwca 2025 roku renciści oraz # emeryci, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn), będą mogli dorabiać więcej, bez obawy, że ich świadczenie wypłacane przez ZUS zostanie zmniejszone lub zawieszone. Nowe limity miesięcznego przychodu wzrosną – niższy próg o 339,50 zł brutto, a wyższy o 630,60 zł brutto.
(czytaj więcej)Pociąg na Hel. Pasażerowie nadali mu nazwę

Nazwę „Latarnik” dla powracającego do # rozkładu jazdy pociągu na Hel wybrali pasażerowie w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa (który jest organizatorem pasażerskich przewozów kolejowych w regionie) i przewoźnika (spółkę Arriva). Zwycięzcom gratulowała dziś (14 maja) wicemarszałek Aneta Jędrzejewska z przedstawicielami spółki Arriva. Pierwszy kurs pociągu 19 czerwca.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Lott, w dniu 17-05-2025 20:28:33 napisał:
odpowiedz
Belgrado, w dniu 17-05-2025 20:32:48 napisał:
odpowiedz
Mroczanin, w dniu 17-05-2025 20:58:42 napisał:
odpowiedz
Noo, w dniu 17-05-2025 21:05:29 napisał:
odpowiedz
Kibic, w dniu 17-05-2025 22:02:42 napisał:
odpowiedz
Kibic, w dniu 18-05-2025 08:29:54 napisał:
odpowiedz
Jozin z bazin, w dniu 18-05-2025 09:10:03 napisał:
odpowiedz
Zawisza, w dniu 18-05-2025 09:35:53 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!